Ahşap Tarak Kullanmanın Faydaları Tahta Tarak Sağlıklı Mı?

Ahşap Tarak Kullanmanın Faydaları Tahta Tarak Sağlıklı Mı?

Ahşap tarak kullanmanın faydaları da mı varmış? Siz daha önce duymamış da olsanız evet; tarağınızı ahşap bir tarakla değiştirmenin saçlarınızın görünüşü ve sağlığı üzerinde çok önemli etkileri bulunuyor. Genel olarak baktığımızda da saçlarımızı yanlış tarama yöntemleri ve ısıl işlemler çok fazla etkiliyor.

Bize göre çok küçük detaylar gibi görünen bazı unsurlar saçlarımıza zarar verirken, bazı unsurlar da ciddi anlamda çok iyi geliyor. İşte bu detaylardan bir tanesi ahşap tarak. Muhtemelen kuaförünüzde bu tarakları değil de fırça niteliğindeki tarakları görüyorsunuz. Ve saçınıza onun daha iyi geldiğini düşünerek siz de öyle kullanıyorsunuz.

Ancak saçınızı yıkama işleminden sonra kuaförünüzün nasıl taradığını bir hatırlayın. Ve canınızın yandığını söylediğinizde de kendi canlarının hiç yanmadığını söylerler. Çünkü onlar saçı uçtan köke doğru tarayarak yavaş yavaş açmazlar. Buna zamanları da yok zaten. Ama sizin var. O halde ahşap tarak kullanmanın faydaları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ahşap Tarak Kullanmanın Faydaları

Ahşap tarak kullanmanın faydaları size kuaförünüz tarafından sıklıkla anlatılır. Biz buna: “Doktorun dediğini yap; yaptığını yapma” diyoruz. 🙂 Yine kuaförler tarafından söylenen bir diğer şey: “saçı en çok yanlış ve sert tarama yöntemleri ile yanlış tarak kullanımı yıpratır” şeklinde.

Tahta Tarak Sağlıklı Mı

Ahşap Tarak Kullanmanın Faydaları

Pek çok kişiye göre saç kırıklarının nedeni yanlış tarak kullanmak ya da saçları sert taramak değil. Ancak bu davranışlar saçlarımızın kötü görünmelerine neden oluyor. Ve ahşap tarak kullanarak çok daha güzel saçlara sahip olabilirsiniz. Bunu denemek elinizde. O halde hemen ahşap tarak kullanmanın faydaları hakkında bilgi edinmeye başlayalım.

• Saç kırıklarının nedeni yanlış tarak kullanımı ve sert tarama yöntemleri olarak düşünülmese de ahşap tarak kullanarak saçlarınızın kırılmasını önleyebilirsiniz. Çünkü bu taraklar özel ağaçlardan üretilirler. Dış yüzeyleri saçın dibindeki yağı alıp uçlarına dağıtır. Bu da beraberinde saçı yumuşatarakkırılmasının önüne geçme etkisi sağlar. Aynı zamanda saçlar hacimli görünür.

• Ahşap tarakların saç derisine masaj yapma özelliği bulunmaktadır. Bu sayede kan dolaşımı hızlanır. Saç derisindeki önemli bazı noktalar harekete geçer. Bunun sonucunda saçın ihtiyacı olan nem ve mineraller sağlanmış olur. Ki böylece saçlarınızın daha parlak, sağlıklı ve canlı göründüğüne şahit olursunuz.

Saç uzatmanın doğal yöntemleri arasında da yine ahşap tarak kullanımı yer almaktadır. Çünkü saç derisindeki kan dolaşımı bu sayede hızlanır. Saçlarımıza şekil vermek adına kullandığımız bazı ürünler ve yüksek ısı ise kan dolaşımının yavaşlamasına neden olmaktadır. Ahşap tarak kullanımı bu durumu dengelemenin en basit yollarından biridir.

Saç dökülmesi çözüm önerileri arasında da ahşap tarak kullanımı yer alıyor. Genellikle yanlış tarak kullanımı dolayısı ile ortayaçıkan saç dökülmesi, saçların yıpranması sonucunda kökten kopması ile ortayaçıkıyor. Ahşap tarak ise bunun aksine saça bakım yapan etkiye sahip. Çünkü özel malzemelerden üretiliyor.

Tahta Tarak Sağlıklı Mı?

Tahta tarak sağlıklı mı? Tahta tarakların plastik taraklara oranla saç için çok önemli etkileri vardır. Her şeyin öncesinde saçları çok kolay açacak şekilde geniş uçlara sahiptirler. Bununla birlikte sürtünmeyi önleyen özel malzemeden yapılmıştırlar. Dolayısı ile saçta çok kolay kayar ve kırılmaların önüne geçerler.

Ahşap Tarak Kullanmanın Faydaları

Tahta Tarak Sağlıklı Mı

Tahta tarak sağlıklı mı sorusunun yanıtını tüm bu nedenleri dikkate alarak, sağlıklı olduğu şeklinde verebiliriz. Buna ek olarak bu tarakların, saçların daha canlı, parlak ve sağlıklı görünmelerine destek olma özellikleri bulunmaktadır. Ayrıca daha hızlı saç uzamasını sağlamak ve saç dökülmesini önlemek gibi daha pek çok etkisi de bulunmaktadır.

Ahşap Tarak Mı Kemik Tarak Mı?

Ahşap tarak mı kemik tarak mı şeklinde yöneltilen sorulara ise vücut için en sağlıklı tarak çeşidinin kemik tarak olduğunu belirterek yanıt verebiliriz. Sıralamada ahşap tarak kemik taraktan sonra gelmektedir. Bununla birlikte fiyat açısından her iki tarağı değerlendirmek  istediğimizde ise kemik tarağın ahşap tarağa göre çok daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

Çünkü ahşap tarak kadar çok kemik tarak çeşidi bulunmamakta ve markalar da bu durumu değerlendirmektedirler. Maddi durumunuzda sıkıntı yoksa kemik tarak alabilirsiniz. Ancak MaviBoncuğum olarak rahatlıkla ahşap tarak kullanabileceğinizi de söyleyebiliriz. Ahşap tarak kullanmanın faydaları arasında yer alan ve vermiş olduğumuz bilgiler ise bu söylemimizin nedeni hakkında size yeterlifikri verecektir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.