Rozasea Nedir? Gül Hastalığı Tedavisi

Pek çoğunuz bu hastalığın adını bile daha önce duymadınız: Rozasea hastalığından söz ediyoruz. Rozasea hastalığının bir diğer adı da gül hastalığı… Peki şimdi düşünün bakalım, daha önce rozasea hastalığı hakkında neler öğrendiniz? Rozasea nedir? Dilerseniz ilk olarak sizi bu konuda bilgilendirip, daha sonra da, rozasea hastalığı; ya da gül hastalığı hakkında vereceğimiz bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya devam edelim…

Rozasea nedir? Rozasea nedir sorusunun yanıtı basitçe, genellikle 30’lu yaşlardaki kadınlarda görülen bir cilt hastalığıdır. Rozasea hastalığı, gül hastalığı olarak da bilinmekle birlikte, yüz, özellikle de burun bölgesindeki kızarıklık, ve sivilcelerle kendisini belli etmektedir. Peki rozasea hastalığı; ya da gül hastalığı nedenleri nelerdir? Gül hastalığı nedenlerine baktığımızda karşımıza ilk olarak B vitamini eksikliğinin çıktığını görürüz. Bununla birlikte, gül hastalığı nedenlerinden bir diğeri alkol tüketimi; bir başkası ise depresyondur. Mide asit salgısında meydana gelen azalma da gül hastalığı nedenleri arasında yer alırken, gül hastalığı nedenlerinden bir diğerinin de mide ve sindirim problemleri olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

Rozasea tedavi; ve gül hastalığı tedavisinde ilk olarak yapılması gereken, gül hastalığı nedenleri hakkında bilgi sahibi olmaktır. Gül hastalığı nedenleri hakkında bilgi sahibi olduktan sonra gül hastalığı tedavisi; ve rozasea tedavi yöntemlerinin, gül hastalığı nedenlerine göre uygulanması gerekir. Örneğin, gül hastalığı nedenleri arasında, mide asit salgısının azlığından söz edilecekse, mide asit salgısının arttırılması ile rozasea tedavi uygulaması gerçekleştirilir. Gül hastalığı tedavisinde gül hastalığı nedenlerinden olan B vitamini eksikliği söz konusu ise, rozasea tedavisi B vitamini verilerek gerçekleştirilir. Gül hastalığı nedenleri arasında alkol bulunuyorsa alkol kullanımının bırakılması ile rozasea tedavisi gerçekleştirilir; ve rozasea tedavisi, alerjen bazı nedenlerden kaynaklanan gül hastalığı nedenleri söz konusu ise, bu besinlerin, diyet listesinden uzaklaştırılması ilşe gerçekleştirilmektedir. Gül hastalığı tedavisi, her ne kadar özenli gerçekleştirilse de rozasea tedavi süreci uzuyorsa, pankreas salgılarının da kontrol edilmesinde fayda bulunmaktadır.

Gül hastalığı tedavisinde şu unsurlara da dikkat etmeniz gerektiğini unutmamalısınız:
Gül hastalığı tedavisi sırasında, yeterince lif aldığınızdan emin olmalı; bununla birlikte de diyet listenizden, alerjiye neden olacak besinleri çıkartmış olmaya dikkat etmelisiniz. Gül hastalığı tedavisinde yeterli ölçüde protein de almalısınız. Cilt sağlığı, proteine bağlı olarak da değişiklik gösterebilmektedir. İhtiyacınız ölçüsünde, et, süt; ve kurubaklagil tüketmeye, rozasea tedavisi sırasında önem vermelisiniz. Gül hastalığı tedavisi sırasında bolca A vitamini, ve C vitamini de almaya dikkat etmelisiniz. Rozasea tedavisinde bu vitaminleri, yeşil yapraklı sebzelerden, kividen, patatesten; ve kuşburnu ile havuçtan rahatlıkla alabilirsiniz.

Gül hastalığı belirtilerinin, yüz; ve özellikle de burun bölgesindeki kızarıklıklar; ve sivilceler olduğunu belirtmiştik. Gül hastalığı belirtileri, bazı kişilerde, narenciye tüketimi ile de artış gösterebilir. Bundan dolayı, gül hastalığı belirtilerinin, narenciye tüketimi sırasında artış gösterip göstermediğine dikkat etmelisiniz. Böyle bir durumun söz konusu olduğunu anlayıp, gül hastalığı belirtilerinin arttığını gözlemlediğinizde, narenciye tüketiminden vazgeçmelisiniz. Gül hastalığı belirtileri, acılı ve baharatlı yiyecekler ile de artış gösterebilir; bundan dolayı, gül hastalığı tedavisi ve rozasea tedavisi sırasında bu besinlere de dikkat etmek gerekir.

Gül hastalığı tedavisinde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da, koyu, ve çok çay tüketimi gerçekleştirmemektir. Fazla alkol tüketimi; ve sık alkol tüketimi de rozasea tedavisinde sınırlandırılmalıdır. Gül hastalığı belirtilerinin çok sıcak besinlerin tüketilmesi ile de artacağı unutulmamalı; ve sıcak besinlerin tüketimine dikkat edilmelidir. Gül hastalığı belirtilerini arttırabilecek olan vanilya, ve kakao içerikli yiyeceklere de dikkat etmeniz, ve gerekirse bu yiyeceklerin kullanımını ya tamamen bırakmanız; ya da sınırlandırmanız gerekebilir.

Gül hastalığı tedavisi sırasında rafine edilmiş olan karbonhidratlı basit yiyeceklerin tüketimini sınırlandırmalısınız. Yemeklerinizi yaparken, içlerine katı yağlar yerine sıvı yağlar koymaya da özen göstermelisiniz. Rozasea tedavi sürecinde, şarküteri ürünlerin kullanımına, çok tuzlu; ve salamura yiyeceklerin kullanımına da dikkat etmelisiniz.

Latest Comments
 1. yusuf as

  S.A arkadaşlar bende7 yıldır gül hastalığı var yüzümde alnımda burnumda her yara bere içinde kanıyor.. tüm dermatologlara gittim ama çare olmadı..uzay çağındayız millet yüz nakli yapıyor ..dermatologlar ise gül hastalığına çare bulamıyorlar ancak parfüm yapıyolar sabun yapıyolar v.s..neyse gül hastalığından yüzüm kızardı bunun sebebi dermatologlardır..benim hastalıkdan yüzüm kızardı ..dermatologların ise hastalığıma çare bulamadıkları için yüzleri kızardı

  • meryem sarısoy

   arkadaşlar 500 evler şafak hastanesi d.r şehriyar nazari azeri bir dr var bizde kardeşimle başladık çok iyi bi d.r sonuç alanları birebir gördüm sizde deneyin bende yüz kızarması için gidiyorum senelerdir bıktım yazın evde oturmaktan insanların yüzün kızarıyo demelerinden inşallah evvel allah sonra d.r

   • Zeynep

    Merhaba Meryem hanım,
    gittiğiniz doktorun faydası oldu mu gerçekten? Son durumunuzu paylaşmadığınız için sormak istedim. Sizden alacağım cevap benim için çok önemli, bende de benzer sıkıntılar var, size çare olduysa ki umarım olmuştur ben de değerlendirmek isterim.

  • Anonim

   süt ve süt ürünlerinden uzak durun (kaşar peyniri,beyaz peynir,yoğurt,ayran,kefir,tereyağı,peynir altı suyu içeren gıdalar,süt içeren çikolata,dondurma ve tatlılar)5 yıl sonra sütü hayatımdan çıkarınca hızlı bir şekilde iyileşmeye başladım.

   • dilek

    Düzeldi mi kizariklarin

   • Fulya

    Kefir ve yoğurt Roza için kötu değildir yalnız

  • Anonim

   Evet kesin çözüm 500Evler Şafak Hastanesinde şeriyar Nazari Bey ben 6aylık bir tedaviyle kurtuldum.Ancak şunu da belirteyim zor bir süreç oldu benim için .Tedavi sürecinde sadece doktorunuzu dinleyin ve kararlı olun.

   • Almina

    Normalde bu şekilde bilgi paylaşımını onaylamıyorum ama, bu soruna çözüm arayan pek çok kişi adına, teşekkür ederim paylaşımınız için.

   • ibrahim

    hangi tedavi uygulandı, lazer mi oldun ?
    birde şu an nasıl durumun ?

  • yusuf

   yusuf hocam ben de senin gibi 6 yıldır bu sıkıntıyla boğuşuyorum. hiç kendini yıpratma gerçekten git full face lazer tedavisi al bir kaç seans da kurtulacaksın bu iletten. ben aynen öyle yaptım Allah’ıma şükürler olsun ki karşıma çıktı bir şekilde araştırarak bulmadım ve 6 yılın yorulmuşluğu ile inanmaya inanmaya bu full face tedavisini aldım. Şimdi ise inan her gün dua ediyorum. Hiç canını sıkma bu olay çözülüyor artık bu teknoloji çok yeni.

 2. hayriye

  benim de aynı 1 sene oldu gitmediğim cilt doktoru kalmadı yok çaresi benmde burnumda bıktım valla eğer ilacını bulan varsa yazsın lütfen burdan bende bulursam yazarım

  • cankız

   arkadaşlar yıllardır çektim ben bu hastalığı yüzüm artık bakılmaz bir haldeydi; benim gibi olan bir hastayla karşılatım bitkisel kür yapan bir bayanla tanıştırdı fazlasıyla iyi geldi ve de kurtuldum.bu bayanın hastalarıylada konuştum tanıştım benim gibi yıllarca çekmiş ve kurtulmuş hastalar. arkadaşlar lütfen bu yazdıklarıma inanın yüzde iz bile kalmıyor aynı zaman da da vücutda .

   • veysano

    lutfen bu kuru bizimle paylasirmisin.

   • Alihaydar Özlüer

    Şifa kaynağınız bayanın iletişim adresini veya kürü bildirmeniz mümkün mü?

   • heram

    bu kürü benimlede paylaşşsan cnm bende yıllardır çekiorum lazerde oluorum ama pek bi gelişme yok veya o kadının adres tel varsa versen çok dua ederim sana

    • Almina

     Heram, malesef verilen adres; ve telefon bilgilerini yayınlayamıyoruz. Ancak, eğer arkadaşımız, kendisine önerilenleri paylaşırsa, mutlaka yayınlayacağımızdan emin olabilirsin.

   • FİDAN

    Bende aynı sıkıntıları çekiyorum ve bir türlü geçmiyor. Rica etsem formülü veya bu formüle ulaşabileceğim bir adresi bildirmeniz mümkün mü ?

    • Almina

     Arkadaşlar buradan adres yayınlamamız gibi bir durum söz konusu değil. Sebebini açıklamak istersem: Burada sizlerin yakınışlarınızı gören, işinin ehli dahi olmayan kişiler, ne yazık ki sizin sıkıntınızdan rant sağlamaya çalışabilirler. Kimin doğru, kimin yanlış olduğunu da anlayamayacağımız için burada bu tür iletişim bilgilerini yayınlayamayız, ancak, sizin için bir araştırma daha gerçekleştireceğimi belirtebilirim. Takipte kalın lütfen…

   • Anonim

    O bayana nasıl ulaş acağız

   • Anonim

    Bendede yaklaşık 2 sene var iletişim bilgilerini verebilir misin

    • Almina

     Daha önce de belirttiğim gibi iletişim bilgilerini veremiyoruz, ama, buradan bitkisel kür bilgilerine ulaşabilirsiniz…

   • ayhan

    Bu hastaliktan bnde de var uzun zamandir cekiyorum lutfen siz iyilestiyseniz bu kuru bana iletebilirmisiniz gerckten cok aci cekiuorum butun dr lara gittim caresi si yok lutfn paylasin kurtulmk istiyom

    • Almina

     Öncelikle geçmiş olsun Ayhan bey. Bunun için diğer yorumlara bakarsanız, ya da gül hastalığını sağ taraftaki arama kutusuna yazarak kontrol ederseniz, dikkat etmeniz gerekenleri anlattık. Umarım en kısa zamanda acil şifa bulursunuz. Bu arada sizin aracılığınızla, buradan bir de konu ile ilgili bilgi vereyim: yakın zaman içerisinde, hastalık ile ilgili tüm sorularınızı bir uzmana yönelterek, kendisinden aldığım bilgileri sitemiz içerisinde yayınlayacağım. Takipte kalırsanız, Ana Sayfa üzerinden yeni bir konu olarak görebileceksiniz, buradan link olarak da aktarımını gerçekleştirebilirim. Ama bir süre zamana ihtiyacımız var bunun için.

    • Turgay

     Aynı dert bende de vardı. 5 yıl kadar devamlı ilaç kullandım. sivilce ve yağlanmayı arttırıyordu. En son bu yaz haziran başında şiddetlendi. Şiddetlendiğinde burnum zonklar, şişer, gözlerim yaşarır ve ağrı yapardı. Komşumuz hemşirenin tavsiyesi ile pansumanlarda yaraların temizlenmesi için kullanılan, kırmızı renkli sıvıyı sürmeye başladım. Yatmadan önce yedirerek burnuma kaşlarımın üstüne ve elmacık kemiklerime sürüyorum. Neredeyse beş ay oluyor sadece bir kere 7 gün hap kullandım. Ağrılar ve göz yaşarmaları geçti. Burnum, yanaklarım ve alnımda devamlı kızarıklıklar oluyordu. Eskisine göre en az yüzde yetmiş iyileşme var. Bende bir sürü bitkisel ilaç ve çeşitli hap kullandım. En fazla iyi gelen pansuman sırasında yaraların temizlenmesi için kullanılan kırmızı renkli sıvı oldu

     • Almina

      Turgay bey, merhabalar. Vermiş olduğunuz bilgi için, bundan faydalanacak çok sayıda arkadaşımız adına size teşekkür ediyorum. Malesef vermiş olduğunuz önerideki ismi yayınlayamadığımız için, onu tarif etme yolunu seçtim. Eğer vermiş olduğumuz bilgi yanlış ise yazabilirsiniz. Geçmiş olsun.

     • Turgay

      Kırmızı renkli sıvıyı yatmadan önce sürmeye devam ediyorum. Artık sadece alevlenme dönemlerinde hafif olarak gözlerimde yanma oluyor. Hastalığın en fazla görüldüğü yer olan burnum, kaşlarımın arası, üstü ve alnım tamamen geçti. Sıcaklarda başımdan şapkayı eksik etmiyorum ve denize gittiğimde de güneşlenmiyorum. 2015 yazında o sıcaklarda bile hiç ilaç kullanmadım. Hastalığı yüzde doksan oranında geçirdim diyebilirim.

     • HÜSO

      Turgay bey yorumunuz üzere tendürdiyotu ben de denedim yüzümde. Fakat ilk denememde cildimde 1. derece yanık yaptı. Dedim geçer ama sonraki 2 gece daha ard arda kullanımdan sonra yüzümdeki yanık artık hem fiziksel hem göüntü açısından o kadar kötü duruma geldi ki kesmek zorunda kaldım . Öyle bi yanık ki etrafımda herkes yüzüne noldu diyecek kadar 3 gün güneş altında uyumuş biri gibi diyebilirim. Sizde de aynı tepkileri vermedi mi başlarda?

   • Anonim

    lütfen banada yardımcı ola bilir misiniz

   • Ferhat

    Ben konyadayım ama tam bir bilgi verirseniz sevinirim isim soy ad nerede telefon

   • Anonim

    Bendede aynı sıkıntı var en az 20 tane doktura gittim çare bulamadım bana adresi yazarmısın rica etsem

   • Cüneyt

    Kardeş, ben 15 yıldır, bu gül aknesıyle ugrasıyorum, bu bahsettıgınız bitkisel kürü nasıl bulabılırım.

   • Babil

    Bende bu hastalıkla18 senedir var bir türlü gecmel bilmiyor o kürü yapanın nasıl ulaşa biliriz yardım edermisiniz cankız

   • Emine arslan

    Merhaba adresi yazabilir misiniz rica etsem

   • Anonim

    Merhaba Cankız kullandığınız kürü bizimle paylaşınız size çok dua ederim çok ihtiyacım var lütfen birde hastalık tekrarlamadi değil mi

   • Sema akdusuk

    Bayanın numarasını verebilirmisiniz

   • Ela

    Merhaba cankız, bu kişiyi paylaşabilirmisin

    • Tuğba

     Sevgili Almina Cankız hanıma ulaşabileceğimiz bir mail adresi varmı. Veya benim adımıza siz konuşsanız benim mailimi vereseniz mümkünmü acaba . Lütfen . Özelden konuşmak istiyorum kendisiyle

     • Almina

      Tuğba hanım, kendisine ulaşmak isteyen çok oldu, yorumlarda da görmüşsünüzdür. Mailini kendisinden izinsiz takdir edersiniz ki verme şansım yok. Ama ben yazdım kendisine. Dönüş alamadım malesef. Yoksa, elimden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum tabi ki.

 3. Aslı

  Geçtiğimiz yılda 2012 yılının yaz aylarında ilk kızarıklık çıktı… Başta geçer sandım ama geçmedi… Gittikçe arttı önce aile hekimine sonrada cildiyelere gittim… Gittiğim dördüncü cildiye gül hastalığı olabilir dedi… Gelip nette baktımki bendeki rahatsızlığa çok uyuyor… Ama iyileşme yerine etkisi arttı şimdi… Doktorda tatile gitmiş… Çaresini bulursam paylaşırım….

 4. aslı

  ben de gül hastasıyım 7 yıldır burnum kıpkırmızı artık aynalara bile bakasım gelmiyor çok dermotolog gezdim ama hiçbiri işe yaramadı inşallah biri bundan kurtulurda bizlerede haber verir…..

 5. berln,

  arkadaşlar ten renginde pudra kullanabilirsiniz kapatıcı olarak. doğal çözüm ise stres yapmamak ve hyecanlanmamak olabilir.

 6. Hatice

  mrb arkadaşlar bende ortalama 3 aydır var ve gitmediğim doktor kalmadı nemlendirici kremler verdiler ama geçmiyor… tek çare himalaya tuzu sabunu aldım ve baya kızarıklıklarım hafifledi kurumaya başladı bilginizeee..

 7. Hilal Parlak

  arkadaşlar İngiliz karbonatını araştırın tek faydayı ondan buldum.Herkese tavsiye ediyorum her türlü rahatsızlık da kullanılıyor

 8. Name

  tesekkurler bilgi icin

 9. murat

  45 yaşındayım bildim bileli var bu hastalık bende temmuzun ilk haftası kaşıntı ile başlıyor kasım başı gibi geciyor tedavi bulamadım denizi yüzmeyi cok sevdiğim halde yaz aylarından nefret eder oldum sıcak bir numaralı etken stres ve üzüntü baharatlı mayalı yiyecek ve icecekler de azdırıyor bilgim bu kadar ALLAH şifa versin hepimize..

  • Anonim

   süt ve süt içeren tüm gıdalardan uzak durun

 10. ilhan

  bende 2 yıldır var ve çaresi şu tuzlu ve soğuk su .bil hassa ege denizi çok iy geliyor bu hastalık sinirsel olduğu için zırt pırt aynanın karşısına geçip kendinize bakmayın

 11. ilhan

  en az 6 ay şu pehrizi yapmanızı öneriyorum pirinç pilavı ,alkol ,peynir ve çeşitleri,sıcak gıda tüketmeyin,baharatlı ve acılı ,glikoz ve şeker ihtiva eden hazır üzünlerden uzak durun kısaca haşlama ve çorba tüketin ..zaten 15 gün içerisinde yüzünüzün inanılmaz değiştiğini göreceksiniz ben ilaç kullanmadan hastalığın %70 atlattım bu şekilde ALLAH RIZASI için paylaşmak istedim……

 12. alper c

  Yaw bn 18 yaşndayım 4 senedir var bnde bu hastalık daha şimdi anladm roza oldugumu yazlardan nefret etmemin sebebi buymuşş dışarı cıkamaz hale geliyorm yazları vee burnum şişiyorr ve. Kırmzılanıyor bn rozaym galiba gercktenn etkileyici çözümü olann yazsn 🙂

 13. Naciye torun

  Bende 2 senedir rosa hastasiyim cok doktorlara gittim ama verdiklerinin hic bir faydasini görmedim bu yaz izine gittigimde istanbulda safak hastanesine Sehriyar nazari doktor beye gittim 7 aylik hapla tedavi olmami söyledi simdi 4aydir bu hapi kullaniyom nasilsin derseniz eskiye göre iyilesme var daha 3aylik hapim var sonuc insallah iyilesirim sizlere yine paylasirim herkese acil sifalar diliyorum

  • Emine arslan

   Naciye hanim oncelikle cok gecmis olsun ve siz bu mesaji yazali bayagi olmuş.Simdi nasil anlattınız mi tamamen.Bilgi verebilirseniz cok mutlu olurum

 14. Esra

  Arkadaşlar benim yüzumdede bu rosea hastaligi cikti. Yaklasik 1 yılı aşkın bi suredir var ve bu hastalik cikmadan once yüzümde hiçbir sivilce vs. Yoktu birden bu hastalik cikti 3 doktora gittim cesitli sabun krem ilac kullandim ama halen gecmedi ben sunu anliyorum ki bu doktorlarin gercekten roza hastaligiyla ilgili hicbir bilgisi yok bir diger doktora gidiyorum ilac veriyor digeri bu ilac yanlis diyor

  • dilek

   Iyi geliyomu peki

 15. HÜLYA

  Merhaba arkadaşlar,
  5yıldır rozasea hastasıyım,kullanmadığım ilaç kalmadı.. Geçen gün nette bir dua buldum yüzde oluşan yaralara okunuyormuş,arkadaşlar bu duayı devamlı okuyorum inanın bana iyileşme oldu… Duayı yazıyorum; “Allahümme musağğıral kebir ve mükebbires sağir sağğır ma bi ” anlamı: ey küçüğü büyüten,büyüğü küçülten Allahım bende ki bu rahatsızlığı da küçült yok et.. İnşallah hepimiz tez zamanda iyileşiriz,lütfen banada dua edin.

  • Almina

   Geçmiş olsun. Acil şifalar diliyorum Hülya hanım.

   • Anonim

    Merhaba ben bu hastalıgı 2004 beri çekiyorum gitmediğim doktur kalmadı sunuç almadım

 16. Tuub

  Cankız hanımın bitikisel kürüne nasıl ulaşabiliriz acaba yardımcı olurmusunuz .

 17. cankız

  arkadaşlar bu hastalığı tetikleyen yiyecekler domates,patlıcan,sarımsak,acı,baharat,tatlı sıcak çay,sıcak kahve bunlardan uzak durun farkı biraz göreceksiniz güneşe çıkarken güneş koruyucu kremler kullanın,ılık suyla duş yapın.süpürge otu süpürge tohumu ve limon melisa otunu kullanın ibrahim saraçoğlu yayınlamıştı belki işinizi görür.

 18. Tuub

  Cankız hanım kürünüz kırmızı pancar kürümü? Siz nasıl kurtuldunuz bu rahatsızlıktan ?

 19. HÜSO

  Bu pancar kürünü 3 ay denedim hiç bi işe yaramadı. 12 senedir rosacea hastasıyım yaşım 26. Çok yol denedim hiç bişey geçirmedi.En iyi dermataloglara tedavi oldum hiç bi şey değişmedi. Kimi zaman kontrol altına alsamda hastalıgımı fazla uzun sürmedi. Fayda gordugum tek sey bol su ıcmek ve (isim veremiyoruz) hap tedavisi. Varsa bu hastalıktan gerçek kurtulan yardımcı olsun. Kimse kimsenin umudunu kırmasın lütfen.

 20. büşra

  arkadaşlar faceden veya googleden kemal miları incelemenizi tavsiye ederim

 21. büşra

  eğer inceleyip uygulayan arkadaşlarımız olursa bu uygulamadan sonuç alır ise buraya yazmalarını rica ediyorum.

 22. HÜSO

  Büşra hanım yazınızdan sonra 1 Nisan da karbonat tedavisine başladım . Ondan 2-3 gün önce de elma sirkesi tedavisine başlamıştım. Hem içiyorum hem de topikal olarak kullanıyorum ikisinide. Geçen yaklaşık 10 gün içerisinde eskiye nazar gelişme var hastalıgımda. Gelişme olursa tekrar yazacağım buraya.

 23. büşra

  çok sevinirim yazdığınız içinde çok tşk ederim karbanot tedavisi ile mi yüzünüz ii oldu acaba bide elma sirke tedavisini nasıl uyguluyorsunuz. bide bu karbonatı nasıl uyguluyorsunuz günde bir bir bardak olarakmı içiyorsunuz

 24. HÜSO

  Ben detaylı olarak zaten yazmayı planlıyordum. Henüz daha yolun başındayım o yüzden kimseyi ümitlendirmek istemem kesin bi sonuç almadan. Dediğim gibi son zamanlarda yüzümde gelişme var Özellikle güneş açmaya başladı ve ben bu havalar da daha kötü olurdum fakat şuan dışarıda daha rahatım. Fazla renk değişikliği olmuyor yüzümde. Ama halen kuruma ve yüz hatlarında şişme az da olsa kızarıklık var. Bunlarda henüz pek bi gelişme yok. Karbonat ve elma sirkesi hangisi daha işe yarıyor içerden bilmiyorum ama dışardan kesinlikle elma sirkesi. Öncelikle sabahları kalktığım gibi aç karnına bir kupa bardakta suya bir dolu tatlı kaşığı karbonat koyuyorum . iyice karıştırıp içiyorum. Gene bundan bi 5 -10 dakika sonra gene aynı şeklde bir kupa bardak suya elma sirkesi yaklaşık olarak 2-3 tatlı kaşığı göz kararınca koyuyorum Aynı şekilde içiyorum. Aynı işlemleri akşam yemeğinden bir saat önce felan tekrarlıyorum. Gece yatmadan evvel ise öncelikle bir tatlı kaşığı karbonata 2 tatlı kaşığı su ilave edip maske olacak şekilde karıştırıp yüzüme sürüyorum yarım saat civarında yüzümde bekletip duruluyorum. Bu cildimi biraz renklendiriyor ve son olarak yatmadan önce elma sirkesi ve suyu yarı yarıya (başlarda sirkeyi sudan daha az koyuyordum alışana kadar cildim) karıştırıp yüzümü ve saç köklerimi yıkıyorum. Okudugum yazılarda yatmadan önce kafanızı yıkayın yazmış ama ben bu şekilde yatıyorum. Kokuya alıştığınız sürece sorun yok. Sabah kalktığım gibi de saçımı ve yüzümü yıkıyorum. Tekrar dediğim gibi hastalıkta daha fazla düzelme veya tamamen iyileşme olursa tekrar bildiricem. Ya da tam tersi bi durumda. O yüzden başlamadan önce çok ta umutlanmayın isterim. Diğer arkadaşlardan varsa yardımı dokunabilcek önerilere de açığım.

 25. büşra

  Hım anladım yazdığınız için teşekkür ederim. Bende de bu hastalık olduğundan dolayı çok araştırıyorum bide size günes kremin i tavsiye ederim kızarıklık Birazda olsa gidiyo.

  • Almina

   Geçmiş olsun Büşra hanım

   • Anonim

    saolun tşşkr ederim

  • HÜSO

   Size de çok geçmiş olsun. Ben xxx SPF 50+ kullanıyorum . Şimdilik memnunum faza iritasyon yapmıyor. Sizin yazdığınız kremin adı gözükmemiş. Reklama giriyor diye kesilmiş olabilir.

   • Almina

    Kremin ismini ben yayınlayamıyorum Huso, 50 koruma faktörlü bir krem kullanıyorsun, ama ismini veremiyoruz. Kullandığın kremin, güneş koruyucu mu, ya da farklı bir şey mi olduğunu yazarak tarif edersen herhangi bir sorun olmayacak, ama isim yok malesef.

 26. büşra

  hüso bey acaba yüzünüzdeki kızarıklar gitti mi? bir iyileşme varmı acaba ? eğer iyilleşme varsa bende karbonata başlıycam, geçiyosa bende denemek istiyorum sonradan kendimi boşa ümitlendirmek istemiyorum. şimididen tşkkrler .

 27. HÜSO

  Büşra hanım merhabalar tekrar. Sodyum bi karbonat ve elma sirkesi tedavisine halen devam ediyorum . Gözle görülür bi gelişme var. Ama kesin bi sonuç yazmak için en azından 2 ay felan daha geçmesi gerekiyor. Eskisinden çok daha iyiyim şu sıralar ama halen hastalıktan kurtulmadım. Ki bu iyileşme Kemal Miların yazdıklarına tamamen uymadığım halde oldu (Örneğin asitli şeyleri kesin, demiş ama ben koladan bir türlü vazgeçemedim ve bol yeşillik yememiz gerektiğinden bahsetmiş ne kadar katılsam da fazla yeşillik yemiyorum) Bence sizde tedaviye başlayın kaybedecek bir şeyiniz yok kanımca. Ama halen emin olamadığım şey karbonat mı elma sirkesi mi iyi geliyor yoksa ikisi beraber mi iyi geliyor. Zaman gösterecek.Eğer bu şekilde devam eder ve hastalığımı istediğim seviyede kontrol edebilirsem çokta önemi yok çünkü ikisi de diğer tedavi yöntemlerine göre maddi olarak da hiç zorlamıyor. O yüzden zaman kaybetmeden başlayın derim. Ama tekrar söylüyorum kesin bi sonuç için en azından bir iki ay daha geçmesi gerek . İyileşme veya kötü bir durum olduğunda tekrar yazacağım ki herkes faydalanabilsin. Herkese Allah’tan acil şifalar dilerim.

 28. büşra

  Peki tamam saolun 🙂 bende başlıycam ,lnş gecer allah hepimize şifa versin.

  • Almina

   Arkadaşlar, benim sayemde iletişim kuruyorsunuz, arada bir bana da dua edin 🙂
   Geçmiş olsun bu arada, herkese acil şifalar diliyorum, 🙂

 29. büşra

  Evet alminacım tsskrler gercekten 🙂 ben zaten hep dua ediyorum ins gecer.Allahım derdi verirken dermanınıda muhakkak verir ,ümidinizi yitirmeyin…

 30. Sıdıka

  Arkadaşlar bende roza hastasiyim evlenmeden once bi kere cok fena olmustu yüzüm bide hamilelikte basladi halen devam ediyor bebegim 8 aylik. ne yapacagimi nasil gececegini bilmiyorum. aranizda kurtulan oldu mu lutfen yaridimci olun banada ozguvenimi tekrar kazanmak istiyorum

  • Almina

   Sıdıka merhaba. Konu altında, ilginizi çekebilecek yazılar arasında; ya da ana sayfada, aradığınız sorunun yanıtlarını bulabilirsiniz. Allah bağışlasın bebeğinizi.

 31. HÜSO

  Yaklaşık 1.5 ay sonra gelen edit. Malesef ingiliz karbonatından istediğim sonucu alamadım 🙁

  • Almina

   Hüso, kapari ile ilgili bir bilgi var, sitemiz içerisinde aktardım, Gül Hastalığından Kurtuldum başlığı altında, bir de onu gözden geçirmeni öneririm…

   • HÜSO

    Almina hanım öncelikle ilginiz için teşekkürler. Şimdi baktım da aynı haber kopyala yapıştır şeklinde bi çok siteye düşmüş. O yüzden hiçbir haberde kremin ismi konusunda bi bilgi yok. Bende yabancı forumlarda bi araştırma yaptım . Aynı şekilde krem ismi çoğu sitede yok. Bir yerde denk geldiğim XXX cream diye geçiyor bu bayanı iyileştiren. Ama gene boş bi reklam olmasındna korkmuyo değilim. Ben şuan türkiye de değilim. Türkiyede varmı bu krem veya kapari içerikli biliğiniz bi krem . Eğer yoksa baktım krem ingiltereden kargo geliyo deniyebilirim duruma göre.

    • Almina

     Kremin ismini ben de yayınlamıyorum malesef 🙂 Şekil A’da görüldüğü gibi…
     İnternetten, reklam amaçlı ürünleri zaten temin etmeyin, kaş yapalım derken göz çıkartmak gibi sonuçlar bu şekilde elde edilebiliyor. Ama bence kapariyi bulabilir, cildinize uygulayabilirsiniz. Kremin içeriğinde kaparinin bulunduğundan söz ediliyor çünkü… Ya da, kaparinin de olduğu krem gibi kullanılabilecek karışımların tariflerini de size site içerisinde, ilerleyen günlerde verebilirim.
     Ama bu aralar Ramazan konularımız yoğunlukta, biraz beklerseniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

 32. HÜSO

  Büşra hanım karbonat tedavisine başladınız mı, başladıysanız bi faydası oldu mu acaba? Karbonat tedavisinde benim dışımda kullanan oldu mu burdan merak ettim sonucunu. Bir de güzel bi haber vereyim yaklaşık 2 aydır semptomlarım inanılmaz geriledi ve şu sıralar çok büyük rahatlık yaşıyorum yüzümde. Bu hastalığı geçiripte forumlarda araştırma yapan pek çok kişi TTO yani çay ağacı yağının birçok kişide işe yaradığını okumuştur. Bende bu kadar insanda yarıyosa bende de yarayabilir diye 1.5 sene önce kullanmış fakat bi faydasını görememiştim. Fakat tekrar kullanmaya başladım ve 2 hafta içinde inanılmaz bi değişim geçirdim. Meğersem ilk kullandığımda fayda görmememin nedeni ucuz Çin yağlarından olanını kullanmışım. Bu sefer gerçekten Avusturalyadan gelen orjinal TTO (tabiki başka yağlarla bunu seyreltiyoruz çünkü birçok yerde direk kullanmanın zararlı oldugunu okudum. Seyreltici olarak Coconut oil ve Jojoba oil kullanıyorum %25er oranda kalan %50 çay ağacı şeklinde karıştırıyorum.2 damlaçay ağacı yağı 1er coconut ve jojoba.Sabah kalkınca ve akşam yatmadan evvel 1 kez). Bu hastalıktan müzdarip olanlara mutlak tavsiye ediyorum. Tek sıkıntı yağların orjinalini bulmak. Türkiyeye yeni geldim Avusturalyadan gelen orjinalini bulan olursa beni de bilgilenirebilir. Dediğim gibi son 2 ayım gerçekten yeniden doğmuşm gibi mükemmel geçti. Şimdilik tek korkum cildin veya mikrobun her ne ise buna TTO ya karşı bağışıklık kazanıpta eski haline dönmesi. (Daha önce yaşadım isotrenin tedavisi ilk sefer müthiş iyi gelmişti ikinci başlangıcımda hiç bir işe yaramadı). Umarım kalıcı olur ve herkese yardımcı olur. Sorusu olan yazabilir. Allah herkese şifa versin.

  • Elma

   Merhaba Hüso, cildin ne durumda? Aradan 1,5 ay geçmiş merak ettim.Ben de başlamak istiyorum.Bu arada ne zaman Anadoluda köyümüze, ya da güneye tatile gitsem yüzüm düzeliyor. Büyük şehirlerin pis havası belkide bize dokunan.

   • HUSO

    Cay agaci ve jojoba bazende coconut oili karisimindan halen cok memnunum. Tamamen iyilisme olmuyor ama inanilmaz bi duzee ve rahatlama oluyor kullandigim gunlerde. Her gun bi sabah birda aksam kullanmaya devam ediyorum Su ana kadar bundan iyi tedavi yontemi cikmadi karsima. Yalniz dedigim gibi cin mali uyduruk yaglardan degil de avustralya cikisli bulup kullanmak gerekiyor.

    • Anonim

     Ben aldım.minik bir yeşil şişede satılıyor.2 gün azıcık kulak çöpüyle sürdüm sivilcelere ama hiç etkisi olmadı:((( neden ben de hiçbişey işe yaramıyor.Karbonatlı su içiyorum 1 aydır o da sıfır etki:(( xxx kremi öve öve bitirememişler o da sıfır etki:(( rüyamda sivilceleri iyleşmişti,ne güzel bir duyguydu. Bazen diyorum kara çarşaf bana en uygunu yüzümü kapatmak için o derece tırlatmış durumdayım:((((

     • Almina

      Çok geçmiş olsun. Ama bakın herkes aynı dertten muzdarip, ve çözüm bulmaya çalışıyor. Bir tek siz olmadığınız gibi, çözüm bulmaya çalışmalısınız; psikolojinize sahip çıkın lütfen. Zaten yeterince sorunlu insan var çevremizde 🙂

     • HÜSO

      Siz olayı yanlış anlamışsınız. Sivilceyse problem isotrenin içerikli hap tedavisi köküne kadar kurutur ama bizim bahsettiğimiz çok daha öte ve kötü bi hastalık olan rosacea. Her hastalık kötüdür muhakkak ama bu öyle bişey ki keşke sivilceli olsam hatta daha beterlerini geçisem dedittirir adama. Ama tekrar söylüyorum rosacea için şu an denediğim en etkili çözüm ORJİNAL çay oğacı yağı ve onu syeyreltmek için yanına jojoba argan veya coconut oil yağı kullanmak.

    • Anonim

     Benim de zaten akne roza Huso:( Surekli yanan acıyan bir surat, üzerinde De sivilceler.Benimkisi daha ilerlemiş hali.Isotretin zaten kullandım ve işe yaramadı. Dediğin gibi sadece sivilce olsa da şu yanma hissi olmasa.İşime gücüme konsantre olamıyorum:( Benim yaşadıklarımı yaşamayan derdimi anlayamaz gerçekten,Ancak sizler anlarsınız.Çok çaresiz durumdayım:( O yüzden bazen ne dediğimi bilmiyorum saçmalıyorum.

    • Kbra

     Arkdslar bende de kızarıklık var yanak ve burnum da sıcak soğuk herseyde daha çok kizyrm gozeneklerim açılmaya başladı daha önce yokdu bunun sebebi nedir sizce Allahm herkese şifa versin inşallah gerçekten zor bi durum

 33. Elma

  Merhaba,
  Ben de yaklaşık 13 yaşımdan beri bu hastalıkla yaşıyorum. Şuan 35 yaşımdayım ve hastalığım yeni teşhis edildi. Şimdiye kadar hep sivilce sıkıntısı yaşadığımı sanıyordum.12_18 yaş aralığımda okulun en çirkin kızıydım . 18 yaşımda üniversiteye başladığımda bir öğretmenim ,halime acımış olmalı,kızım bir doğum kontrol hapini denermisin dedi.Doktora gittim , doktor takibinde 6 ay kullandım.çevremdeki herkesten güzel bir cildim oldu.okulun en güzel kızlarına biri oldum:)hormon düzensizliği bu hastalığı tetiklemiş bende.6 ay yetmedi 10 sene kullandım.Hiç pişman değilim.En mutlu yıllarımı yaşadım.Özgüvenim tamdı. Sonra bebek düşündüğümüz için bırakmak zorunda kaldım.Ama katlanılır gibi değildi inanın.Tüm yüzüm kıpkırmızı ve acı biber sürülmüş gibi yanıyordu.Kocaman Kistik sivilceler çıkıyordu.insan içine çıkamıyordum.Mecburen 6 ay süren ilaç tedavisine başladım.Başlarken roza teşhisi konamamıştı.6 ayım kabus gibi geçti.kistler gitti ama kızarıklıklar bir o kadar arttı.Yüzüm iyice hassas ve roza ya açık hale geldi.aradan zaman geçti , gebelik sonrası sivilceler de geri döndü.Doğum kontrol hapı da işe yaramadı. Onlarca doktora gittim , hiçbiri roza demedi.Sonra istanbulun en iyi doktorunu buldum gittim.Sen rozasın asla da iyileşmezsin dedi.Sonra bir kitaptan resim gösterdi.Yüzü tanınmayacak halde olan bir kadın.Tedavi olmazsa yüzün bunun gibi olur dedi.Tedavi dediğide ömür boyu antibiyotik.Hoş onu da denedim işe yaramıyor.O doktor benim tüm ümitlerimi kırdı.Sürekli o kadın gibi olmaktan korkar hale geldim.Bu da benim hikayem.Sizlerin yazılarını okuyunca biraz ümitlendim:) kullandığım ve memnun kaldığım ürünler oldu.Sizlerin ne hissettiğini çok iyi anlıyorum.Allaha şükür öldürmeye ama süründüren bir hastalık.İçimi dökmek istedim kusura bakmayın:(

  • Almina

   Öncelikle paylaştığın için teşekkür ederiz.
   Bir söz vardır: Derdi veren Allah dermanını da verir derler.
   Sadece daha zamanı gelmemiştir. Umudunu kaybetme derim sana.
   Doktor vardır, insanın yüzünü güldürür; verdiği moralle tedavinin yarısı bitmiştir; Doktor vardır… O da sana denk gelmiş 🙁
   Bizi takipte kal, bu konuyla ilgili paylaşımlarımız oluyor çünkü…
   Geçmiş olsun canım.

   • Anonim

    Teşekkürler Almina:)Ben bir dönem ünlü bir markanın sivilce ürününü kullanmıştım.Tüm kızarıklıklar ve sivilceler gitmişti.4 ay idare etti beni.Sonra saç dökülmesi için kullandığım bir ürün sivilceleri tekrar tetikledi.bu sefer krem de işlevini yitirdi.Bir denge bulmuştum sonra o denge bozuldu:( Bu kremi sizlerle paylaşabilmeyi isterdim:(o dönem çook mutluyum. Kendimi işime gücüme verebilmiştim.Sabah uyanıp ta yüzünü tertemiz görmek ne güzel bir duyguydu.Bu arada ben internette bir site buldum, rozayı yenmiş bir bayanın hikayesi.Bence inceleyin.

    • Almina

     Site, telefon numarası, ilaç isimleri gibi paylaşımları malesef yayınlayamıyorum. Ama isteyen ararsa Google’den bulur zaten.,
     Teşekkür ederiz paylaşımın için.

  • kubra

   Kim bu doktor isim verir miain simdi nasilsin gecti mi bhastaligin

 34. Elif

  Arkadaşlar bende gül hastasıyım 5 yıldan beri yaşım 23. Çok araştırdım bu hastalığı sindirim sistemiyle alakali olduğu da yaziyodu araştırmalarda..son zamanlarda duymussunuzdur gıda intolerans testini bunu yaptırdım ve glutene yani buğdaya karşı hassasiyetim olduğunu öğrendim. Yani vücudumun gluteni sindiremiyor .perhiz yapıyorum 1 aydır içinde gluten olan hiçbişey tuketmiyorum kızarıklıklarim hafifledi.sizin de gıda intoletansi testini yaparak vucudunzn neyi sindiremedigni öğrenmenizi tavsiye ederim. Her insanın farklı çünkü

 35. Elif

  Ve ben her sabah aç karna 1 bardak suyun içine yarım limon sıkıp içiyorum bunun da Yüzümdeki kizariklara iyi geldiğini gozlemledim..

 36. ebru

  Herkese slm bende yaklaşık 6 yıldır roza hastasıyım son bir yıla kadar roza olduğumu fark etmemiştim. Yüzümdeki yanmaları ve kızarıklıkları sürekli sıcak ve soğuk hava çarpması olarak değerlendirdim. Oğlum iki yaşında doğumdan sonra kızarıklıkların arttığını farkettim. Bir iki sefer banyo sonrasında yüzümün dalga dalga çok fazla kuzardığını gördüm yüzümün resmini değişik açılardan çekip hemen bir cilt doktoruna gittim. Resimlere bakar bakmaz bu gül hastalığı çokmu stres oluyorsunuz dedi. Bir krem yazdı. 8 ay o kremi sürekli sabah akşam yatmadan önce antibakteriyel sabunla temizledikten sonra uyguladım ama çok etkisini görmedim. Tekrar aynı doktora gittim bu sefer sivilce gibi iltihaplı iltihapsız deri lezyonlarıda oluşmuştu özellikle çene bölgemde doktor buseferde diğer kullandığım ilaca ek olarak sivilceler ve kırmızı noktalar içinde farklı bir ilac daha verdi. Son verdiği ilaç cildin rengini acıyor fakan kullanmaya yeni başladım. Gelişmelerden sizi haberdar edeceğim. Rabbim hepimize şafi adıyla şifa versin inşallah.

  • Anonim

   Doğumda ne oluyorsa oluyor, hormonlarımız bu hastalığa sebeb oluyor:(

 37. dilek altinok

  Mrb bende doğum yaptikdan sonra başladı yüzüm kizarmaya

  • Anonim

   Benim de doğumla başladı roza hastalığım:( 5 yıldır da geçmedi

 38. ebru

  Evet doğum sıkıntılı bir dönem olduğu için arttırıyor. 🙁

  • Onur

   İnternette gördüğüm kapari içerikli kremi kullanıp rozasea(Gül hastalı)’ndan kurtulan Carrie Smith in Kullandığı kremi Baya arastırma sonucunda buldum.Ve kremin satıldıgı sıtede gercekten Gül hastalıgı ıcın etkılı oldugu yazıyor ve videosu dahi var.Sadece kendını ıyı korumak lazım en onemlı seyler 1.Güneşten 2.Anı hava degısımlerınden 3.Tukettıgımız gıdalardan korunmamız gerekıyor.Aynısını yapan Carrie Smith 1 ay ıcınde azaldıgını fark etmıs ve devam etmıs.Asıl sorun bu kremın sayfası Full ingilizce cevirisini yaptırttım bı arkadasım sağ olsun.Bı tek onu Yurt dısından getırtmek kaldı.Kremın ısmını yazsam da burda yayınlanmıyacak sızlere kremın ısmını nasıl gonderırım hıc bı fıkrım yok bana yardımcı olun 🙁

   • Almina

    Onur sayfayı güzelce incelemişsin valla, öncelikle helal olsun 🙂
    Söz konusu sağlık olduğu için yayınlayamıyorum ne yazık ki, bir yan etkisi olacak olursa kendimizi iyi hissetmeyiz değil mi? Ama şöyle yapabilirim seninle diğer arkadaşlar arasında iletişimi sağlayabilmek adına:
    Sen kremin ismini yazarsan ben not alırım. İsim öğrenmek isteyen arkadaşlar, eğer mail adreslerini yazarlarsa, kendilerine mail olarak ismini gönderebilirim. Daha fazlası elimden gelmez ama malesef 🙂
    Geçmiş olsun bu arada.

    • Cüneyt

     Mailime Ilacın adını gonderırsen sevınırım.teşekkürler

    • Merve

     Bana da mail atarmisiniz bende de yanak kızarıklığı var ve yüzümde yanmalar oluyor .bu ilacı ariyordum.

    • Nil

     Değerli Almina arkadaş,öncelikle yardımlarınız için teşekürler.Rozasea rahatsızlığı için yukarıda bahsedilen kremin ismini rica edecektim

     • Almina

      Nil Hanım, umarım bilgiler işinize yarar; hepiniz şifa bulursunuz.
      Yorumları dikkatlice okursanız, kremin ismini değil ama tarifini bulabilir, eczanede gördüğünüzde tanıyabilirsiniz.
      Krem bilgisini ben değil, okuyucu diğer arkadaşlarımız paylaştığı için, isim bende bulunmuyor malesef.
      Kutu rengi, ismin ilk bir kaç harfi… yorumlar arasında var, bakarsanız sevinirim.
      Çok geçmiş olsun.

    • Nil

     Alminacim,4 Aralık 2015 tarihli onur beyin gönderdigi mailde vardır Smith kullandığı kremin ismini size göndermişse benimle paylaşabilirmisiniz.tedarik edebilirsem bu ürünü çok merak ettim.dardayım alminacım,bankada çalışan memurum,akşama kadar yüzümün sıkıntısından işimi yapamıyorum

     • Almina

      Tatlım malesef, elimde o tarihe ait bir mail yok

    • Adsiz

     Kapari adlı kremin ismini soylermisiniz

    • Selami

     Kremin ismini mailime atabilirmisiniz.herkese gelmiş olsun

     • Almina

      Selami bey daha önce de kremin ismini isteyenler oldu fakat malesef isme ulaşamıyorum.

   • sevde pulcu

    Merhabalar Onur, senin yorumunu okuduktan sonra Smith’in kullandığı ilaca baktım.Etkili olduğu yazıyor ama acaba sırf reklam için böyle bir haber yapılmış olabilir mi diye de düşünmedim değil. İlacı temin edeceğinden bahsetmişsin. Kullandın mı ? Kullandıysan etki etti mi?

   • Mertoş

    Benim mail adresim xxx,
    mail adresime atar mısınız?
    Teşekkürler.

    • Almina

     Arkadaşlar tek tek mail atabilme şansım yok malesef, ama bu tarifi sizlere, bir konu şeklinde aktaracağım, ana sayfamız üzerinden takipte kalın.

     • esra

      kremin ismini nasıl öğrenebilirim acaba

    • Anonim

     Bende cekiyorum aynı hastalağı ama şafak hastanesinde cilt doktoru kurtardı şimdi sitrese girdimmi kızarıyo ama eskiden yüzüme bakılmıyodu o doktor çok iyi bence bitki kürü felan bilmem doktora gidin sonra

 39. şahin

  Benimde daha dün bu hastalık teşhisi konuldu. 5-6 yıldır çekiyorum artık katlanılmaz hale gelmişti. Ama iyileşenleri gördükce umutlarım artıyor. Burda yazılanları not aldım. Yeme-içmeye bundan sonra cok dikakt edicem stress yapmıcam. Benimde doktorum bana kan tahlili yapacak ona göre antibiyotikler verecek bir mikrop buna neden olmuş olablir diyor. ama bu işlermler için 230 tl istemişti yanımda yoktu ögrenciyiz çalışmıyoruz 🙂 denkleştreyim tedaviye başlıycam. Bir de devlet hastanesinden bir dermatologdan randevu aldım haftaya salı ona gidicem bakalım o ne diyecek şimdilik önerileri yazdım denicem bakalım . Mail adresime hastalıkla ilgili her şeyi gönderebilirsin Almila çok teşekkürler iletişim halinde kalalım bu hastalığı yaşayanlar olarak birbirimize destek olmalıyız.

  • Almina

   Geçmiş olsun Şahin.
   Şu anda tüm bilgiler burdakilerden ibaret. Diğer arkadaş krem ismini yazmadı. Sen tedavine başla bakalım nasıl gelişecek

 40. Ali

  Benim burnumun üstünde kırmızı lekeler var hiç geçmiyorlar. bi klinikle anlaştım 4 seansta lazerle yakıcaz dedi ama daha beter oldu sakın lazere girmeyin hele yüze uyarıyım sizi arkadaşlar 🙁 kendimi çok kötü hissediyorum bu hastalık cok zor. burnumun üstünde geçmeyen lekeler ve lazer yanıgı (iz kalmış durumda yanıklar) ne yapcam bilmiyorum 🙁 Lazer faciasndan sonra bir dermatoloğa gittim o gül hastalığı dedi tedavi için uğraşıcaz dedi keşke once ona gitseydim en azından sadee kızarıklık olurdu lazer ynaıkları olmazdı. moralimi iyi tutmaya calısıyorum ama olmuyor. önceden kızarıklara alışmıştım şimdi yanıklara nasıl alışacağım bilmiyorum. resmen doktor lazerle burnumu oydu ya 🙁 işin ilginçi 2 seas daha var diyor bana ben nasıl gideyim 🙁 allah herkese sabır versin hepimize geçmiş olsun. Önerilerinizi bekliyorum kantoran yağına başladım biraz geç keşferttim yanıktan 1 ay sonra inş etkisi olur yanık yaraları kapansa bir nevi mutlu olucam yinede ama mutlu olmak benim için artık zor gibi

  • dta

   Merhabalar , ben 15 yıldır roza hastasıyım. Fakülte 4. Sınıfta aşırı stresli bir dönemimde başladı. Gitmediğim dr. Kalmadı. 2006 senesinde istanbulda dr. Agop katogyana gittim (o dönem ciddi bir diyetle 20 kg verdiğim döneme denk geliyor) rozam tamamen geçti. Yüzümde en ufak bir leke bile kalmamıştı. 2011 de yaptığım düşük nedeniyle major depresyona girene kadarda hiç çıkmadı. Sonrasında yine aynı berbat yüz:( ama bundan 2 sene evvel 8 günlüğüne çine gitmiştim. Orada hiçbir süt ürünü , ekmek baharat falan yemeklerde yoktu. Çoğunlukla az haşlanmış sebzeler arada da çok az tavuk ördek eti falan yedik mecburen ve o 8 günde aknem yüzümün sadece bir tarafında bir iki noktacık kalarak iyileşti(sürekli yaz güneşi altında güneş koruyucusuz şarıl şarıl terlediğim halde) Eminim birkaç gün daha kalsam onlarda geçerdi, o kadar hızlı iyileşti yani.tabi dönünce eski tarz yeme ve maalesef aynen geri dönüş Demem o ki bence çok çok büyük oranda beslenmeyle ilişkili.bence bir on gün kadar zeytinyağlı, haşlama, düşük kalorili , süt ürünsüz , ekmeksiz , mayalı olmayan besinlerle beslenin .en kötü 1-2 kg verirsiniz;))

   • Almina

    Pek çok okuyucumuz merak edecek, onların duygularını ben dillendirip sorayım: Neden sizi tamamen iyileştiren doktora yine gitmiyorsunuz? Çok geçmiş olsun bu arada.

 41. dta

  Teşekkür ederim. Hastalığın tekrarladığı dönemde k.maraşa taşınmıştık ama agop beyin reçetesini atmamıştım. İlaçları tekrar yaptırıp kullandım. Azalttıysa da maalesef tamamen geçirmedi bu sefer. İlaçlar da bittiğinde yine eski haline döndü. Bunun üzerine iki defa daha agop beye gittik ve farklı ilaçlar yazdıysa da bir işe yaramadı. Sonra çin’de ilaç, güneş koruyucu falan kullanmadığım halde neredeyse tamamen geçince o zaman kafama dank etti.ilk hastalandığımda sınıfta kalmıştım(aşırı stres) ,ikinci kez başladığında major depresyon. İlk iyileştiğimde çok sıkı diyetteydim zaten hiç ekmek vs. Yemiyordum(20 kg vermek diyet ve hergün 10 km yürüyüşle 3 ay sürdü, ne sıkı bir diyet siz düşünün) ikinci iyileşmem ise yine bir nevi sıkı diyet sayılır yukarıda orada yediklerimi yazmıştım. Bana çözümün dışarıdan topikal uygulamalar ve antibiyotikler yerine esas olanın beslenmeye dikkat etmek olduğunu düşündüren bunlar oldu.

  • Almina

   Çok teşekkür ederiz verdiğiniz bilgiler için. Beslenme; ve sağlıklı yaşam zaten ilaç kullanımı gerçekleşse dahi dikkat edilmesi gereken unsurlar. Şu anda bitkisel bir beslenme destek ürünü kullanıyorum. Ürün elime ulaştığında yanında bir reçetesi vardı: “Yemememiz gerekenler…” Ekmekten kızartmaya, belirli bir saatten sonra yemek yememeye… kadar pek çok şey yazıyor reçetede. Ben bir sağlık sorunu dolayısı ile değil, meraktan kullandığım için uymadım tabi listeye 🙂 Faydası var bu şekilde de, yok değil, ama demek ki o listeye de uysam yaşamım baştan sona değişecek 🙂 Sizin ilaçlar da o şekil olmuş sanırım.

   Burada bir şeyin dikkatimi çektiğini de belirtmeliyim, Roza hastalığı, pek çok okurumuzda da gördüğüm şekilde, ki üstte yer alan yorumlara bakan herkes görecektir, hastalığa yakalanan kişilerde bir farkındalık yaratıyor. Keşke bu farkındalık, hastalanmadan önce yakalanabilse de, kimse önemli sorunlar yaşamasa… Günümüz koşullarında çoğumuz sağlıksız besleniyor, ve sağlıksız yaşıyoruz ne yazık ki…

 42. Elma

  Merhaba,
  Dta sana katılıyorum.Ne zaman köyümüze gidip doğal beslensem sivilce kalmıyor.Bu kadar tesadüf olamaz.İstanbula gelince yüzüm sivilce den geçilmiyor.Hava ile de alakalı olabilir.Bu arada 2 aydır karbonat içiyorum.Sivilcelerime bir faydası olmadı ama yanma ve kızarma atakları çok azaldı.Bu bile benim için çok önemli.Yüzümdeki yanma hissinden işimi gücümü yapamıyordum. Hala çirkinim ama en azından yüzüm acımıyor eskisi kadar;)

 43. Naciye

  Arkadaşlar benim için de çok kötü uüzüm hep yanıyo yapmamız gereken tek şey tetikleyen yiyeceklerden uzak durmak.özellikle belirtwyim Domates…

 44. AB

  Ben bu hastaliktan kurtulmak için ilaç, krem, kür (en faydalisi pancar kürüydu), bitki Çayı ve kompres (adacayi, ebegumeci ve limonotu kizarikliklari biraz hafifletmisti) ne bulduysam denedim. Hatta her derde şifa diye çörek otu yedim, siğiller okununca geçermiş ya okudum o derece yani. Insanlar suratima dik dik bakıyodu toplu tasima araclarinda başımi öne eğiyodum. Sonra dedim ki once bi B vitamini kullanayim belki ondandirama o da yyaramadi.bi gün midem cok bulaniyodu kusmaya basladim ve o hafta oyle berbat kusarak ve agrilar icinde gecti. Aile hekimim bana midem için proton pompasi yazdi benim mide düzeldi ama bu arada baktim roza da gecmis. Bi kere ilaci biraktim hemen geri geldiler simdi hayatta birakmam. Belki sizlerinde hastaliga sebep baska sıkıntılariniz vardir onlara baktirin derim. Allahim herkese şifa versin inşallah, baska birileri duysa aman ne abartiyosunuz der belki ama cekmeyen anlayamaz.

 45. özlem

  merhaba arkadaşlar bende bir gül hastalığı hastasıyım yıllardır mücadele ediyorum güneş kremi arıyorum bıktım artık yağlı yağlı gezmekten güneş kremleri parlak ve yağlı görünüyor üstüne birde kızarıklarım eklenince daha da iğrenç bir durum alıyor yağlı olmayan ve memnun kaldığınız bir güneş koruyucu tavsiye eder misiniz bu kadar gül hastası olaması şaşırttı beni yalnız değilmişim herkese geçmiş olsun

 46. Serkan

  Mrb arkadaşlar 2 yıldır bu sorun bendede var ilk başta gecer diye önemsemedim bir yıl gecmeyince doktora gittim iki ayrı dermatalog da bakar bakmaz roza dedi. Bende bazen cok azalıyor kızarıklık dikkatli yakından bakınca belli oluyo kimi zamansa artıyor alnım yanaklar burun çevresi her yerim acıyor yanıyor benek benek kızarmalar psikolojimi bozuyor arttığı zamanlar. Ama brn kesinlikle bunun stresle ve yediğimiz besinlerle alakalı olduğunu düşünüyorum ama bir türlü bana hangi besin dokunuyor bulamadım artık gün fün yediğim gıdaları yazmayı yüzümün durumunuda gün gün yazarak neyin dokunduğunu bulmaya calışacağım.

 47. HÜSO

  Uzun zaman geçmesine rağmen fırsat buldukça yazılanları takip ediyorum. Yazılanları okudum herkes yediklerimizden bahsetmiş biri köyümde biri çindeyken iyiydim yazmış. Zamanın da bende aynı konunun üzerine gittim sütü kestim şekeri buğdaylı tüm ürünleri vesaire inanın 3 ay boyunca yalnız haşlanmış et sebze yeyip su içtim biraz hastalığımda azalma olsa da iyileşmeyi sağlayamadım. Benim de kanım şu mesela ben de antalyaya vesaire gittiğim zaman hastalığımda düzelme oluyor fakat marmara bölgesi istanbul edirne tekirdağ bursa kocaeli bunun dışında iç anadolu ankara eskişehir vs hep cildim kötü olmuştur. Bu yüzden yediklerimizden çok bulunduğumuz yer daha bi etki ediyor sanki cildimize (bu nem oranı olabilir hava kirliliği vs de olabilir tam sebebini bilmiyorum). Ben eskisine nazaran daha iyiyim çay ağacı yağı ile fakat halen istediğim düzeye gelemedim. Tek bi umudum var o da çinde bi doktorun sülfür oksit içerikli bi kremi var çok kişi bu hastalığı bu kremle atlatmış okuduklarımdan . Yalnız ben bu kremi bir türlü türkiyeye getirtemedim. Kremin kendi sitesine mail attım adamlar üşenmedi cevapladı kremi Türkiyeye gönderseler bile gümrükte takılacağı için sipariş vermemem gerektiğini söylediler (ki satıcı firma reklam veya kötü niyetli olsalar göndeririz der paramı alırlardı). Şimdi benim bu kreme ulaşabilmem için yardımcı olabilecek varsa lütfen yazsın. Bir gün bu hastalığı atlatırsam burdan herkese muhakkak bildireceğim. Senelerdir bir umudum var geçicek diye artık yaşta geçiyor umudumu yavaş yavaş yitiriyorum . Hepinize de acil şifalar diliyorum.

 48. Ümitsiz

  Bu hastalık tamamen damarlarımızın gösterdiği aşırı reaksiyon ile ilgili.Başka insanlarda oluşmaya bu tepkiler maalesef bizde oluşuyor.Açıkçası bunun tedavisinin olabileceğini de artık düşünmüyorum:(Sadece yüzümü kamufle etmek için en iyi kapatıcıları bulmaya çalışıyorum. Bu şekilde yaşamayı kabullenmeye çalışıyorum.Hüso dediğin gibi yaş geçiyor ve sürekli enerjimizi kafamızı bu hastalıkla meşgul etmek hayatımızdan çalıyor.Üzgünüm 🙁 Umarım sizler bir çaresini bulursunuz ama ben artık pes ediyorum.Bu şekilde mutlu olmaya ve aynalardan uzak durmaya çalışacağım.

 49. bunyamin

  bende 35 yasındayım ankara da ıkamet edıyorum yaklasık 2013 den berı roza ıle mucadele edıyorum beyaz tenlıyım malesef.bır cok ılac kullandım ama atak donemlerınde yuzumde alnımda benım brun ve yanak ta yok kızarıklık var gecmeyen yaglı bır cıldım var ozellıkle yazın artıyor son zamanda akne cogaldı ankara da ozel ve cok ıyı doktorum gıdıyorum bana en son ağır bir ilac akne ilacı 10 mg kullanıyorum 25 gun oldu bu ilaçtan dolayı dukadlarım kurudu. gece de krem gunduz de 50+ güneş koruyucu ama bılmem faydası olur mu bana onerecgınız bır seyle varmı bu hastalıkdan kurtulabılımıyım.gercekten bazen sosyal zorluklar yasıyorum umarım kurtulurum.herkese gecmıs olsun
  tesekkur ederım

 50. Mavi

  Merhaba, mart ayinda ergenlikte bile yasamadigim sivilce problemi ve kirmizi bir yüz sonucu ozel hastanede cildiyede aldim solugu. Egzama oldugumu soyledi. Bana biri kortizonlu olmak uzere 2 adet krem verdi. 1 hafta kremleri kullandim .ilaclari birakinca yuzum tekrar eski haline dondu. Bu sefer bakirkoy lepra hastanesinde aldim solugu fakat o gun suratimda hic bir problem olmadigi icin doktor stres kaynakli problem olabilecegini buyutmemem gerektigini soyledi.Fakat benim icime sinmeyen bir seyler vardi. Bi kac gun sonra Suratim tekrar kizardi. Birden neye ugradigimi sasiriyordum yuzum yaniyordu,geriliyordu. Kendimi cok kotu hissediyordum. Birde ensemde ufak bir yara farkettim.bu sefer yuzumun de kafaminda fotografini cektim elimde belgelerle 🙂 tekrar lepra da solugu aldim.Ancak muayene gunu geldiginde suratimda yine bir sey yoktu :*)) doktor gul hastaligi olabilir dedi fakat herhangi bir tahlil yaptirmadi. Yine krem verdi. Kremi kullanmaya devam ediyorum fakat zaman zaman yine yuz yanmasi durumunu yasiyorum. Ben sanirim baslangic surecindeyim. Bastan kontrol altina alinir mi bilmiyorum ama pazarteai ermeni hastanesine gidecegim bakalim burdaki doktor ne diyecek.bu arada limon melisa cayi iciyorum.rahatlattigini soyleyebilirim .bence deneyebilirsini…Herkese acil sifalar diliyorum.

  • Almina

   Mavi, geçmiş olsun öncelikle. Araştırma hastanesine gitmeni öneriyorum sana. Cildinden örnek alıp, hemen mikroskopta inceleyen çok değerli doktorlarımız var. Evet bunu yapmayıp, sadece bakarak karar verenlerin de tecrübesi var; ama tıp fakültesi, araştırma hastanelerinden birine başvur derim ben sana…

   • caresiz

    almina ben antalya akdeniz universitesi tipa gittim ve sectigim doktor pr cildiye idi,bana sadece anlattiklarindan rosecea diyebilirim dedi ama ben göremiyorum dedi,sende olan cild romatizmasi dedi ve tatmin olmayip baska hastahaneye gittim,cildden diyopsi alindi ve ve romatizma testi negatic cikti,ve rosecea tehsisi konuldu

 51. Mavi

  Almina tesekkur ederim. Sirf bu yuzden yillik izne ayrildim :*( tavsiyene uyacagim… Aslinda lepra egitim ve arastirma hastanesine de bu anlamda cok guveniyordum ama yuzume bakarak teshisi koydu doktor. Eger yarin ermeni hastanesinde de doktor tahlil vs. Yaptirmadan ayni seyi soylerse bilmiyorum napicagimi.. :*(

  • Yusufbilgin

   Bende cok cektim ama gecdi alerji hapı kullan üç dör kutu yemekleri asla baharatlı yeme hiç olmayacak fındık ceviz fısdık yalı kuru yemiş asla portakal suyu portakal ben cok fenaydım hiçbir ortama giremezDim gecdi

   Be

 52. Mert

  Arkadaşlar merhaba.bir süre önce bende gül rozasea hastalığı ile boğuştum. Her ilacı neredeyse ve 3_4 doktoru denedim.sıkıntı li bir dönem di.bir tv programında süpürge otu tohumu duydum.denemekte bir zarar görmedim sabah öğlen ve akşam aç karnına bir çay kaşığı az su ile 20 gündür kullanıyorum ve %90 civarında iyileşme kaydettim. Allah inşAllah sizlerden şifa verir.denemekte fayda var bence.bu arada beslenmenize de dikkat edin baharat turşu sıcak banyo domates çay ve kahveden uzak durun.herkese şifa olur inşallah.

  • caresiz

   domates derken salcali yemeklerdendemi uzak duralim?

 53. Anonim

  yüzüm den bende çok rahat sızım nasıl geçecek bilmiyorum

 54. All is well

  Bende aynı rahatsızlıkları müzdaribim melissa çayı ve süpürge tohumu kalkınmaya başladım süreci aktaracağım ibrahim saraçoğlu na güveniyorum inş Rabbimin izniyle faydalı olur

  • hayat

   Acaba bir iyileşme oldu mu

 55. Mavi

  Supurge otu tohumunu bende deneyecegim. İnsallah sifa buluruz.

  • hilal

   MAVİ SÜPÜRGE OTUNU DENEDİN Mİ?

 56. Mavi

  bu arada bu hastalikla ilgili 3 kez doktora gozuktumm hic bir doktor bana yemene icmene dikkat et,sunlardan uzak dur demedi. Keyfine bak dedi. Neden boyle dedigini anlayamadim. Halbuki bazi yiyeceklerin (domates,yogur,patlican) dokundugunu hissediyorum.Sasirdim kaldim;(

  • Almina

   Mavi, doktorlara güvenip, verdikleri tedavileri uygulayacağız mutlaka, ama… Biraz da kendi doktorumuz olacağız. Bize neyin iyi gelip – gelmediği, neyin bizde işe yarayıp – yaramadığını bizden iyi kimse bilemez. Her bünye farklıdır. Madem onlar sende olumsuz etki yaratıyor, uzak durarak denemelisin.

 57. Mavi

  Almina dogru soyluyorsun.

 58. Kutlu

  Merhaba 2 yildir roza hastasiyim ilk olarak roza kremleri kullandim.ise yaramadi.yuzumde biopsi aldilar birsey cikmadi.yuz kizarikliginin diger sebebi bag dokusu hastaliklari olabiliyor.ana kan degerinize baktirin.donelim rozaya lazer tedavisi gordum.ilk seans etkili oldu ama cok az azaldi gecmedi cozum degil bu.bitkisel cozum arayim dedim supurge otu tohumu yedim. Oda azaltti ama gecmedi.ama lazerden daha etkili ve masrafsiz.simdi deve dikeni tohumunu denemeye karar verdim.arkadaslar hastaligin caresi perhiz baharat tursu cay sigara alkon kafeinden uzak duracaksin birde yuksek tansiyonuna care bulacaksin.tibbi ve tip disini bu kadar zorlayabildim.care bulan yazsin paylassin empati yapin

  • Almina

   Çok geçmiş olsun Kutlu

  • hayat

   Kutlu süpürge otu dediğin Prof saracoglunun dediği kür mü yüzde kalıcı hale gelmiş kızarikliklari da lazerle daha iyi mi geçiriyor şimdi sizin durumunuz nasıl iyileşme oldu mu

 59. Oziita

  Merhaba ,geçmiş olsun hepinize sübürke tohumu kullananlar bir gelişme oldu mu ?

 60. HÜSO

  Ben 2 aydır kullanıyorum süpürge tohumunu pek işe yaradığını söyleyemem.

 61. mavi

  Merhaba,
  Bende sadece yüz yanması ve de yanma ile beraber gerilme vardı. Akne ya da sivilce sorunum yoktu.. Doktorun verdiği kremleri ve de güneş koruyucuyu kullanınca şikayetlerim azalmaya başladı. Hatta bitti diyebilirdim. Fakat 2 gündür burnumun üzerinde ve yüzümün bir kaç yerinde kırmızı noktalar çıkmaya başladı . dokunduğum zaman acıyor . kremleri kullanmaya devam ediyorum fakat yeterli gelmiyor gibi. Ramazan dolayısıyla yediklerime pek dikkat ettiğimi söyleyemem . Çikolata, acılı, tuzlu vs.. Yediklerime tekrar dikkat edersem geçer mi , önüne geçebilir miyim acaba:(

  • Anonim

   Yüzünüz gectimi acaba merak…. Mavi hanım

 62. İstanbul

  Merhaba tüm yorumları okudum bu hastalığı 6 yıldır yaşıyorum 32 yaşındayım agopa kadar yılda 3 doktor değiştirdim ama care bulamadım kullanmadığım ilaç kalmadı üniversite hastanesine aylarca gittim süpürge otudur tohumudur herşey yaptım ama sonra kendim nasıl hafifleteceğimi keşfettim yurt dışına bir haftalığına gittiğimde orda süt ekmek yoğurt baharatlı ürünler yememiştim 3 kilo vermiştin 62 kiloydum aslında cildim çok garip şekilde iyi görünüyordu o zaman nedenini anlayamadım.bir yıl sonra iyice kötüleşti kızarıklık dışında sivilce ama küçük küçük heryerde şiş yüz.psiklojim bozuldu.internet sitelerinde care ararken bir hasta süt yoğurt domates peynir ekmek uzak durdum daha sakin oldu deyince bende denedim şunu diyebilirim bazen inanılmaz drece bembeyaz cildim oluyor bazen kızarıyor ama uyuyunca sakinleşip daha hafif pembemsi yanaklar oluyor ve atak az olduğu için yüzüm sıcak olmadığından kuruluğu azalttı damarlar hep aktif olmadığı için daha canlı bir derim oldu.ayrıca saçım yaralı kepekti.saçla başladım önce kepek şampuanı bıraktım doktorum market ürünlerinin bizim gibi cildi olanlar için tetikleyici olduğunu söyledi haklıymış eczane ürünü kullanıyorum iyileşti.cevizi bu dönem alın yeşil kabuğunu iç kabuğa kadar soyun kalın kabuklu onu rendeleyin bıçakla bir bardak su kaynatın lapa olacak saçınıza sürün durabildiğiniz kadar tutun2-3 saat.kepek ve boya kullanımını isteyemeyen için mükemmel. Çünkü boyada cildi tetikliyor.şu yıllarda kazandığım tecrübem şunlardır.parfüm.kokulu yiyecekler aromalı gazlı içeçekler kahve domates peynir süt yoğurt çamaşır deterjan parfümleri oda spreyleri çikolata acı baharat ve ekmek.bunların çoğunu %100 çıkaramadım belki ama çok etkisini gördüm daha normal cildim var.peynir kaşar hiç yok.yoğurt arada annem yaparsa az da olsa yiyorum. Domates kış hiç yemedim şimdi biraz yiyeyim dedim hemen farketti hafif sivilceleme.limonlu su çok faydasını gördüm midemi rahatlatıyor.melisa adaçayı ıhlamur tek çaylarım.dışırıda evde hazır soslu kokulu yiyecek içeçek kesinlikle yok.duş jeli yerine defne sabunu.saca bile.sıcak duş yok.yüz için çok şey kullandım temizleme jelleri ama tek şunu diyebilirim ilaç ve yüz yıkama losyon sabun daha kötü yaptı.banyoda yüzüme sabun yada şampuan değdirmiyorum suyu bütün banyo bıyunca kafamdan aşağı tutmuyorum duş başlığını saçını durularken yüzüme gelmiyecek şekilde duruluyorum.çıkınca bir bardak içme suyuyla yüzümü duruluyorum.yüz havlum bana özel ve çam. Makinasından sonra iyice duruluyorum koku deterjan kalmaması için.her sabah yüzümü yıkamıyorum banyodan banyoya garip gelebilir ama denedim ne kadar temas o kadar kızarıklık.yumuşatıcı ve deyerjanın kokusuz gerekirse iki kez duruluma.birde bulaşık yıkamayın elde.egzama çıkıyor.sıkıntı yaptığımız için.market ürünleri koruyuculu bezelye mısır salamura ürünleri azaltın.kadınlar için yüzünüze mümkünse krem bile sürmeyin erkekler bence losyon yada traş ürünlerini göZden geçirsinler.çok daldan dala atladım kusura bakmayın aklıma geldikçe yazdım.sizi gülümseten insanlarla olun.aklımdayjen bu durum gençken adını yazamadığım altı ay buyınca hap içerek sivilce ilacı kullandım baş harfi r ünlü.o mahvetti ilk yıllar süperdi yaşla birlikte cilt kurudu gül hastalığına ve çoğu şeye karşı akerjim oldu.kokulu herşey parfüm hayatımda yok sıktığım anda kaşıntı.son gittiğim üni fakülte aylarca ilaç denemeleri başarısız oldu inan piyasa kullanmadığım ilaç kalmadı hele sınuncu c ile başlıyo kortizonsuz diye yalan inanmayın ilaç yasaklandı içindeki bir madde açıklanamadı diye şindi bakıyorum yine şeker gibi satılıyor.mavi yeşil sarı renkleri var.son doktor ilk kullandığım sivilce ilacını verince doktorları bıraktım.kendim araştırdım.anladımki en sık yediklerimiz en sık kullandıklarımız bu kadar tepki yapabilir. Yediklerimi denedim 3 4 hafta yemedim buldum. Dış faktörleride buldum yüzüme ne kadar az temaS o kadar sakin.benim durumumda böyle.inş birşeylere yardımcı olmuşumdur. Bu illeti yaşamayan bilmez çok zor herkese şifalar olsun.herşeye rağmen gülün herkese inat gülün.

  • Almina

   Çok geçmiş olsun. Herkes için vermiş olduğunuz, tecrübeye dayalı bilgiler için teşekkür ederim.
   Site kurallarına uygun bir şekilde açıklayıp, yorumu düzenlemek durumunda bırakmadığınız için de kendi adıma teşekkür ederim.
   Allah acil şifalar versin, size; ve tüm hastalara.

 63. İstanbul

  Unutmadan kışın sabahları roka tere maydonoz yeşil salata bir muz ve havuç yedim ekmek simit unlu ürün hiç yoktu saat on gibi acıkırdım 4-5 kayısı yetdim.öğle yemeğinde diyet yerdim salça baharat tuzu az olduğu için.ayrıca karabiberi tüketmemeye bakın.salata sadece limon zeytinyağı.akşam annem baharatı az sebze ağırlıklı beslendim ekmek bir dilim kepek yada tam tahıl çünkü birden kesemiyorsunuz patlıcan yemedim ve yukarıda dediklerimi heleki banyodan sonra içme suyu çünkü sulara borulardan yada barajdan gelebilecek mikroplar için ciddi ilaç atılıyor içme suyu rahatlatıyor.bir ay boyunca peynir yoğurt süt domates salca dahil acı kahve çikolata uzak durdum inanın normal bir cildim oldu ki ben kışın bile güneşten kaçan biriyim bu yüzden d. Vitaminim sınırlar altında dipte ilaç alıyorum arada.bol su için suyunuza limon ekleyin hazır limon suyu değil.gazlı içeçek olarak hayatınızda maden suyu olsun.fast food yada dışardaki kokulu soslu yemekleri tercih etmeyin.bunlar belki çok zor görünebilir ama aslında ıygulamaya başladığınızda yaşam tarzınız oluyor sonuç alınca mutlu oluyorsunuz.ilaç kullanın kullanmayın diyemem ama her ilaç beni daha hassas deri ve alerjik yapıya cevirdi.doğal en sadesiyle yiyecekler tüketip bol su içip midemize iyi bakınca inanın sonuçsuz kalmazsınız ve çok sinirli asabi ufacık şeye takan üzülen yüzüm kızaracağı için iletişimim kopmuştu şimdi bakıyırum dönüp keşke yüzüm kızaracak diye korkmasaymışım bu rahatsızlığın en büyük tedavisi moral stressiz günler sinirlendiğim zaman kendime bu hayata bir daha gelmeyeceğim boşverr salla diyorum

 64. Elma

  Merhaba,
  Son 3 haftadır öğle yemeklerinden önce 1 bardak suya yarım çay kaşığı karbonat koyup içiyorum.Roza ataklarımda azalma var.Ne zaman antibiyotikli krem kullansam,ya da içsem yüzüm çok daha kötü oluyor ve etkisi en az 3 ay geçmiyor.Bir daha kesinlikle kullanmam antibiyotik .Bence sorun midemizde. Hassas Cilt ve hassas mide bu soruna neden oluyor:(

 65. Ali

  Arkadaşlar yaklaşık 16 sene önce yaşadığım stres sonucu yüzümde özellikle elmacık kemiklerim üzerinde küçük küçük kırmızı kabarcıklar oluştu yüzüm delil delik olmuş gibiydi .Alerji oldu zannettim doktora falan gitmedim gerek duymadım bunlar sürekli yüzümde vardı , tamamen kayboldukları belki olmuştur ancak genellikle hep vardılar .Ben bu Zaman içinde tatilede gittim ,bol bol güneşe de çıktım ,güneşlenmekten hiç kaçmadım bu şekilde yaşadım .Yaklaşık 3 yıldır doğru dürüst güneş görmüyorum günü birlik tatiller hariç ancak yüzümdeki kırmızı kabarcıkların tekrar çıkmaya başladığını gördüm yanaklarım kıpkırmızı oldu benim tesbitim şudur ki ,bu hastalığın D vitamini eksikliği ile doğrudan ilgisi var ,En büyük D vitamini kaynağımız ise yüzyıllardır dünyamızı aydınlatan güneşimiz vücudumuz güneşin UVB ışınlarından D vitamini sentezliyor .Yapılan araştırmalarda kanser hastalarında ,diğer kronik hastalarda ve cilt hastalarında D vitamini eksikliği olduğu ortaya çıkmıştır. Peki biz güneş zengini olan bir ülke olduğumuz halde neden D vitamini fakiriyiz hiç düşündünüz mü ? Bunun sebebine gelince biraz ozon tabakası delindi ,inceldi aman dikkat cilt kanseri ve çeşitli cilt hastalıkları gelişebilir .Güneşe çıkmayın ,çıkmadan yarım saat önce yüksek koruyuculuğu olan güneş koruyu kremleri kullanın diye haberler çıkar ve bu haberlerin hemen altında sağında solunda boy boy güneşten koruyuculuğu yüksek olduğu yazılan güneş kremlerinin reklamını görürüz .Peki bu Güneş’ten koruduğu söylenen güneş kremleri insanları güneşin zararlı ışınlarından gerçekten koruyormu yapılan klinik araştırmalarda insanların kanser ve cilt hastalıklarından korumak için kullanılan bu kremlerin içinde en az kansorejen özellik taşıyan kimyasal madde bulundu ,koruyuculuğu en yüksek seviyede olan kremlerde bu maddelerin daha da çok miktarda olduğu ,bu kremlerin sadece insan vücudunun D vitamini sentezlemesi için gereken güneşin UVB ışınları üzerinde etkili olduğu ,bunları kestiği vücudun kendini her türlü hastalıktan korumak için güneşten sentezlediği D vitamini engellediği ,bu sebeple insan vücudunda hastalıkların oluşma nedeni olan serbest radikallerin artmasına sebep olduğu,Güneşin UVA UVC zararlı ışınlarının aslında atmosferin üst tabakasında Stratosfer de bulunan ,bir İlahi mucize olarak orda duran ozon tabakası tarafından tutulduğunu bunlara geçit vermediği ortaya çıktı .Yeri gelmişken bu ozon tabakası meselesinede biraz girelim ,ozon tabakasında gerçekten bir incelme varmı ,yoksa domuz gribi ve domuz gribi alışı arasındaki bağıntı gibi ,güneş ,ozon tabakası incelmesi ve Güneş’ten koruduğu söylenen kremler arasındaki haberleri de asparagas haberler mi ? Gelin bir de bu konuya göz atalım ozon tabakasında var olduğu söylenen incelme 1970 yılından beri yapılan ölçümler sonucu kuzey kutbu üzerinde ,güney kutbunda Antartika üzerinde tespit edilmiş ,insanların yaşadığı yerleşim bölgeleri üzerinde herhangi bir incelme veya artma tespit edilmemiş bu bölgelerde elhamdülillah stabil olarak varlığını sürdürdüğü ortaya çıkmıştır.Ülkemizde ozon tabakası ölçümleri 1994 yılından beri Anlarada ve Antalyada olmak üzere iki bölgede yapılıyor yapılan bu ölçümlerde ,ülkemiz üzerinde 1994 yılından beri yapılan ozon ölçümlerinde belirgin blr incelme ve kalınlaşma tespit edilmemiş ozon değerleri normal değerindedir diye Meteroloji tarafından rapor olarak ortaya konuşmuştur.Bu sebeple ozon tabakasına zarar vermediği için birde ödülü vardır .Şimdi sormak istiyorum madem ozon tabakasında var olduğu söylenen incelme kutuplar üzerinde ortaya çıkıyor, aynı yıl içinde yapılan başka bir ölçümde bu delik görünmüyor ozon tabakasında ki delik kapandı şeklinde çelişkili haberler yayımlamıyorsa , insanların yaşadığı bölgelerde ve ülkemizde ozon deliği olmadığı ,ozon tabakasının normal kalınlıkta olduğu ortaya çıkıyorsa insanlara ozon tabakasında incelme var cilt kanserleri ve cilt hastalıkları artabilir diyerek neden haber yaptıkları ,bu haberlerin altlarında ,sağlarında ,sollarında veya gazetenin reklam sayfalarında Güneş’ten koruduğu iddia edilen krem reklamlarından belli oluyor sanırım .Güneş konusunda bu kadar yaygara koparanlar nedense insanların yaz kış her gün kullandıkları içlerinde birden çok kanserojen kimyevi koruyucu katkı maddesi bulunan hazır işlenmiş gıdalar ,rujlar,ojeler deodorantlar,şampuanlar konusunda neden hiç bir şey söylemiyorlar hiç düşündünüz mü ? Emin olun ALLAH(C.C)’ın yarattığı güneş kanser ve cilt hastalıkları konusunda masum ,ozon tabakası haberleri ,kanserden ve cilt hastalıklarından koruduğu söylenen güneş kremleri asparagas . bu araştırmayı yapmadan bu kremleri sizler gibi bende kullandım bunları kullandıktan belli bir Zaman sonra bu hastalık cildimde ortaya çıktı .Bu kremleri kullanmadığım Zaman’larda güneş altında kızardığım zamanlarda bile bu hastalık bende yoktu .Netlce olarak diyeceğim güneş kremi kullanmayın kullanacaksanız antioksidan özelliğe sahip bitkisel organik olanları tercih edin ,hayatınızdan her türlü işlenmiş gıdayı çıkarın ,bisküvi ,çikolata ,cips ,kek ,cola gazoz,her türlü hazır şişelenmiş meyve suyu ,ayçiçek yağı gibi sanayi ürünlerini hayatınızdan çıkarın yemeyin çocuklarımızın yemesinede engel olun ,mevsiminde yeyin için. Sebze ağırlıklı beslenin ,bol bol meyve yiyin ,baharat olarak çörek otu ,zerdeçal,zencefil tüketin ,sarımsak ve soğanı yemeye çalışın hiç yemeden olmaz ,hastalıkların vesilesi virüs ve bakterilerdir sarımsak ve soğanın virüs ve bakteriler üzerindeki etkisi ,bakteri ve virüslerin bu iki mucize bitkiye karşı direnç oluşturamadığı ,tümörlerin gelişmesini engellediği ,hatta oluşmuş tümörleri erittiği klinik deneylerde ortaya konulmuştur . Peygamberimiz (s.a.v) çörek otu hakkında “Çörek otunda ölüm hariç her hastalığa şifa vardır “buyurdular .Siz çörek otunu soğuk sıkılmış yağ olarak temin edin günde bir tatlı kaşığı tüketin !

  Bana gelince ben bu yukarıdakileri aynen yapmaya çalışıyorum işlenmiş gıdaları hayatımdan çıkardım ,sebze ağırlıklı besleniyorum ,çok az et tüketiyorum ,bol yoğurt ,çörek otu yağı ,zerdeçal ,zencefil ,keten tohumunu evde kendim çekip tüketiyorum ,sarımsak günde 4 diş tüketiyorum ,Büyük bir bardak limonlu suya bir tatlı kaşığı hakiki elma sirkesi (aktarlardan bulabilirsiniz markette satılansan çok farklı mide yakmıyor ) karıştırarak içiyorum ,bunun yanı sıra ALLAH (C.C) Kemal Beyden razı olsun blr büyük bardak suya blr çay kaşığı eczaneden temin ettiğim karbonatı karıştırarak içiyorum ,bunun yanı sıra aktardan temin ettiğim Ardıç yağını ve çörek otu yağını yüzündeki kızarıklıklara sürüyorum ,yemeklerimden market tuzunu çıkardım yerine Himalaya tuzu ,Çankırı Kaya tuzu kullanıyorum Elhamdülillah yüzümdeki kızarıklar azaldı inşaALLAH şifa bulacağız şifa ALLAH(C.C) ‘tan !
  Bütün hastalara acil şifalar diliyorum ALLAH(C.C) herkese Şafi ismi ile tecelli edip şifa versin Amin !

  • Almina

   Öncelikle geçmiş olsun.
   Tecrübelerinizi bizlerle paylaştığınız için teşekkür ediyorum tüm okurlarımız adına.
   Ancak, ozon tabakası, ve güneş kremleri ile ilgili belirttiklerinizin de tamamen sizin düşünceniz olduğunu okurlarımıza belirtmek isterim. Hiç bir değişiklik yapmadan yorumunuzu yayınladım; ama bunlar sizin kişisel görüşleriniz. Denemek; ya da denememek elbette okuyucularımızın takdiri.
   Allah acil şifalar versin inşallah.

   • Ali

    Teşekkür ederim ozon tabakası ve güneş koruyu kremler Hakkı’nda yazdıklarım benim düşüncelerim değil ozon tabakası Hakkı’nda yazdıklarım Meteroloji sitesinden alınmadır bakabilirsiniz ,Güneş kremleri ile ilgili yazdıklarımıda güneş kremleri germekten koruyormu ,güneş kremlerinin maskesi düştü ,içlerinde maddeler kansorejen madde barındırıyorlar mı gibi Google aramalarında blr çok uzman görüşünde görebilirsiniz ile ilgili detaylı bilgi içinmi konudaki uzman görüşlerini okuyun ! Güneş gerçekten zararlı olsaydı ,sabahtan akşama kadar çoluk çocuk Afrika güneşi altında yüz yıllardır dolaşan Afrika yerlilerine zarar verirdi ,ordaki cilt hastalıklarında belirgin bir artış yok ,hatta güneş görmeyen bölgelerde D vitamini eksikliği çok bu tip deri hastalıkları görünme oranı daha yüksek ,bu da gösteriyorki Güneş cilt hastalıklarına neden oluyor diye kesin bir sonuca varılamaz ! Tekrar ediyorum bu görüşler benim görüşüleyim değil uzman görüşleri tekrar teşekkür ederim !

    • Almina

     Söylediklerinizden haberdarım, ama karşıt görüşler de olduğu için okuyucularımızın takdirine kalmış olduğunu söyleyebilirm sadece. Vermiş olduğunuz linkleri yayınlayamıyorum üzgünüm.
     Tekrar geçmiş olsun.

 66. kutlu

  Merhaba yaklasik iki ay once yazmistim.bu surede gelismeyen tek sey tip bilimi.cildiye doktorlari malesef bu hastaligi aktarlar kadar bilmiyor.aktarin tavsiyesiyle devedikeni tohumu aldim.direkt cigneyerek su yardimiyla yedim.birde deve dikeni karahindiba enginar karisimli bir kapsul aldim.gunde uc tane aliyorum.ayrica bunu zeytinyagi ile karistirip yuzume suruyorum.bir haftada yuzde elli gecti diyebilirim.deneyin derim.birde gunes kremlerini yasaminiza katin.iyi gunler

  • Emine arslan

   Merhabalar oncelikle geçmiş olsun ve tamamen gectimi artik aknerozase gül rahatsizliginiz?Lutfen cevap verebilirseniz sevinirim.

 67. Mor44

  Mrb 5 senedir rosa ile uğraşıyorum denemedigim hicbirsey kalmadı Dr larda roacuttane dan başka çare yok. Okumaktan arastirmaktan artık ben prof oldum nerdeyse. Neyse sonuçta 2 gun (her seferinde) başlayıp bıraktığım bu kuru bu sefer (supurge tohumu kürü )uzun süre kullanmaya karar verdim.bugün 6.gunumdeyim ve yüzüm %50 düzelme kaydetti ve devam edicem bu küre. Sonuca sasirmadim diyemem 15.günde nasıl bir sonuç olacak acaba merak ediyorum. Herkese acil şifalar.

  • hayat

   Mor 44 acaba bu superge tohumu kürünü nekadar süre kullandınız ve nekadar düzelme olduğunu merak ettim.Paylasirsaniz sevinirim

   • Almina

    Hayat hanım merhaba. Yarın akşam yayınlanacak olan yazımızda ben size süpürge otu ile ilgili bilgi paylaşımında bulunayım, takipte kalın, Ana Sayfa üzerinden yeni konuları gözden geçirin

 68. İlknur

  Merhaba. Size sanırım bir öneride bulunabilirim. 4 yıldır antibiyotikler ve sivilce için kullanılan a vitamini içerikli ilaçlar kullandım. İlk zamanlarda bıraktığımda 2 ay idare ederken 4, yılda sadece 4 günde tekrar ediyordu. Bir farmakolog ile görüştüm. Bana söylediklerini size iletiyorum. Doğal ve zararsız. Mutlaka deneyin lütfen.
  1- yarım kilo doğal zeytinyağı yarım kilo havuç rendesi… Cam kavanoza koyun kapağını kapatın. 15 gün boyunca günde bir iki kez çalkalayın (güneş ışığı görmesin)… 15 günün sonunda tülbent ile süzüp yine cam kavanozda buzdolabına koyun. Sabah akşam makyaj temizleme pamuğun batırıp yüzünüze sürün.
  2- Aslında üstteki işlemi yaparken sizi o tedaviye hazırlayacak ilk tedavi budur. Yine zeytinyağını yumurta kıracakmış gibi kızdırın soğutun ve buzdolabına koyun. Havuçlu karışımınız hazır oluncaya kadar kullanın. İlk bir hafta neredeyse hep böyle dolaştım. Yağ hava almayı engellemiyor akneleri, kırmızılık, fistürleri düzeltiyor.
  3_ saracoğlu nun tavsiyesini yapın. İlk 1 ay süpürge tohumu, 2. ay süpürge otu… Bu da yılda 6 ayınızı kurtarır… Çünkü yılda 3 kez tekrar edilebiliyor kür.
  4_ güneş var yada yok yüksek korumalı güneş kremi pullanmalarınızı ortadan kaldıracaktır. Günde bir kez sabah saatlerinde kullanmanız yeterli olacaktır. Bu şekilde 2 aydır devam ediyorum. Cilt doktorum son olarak bir ilaç tedavisi var ancak tüm tahlillerinin yapılması gerekiyor dediğinde cevap alamazsam ne olacak dedim. Yapacak birşey yok dedi. Ben de doğal yöntemi tercih ettim. Kan değerlerim vs. Herşey normal.
  Sarımsak, soğan, domates, portakal, ve beyaz üzüm yemiyorum. Kahve ve çayı çok az tüketiyorum. Alkol hayatımdan çıkalı 4 yıl oldu. Hepimize geçmiş olsun. Zeytinyağını lütfen deneyin. Kullandığım ilaçlardan yüzümün derisi öyle incelmişti ki düzelmez dedim. 1 ayda toparladı. Umarım sizde de işe yarar. Sağlıklı günler dilerim.

  • Almina

   İlknur hanım geçmiş olsun öncelikle.
   Vermiş olduğunuz bilgilerden yararlanacak olan tüm herkes adına teşekkür ediyorum paylaşımınız için.
   Sağlıklı mutlu günler.

 69. İlknur

  Rica ederim. Eklemem gereken birşey var. Zeytinyağını sürmeden önce kükürtlü sabun ile yüzünüzü yıkayıp kurulamanız. Teşekkürler.

 70. Kutlu

  Rozadan kurtuldum diyebilirim devedikeni bu isin sirri supurge tohumu gercekten faydasiz kus yemi olarak kullaniyorum:) niyetim elestiri degil saglik

  • Elma

   Merhaba, tam olarak nasıl kullanıyorsunuz?Teşekkürler

 71. caresiz

  arkadaslar bende ayni hastaligi yasiyorum, bu hastalikta malesef cildimizin altinda bir cavar var bizim sapabilecegimiz tek sey o canavari sakinlestirmeye calismak,bir karisim kullaniyorum aksamlari yapmadan önce ve cildimi harika bir sekilde nemlendiriyor ve cok rahatlatiyor,eger admin izin verirse bu karsimi sizinle paylasmak isterim,

  • Almina

   İlaç ismi olmadığı sürece paylaşabilirsiniz karışımı tabi ki

 72. caresiz

  meselef ilac isimleri var,dermatalaji doktorumda ayni hastalikla mucadele ediyor ve kendi kullandigi karisimi bana önerdi,bir arkadasima önerdim ve arayip tesekkur etti,benim amacin ayni kaderi paylasiyoruz ve bir birimize yardim etmek,bende tehsis bir ay önce kondu netten arastirdiklarima göre bir suru yiyecek listesi var yenmemsi gereken ben bunlarin hic birini yemiyorum,cok korkuyorum yuzume ne olcak diye ve acliktan ölecem resmen,ayrica arkadaslar bu hastalikta önemli bir konu var,bu hastaligi olanlarin cogunda midede helikobakteri bulunuyor,acaba doktorunuz akil edip sizden helikobakteri testi yaptirmanizi istedimi?

  • Almina

   İlaç ismi yayınlamak istemememin sebebi, her ilacı herkesin kullanamaması, ve ilaçlarınm yan etkilerinin çok olması. Bazen hepimiz, “Belki benim de işime yarar” diyerek gördüğümüz şeyi uygulamak istiyoruz, ve sonrasında sağlığımızdan oluyoruz. En azından bunun burada olmasını istemiyprum, çünkü amacım yardımcı olabilmek, 1 kişiye zararı olsa, bu beni üzer inanın. Ama ilaç ismi dışında istediğiniz paylaşımda bulunabilirsiniz. Geçmiş olsun tekrar.

 73. caresiz

  arkasaslar sicak havanin zararli oldugunu bahsediyor,peki nedir bu sicaklik derecesi,? bir doktorum vucud isisi kadar digeri ise 30c dedi

 74. caresiz

  anliyorum ve kesinlikle haklisiniz,ben finlandiyada yasiyorum ve bu ulkede halkin %10 bu hastalikla mucadele ediyor,izlenimlerim suki turkiyemde bu hastalikla mucadele edenler daha agir yasiyor,bunun sebebini cözmeye caliyorum,su ana kadar dusundugum sebeb olarak hava sartlari( gunes ve kirli hava) ve su,arkadaslar tavsiyem yuzunuzu yikadiginiz suya dikkat ediniz,gerekirse kaynatilmis su ile yuzunuzu yikayin bence,

 75. caresiz

  of ya konusacak hic kimse yokmu,sivilcelerim cikmaya basladi ve ne yapacagimi bilemiyorum iyice eve kapattim kendimi,ise falanda gitmiyorum artik(((

 76. Anonim

  Merhaba,
  Bana Hastalığın teşhisi mart ayında konuldu..Hastalığın İlk zamanlarında sivilceler çıktı fakat sonrasında bir daha sivilce problemi yaşamadım.Bende daha çok yüz yanması ve kızarıklık atak şeklinde oluyor. Doktorun verdiği kremlerı kullanıyorum.Fakat internetten aldığım mumya kremi var.(Ürünün tam olarak adını ve nerden aldığımı yayınlayamıyorum. Sadece içeriğini yazdım .Bunun faydasını gördüğüme inanıyorum. Almina uygun görürse yayınlarım. ) Hepimize acil şifalar diliyorum.

 77. Kutlu

  Devedikeni tohumu enginar karahindiba karisimli bitkisel bir ilaci kapsulden cikartip zeytinyagi ile karistiriyorum cildime suruyorum.kizarikligi buyuk olcude aliyor kullananlar ayrica yorum yazsin acaba onlarda tesiri nasil olacak birde nemlendirici kullanin cildinizde egzama yoksa. Egzama mantar varsa fena bir durum egzamanin aknenin gecmesi icin cildi kurutucu ilac icersiniz roza atak yapar.ben artik bu isin doktoru oldum:)

 78. Anonim

  çaresiz kullanıcı adlı arkadaş.. Ben cildimi özellikle hava değişimlerinde ne yapsam nemlendiremiyorum. Bu karışımı bizimle nasıl paylaşabilirsin? Almina yardımcı olurmusun ?

  • Almina

   Olayım, eğer Çaresiz karışımı gönderir; ve senin için gönderdiğini yazarsa, bu mail adresine ileteyim karışımı; burada yayınlamam mümkün değil ama, bu şekilde yapabiliriz.

   • Caresiz

    Bos bir vaktimde karisimi göndereceğim,ayrica arkadasimiz hava degsiminden bahsetmis,ben her iki ayda bir Türkiyeye geliyorum ve oldukca farkli bir hava değişimi sukurler olsun simdiye kadar bir sorun yaşamadım,arkadaslara tavsiyem ben doktor degilim ama öğrenmeye çalışıyorum farkli yabanci kaynaklardan,bu hastalikta sut urunlerinin iyi gelmediği söyleniyor ama tamamende sut urunlerini hayatimizdan çıkaramayiz dimi:))? Benim yabanci kaynaktan bir arastirmamda suzme peynirlerin zararsiz oldugunu yaziyordu burdan yola çıkarak suzme peynir ve suzme yoğurt tuketmeye başladım gunluk,simdiye kadar bir zararini görmedim tabiki herkesin bunyesi farkli,yukarida bir arkadasimiz Çin de cildinin buharda pisirilmis seblerden daha iyi olduğunu yazıyor,hakli tabiki ve uzak doğu insanlari hemen hemen her yemeklerinde midye yagi kullanir tabiki buda hem guzel leziz bir tat hemde omega 3 :))) marketlerde bulabilirsiniz,geçmis olsun hepinize arkadaslar:)))

  • caresiz

   selam ANONİM arkadas,karisimim söyle,

   ….

   (memnun kalirsaniz bildiriniz lutfen) bu arada alminaya benimde bir ricam olacakti izin verirse

   • Almina

    Çaresiz merhaba. Göndermiş olduğunuz karışımı arkadaşımıza mail yolu ile ilettim.
    Sizin isteğiniz nedir?
    Bir anda kendimi postacı gibi de hissetmedim değil bu arada )

    • Necati

     Almina caresizin attığı karışımı bana da atabilirmisiniz?

    • Nil

     Yürekten rica ediyorum Almina çaresizin attığı karışımı maile atabilirmisiniz.rabbim senden razı olsun almina

    • Ahmet

     Karışımı bana da mail atabilir misiniz?

     • Almina

      Karışım burada arkadaşlar buyrun.

   • tuba

    Çaresiz merhaba,
    Karışım için mail atmanı rica ediyorum.
    Teşekkür ederim şimdiden.

 79. Anonim

  Çaresiz merhaba. Sanırım hava değişiminden dolayı yüzümde yine gerilmeler başladı .. Normale döndüğü anda karışımı deneyeceğim. Paylaşımınız için teşekkürler.

 80. Anonim

  Tekrar merhaba, Ben gunluk sut alıp yoğurdumu evde kendim yapmaya başladım.Size ev yapımı yoğurt dokunuyor mu ? Bu ara atak dönemi olduğundan ne dokunuyor ne dokunmuyor ayırt edemiyorum.

  • Caresiz

   Merhaba Anonim,bence bir an önce karisima baslaki cildin rahatlasin,ev yapimi tabiki daha sağlıklı ben sadece yüzme yoğurt tüketiyorum bir zararini görmedim sindiye kadar,az öncede acili yemek yedim bakalim sabaha ne olacak:)))

 81. Anonim

  Almina merhaba,
  Çevremde gül hastalığı olan kimseyi tanımıyorum.Bu konuları konuşabileceğim destek bulabileceğim kimse yok ne yazık ki.. Bu sayfaya her zaman girmek mümkün olmuyor fakat her gün illa ki hepimiz facebook sayfamıza bakıyoruz. Facebook da kapalı grup oluştursanız nasıl olur, ne yediğimiz nelere dikkat ettiğimizi gunluk paylaşırsak birbirimize destek de olmuş oluruz, ya da hastalığımızın daha da bilincinde oluruz diye düşünüyorum . Nasıl olur sence ?

  • Almina

   Bu bir Facebook sayfası mı olur, farklı bir şey mi olur, bakayım düşüneyim Arzu’cum, uygun bir zamanda halletmeye çalışayım, bu aralar ben de oldukça yoğun günler gçeirmekteyim aslında. Ama hallederiz, hatta bir doktorumuz var dermatolog, ondan da yanımızda olmasını rica ederiz. Bakalım, zaman .)

 82. Anonim

  inşallah olur :=)

 83. Karadenizli

  Slm arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım bir kaç ay önce özel hastanede gittiğim bir doktor roza hast var dedi sadece güneş kremi verdi yüzümdeki kılcal damarlar dışında hiçbir şikayetim yoktu o dönem sonra güneş kremim bitti dikkate alıp yenisini almadım aşırı kuruluğa bağlı cildimde yanmalar ve kaşınmalar olmaya başladı bir kaç ay önce xxxx’ya gittim bana krem güneş kremi temizleme losyonu vs bir ton kozmetik ürünü verdi hiçbir tahlil yapmadı kan tahlili vitamin alarji testi hiçbirini yapmadı ve bu durum benim çok canımı sıktı üstelik hastalık için yazdığı krem hafifletmek yerine şikayetlerimi arttırdı internette hastalıkla ilgili fotoğraflara bakıyorum yüzümdeki kabarcıklarla alakası yok belirtiler de bir o kadar uzak bana yüzümdeki daha çok alarji gibi bana göre yada ona inanmak istiyorum bilmiyorum umarım yanlış teşhis kurbanı olmam tekrar aynı hast başka bir doktora gidicem birde eczacım bitkisel bir ilaç ve yine bitkisel bir krem karışımı önerdi rozasea varsa krem kullanmayı bırakıp onları denemeyi düşünüyorum inşaallah şifa buluruz

 84. Evrem

  Arkadaslar ben uzun zamandır yorumlarınızı takip ediyorum,Facebook grup fikri çok iyi,lutfen böyle bisey yapalım hep etkileşim halinde olalım,benim yaşım 21 yaklaşık 3yildir bu illetle mücadele ediyorum, birbirimize muhtaciz..

 85. Elma

  Gittiğim son doktor bana sen roza değilsin dedi.6-8aylık r. tedavisi ile iylesebilirsin dedi.Kime inanacağım şaşırdım. Eğer roza isem r. Tedavisi hiç bir işe yaramaz.Boşuna çile çekmiş olurum:( üstelik cildim daha da kötü olabilir.Sanırım ben de iki hastalıktan da var:(((

 86. gül

  Çaresiz rumuzlu arkadaşın karışımını bana da yollarmısınız teşekkürler

 87. Emine arslan

  Bende ayni berbat durumdayim ve basedemiyorum.RABBIM HERKESE ŞİFA VERSİN

 88. Beyza

  KURTULDUM nasıl mı hemen paylaşıyorum.. öncelikle hikayemi anlatılan yıllardır t bölgem yağlıydı akne kızarıklık nedir bilmedim ne olduysa aniden 4 sene önce bi mağazada çalışırken oldu yüzümde ödemler oluşuyor tuhaf kabarcıklar ve sivilceler ucu beyaz adeta beni görenler sana ne oldu böyle deyip şoke oluyorlardı … krem kullandım 3/4 kere sanırım çaldım yüzüme yoğurt gibi çalıyordum kortizon ne demek onu bile bilmiyordum sonradan ögrendim..derken işinin ehli bir doktora gittim akne rozase teşhisi koydu ve bana … yüksek kortizonlu krem yazdı 11 gün kullandım sabah akşam ve dozu aştığımı söyledi doktor cok sürmüşüm kremi yüzüm korkunc bi haldeydi cok ağladım içine kapandım ömür boyu böyle kalıcak sanıyordum başka bi doktora gittim özele oda bana lazer olmam gerektiğini geçmeyeceğini ömür boyu buna alışmam gerektiğini söyledi ve yine kortizn merhem verip gönderdi … olmicak dedim böyle doğal yoldan aradım şifayı dua ede ede şifamı buldum cok yalnızdım 1 sene boyunca araştırma yaptım gerek yerel gerek yabancı formları gezdim Nası kurtuldukları hakkında bilgi topladım ve açıklıyorum. Eczaneden İNGİLİZ KARBONATI alıyorsunuz bir güzel peeling yapıyorsunuz bununla cildinize 3/4 günde bir her akşam bebe şampuanıyla yüzünüzü yıkıyorsunuz ardından organik elma sirkesiyle tonikliyorsunız bolca hastalıklı bölgeyi yıkamadan yatıyorsunuz bunu düzenli 6 ay yapıyorsunuz. unutmadan sirkeye su katmıyorsunuz yoksa kılcal damarlarınızı tamir edemez şade şekilde kullanın ilk günler cok kızaracak sonrasında kılcal damarlarınız yenilencek şimdiden herkese geçmiş olsun lazer e cesaret edemeyenler hemen uygulayın şuan maşallah eski güzelliğime sağlığıma kavuştum ne bir diyet ne bir antibiyotıik öncelikle cildinize gerekli önemi temizliği verin kolay gelsin herkese

  • Halil

   Beyza hanım benim yüzümde ve kaşımın üzerinde kalıcı kızarıklık var Pulsed lazer olacaktım sizin içten yazınız dikkatimi çekti. Bu karışımı tekrar yazarmısınız? Bir mesajınızda İngiliz korbonatıyla sirkeyi ayrı ayrı sürün derken diğerinde karışım yapın dediniz. Net olarak yazabilirmisiniz. Madde madde olarak teşekkürler.

   • Beyza

    Lütfen çinko krem kullanım sadece kızarıklık var ise ben karbonatlı yalnızca pullanan ve sivilce çıkan ciltlere öneriyorum size yalnızca çinko krem bile yeterli gelir Sirkeyide kullanabilirsiniz

 89. SEVGİ

  BEYZA hanım, sözettiğiniz uygulamayı ne zaman yaptınız ve ne kadar süredir tekrarlamadı acaba. Bilgi verir misiniz?

 90. Beyza

  Tekrar merhaba 1 hafta içinde iyileşme başlıyor sabırla devam etmek gerekiyor çünkü bu hastalık sabır istiyor öncelikle bunu bilmek lazım . Uygulamayı anlatıyorum öncelikle elma sirkesi ve İngiliz karbonatını bi kabın içine koyun uygulayacağınız miktar kadar karıstırın ve yüzünüze bunu maske yapın 15 dk sonra kurayacak yüzünüzde ardından hafif ıslatın elinizi yüzünüzü nazikçe masaj yapın bastırmadan peeling yapar gibi maskeyi yüzünüzden çıkarın .. elma sirkesiyle Tonikleyin bu işlemi 3/4 günde bir yapın diğer günler ise yalnızca bebe şampuanıyla yıkayın ardından mutlaka elma sirkesi toniklemeden yatmayın sirkeyi az kullanmayın bol bol yesin cildiniz kolay gelsin şimdiden herkeze

 91. Beyza

  Bakın benim sorunum öyle hafif değildi o kadar cok sey denedim ki haddi hesabı YOk gerek dermokozmrtik gerek eczaneden alınan ürünler 4 senedir bu hastalıkla mücadalle ediyorum bi türlü etkisini göremedim hiç bir ürünün pes etmiştim artık sonunda şifamı bu ürünlerle buldum kocaman 2 metre öteden görünen gözeneklerim vardı rinofomia yakın burnum ödemli kabarık yanaklarım vardı şafrım kaydı bi anda hepsi eskide kaldı ben kurtuldum sizde kurtulun

  • Meysa

   Beyza hanım merhaba:) bende de yaklaşık 4 yıldır aynı sıkıntı var yanaklarımda kalıcı kızarıklık var doktorum lazersiz kurtulamazsın dedi sizin yorumunuzu gördükten sonra bir haftadır sabah akşam elma sirkesi uyguluyorum minik pütürler için geçici bir fayda sağlıyor birkaç saat sonra yeniden oluşuyor zamanla tamamen bitmesini umuyorum sizin son durumunuz nedir acaba merak ediyorum

 92. Beyza

  Unutmadan cildime çokça kortizon kullandığım için durumumu daha kötü bi hale sokmustum beni anlıyorsunuz dur kortizon mağduruydum bende korkunc bi haldeydim Allah’ıma şükürler olsun normal bi insana döndüm tamamen kurtuldum cok peynir yerim birde ben kansızlıkta var bınlar da etkiliyor rozaseyı çay ağacı yağını da nemlendirici olarak sürebilirsiniz %100 organik satılıyor 30 liraya Haydi artık kalkın ve şu rozase hayatınızdan çıkarın çaresi bu arkadaşlar

 93. Beyza

  İlk günler kızarma yapabilir bu cok normal kan akışı bozulmuş kılcal damarlarımız yenilenicek zaman verin iyileşmesi için pes etmeden biraz sabır biraz Özen’le bu beladan kurtulacaksınız birde bana dua etmeyi unutmayın

  • Tülay

   merhaba beyza .senin adına çok sevindim . benim bi sorum olacak . yüzündeki kızarıklık kalıcı miydi yoksa ara sıra mi çıkıyordu . benim kizarikligim 10 yılda kalıcı hale geldi. senin yöntemin bana da faydası olur mu acaba . teşekkürler.

 94. Beyza

  2/3 ayı bulur rozaseanın sönmesi tamamen kurtulmak için en az 6 ay uygulayın kabuk tutucak hatta küçük küçük dokununca farkedeceksiniz merak etmeyin kimse anlamixak bile görünmüyor çünkü inçe inçe cildinizi tazeliyor bu ürünleri ancak bi arada kullanırsanız fayda görürsünüz

  • Mystery

   Beyza hanım benim yüzümde kızarıklıklarım var sivilcem yok ingiliz karbonatını araştırdım pek bir bilgi bulamadım kesin işe yarıyor diyosunuz dimi eskiden elma sirkesi kullaniyordum ve çok kırmızı yapıyordu beni bende onu çatlamış kılcal damarları daha da artıyor diye düsünüyordum buna yorumunuz ne olacak

   • Beyza

    Hayır aksine sirkeyi kullanırken kızarması normal bıraktığınız anda eski kızarıklığıniz kalmadığıni gormussunurzdur kullanmaya devam edin birde namaza baslayin hakikatle kılın kan dolasimi hızlandıkça bu rozase hastalığı kaybolup gidiyor kansızlık problemimiz varsa oda yapıyor.bu hastalığı çay kahve kafein uzak durun

   • Beyza

    Varis tedavisinde bile etkilidir elma sirkesi hiç araştırmadınız mı kılcal damarlar tedavi edilmediğinde ileride varise dönüşüyor haberiniz yokmu işte varise elma sirkesiyle tedavi yapıolar

  • Selcen

   Beyza Hanım bir hafta içinde iyileşme gördüğünüzü ancak altı ay kullanmak gerektiğini yazmışsınız. Çok kızartır tahriş eder hele de peeling elma sirkesiyle emin misiniz? Tane tana yazarak tarifi yeniden verir misiniz? Almina Hanım rica etsem şimdiye kadar size gönderilen reçeteleri benim mailime de yollar mısınız? Duacınız olurum.

   • Almina

    Selcen hanım merhaba. Elimde sadece bir tane reçete var. Onu da bulabilirsem, yarın yeni konu olarak ekleyip, burdan linkini vereyim olur mu?

 95. Mystery

  Bir de kürünüz bittikten sonra tekrarlamadı mı kızarmalar yada sıcak basmalar,çünkü eger rozease ise hastalığınız sıcak soğuktan cabuk etkileniyor olmanız gerekir o yüzden bunu merak ettim şimdiden teşekkürler 🙂

  • Beyza

   Merhaba rozaseanin en şiddetli vakalarını geçirdim 5 yıl savaştım bu berbat rozayla seboreik dermatit olusumdu en onemli sebeb ardından bilinçsiz kortizon kullanmami rozaseami dahada alevlendirdi .çaresizlik ten tukenmistim ilgilenmiyirdum artık kendimle baktimki rinofomia kadar gidiyorum kalın yağ bezeleri burnumun şekli değiştirmeye basladi artık sonra tekrarlamiyor aydan aya daha iyi goruceksiniz farkediceksinz bakımları ihmal etmeyin ayrıca çinko cildi kalinlastirir bariyeri güçlendirir yoğurdun içerisinde çinko var karbonatla beraber karıştırıp bu şekilde cildinize maske şeklinde uygulamanız hem geçmeyen ve bitmeyen sivilcelerden kurtulursunuz hemde cildiniz kalınlaşmış olur böylede kullanabilirsiniz ,,ayrıca bir şey daha retonoik a iceren ürünler yani A vitaminli kremler akne rozaseada etkilidir cildiniz bariyerini güçlendirir kalinlastirir nazikce soyad gözenekleri sikilastirr bı araştırın derim

 96. MADALYON

  Bende yaklaşık 8 aydır aynı durumdan şikayetçiyim. İlk teşhis konduğunda zor bir dönem geçiriyordum, ona bağladım, geçici bir durum diye düşünmüştüm. Doktor pişik kremi vermişti. Kullandım, bir süre sonra geçti. Sonrasında birkaç yıl sorun yoktu. Ama 8 ay kadar önce burnumun yan taraflarında minicik sivilce tarzı, ucu su tutmuş gibi kabarıklar, sonrasında büyüyen kızarıklar ve kabuklanmalar meydana gelmeye başladı. Çeneme doğru da yayıldı. Dört doktor gezdim, verdikleri kremler pek bir işe yaramadı. Hepsi birbirinin verdiğine bir şeyler söyledi. Hiç birinden çözüm bulamadım. Kılcal damarlar için lazer yaptırdım, daha çok belirginleşti ve arttı. Sonra İlk teşhisi koyan doktorun verdiği pişik kremi aklıma geldi. Üzerinde penguen resmi olan ürün. Akşam yatmadan yüzüme sürüyorum. İçeriğindeki çinkodan dolayı sanırım, oldukça iyi geldi. Tamamen geçirmedi ama yenileri oluşmuyor ve ilerlemiyor en azından. Denemekte fayda var diye düşnüyorum.

 97. Evrem

  Beyza hanım şu an nasıl yüzünüz ? Bir de diğer arkadaşlara sormak istiyorum regl olduğunuzda cildiniz daha mı beyaz oluyor yani hormonel bir ayağı da var bence bu hastaligin

  • Beyza

   Hormon testi yaptırmayı düşünüyorum bna doktorum özel günlerinde kızarıklık olur dedi bunuda kansızlığa bağlamıştı

 98. Anonim

  arkadaşlar at kestanesi yağını kullanan var mı

 99. Beyza

  Arkadaşlar şimdi bir tedaviye başladım 3 günde cildim Bebek gibi oldu müthiş bişey karbonat la peeling yapıyorsunuz haftada 1 yada 15 günde bir cildinizin durumuna göre işte ardından elma sirkesiyle tonikliyorsjnuz ardından da eczaneden aldığınız ok… kremi yüzünüze sürüp yatıyorsunuz ne gözenek ne kızarıklık haftanın diğer günleri her akşam sadece bebe şampuanı sirkeli tonik ve ardından ok… %40 çinko krem sürün yatın inçe tabaka sürün ama aksi takdirde kurutuyor yağ kalmadı burnumda yüzümde gözeneklerim yokoldu bana dua etmeyi unutmayın takipteyim

 100. Beyza

  Çinko oksit %40 krem kullanın hücre yeniliyor cildi kalınlaştırıyor uzun vadede kılcal damar tedavisinde birebir uzun süre kullanıcam 1 sene kadar sonuçları paylaşacam herşey yolunda burnumdaki kızarıklık 3 günde yokoldu yanaklarımda öyle

  • Beyza

   Çinko oksit kremi parabensiz almayı unutmayın

   • Necati

    Beyza hanım dediğiniz kremi kullanmaya başladım fakat yüzümden çıkartamıyorum şampuanla yıkadım 2 gün oda çok kurutuyor yüzümü siz yüzünüzü yıkamak için ne kullanıyorsunuz ?

 101. Gül

  Beyza Hanım hangi yiyecekleri yemiyorsunuz? domates sarımsak portakal..rozayı arttırıyormuş.Bir de sıcak soğuk rüzgarlı havalardan cildiniz etkilenip daha çok kızarıyor muydu.sanırım bende de aynı sorun var doktora gittim sadece güneş kremi verdi.

  • Beyza

   Merhaba yüzümde sadece hafif renk farkı ve ufak çapta gözenek kalmıştı bu problemleride çinko krem çözdü 🙂 isim veremiyorum yasak olduğu için ” ok “ile başlayan mavi beyaz kutulu bi çinko krem doktorum önermişti bana parazitten dolayı 1 ay kullanmıştım sonunda cildim hiç peeling ve tonik vs yapmadığım için daha çok gözeneklerim büyümüştü bnde atmıştım çöpe bu kremi.. çünkü cildimde Demotex bakterisinden dolayı gün aşırı pullanma oluyordu burun yanak alın ve çenede öncelikle parazitten kurtuldum kortizon kullanmadan hemde kalıcı bi şekilde formülünde yazdım saten yukarıda şimdi hafif kalan çok az gözenekli ve hassas cildimi kalınlastırmwk için doktorumun daha önceden önermiş olduğu çinko kreme başladım şuan 4. Günüm müthiş gidiyor herşey yüzüm pullanmıyor gözeneklerim yokoldular karbonattan sonra pullanmam 5 güne çıkmıştı yani peeling istiyordu oda eskisi gibi deil tırnağımın arası dolardı pullanmadan şimdi şükür hiç kalmadı pullanmam maşallah deyim kızarıklığım varla Yok arası bence bu kremi bi araştırın görün ne kadar faydalı olduğunu saten genelde rozase tedavisinde kullanılıyor cildi kalınlastırmak için

   • Almina

    İşte Almina dostu okuyucu 🙂 Verdiğin bilgiler için teşekkür ederiz Beyza’cığım, kurallara uyduğun için de; ve devamını bekliyoruz 🙂

 102. Beyza

  Çok sıcak yemiyorum çayı çok açık içiyorum yağlı yiyecekler çok yemiyorum birde hergün 1 yada 2 adet elma yiyorum suyu çok içmeye çalışın

  • Gül

   Çok teşekkür ederim Beyza Hanım cevap verdiğiniz için.Allah hepimize şifa versin inşallah.

 103. Evrem

  Beyza hanım çok teşekkür ederim,Rabbim hepimize iyileşmeyi nasip etsin.Bir sey daha sormak istiyorum sizin rozaniz akne Roza miydi yoksa sadece kızarıklık mı vardı?

  • Beyza

   Valla akne rozaydı son gittiğim doktor rozasea başlangıcı demişti kreme devam en az 1 sene hadi bismillah cildim kalınlastıkca tamamen kurtulacağımı söylemişti doktorum

 104. Tülay

  merhaba Beyza hanım,

  Senin yüzündeki kızarıklık kalıcı hâl aldı mı . yani sürekli mi kırmızı mıydı , yoksa kızarıklık ara sıra mı çıkıyordu ?. ben de senin tedavi yöntemini uygulayacağım . Ama benim yüzümdeki kızarıklık kalıcı hâl aldı o yüzden soruyorum .
  sorumu cevaplarsan çok sevinirim.
  takipteyim.

  • Beyza

   Evet benim yüzümdeki de kortizonlu bağlı kalıcı rozasea olmustu doktora en son 1 ay önce gittiğimde başlangıçta dedi şimdi bu hafif kızarıklık arada oluyo onun da olmaması cildimin tamamen kalınlaşmadı için çinko kremi uyguluyorum gümden güne farkı görüceksiniz inşallah faydasını sizde görürsünüz

   • Necati

    Beyza hanım 15 senedir bu hastalığım dönem dönem artıyor azalıyor bu aralar çok fazla artmaya başladı yalnız silvilce akne tarzı şeyler yok yüzümde 10 sene önce lazer tedavisi gördüm çok bi faydası olmadı sadece aşırı kızarma ve yanma oluyor bu çinko kremi anladığım kadarıyla sadece kızarmalarda kullanmışsınız. Sadece kızarma ve yanma olduğu için yukarda bahsettiğiniz kürü uygulamadan kremi kullansam faydasını görebilirmiyim yani kızarmalarda siz faydasını gördünüz mü ? Şimdi den teşekkür ederim

 105. evrem

  Beyza hanım,benim de Tülay hanım gibi kalıcı kızarıklık var ..maalesef başlangıc değil, yaklaşık üç yıldır var bu hastalık.sizin kürünüzü uygulayacağım da umarım ben de kurtulurum

  • Beyza

   Dediğim gibi daha önce cildime krem dahi sürmeyordum gittiğim doktorlar bedelinin rozasea oldugunu kalıcı ve geçmeyeceğini tek çare lazer tedavisi olmam gerektiğini söylüyorlardı başka bişey önermiyorlardı bende kendi araştırmalarımla artık kozmetik canavarlarını dinlemeyerek temiz kimyasalsız bi cilt bakım rutini hazırladım kendime umarım sizlerde de işe yarar

   • evrem

    Beyza hanımcığım Allah hepimizin iyileştiğini görmeyi nasip etsin,sizin de duacınız olacağım..son olarak şu formülünüzdeki elma sirkesini ne kadar,karbonatı ne kadar koyuyorsunuz,bir de izleriniz için ne yapıyorsunuz?

 106. Orcim

  Bu hastalığın en kötüsü neden acaba iyilesemiyorum stresi ve endişesi..İnsanların sorularından ve her dermatologun farklı tedaviler uygulamasından bıkkınlık geliyor..Allah hepinize acil sifalar versin arkadaşlar..Sana da çok teşekkürler beyza en azından bir çözüm yolu bulma çabandan dolayı ..

 107. Ecz Yıldız

  Merhaba tüm Gül savaşçılarına.. Buradaki yorumları dikkatle okudum, herkes tüm samimiyetiyle deneyimlerini sorularını paylaşmış. Bu paylaşımları okuyabilmemizi sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Ben de akne Rozasea hastasıyım, benim de yüzüm kılcal damarlar ve akneden dolayı inanılmaz kızarık pullanıyor kaşınıyor.. 5gün önce altın iğne tedavisi oldum ilk seanstı bu. Toplamda 3 seans yapacağını söyledi doktorum. Yediklerime de dikkat etmeye başladım. Gelişmeleri aktarmayı istiyorum sizlere de bir yol gösterir belki. Tüm savaşçılar iyileşmemiz umuduyla..

  • sokrat

   merhabalar.altin igne tedaviniz nasil sonuclandi acaba.bizlerle paylasir misiniz.(lutfen rozesaniz gecmis olsun)

 108. Gül

  Arkadaşlar kızarıklıkları kapatmak için yeşil makyaj bazları var.yeşil renk kırmızıyı nötürlüyor ve kızarıklıklar görünmüyor.Tedavi etmiyor ama en azından kapatıyor.Birçok markanın var temiz içerikli olmasına dikkat edin alkol parfüm içermesin çünkü bunlar cildi daha çok inceltip hassasiyeti arttrıyor.Herkese acil şifalar diliyorum Allahtan.

  • Evrem

   Marka verebilir mısınız bu aralar araştırıyorum da fondöten

 109. Gul

  Merhaba, oncelikle iyi aksamlar dilerim. Ben 24 yasinda bir anneyim (Turkiye disinda bir ulkede dogup buyudum, bu yuzden anlatim ve yazim hatalarim olabilir simdiden affiniza siginiyorum) ve oglumda bu hastalik olduguna dagir suphelerim var. Yorumlari okudum gorsellerde baktim verdiginiz bilgileri de okudum, henuz kesinlesmis bir teshis konulmadi. Oglum 1 yasinda 7 aylik; 3ay once goz hizasinda sacinin icinde 2-3cm. capinda kirmizi bir leke ortaya cikti. 3 tane Pediatr, 3 tane Dermatologa gittik ilk basta hepsi endiselenicek bir sey olmadigini soylediler verdikleri kremleri kullandik, ise yaradilar ama braktigimiz anda kasinmaya ve buyumeye basliyordu. En son gitigimiz dr. tenya veya parazitten suphelendi, gercekten de kil kurdundaki semptomlarin hepsi var. Cocugum sabirsiz geceleri cok tekmeleyip aciyo kendini kasintisi var dis gicirtisi var. Fakat yapilan tahlillerde bu da cikmadi. Cikan sivilceler kasiniyor, ilk once kulaklarinda daha sonrada yanaklarinda cikti cildi kirmizi degil. Her seyine asiri hassasiyet gosteriyorum boyali kokulu ve plastik olan hic bir sey erisimi yok. Su anda sadece kafasinda var. Kullandigimiz mehlemler ise yaradi geciyorlar. Ama mehlemi braktigimizda tekrar cikar diye korkuyorum. Bir cok tahlil yapildi. kan tahlili parazit tahlili, ultrasonla bakildi, sac ornegi alip incelendi. En son sac alinip ekildi (turkcede tam olarak ismini bilmiyorum)15 gun sonra sonuc alinicak dendi bize;4 gun kaldi sonucu ogrenmeye. Ama benim kafayi yememe az kaldi maalesef. Her dr. dert etmeyin onemli bisey yok diyerek onlarca kez geri cevirdi bizi. Neyse sorum su. Bu rozasea hastaliginda cikan sivilceler kasinti yapiyor mu? Cildte kizariklik oluyor mu? Yoksa her hastalikta oldugu gibi; ileri derecede ilerlemislerde mi oluyor? Gecmis olsun. Her keze acil sifalar diliyorum. Belli ki zor bir hastalik.

 110. Caresiz

  Gul hanım gecmis olsun,evet cikan sivilce benzeri kizariklik (intapsiz)cok feci bir şekilde kasiniyor,bende öyle olmuştu ama siz içinizi ferah tutun,bu hastalık bebeklerde pek rastlanan birsey değil,unutmayinki 1000 çeşit deri hastalığı var,belki bebeginiz birseye karsi allerisi vardır,iyi düşününki iyi olsun hersey,cok geçmiş olsun

 111. Caresiz

  Herkese selam arkadaşlar,su anda bebek poposu gibi:)) tertemiz bir yuzum var,herkes farklı farkli yöntemler deniyor,üzülerek söyluyorum bildiginiz gibi pekte faydasi yok dimi?tek çaresi r tipi ilaclar,biliyorum bu ilacin ismini doktor ve hasta duyunca kokuyor ama korkacak birsey yok,normal geclik sivilcesi icin kiloya göre verilen bu ilac,ne güzelki rosecea icin öyle degil,turkiyedeki doktorlar bu konuda hatali,rosecea icin 10 mg haftada 3-5 hap yeterli ve bu kadar kucuk dozla karaciğer bökbek ivir zivir tahlillerinede gerek yok,su an 2.ay oldu ve cok memnunum diet falanda yapmıyorum sedece acı yemiyorum o kadqr,bosuna iskence cekmeyin,gecmis olsun herkese!

  • sokrat

   caresiz su an durumun nasil acaba.ben de roa….ane tedavisine baslamayi dusunuyorum.lutfen cevap yazar misin nasil ve ne kadar dozda kullandigini.

 112. Ali

  Herkese merhaba,

  Geçmiş olsun herkese öncelikle kesinlikle sirkeyi doğrudan yüzünüze sürmeyin! Sirke’nin pH oranı 2.4 ile 3 arasıdır yani asitlidir.

  Sirkeyi su ile karıştırın her zaman 1: 10 ölçü iyi olur bu sayede pH oranını düşürmüş olursunuz ve cildinizi korumuş olursunuz. Sirke doğrudan temasta cildinizi fena yakar ve kızarıklıklar uzun süre kalıcı kalabilir, aynı zamanda cildimizin dokusunu zarar verebilir.

  Ama tabii elma sirkesi sivilceler, akneler oluşan lekeleri yok etmek de etkilidir.

  Aslında bir de farklı bir uygulamayı deneseniz inanıyorum ki yüz de yüz başarı sağlayacaksınız. Inanç önemli bizim insanımız da maalesef olayları olumlu yönü’nden bakmakta zorlanıyor, alışkanlıkları’mızdan vazgeçmekte çok zorlanıyoruz.

  Bu kısa süreli rahatsızlıği ben de yaşadım olumlu telkinlerle, cümlelerle ve sonsuz inanç düşünce gücü ile yüz de 70 başarı elde ettim, sadece olumlu düşünce gücü ile hem de 10 gün gibi kısa bir sürede.

  Elbette Tanrı’ma her gün dua ettim beslenmeme dikkat ettim, cildime yardımcı olan ürünler kullandım çinko yüz kremi gibi, ama olay siz de bitiyor siz isteyince yürektenn istedikçe sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

  Yüzümde artık hafif bir kızarıklıktan başka bir şey kalmadı bunu’nda üstesi’nden kolayca geliyorum.

  Yapmanız gereken şey silkinmek ben başaracağım hadi Bismillah diyerek iş’e koyulmak.

  Sağlık olumlamaları:

  Ben sağlıklıyım
  Her daim ve her boytta iyileşiyorum
  Vücudumu, bedenimi çok seviyorum
  Hücrelerim hergün yenileniyor kolayca şifa buluyorum
  Ben her açıdan sağlıklıyım

  Gibi telkinler sağlığıza kavuşturuyor ama dediğim gibi inanarak içten olması şartıyla, bir de bu olumlamaları yaparken zihnen de canlandırmamız lazım kendimizi nasıl sağlıklı mutlu eskisi gibi güneşlendiğimizi canımızın çektiğini gönül rahatlığıyla nasıl yiyip içtiğimizi gelecekte güzel olan her şeyi bir film gibi gözlerimizde, zihnimizde hayallerimizde canlandırmalıyız.

  Ve olumlamaları gece yatarken ve sabah uyandığınızda sesli olarak söyleyim emin ve güçlü keskin bir ses tonu ile. Hatta isteklerinizi her gün yazın.

  Olumlama yaparken istemeden olumsuz telkinde bulunmayın mesela :
  ” Ben hastalığımı yeniyorum” cümlesinde hastalık olduğu için bilinçaltımız sadece o kelimeye odaklanıyor.

  Internette bu tür olumlamaları bulmanız münkün.

  Deneyin, inanın kaybedecek bir şeyimiz yok sonuçta sadece olumlu düşüneceğiz. Inanın iş’e yarıyor.

  Kendimizi bi positif olumlamalara alıştırmamız lazım, kolay olmayacak ilk başta pes edeceksiniz direnciniz kırılacak isyan edeceksiniz belkide ama yılmayın bilinçaltınızı buna inandırın.

  Son olarak şunu belirtmek istiyorum,
  Hastalıkları bir şekilde kendimiz sebep oluyoruz üzüntülü, stresli bedenimozi hor kullandığımız için gelişiyor.
  Madem bu hastalıklari biz ürettik biz yenebiliriz hayatımızdan çıkarabiliriz.

  Çaresizsen çaresi de sensin unutma, yılma. Başarılar diliyorum

  • Evrem

   Ali bey elma sirkesini mı suyla karıştırıyoruz,ben doğrudan pamuğa döküp tonikliyordum bir de Beyza hanımın dediği ok..İle başlayan cinko-balik yağı kremini kapatici niyetine sürüyorum ancak yüzüm onu emmiyor beyaz beyaz kaliyor ve sanki tıkıyor gibi cildimi

   • Beyza

    Sabah h20 bioderma temizleme suyuyla silerseniz hiç bir kalıntı kalmaz ayrıca 2 günde bir Hindistan cevizi yağı ile cildinize nazikçe masaj yapın biraz kurutuyor cildi çünkü yenileme özelliği var çinko kremin bunlar normal bi süreç saten

    • Necati

     Hindistan yağını hemen yıkıyormusunuz veya kaç dakika kalıyor yüzünüzde ?

    • Necati

     Çok oldu kusura bakmayın bide hindistan cevizi yüzde yıkama işlemi sırasında özel bişey kullanıyormusnuz normal sabun ve şampuanlar çok kurutuyor yardımlarınız için teşekkürler admine de teşekkür ederiz paylaşım ağı için

     • Almina

      Rica ederim geçmiş olsun Necati bey

   • Ali

    Kusura bakmayın Necati bey geç cevaplıyorum sorunuzu. Evet sirke’yi su ile karıştırın bence, cildinizi tahriş eder kurutur sonra bir de o dert ile uğraşırsınız gerek yok.

    Istenmeyen lekeler de bırakabilir cildinizde sirke, doğrudan yüze sürmeyi tavsiye etmem.

    Olumlamaları mutlaka yapın sakın yılmayın tekrar alıştırın kendinize benim elmacık kemiği’nde hafif bir kızarıklık kaldı.

    Inanın hiçbir ilaç kullanmadan sadece çinko krem’i kullanmaktayım, onun dışı’nda tekrar eskisi gibiyim sağlıklıyım.

    Yeme içmeme de artık ilk başlarda ki kadar dikkat etmiyorum istediğimi yiyip içebiliyorum, güneş’e de rahatlıkla çıkabiliyorum.

    Yapmanız gereken tek şey olumlu düşünmek, bilinçaltınıza buna inandırmak ve yerleştirmek ve belki her şey’den önemlisi stres’den uzak durmak kafa’ya takmamak. Bem sadece bu şekilde başarı sağladım ben yapabildiysem yapabiliyorsam siz de yaparsınız inanın sadece.

    Saygılarımla

    • Necati

     Ali bey yorumlarınız için teşekkürler sizin gibi sadece kızarıklık var akne veya sivilce tarzında değil herşeyi denememe rağmen sonuç alamadım bu aylarda arttı diyebilirim son olarak çinko kremini aldım 1 haftadır kullanıyorum gece sürüyorum ince bir tabaka sabah bioderma cilt temizleyiciyle çıkartıyorum ve kızarıklık arttı 1 hafta içinde bunu kremmi yaptı anlayamadım başlarda sizde kızarıklık artması oldumu bide kurutuyor cildi bunu nasıl çözdünüz

     • Ali

      Necati Bey özür dilerim çok geç cevaplıyorum sorunuzu. Ben de herhangi bir olumsuz etki yapmadı kullandığım çinko kremi. Aksine geceleri sürüyordum gayet de iyi geliyordu artık hiçbir şey kullanmıyorum atlattım çok şükür. Yurt dışında yaşamaktayım rczaneden ismini yazamıyorum tabii kurallar gereği ama ilk üç harfi Med….. mavi beyaz renkte bir tüp bu. Oldukça katı bir krem az bir miktar kullanmak yeterli oluyor. Cildin kurumaması için özel bor ürün kullandım hala kullanıyorum cildimi ferah ve nemli tutmak için. Eczaneden aldığım oldukça pahalı bir ürün hatta, ama oldukça mükemmel. Ürün markası yine kurallar gereği yazamıyorum ilk üç harfini belirteyim en azından VIC.. üretici’nin köpük halinde bir nemlendirici arıtıcı diyebilirim. 150 ml açık mavi renkte bir plastik şişe’de aynı zamanda pH oranını dengeliyor.

  • Evrem

   Bu arada yazdığınız olumlamalar için de çok teşekkür ediyorum,ben de araştırıyorum ve söylüyordum bunlari daha sonra pes ettim ama içimde hep bir umut var hala da var..Bu umut beni yaşatıyor diyebilirim

 113. Mine

  Ali bey kullandığınız çinko kreminin ilk iki – üç harfini yazar mısınız rica etsem?

  • Ali

   Tabii Mine hanım Med….. umut ederim aynı üründen Türkiyede de mevcut’tur.

 114. arzu

  Ali bey ,
  Bende rica ediyorum çinko kreminin adını yazar mısınız?

  • Ali

   Arzu hanım Türkiyede bulunmayabilir bu ürün. Ben yurt dışında kalıyorum eczaneden aldım sanırım ürünün adını kurallar gereği yazmam yasak Med….. ile başlıyor mavi beyaz tüp’te bir krem. Veya dilerseniz site yöneticileri vasıtasıyla size ve diğer arkadaşlara elektronik posta adresi yoluyla bilgi her zaman verebilirim. Dediğim gibi benmm memnun kalmıştım üründen.

 115. ECZ YILDIZ

  Ali bey bahsettiğiniz krem sud. …. mi??? Bu arada ben altıniğnenin 2.seansını da oldum, acılı bir işlem.. Çok kötü olan yüzüm için iyi geldiğini düşünüyorum ..

  • Ali

   Hayır Ece Yıldız hanım çinko kremi Med….. yurt dışında mebcut Türkiye’de aynısından var mıdır bilemem. Eczanelerden alabilirsiniz. Isviçre ürünü kendim de Isviçredeyim hiçbir yan etkisi olmadı aksine çok iyi geldi.

   • Ecz yıldız

    Teşekkür ederim Ali bey

 116. evrem

  Bu balık yağlı,çinko kremi (ok ile başlayan) kremi kullanıyorum yüzüm kızardı ve bir hayli kurudu diyebilirim ,herkese mi aynı şey oldu ?

  • Necati

   Aynı tepkiyi banada verdi kullanmayı bıraktım

 117. Gülsen

  Arkadaşlar merak ettiğim birşey var sıcakta durduğum zaman kalbimde aşırı çarpıntı oluyor ellerim titriyor sonra yüzüm kızarıyor aynı durumda olan var mı? kalpteki çarpıntı kızarmaya neden olur mu acaba ?

 118. Mine

  Yüzüm kıpkırmızı oldu ve sivilcelendim.cinko kremi yüzünden acaba herkeste mı başta aynı tepkiyi gösterdi ama artık kullanmayacagim dikkatli olun

 119. NaS

  Elma sirkesinin mucize olduğunu söylüyorlar bu hastalığa sebep olan mantarı öldürüyormuş, elma sirkesiyle kurtulan oldu mu ?

 120. çiğdem

  Bu balık yağlı,çinko kremi (ok ile başlayan) kremi kullanmaya başladım ne kadar sürede etkisini göstermeye başlar ve ne kadar kullanmak gerekiyor bir ay mı?

 121. Mlto@outlook.com

  Arkadaşlar ne sabırsızsınız ya bu hastalık kronik olduğu için çok çabuk iyileşme beklemeyin en az 1 seneyi gözden çıkarın yüzünüzü her akşam bebe şampuanıyla yıkayın ardından elma sirkesi (organik sertifikalı olmak kaydıyla) su katmadan direk pot pot hareketlerle tonikleyin ardından oks… çinko kremini çok ince tabaka halinde sürün ve yatın çinko kremi kalın tabaka halinde sürerseniz ciltte sivilce ve kabarıklıklar yapar o yüzden çok inçe süreceksiniz sabah kalktınız h2. temizleme suyunuzla hassas ciltler için silin ardından güneş koruyucu kreminizi sürün .. haftada 1 karbonat peelingi yapmayı unutmayın

 122. Mine

  Bebe şampuanı yüzde tuylenme yapar

 123. Yılgın

  Denemediğin yol kalmadı ,mecburen düşük doz r. Tedavisine başladım. Çok üzgünüm gerçekten .İşe yarayacağının garantisi de yok 🙁

 124. Ali

  Değerli arkadaşlar

  Bir yazımda da belirtmiştim. Ben de bu rahatsızlığı çekmiştim kısa süreliğine. Antibiotik vermişti cild doktorum, lakin pek işe yaramamakla beraber daha da kötüleşmişti yüz cildim. Doktor bana ” Bu hastalığa çare yok alışmalısınız” dediğin de içimden tüm inancımla özgüvenimle ” Sen öyle zannet bakalım görüşürüz ” dedim.

  Inanın tekrar ediyorum yalnizca olumlu düşünceyle, positif telkinlerle şu anda 1 ay içinde bu rahatsızlığı yendim kökten hallettim eskisi kadar mutluyum çok şükür.
  Bakınız farkındaysanız hastalık değil özellikle rahatsızlık sözcüğü kullandım. Bilinçaltımızı hasta olduğumuzu değil, geçiçi bir rahatsızlık geçirdiğimizi inandırmalıyız.

  Olumlu düşünce gücüyle ve bu olumlamalarımızı düşünce güçümüzle destek verirsek inanın başarınızı pekiştirmiş olursunuz.

  Hayal edin düşleyin cildinizin iyileştiğini ben berrak ve sağlıklı bir cilde sahibim deyin mesela. Her an her dakika olumlu cümleler kurun bilinçaltınıza yerleşsin, motive edin kendinizi.

  Ben çinko ve diğer bu rahatsızlığa karşı olan kremleri on gün kullandım. Sadece on gün. Kendim iyileştirdim kendimi kremler sampuanlar falan bunların çok da önemi yok aslında.

  Tabii ki cildinize iyi bakın takviye ürünöer kullanın yardımcı olarak. Ama tek yardımcınız önce yüce Tanrımız sonrada sizsiniz.

  Insanlar olumlu düşünceyle kanseri yeniyor arkadaşlar düşünün.

  Doktoruma tekrar göründüğümde ” Imkansız gözletime inanamıyorum. Müthiş bir şey, şaşkınım” gibi cümleler mırıldandı tabii ki benim adıma çok memnun oldu ama tıp adına hayal kırıklığına uğradı. Deneyin, sadece doğru isteyin dileklerinizi yeterli.

  Saygılarımla

  • ibrahim

   size ulaşabileceğim bir facebook veya isntagram hesabı yada telefon numarası var mı?

 125. Mine

  Ali bey sizinle iletişime geçebilir mıyız?

  • Ali

   Tabii ki Mine hanım e- posta adresimi yöneticilerden rica edebilirsiniz.

 126. Necati

  Ali bey evet dediğiniz gibi morel önemli sürekli kafaya takar sürekli düşünürsem daha kötü oluyor daha öncede demiştim yüzümde sadece kızarıklık var akne yok karbonat kullandım yararı olmadı çinko kremini kullandım 1 hafta sürdüğümde daha fazla kızarmaya başladım h2 dediğimiz temizleyici maddeyle sabah sildiğimde akşama kadar yanma gerginlik yapıyor tabi tedavi bir işe yaramayınca insan umutsuzluğa düşüyor bu arada lazer tedaviside gördüm onunda bir etkisi olmadı artık ne yapacağımı bilmiyorum. Rahatsızlığınızın geçtiğine çok sevindim inşallah biran önce bizlerde atlatırız yorumlarınız için teşekkürler

  • Beyza

   Sen ne sabırsızsın öyle 🙂 arkadaşlar ne sandınız siz hemen geçip gideceğini mi az sabır edin istikrarlı kararlı olun … bu kızarıklık sonradan oluştu bizlerde dimi !? sıkıntı yapmayın eski halinize döneceğiniz güne kadar bırakmayın kendinizi ben nolursa olsun hastada olsam üzüntülü zor günlerde geçirsem cok Yorgun’da olsam kendimi bırakmadım neler denedim neler yaptım hep bi umut vardı içimde iyisiyle kötüsüyle .. 5 sene önce böyle bi sorunum yoktu .. Demotex nedir bilirmisiniz hiç araştırdınızmı ? akne rozaseanın tek sebebi bu pislik bakteri işte.. ve o kadar dirençli ki en zor geberen bakteri her gece yüzümüzde derimizin alt katmanlarından dışarı çıkıp çifleşiyor yavru bırakıyorlar .. bunun sonucunda sabaha pullu yağlı kızarık bir ciltle güne merhaba diyorsunuz ..sonra ne oluyor rozasea ilerliyorda ilerliyor .. 1.5 yıldır elimde telefon sabahtan tut da gece yarılarına kadar ben bu hastalığa çare aradım ..şimdi şükürler olsun eski halime dönmeme cok cok az bi süreç kaldı hafif pembelik dışında ne bir kabarıklık ne bir sivilce var .2 ay oldu çinko kremini sürüyorum buraya yazdığım gündem beri her gece bıkmadan usanmadan beredeyse 1 saatimi alıyor her akşam cildimle ilgilenmem.. kendinize İnan’ın ve kararlı olun . Demotex cildinize çinko kremi sürünce dışarı çıkıp çiftleşemiyor böylelikle Demotexde hava alamıyor oksijensiz kalıyor çinko kremiyle bakteriye savaş açmış oluyorsunuz böylelikle çay ağacı yağını da sürebilirsiniz Bu bakteriyi öldürmede başarılı.

 127. Gül

  Arkadaşlar sülük tedavisiyle kurtulanlarda varmış.

 128. Beyza

  Ali beyin izniyle E-posta adresini rica etsem verirmisinizz

 129. Gül

  facebookta bir grup açarsak birbirimize daha çok yardımcı olabileceğimizi düşünüyorum sizce de daha iyi olmaz mı ?

  • Almina

   Arkadaşlar elimden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum.
   Evet iyi olur; ama o durumda sizin zararınıza olur; şöyle ki:
   Buraya gelen yorumları, farkında olduğunuz gibi ben onaylayarak yayınlıyorum.
   Emin olun yayınlamadığım da çok yorum var, neden derseniz:
   Siz, Allah şifa versin, bir hastalıkla boğuşuyorsunuz.
   Bu durumu kullanan bazı kişiler de sizler üzerinden para kazanmaya çalışıyor.
   Sizler, denize düşen yılana sarılır mantığı ile birbirinizden yardım almaya çalışırken, gerçekten hasta olmayan kişiler, hastalık numarasıyla, şu beni iyileştirdi, bu beni iyileştirdi şeklinde bir takım yalanlar atmaktalar.
   Facebook grubu kurarsak, ben bunun önünü alamam bu bir, ikincisi, sizin kişisel bilgilerinizi kullanırlar.
   Bir Facebook sayfamız var zaten, onu beğenebilir, bu konuda yazmaya devam edeceğim diğer konulara oralardan ulaşabilirsiniz.

   • Gül

    Evet çok yardımcı oluyorsunuz Allah sizden razı olsun.Haklısınız kötü niyetli ve insanların zor durumunu kullanmaya çalışan çok kişi var malesef 🙁

    • Almina

     O kadar sahtekar kişi var ki yapmış olduğu karışımları size satmak isteyen ve sorununuzu %100 çözeceğini iddia eden…
     Telefon numaralarını burda paylaşıp kendilerine ulaşmanızı sağlamaya çalışan…
     Sizlere bunların hiç birini göstermiyorum bile. Bir kere gerçek olup olmadığını araştırmaya çalıştığımda çok ilginç şeylerle karşılaştım.
     Umut taciri dedikleri şey direkt olarak bu malesef.
     Sizler için bir çözüm bulmaya çalışacağım ama bir türlü de yoğunlaşamadım açıkçası.
     Takipte kalın 🙂

     • Gül

      Takipteyim.Teşekkür ederim

 130. çiğdem

  arkadaşlar bana güneş kredimi tavsiye edebilir misiniz

 131. Beyza

  Arkadaşlar 5 aydır tedavi yaptım hergün bıkmadan usanmadan sadece ödemim gitti sivilcelerim gittti gözeneklerim azaldı küçüldü .. fakat kızarıklık Hale’n belirgin az da olsa..en azından yüzüme bakan bir daha bakmıyor eskisi gibi yüzüm normale döndü makyajımı veya güneş kremimi sürüp çıkıyorum . yukarda bahsettigim yöntemi uyguladım 5 aydır uyguluyorum fakat hayal kırıklığı yaşıyorum neden mi sinirlenince sıcak havada sabah kalkınca yine yüzüme ateş basıyor.. olmicak dıştan tedavi fazla bir işe yaramıyor . İlerleyeniymişsiniz bir yere kadar fayda sağlıyor. Bu bir kılcal damar vaskilüt (yani damar tıkanıklığı ) hastalıgı. Vaskülit 2 türlüdür 1 kalın damar diğeri kılcal damar . Allahtan kılcal damarımız tıkalı kalın damar olsa cok daha büyük sıkıntılar yaşayabilirdik .bu tıkanmış kılcal damarları açacak doğal tedavi ise yalnızca sarımsak limon kürü .. araştırdım ve bunun içerden tedavi etmedikçe geçmeyecek olduğunu anladım. Ben kür şeklinde değilde sadece her gece 1 diş sarımsak yiyerek içerden tedavi planlıyorum saten bilirsiniz en güçlü antibiyotiktir sarımsak. midemde hem mide fıtığı hem ülser var ayrıca tansiyonum hep düşüktür buna rağmen denemeye karar verdim inşallah pişman olmam gercekten artık bıktım bununla yasamak istemiyorum. Hem bagırsak hem mide hem karaciğer toksinlerden temizlenecek bu yöntemle ayrıca tıkanmış damarları açıcak. Dısarda bir sürü sarışın insanlar gördüm yüz derileri incecik insanlar gördüm bir tane kızarıklık yok ben kumral olmama rağmen benden beyazlar . Arkadaşlar anlaşılıyor ki bizde ki kılcal damar vaskilüti rahatsızlığı var..araştırın ben belirtilerini okudum ve her bir şikayet bana uyuyor. Keşke kansız olmasaydım da bir hacamatla kurtulurdum bu illetten neyse hadi kalın sağlıcakla .

  Bu yorumu paylasırmısınız diğerini silin lütfen.

 132. Necati

  Beyza hanım en baştan beri yorumlarınızı okuyorum bazı yorumlarda iğleştim bazı yorumlarda şunu yaptım bazılarında da hala devam ediyor tarzında yazılarınız var birinde sarımsak birinde kür uygulaması birinde çinko kremi vb. Kullandığınız tedavi yöntemleri var iki farklı beyza yoksa çok çeklişkili yorumlar yaptığınız yorumlarla ilgili sorular alıyorsunuz bakarsanız çoğu cevapsız kalmış yan etki yapanlar var bunu size danışmış siz başka yorumlar yapmışsınız farklı 2 beyza vardır umarım yoksa bu çelişkili yorumlar rahatsızlığı olanlarında kafasını karıştıracak

 133. Necati

  Bu arada beyza hanım yüzdeki bakteri olayını araştırmışsınız fakat ufak bi yanlış bilginiz var bu hastalığın tek sebebi değil iyi bir araştırma yaparsanız gül (gülleme) hastalığınada sebep olabilir diyor. (OLABİLİR)

  • Beyza

   Farklı kişiler deil öncelikle yüzünüzdeki bakteriyi temizliceksiniz yani demotexi… bu demek değildir ki her rozasea olanda demotex var .. bakın saten ben yukarda açıklama yaptım eğer ki yüzünüzde sivilce pullanma iri gözenekler kızarıklık hassasiyet bunşarın hepsi varsa saten demotex bakterisi var demektir.. ben bu yöntemi uygulamadan önce iri gözeneklerim kalınlasmıs yağlanan pullanan ve sivilce çıkan dokunmaya korktugum cok hassas bir deriye sahiptim kızarıklıktan hiç bahsetmiyorum bile .. her gittiğim doktor demotex olduğunu söyledi ayrıca kirpik diplerim kaslarım ve saçlarımdada mevcut bu durum .. yüzüm akne doluydu geçmeyen akneler burnumun üzerinde kocaman içinde yeşil sivilce gibi duran bişey vardı aylarca bellide yıl olmustu çıkaramamıştım burnum bildiginiz kabartılardan sekli değişmişti .. bence bu yorumu yazdığınıza göre sizinki akne rozasea deil.. burnumdakinden karbonatla kurtuldum o aylarca dokunamadığım bir türlü sıktığım halde boşaltmadıgım ülser gibi sivilceyi karbonatla temizledim iz bile kalmadan .. bu arada aynı şey yanaklarımdada çıkıyordu .. şimdi ben size anlatayım bu yöntem bana ne gibi fayda sağladı .. yine tekrar ediyorum anlamayanlar için. Yüzümdeki sivilceler iz kalmadan gitti yok oldu pullanmalarım tarihe karıştı artık her daim perlinge ihtiyaç duymuyorum 20 günde 1 yapıyorum . Kalınlasmıs, parlayan, pullanan, iri gözenekli, sivilce çıkaran hasas deri artık yok ! Dokunmaya korkuyordum artık cildim sağlamlaştı geriye kaldı kılcal damarlarım onlarda hafifi düzeyde eskisi gibi kıpkırmızı bi yüzüm yok valla ister yapın ister yapmayın ben burda size vaktimi ayırıp bi yardımım dokunur diyerekten kendi uyguladığım ve memnun kaldığım tavsiyelerde bulundum ayrica ALMİNA hanımdan rica ediyorum tüm yorumlarımı silermişiniz insanlar ne kadar nankör .. hepsini silin rica ediyorum bu yorum kalsın şimdilik sonra bunuda silersiniz

   • Almina

    Beyza hanım, yorumlarınızı önce okuyup, değiştirmem gereken bir yer varsa silip sonra yayınlamak için zaman ayırıyorum; şimdi de tüm yorumlarınızı silmemi istiyorsunuz, kusura bakmayın ama bunu yapmayacağım 🙂 Yorumlarınız için teşekkür ederiz, paylaşmak için zaman ayırdığınız için de… Ama silmek yok 🙂

    • ZUZU

     Selamın aleyküm arkadaşlar maalesef bende bu hastalığı 5 yıldır yaşıyorum o kadar çok çaresizimki beyza hanımın önerdiği ilaçları kullanmaya karar verdim en son yapmadığım etmediğim şey kalmadı spreyli bi ilaç vardı onumu sıkmadım 3 gün boyunca t bölgem zong zong o acıyı anlatamam tarifsiz artık bu hastalık sınavmı diyorum rabbimden dualarmı okutmadım en son umreye gittim çok ağladım neden yüzüm böyle insan yaşamadan bilemez ve çevremdede yok yaşayan böyle bi hastalığı fondöten sürmekten bıktım artık içten içe kemiriyo
     Beni ergenlikte sivilce cııktığını hiç bilmiyorum yüzümde nazarmı
     Değdi diyorum Rabbim yardım etsin artık Rabbim hepimize şifa versinnn Amin.

 134. Veli ege

  Beyza hanim size ve onerilerinize çok teşekkür ediyoruz.Sadece insanlar emin olmak istiyorlar, hoş gorun

 135. Beyza

  Arkadaşlar benim amacım sizlere bi nebze olsun yardımcı olmak. Benim sıkıntım akne rozaseaydı .inanın cildime uygulamadıgım şey kalmadı 3 gece sarımsak sürdüm üst üste hemde 3. Gün perlingten sonra sürdüm inanılmaz yandı yüzüm 3 gün boyunca kremler fayda etmedi en derinden sızlıyordu zonkluyordu cildim.. bişey olucak diye cok korktum fayda gördüm mü hayır .. bunu paylaştım mı sizle hayır… o halde ön yargıyla bakmayın insanlara ben size memnun kaldığım en güzel en etkili doğal ürünleri paylaşıyorum hiç bir zararını görmedim bu ürünlerin faydası oldu zararı olmadı .. neden sizin ahınızı alayım neden umutlarınızla oynayım banane ki hem ..aknelerimden kurtuldum suan hafif pembeliğim var. organik sarı kantaron yağı ve organik çay ağacı yağı aldım 2 sini karıştırıp her gece yatmadan yüzümü bebe şampuanıyla yıkayıp krem gibi inçe tabaka halinde sürücem. Elma sirkesini bıraktım kılcal damarlarımı bir yere kadar iyileştirdi ilerleyemedim cok fazla 5 .5 aydır kullanıyorum .bu sarı kantaron (hücre yenileyici kılcal damar büzücü) çay ağacı yağını saten biliyorsunuz 2/3 ay kullanıp yorumlarımı paylaşıcam tekrar sizinle sağlıcakla kalın.. Allah’a emanet olun bu yorumu paylasırmısınız almina hanı m

 136. Veli ege

  Beyza hanim halen ok ile başlayan çinko kremini sürüyor müsünüz?

  • Beyza

   VELİ bey merhaba çinko kremini her akşam sürmüyorum artık cildimin ihtiyacım alması çünkü ama tabiki her peeling işleminden sonra kremi 3 gün üst üste sürmeye devam ediyorum .

 137. NaS

  Beyza hanım sizinle iletişime geçebilir miyiz? bana umut verdiniz..

  • Almina

   Nas, burda iletişim kurabiliyorsunuz zaten. Geçmiş olsun öncelikle. Burdan devam ederseniz sevinirim.

 138. Beyza

  Arkadaslar oks kremi yalnızca sorunlu bölgeye sürün . Nas iletişim numaranı bırakabilirsin buradan dilersen

  • Almina

   İletişim burdan devam Beyza’cım

 139. Necati

  Almina hanım öncelikle polimik yaratıldığı için üzgünüm sizide bunlarla meşgul ediyoruz. Beyza hanım yardımlarınız için öncelikle teşekkürler en baştan sadece kendi yorumlarınızı okuyun çelişkiyi sizde çözeceksiniz eminim. En sonunda dayanamayıp bir dermotoji doktoruna gittim bi kaç ürün verdi bir markanın baya rahatlatıyor fakat aldığım güneş kremi sivilce yaptı rozase hastası olarak karma ciltler için sizelere iyi gelen güneş kremlerini sorun yoksa eğer sonuçta ilaç değil paylaşa bilirmisiniz?

  • Almina

   Necati bey, zaten şurda polemik yaratan insanların biraz utanması gerek. Kendi sağlıklarının korunması dolayısı ile teşekkür edecekleri yere, gelmiş bana “Kendimi düşündüğüme dair” eleştirilerde bulunuyorlar. Bu konuyu ben açmasam, bu yorumları yayınlamasam, kimse kendi isimlerini bilmez, kendilerine bir şeyler sormazdı ki bu kişileri de yüceltip, söz söyleme hakkına ulaştıran insanların soruları oldu.
   Site sahibi olarak, polemiğe yönelik, bundan sonraki tek bir yorumu yayınlamayacağımı belirtip, eskisi gibi devam eden yorumları yayınlayacağımı, diğerlerini düzeltme dahi yapmadan sileceğimi belirtiyorum sizin vasıtanızla. Ortada bir hak var, bir de sağlık, bazı arkadaşların yerinde olsam, onu helal ettirirdim… Bilmem anlatabildim mi?
   Şimdi, yorumlara, eskisi gibi devam edenleri yayınlamak üzere ben son noktayı koyuyorum.

 140. Hanife

  Benim tavsiyem daha çok kızarıklıkları hafifletme yönünde olacak.Yüzünüz kızardığında çörek otu yağı ile at kestanesi yağını karıştırıp sürün 10 dakika içinde yatışacak.Özellikle at kestanesi yağı kızarıklıklar üzerinde çok etkili. birde yüzünüze kortizonlu kremler veya yüzünüzü tahriş eden şeyler sürmeyin.Yüzde çıkan sivilceler için henüz bir çözüm bulamadim.

 141. Burcu

  Bebek pisik kremleri rahatlatiyor

 142. Burcu

  So…te cok iyi bi krem arkadaslar gunes kremi çeşitleri var pembe olani cok iyi kullanmalisiniz kesinlikle p..(bebek pisik kremi) aksamlari surup sabahlari zeytinyagi ile temizliyorum çünkü ciltten cikmiyor kirec gibi kaliyor yeni basladim bu uygulamaya insallah etkisini gorursem an be an paylasacagim sizlerle cok zor bir surec Rabbim sifa versin hepimize

 143. hayri

  Selam herkese.. Bende bu hastalikla 2 senedir ugrasiyorum hap kullanmadikca iyilesmiyor bu meret..Denemedigim sey kalmadi ..Hap kullanmakta istemiyorum malum bir suru yan etkisi var..Bir krem buldum amerikada..3 bin kisi yazmis goruslerini bu ilac hakkinda her kes iyi diyor oyle pahali bir seyde degil.Siparis ettim bakalim sonuc ne olacak sizlerle paylasicam, ama bayagi umitliyim bu kremden…

 144. Semra

  Bu hastalık bende de var ama merak ettiğim başınızda terleme de oluyor mı çünkü bende önce terleme oluyor aşırı derecede sonra kızarma zaten sonra kopuyorum belli süre kafam alev almış gibi oluyor çok zorlanıyorum bide ben öğretmenim iki kat fazla zorluyor bu olay beni sıcak havalarda

 145. Rozaaa

  Arkadaslar klipsli ets adinda bi tedavi var onunla koltuk altmzdan yuze giden hassas damarlarn icine klip koyuluyor. O damarlrn islevi duruyor ve kirmizilik kesin olarak geciyor . Cok arastrdm okudum .lazer sakin yapmyn.cinko kremleride kalin suruldgnde kilcal damar catlmsi yapiyorms. Aman dikkat derim.cok ince tabaka halinde yuzum karma.pullanma yapiyo dye gliserin yagindn bi damla aliyrm cinko kremindende cok cokcok az alip karstryrm. Gun icinde yuzume suruyrm. Beyaz lekede birakmyr.Ama bu illetin onunde hic bisey durulmuyr . O operasyonu yapmyi dusunuyrm. Yapanlarin yorumu iyi yonde. Fakat istnbulda yeditepe hastnsnde ucretsz yapiliyor ve ben elazgda ogrenciyim . Calisp para biriktrp gidicm

 146. Lady

  Arkadaşlar ne durumdayız? Yok mu hiç kurtulan? Beyza hanim siz nasılsınız? Ses verin lütfen..

  • Beyza

   Elhamdulillah çok iyiyim sadece hafif pembelik dışında akne rozasea görüntüsü ortadan kalktı. Size tavsiyem günlük güneş kremi kullanmanız ve cildinizi her daim temiz tutmanız ..

   • Lady

    Nemlendirici olarak ne kullanıyorsunuz? Diyet yapıyor musunuz Beyza hanım?

    • beyza

     oruç bana çok iyi geliyor.. reflüm oruç sayesinde düzeldi elhamdililah artık haftada 2 gün tutmaya devam edeceğim. mideme ve yüzüme cok iyi geldi.. yüüzmde kabarıklıklar bitti kızarıklıgım belli belirsiz elhamdülilah cok iyiyim. peeling yapmaya devam ediyorum 7/10 günde bir yapmazsam berbat oluyor cildim sivilce pullanma pembelikler vs..

    • beyza

     BU ARADA NEMLENDİRİCİ KULLANMIYORUM SADECE GÜNEŞ KREMİ KULLANIYORUM ONUNDA CİLDİME COK FAYDASI OLDU. CC KREM DİYE GECİYOR L HARFİYLE BAŞLAYAN GENELLİKLE TÜM ECZANELERDE BULUNAN ÜNLÜ TEDAVİ EDİCİ KOZMETİK BİR ÜRÜN. HEMEN HEMEN HERKEZ BİLİR SATEN NEYDEN BAHSETTİGİMİ.. CİLDİMİ YUMUSATIYOR SEVDİM ONU BİDE COK GÜZEL GÖSTERİYOR CİLDİMİ PARLAK NEMLİ KUSURSUZ 🙂

     • Meysa

      İyi olmanıza çok sevindim:) CC kremler genelde spf30a kadar oluyor bu aylarda da kullandığınız tek koruyucu o cc krem mi?

     • Lady

      Teşekkürler Beyza hanim uzun uzun yazmissiniz.Peeling cildinizi kizartmiyor mu ? Ben yapsam kıpkırmızı olur yüzüm ve pul pul dökülür, incelir cildim.peelingi nasıl yapıyorsunuz, hangi ürünü tercih ediyorsunuz? Bahsettiğiniz CC krem la r…. değil mı ?

    • Beyza

     Umarım yazımı görürsünüz peeling olarak sadece karbonat kullanıyorum.. en pahalı peeling markalarını denedim dermolo diye başlayan o bile cildimi çiziyor, acıtıyor tahriş ediyordu hem iyi temizlemiyor hem cildime zarar veriyordu. Baktım hem cebime hem cildime zarar veriyorum; doğal seylere yöneldim kahve peelingden tutun da, şeker peelingine kadar akla gelebilecek herşeyi denedim sonuç hüsran.. karbonat peelingden vaZgecmem cildime o kadar fayda etti ki ödemler, gözenekler, kızarıklıklar, acıyan kaşınan, sivilce çıkaran, hassas ciltten eser kalmadı elhamdulillah.. peelingden incelmiş cildimin yenilenme süreci hızlandı artık cildim normal insanlar gibi özellikle yanaklarım.. burnum rinofamiaya cok yatkın mesela ama karbonat resmen beni bu beladan koruyor ve kurtarıyor peeling yaptıkça kabarık kalınlasmıs burun derim kauganşasıp düzeliyor .. yukarıda nasıl kullandığım yazıyor okuyabilirsiniz sağlıcakla kalın

     • Lady

      Teşekkür ediyorum Beyza hanım. Her soruma cevap veriyorsunuz..Ben sivilce izleri için ne yaptığınızı da sormak istiyorum.

     • BEYZA

      RİCA EDERİM BİR NEBZE YARDIMIM DOKUNUYORSA NE MUTLU BANA.. SİVİLCE İZLERİ VE LEKELER BU KARBONAT VE SİRKE BAKIMINI YAPTIKCA ZAMANLA ACILDIGINI VE KENDİNE KENDİNE YOKOLDUGUNU GÖRECEKSİNİZ. BENİM Bİ ANDA YANAGIMA BASAN DERİN SİVİLCE İZLERİ VE BÜYÜK SİVİLCE LEKELERİ 4 AY GİBİ BİR SÜREDE TAMAMEN YANAGIMDAN KAYBOLUP GİTTİ. KARBONATI MASKE OLARAK TA KULLANABİLİRSİNİZ. ÖNEMLİ BİR NOT: AKTARMAM GEREKİRSE BURUN HARİÇ LÜTFEN AMA LÜTFEN TEKRAR TEKRAR SÖYLÜYORUM BASTIRARAK MASAJ YAPMAYIN BU CİLDİNİZE ZARAR VERİR. CİLDİNİZE NAZİK DAVRANIN..

  • Lady

   Beyza hanım elma sirkesi değil mi renklerini açıyor.

 147. Rozaa

  Klipsli ets yaptran bilgisi olan yokmu arkdslr

 148. Yılgın

  Merhaba, doktorumum tavsiyesi ile 2. Kez 6 aylık roac. tedavisi gördüm. Sonuç malesef hüsran. Hiçbirsey değişmedi. Doktor bu rozasea değil ,akne demişti ama yanıldı. 2 farklı doktora gittim, ikisi de beni bu tedaviye yönlendirdi. Denemek zorundaydım ama şuan çok mutsuzum:(

  • Meysa

   Yılgın kardeşim her şeyden önce ruh halinizi değiştirin lütfen bu sonrasında cildinize de yansır zaten herkes ne zamanki dert etmemeye cildimle ilgilenmemeye başladım o zaman düzeldi diyor siz de işe kullanıcı adınızdaki “yılgın”lıktan kurtularak başlayın:) bir de cildinizi temiz tutmaya gayret gösterin;) Allahım gönlünüze huzur cildinize de şifa versin:)

   • Yılgın

    Haklısın Meysa, ancak insan 25 yıl aynı sorunla yaşayınca cidden yılıyor.Sadece görsel bir sorun değil ki,isyerinde işini yapmaya çalışırken sürekli yüzünün yanması acimasi.İşinde özel hayatında sana yaşattığı sıkıntılar. Sosyal hayattan soğuma.Yaşamayan bilmez anlamaz.Ancak dediğin gibi ne olursa olsun yılmamak lazım.Dünyada daha buyuk dertler var.R.tedavisi konusunda özellikle uyarmak istedim herkesi.6 ay bu çileyi çekip vücuduna zarar verip üstüne de fayda görememe riski var.Üstelik atak sayım artti.Yüzüm iyice hassaslasti.İyi bir doktora danışın lütfen bu tedavilerden önce. Esenlikler.

    • Meysa

     Hak vermemek elde değil 25 yıl çok uzun bir zaman çok yorum yazılmış ben hepsini okuyamadım belki bahsedilmiştir isim vermemde mahsur olmazsa aidin salihin gerçek tıp diye bir kitabı var belki bir nebze de olsa faydasını görürsünüz ben şu aralar onun tavsiyelerine uymaya çalışıyorum en kısa zamanda hepimizin şifa bulması duasıyla sevgiler:)

 149. Yılgın

  Yurtdışı siteleri de çok okudum araştırdım. Bu hastalığın bana tek faydası İngilizcemı ilerletmek oldu:D klipsli ets tedavisinden hiç bahsedilmiyor. Birkaç türkçe sitede gördüm ama bana çok riskli geldi.

 150. Yağmur

  Merhaba bende de bu hastalıktan olduğunu düşünüyorum iki doktora gittim biri rozasea olabilir öbürü de hassas cilt dedi,yüzümün orta bölümünde hafif pembelik,kalıcı kızarıklık var ve cildim çok kuru acaba ben de rozasea mıyım?

  • Beyza

   Evet rozasea başlangıcı kesinlikle

 151. sokrat

  selamun aleykm arkadaslar…rozesa icin roaccutane ilacini kullanan varsa yorumlarni alabilir miym acaba

 152. Roza mağduru :(

  Bu hastalık insanın psikolojisini bozuyo gercekten kafayı yiycem artık hiçmi bi çözümü yok bunun.aynaların üzerini kapattım resmen kendimi görmemek için gördükçe ağlıyorum.bu hastalığı doğru düzgün kimse bilmiyor doktorlar sebebi için hiç bişey demiyor en son gittiğim doktor bu genetik senin yüzünün yapısı bu geçmez dedi ama niye geçmesin ALLAH bi dert verdiyse dermanınıda vermiştir doktorlar önemsemiyor sadece başından savıyor.ne yapsak acaba twitterde hashtagmi açsak dikkat çekmek için illa bi tedavisi vardır araştırıp bulsunlar artıkk :((((

  • Umutlu

   Sana dokunan alerji yapan bir gıda bir etken olabilir.Diyet yaparak bu gıdaları bulmaya calış.Acı,baharat,alkol,sıcak içecek ve yemek ,çikolata gibi ürünleri bir süre yeme (en az 3-4 hafta)Güneş kremi mutlaka kullan yaz kış.Dermatologlar yardımcı olamıyor malesef.Çok da umursamıyor.Biz birbirimize yardımcı olacağız. Moralini bozma.Yaşadıklarını çok iyi anlıyorum ama umudunu yitirme.Lütfen dediklerimi dene.

 153. Umutlu

  Sevgili roza mağdurları:) çok işe yarayan bir yöntem buldum,salatalıkları incecik dilimleyip kırmızı yerlere koyuyorum.Yarım saat içinde yanma ve kırmızılık bayağı rahatlamış oluyor,denemenizi tavsiye ederim.

 154. sokrat

  selamn aleykm arkadaslar.ben yedi yildi ugrasiyorum.psikolojim bozuldu resmen.iyiki sizler varsniz.yalniz olmadigimi hissediyorum.cozum onerisi sunanlara tesekkur ederim.yalniz yukarda Cankiz formulunu nicin bu kadar gizli tutmus anlayabilmis degilim.zira herkes neler yaptigini, hangi bitkiyi ve ilaci, kremi kullandigini soylemis.keske soyleseydin de biz de faydalansaydik.neyse…arkadaslar uzun arastirmalar yaptim LUTFEN KULAK VERİN.evvela d vitamininizi olcturun.150 den düsük olmamali, cunku bu insan savnmasiz yapar.Demek ki neymis d vit i 150 yapacagiz.sonra gluten bu gunku bugdaylarda dayanikli olsun diye arttirilmis durumda, bu da doktorlar kabul etmese de rozesa icin zararli.hatta yabanci bi bayan gluten diyetiyle rozesadan kurtulmus.Gluten diyeti sart.
  Sonra d vit eksik olnca mide asidi az oluyormus.bu da midede helico bakter pylori denen bir bakteriye yol aciyormus.hastaneye gidip bir helico testi yaptirmali.bu bakteri bazen testlerde cikmazmis haberiniz olsun.
  Bir diger mesele bagirsaklar.bir çn atasözü der ki YÜZ BAĞIRSAKLARIN AYNASIDIR.bagirsaklarda bulunan mantarlar, bakteriler, parazitler bagirsak florasini bozar.bu da cesitli hastaliklara sebep olur .detayli bilg isteyen gaps diyetni, aidin salih i arastirabilir.ayrica karaciger de temizlemeliyiz.
  Arkadaslar bir diger mesele süt ve süt ürünleri(yogurtu disarda tutabiliriz)ben sütçü torunuydum ve kendimi bildim bileli süt, peynir, kaymak bolca yerdim.ve cilt rahatsizliklarim bu yasima kadar hic eksik olmadi.ben bnunla baglantidi oldugunu dusunuyorum.öyleyse süt ve urunlerini tuketmeyip, baska gidalardan karsilayacagiz bu ihtiyacjmizi.bir de iki kisiyle konustup yakin zamanda karatay diyetiyle rozesadan kurtulmuslar.
  Söylememe gerek var mi bilmem paket gidalar zaten bize gore degil.Arkadaslar lutfen kulak verin.ben kisa bir ro……tane tedavisi ile cilt yagimdan kurtulup yukarda yazdiklarimi tatbik etmeyi planliyorum Allah in izniyle.Allah hepimizin, yari, yardmcisi olsun.Allah tan hepimiz icin sifa diliyorum.ayy az daha unutuyordum bagirsaklari parazitten temizledikten sonra probiyotik takviyeleri alin, tursu kurun, kefir icin, probiyotik yogurt mayalayin.bunlar bagursak florasni iyilestirir.ve moralinizi yuksek tutun. evet zor biliyorum.ama unutmayin beni öldürmeyen güçlü yapar.ve bir de Allah in hikmetinden sual olmaz.alminanin dedigi gibi rozesa. bize farkindalik verdi.Allah teala ilerde bizi daha buyuk bi hastaliktan elde ettigimiz farkindalik yoluyla koruyor olabilir.hepinize sifa diliyorum.bu arada tekrar soruyorum roa….tane kullanan varsa yazabilir mi acaba

  • Umutlu

   Ben kullandım sokrat, hem de iki kez. Hatta ilk kullandığımda yüksek doz kullandım, roza sonrasında alevlendi.Düşük doz ve uzun süre kullanmam gerekirdi.O doktoru asla affetmeyeceğim.Hiç sorgulamadan anlamadan bilmeden yüksek doz kullandırdı. Şimdi bu durumda olmayabilirdim.ikinci kullanmamda 6 ay ve düşük doz kullandım ama yine tekrar etti ama eskisi kadar şiddetli değil.

   • sokrat

    ymerhaba umutlu kardesim.Allah sifani versin.lutfen yzdiklarima kulak ver.inan bunlari cok arastirdim cok sorusturdum.kisa bir sure ro…tane kullanmak istiyorum.sence gunluk kac doz ve ne kadar sure kullanmaliyim.

 155. Umutlu

  Merhaba sokrat,her kişinin bünyesi farklidir.Kiloya göre de bu dozaj değişir.Şöyle söyleyeyim normal akne tedavisinde kullanılan yarısı kadar kullandım ve 6 ay sürdü 2. kullandığımda ama sivilceler azalsasa tamamen geçmedi. İyi bir doktora danış lütfen. Durumunu anlat.Bu roza değil akne diyor işinde kötü olanlar.Bu hastalığın asıl nedenini bulmamız lazım,çocuklarımız bu çileyi çekmezler inşallah tedavisi bulunur da.

 156. sokrat

  merhaba umutlu.yukarda yazdiklarima lutfen kulak ver.HASTALIK BAGIRSAKTA BASLAR, bunu iyice arastir.bir de eger dislerinizde amalgam yani civali dolgu varsa bir an once sökturun ve yerine zararsiz bir dolgu koydurun.zira civa vucudu zehirliyor.ben civa dolgu yaptirdiktan 8 ay sonra rozaesa oldum.baglantili oldugunu dusunuyorum.yarin dis hastanesine gidecegim.

 157. Umutlu

  Merhaba sokrat, evet dolgum var.Ben de ilk fırsatta çıkarttıracağım.Çok diyet yaptım. Gluten diyeti, süt ürünleri diyeti,domates diyeti,…. Gluten de 2 hafta cildim düzeldi sonra tekrar eski haline döndü.Tavuk yemeyi bıraktım.Cildim 3 hafta düzeldi sonra yine atak geçirdim.Bunu anlamak cidden çok güç.En ilginç olanı,Anadolu’daki köyümüze gidince cildim düzeliyor. Havası mı suyu mu anlamıyorum.Bu arada bayanlara sesleniyorum.10 sene doğum kontrol hapı kullanarak rozamı kontrol altına alabildim.Doğumdan sonra ya hormon dengem değiştiği için,yada yüksek doz roa. kullanıp cildini hassaslaştırdığım için hap işe yaramamaya başladı.10 sene cillop gibi bir cilt ile yaşayabildim ama:)Bayanlarda Polikistik over sendromu da bu hastalığa neden olabilir.

  • sokrat

   ben de bayanim pcos ben de de var.doktora gittim bugun.amalgam dolgumu cikarin dedim.bir zarari yok, cikarirsam civa aktive olur.yediklerimizde de civa var dedi.agzmdayken civa aktif degilmis, bi koyarken bi de sökerken aktive olurmus vs…ama bu rozesa beni paranoyak etti, babama bile guvenmiyom artik:)))))baska bir doktorla daha gorunmeyi dusunutorum.Hoş farkli bi sey demez ama…umutlu sen nerede yasiyorsun?benm aklim bayagi karisti.glutene tekrar mi basladin da devam etti, tavuk ilk defa duyuyorum.en iyisi biz artik enerjimizi gunesten alalm, hicbir sey yfmeyelim.gerci rozaya gunes de yaramiyor 🙂 açikcas ben aidin salih in açlik oruclarini yaparak vucudumu. temizlemeyi planliyorum.ayni anda pcos icin de sogan suyu icerim…

   • Almina

    Sokrat, sen o dolgudan kurtul, şimdiye kadar dediklerinize dahil olmadım ama civa içerikli dolguların ne denli zararlı olduğunu bilmeyen yok.. Roza hastası olmasanız bile kurtulun onlardan arkadaşlar

 158. sokrat

  GRUBUN DİGER SAKİNLERİ!LÜTFEN SİZ DE KATILIM VE KATKIDA BULUNUN.GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİRELİM.

 159. sokrat

  doktor cikarmadi 🙁 zararsiz dedi.

 160. Umutlu

  Sokrat sende Pcos sorunu varsa öncelikle bu sorunu çözmelisin. Bu sorun doğrudan sivilce ve rozaya neden oluyor.Ben doğum kontrol hapı kullanarak bu hastalığı kontrol altına almıştım.Yüzümde ne yanma ne sivilce kalmıştı. Allaha şükrediyorum yaşadığım o güzel günler için.Bembeyaz pırıl pırıl bir cildim vardı. O zaman pcos tetikledi bu hastalığı şimdi de başka birşey tetikliyor. Gluten diyetini ise işe yaramadığını görünce bıraktım .Çok fazlaca kilo verdim .Zaten çok zayıfım.Tavuk şundan dolayı yemiyorum.Günümüzdeki tavuklara çabuk büyüsünler ve etleri dolgun görünsün diye antibiyotik ve östrojen hormonu verdikleri söyleniyor. Tavuk yiyerek hormon dengemizi bozuyor olabiliriz. Ancak organik tavuk tüketilebilir. Ben İstanbulda yaşıyorum bu arada.

  • Lady

   Umutlu şu an cildin nasıl ? Geçti mi sivilce ve kızarıklık?

   • Umutlu

    Merhaba Lady,Rozada malesef hiç bir zaman sivilce ve kızarıklık tam anlamıyla geçmiyor.Sadece kısmen kontrol altına alınabilir. Uzun süredir yediklerine çok dikkat ediyorum.Cildim nispeten daha iyi.Ne zaman çok üzgün ve stresli olsam cildim yanmaya kızarmaya başlıyor.Ardından sivilceler geliyor. Yüzümüz içimizin aynası sanki.Stresten uzak durmamız şart.Çok mutlu olduğum bir gün bir bakıyorum yüzüm hiç yanmıyor acımıyor.Bunu yeni yeni keşfediyorum. Hep sorunun fiziksel olduğunu düşünmüştüm ama bu hastalık bizim psijolojimizden de besleniyor.

 161. Fulya

  Beyza hanim cildiniz nasıl?? Siz tamamen kurtulanlardansiniz değil mii??

 162. sokrat

  arkadaslar, ben bi ara spirulina dene yosun ictim.uc ay falan.cildim ck guzellesmisti, beyazlamisti.deneyin derim

 163. Beyza

  Arkadaşlar merak edenler için maşallah cildim bebek poposu gibi suan .. güneş koruyucusunu asla ihmal etmeyin ne sivilce ne kabarıklık ne yanma ne batma ne sızı ne bir flashing hiç bir şey kalmadı elhamdulillah sadece cok hafif pembelik dışında oda bazen var, bazen YOk .. sivilce lekelerinden eser yok . Bu pembelik içinde içerden takviye yapmayı düşünüyorum damar açıcı kürler yapacağım sizlerle mutlaka paylaşacağım. Aynı zamanda dışardan cildime üzüm çekirdeği yağı gibi doğal ürünlerle destekleyeceğim İnan’ın aylardır yüzümle ilgilenmiyorum bile sadece güneş koruyucu sonrasında h2o temizleme suyuyla çıkarıp bebe şampuanıyla yıkayıp yatıyorum her akşam ki rutinim böyle.. cildim eskisi gibi pullanmıyor 1.5 haftayı buluyor peeling ihtiyacım bile YOk artık söylediğim ürünlerin hiç bir zararı YOk bekleyip zaman kaybettikçe rozasea iyice şiddetlenir bi şekilde kendi doktorunuz kendiniz olun.. bunşarı uygulamadan önce gittiğim doktorlar tek çare lazer ve kortizonlu kremler gösterirken ben doğal yoldan önce Allah’ın izniyle kendimi iyileştirdim sizlerde başarabilirsiniz ..

  • Lady

   Beyza hanım çok sevindim sizin adınıza.. Darısı hepimizin başına. Siz akneleriniz için antibiyotik ya da benzeri bir şey kullandınız mı?

 164. Ecz yıldız

  Herkese tekrardan merhaba. Maalesef siteyi kaybettiğim için sizlerden uzak kaldım:((, bu sabah sonunda şans eseri bulabildim sizi.. Altın iğnenin 3.seansını da yaptıralı birkaç ay oldu. Altın iğne yönteminin rosasea için faydalı olmadığını düşünüyorum.. Yüzümün tanamı kırmızı bazı günler de sivilcemsi varlıklar yanaklarımı ve alnımı sarıyor. Bunları fondötenle de kapatamıyor insan .. Güvendiğim dermatolog arkadaşım yaz bitince r. tedavisine başlamalıyız dedi. Daha dün akşam çıktığımda satın almayı düşündüğüm kolyeye bakarken aynada o kıpkırmızı yüzümü görmek çok kötü bir histi.. Geçen yazı hatırlıyorum da kuzenimin yetişkin kızı(!) yüzünde tüp mü patladı diyip gülmüştü… İnsanlarla dalga geçmek, insanı kırmak ne kadar kolay.:( artık ana ekranıma kaydediyorum siteyi yakından takip edeceğim..Bu rahatsızlığı yaşayan herkesin iyileşmesi dileğiyle.

 165. sokrat

  ece, sen ne kadar güçlü ve saglam bi insanciksin.rozesa sen güçlü yapmis.eeeee rozesann amaci tamam olduguna gore rozesann gitme vakti gelmistir.cnku sana ogretecegini ogretmis.lutfen bu durusunu hep koru ve umutla tedaviye devam et…Allah m sana ve hepimize ve tüm sifa bekleyenlere sifa versin.

 166. sokrat

  beyza hanm, bilgi paylasimindan ve samimiyetinizden oturu tesekkurler.burada yazdiklarinizdan extra bi sey ysptiniz mi acaba?yaptiklarinizi hep buraya yazdiniz mi acaba.noktasi virgulne kadar bilmek istiyorum cunku onemli 🙂

 167. Gül

  Arkadaşlar bağırsak mantarı da rozaya sebep oluyormuş bunun için evde tükürük testi yapın (internette ayrıntılı olarak var) ben yaptım pozitif çıktı malesef:( ibrahim saraçoğlunun aynısafa kürü var onu denicem inşallah işe yarar.

 168. sevinç

  Beyza hanım sizin bu hastalıktan kurtulmanızı sağlayan şeyler: elma sirkesi toniği, ok ile başlayan cinko kremi ve karbonatla yaptığınız peeling değil mi? Siteyi yeni keşfeden insanlar için özet yapmak istedim. Atlatığım bir şey varsa ne olur siz tamamlayın. İyi günler diliyorum..

 169. Roza mağduru :(

  Beyza hanım bu karbonatı sordum sizin cildiniz çok ince çok hassas yapmayın dediler 🙁

  • Almina

   Doktorunuz söylediyse lütfen onun dediğini dinleyiniz.
   Zaten bir cilt probleminiz var, üzerine başka bir sorun daha istemeyiz değil mi?
   Buradaki paylaşımlar sadece kişilerin tecrübelerinden ibarettir; doktorlar ise direkt olarak bize göre karar verirler.

 170. Beyza

  Arkadaşlar yeniden merhabalar soru soranlar olmuş merak edenler olmuş benim verdiğim bakım tarifleri bir yere kadar tam olarak kızarıklık geçmiyor malesef.. ama bu demek değildir ki ömrümüz boyunca bu hastalıkla yaşayacagız elbette ki doğada herşeyin çaresi vardır.. öncelikle bağırsak floramızı düzene koymamız gerekiyor tüm sıkıntı bagırsqkta aslında.. şekersiz bir diyete başlamak her türlü unlu ürünlerden hamurişlerinden uzak durmamız, aynı zamanda destek olarak probiyotik takviyelerle bağışıklığımızı kuvvetlendirmemiz gerekiyor . peki ya neden? alkol içmediğimiz halde bu rozasea neden beni buldu demeyin yedigimiz şekerli ürünlerin vücudumuza candida mantarları tarafından alkole dönüştürüldügünü böylelikle bira göbeği ile tabir edilen karında şişlik kabızlık veya ishal yüzer saçta geçmeyen mantar enfeksiyonları ( seboreik dermatit rozasea gibi) ve bunun gibi bir çok kronik hastalığa sebeb olduğunu bir çoğumuz neredeyse bilmiyor.. çocukluğumdan beri tatlılar hamurişleriyle büyüdüm su içen biri değildim .. işte en önemli sebeplerden bir kaç tanesi susuz hayat dengesiz beslenme bagırsak florasını bozuyor . Şimdi kendime yeni bir diyet programı hazırladım her sabah aç karna koca su bardağın içerisine biraz limon sıkıp içiyorum ve hayatımdan artık her türlü tatlıyı şekeri, demli çayı çıkarıyorum. Gece yatmadan evvel yemekten 2 saat sonra 1 diş sarımsağı parçalara bölüp yutuyorum meyve ekmek ve pekmezli tahini listemden çıkarmadım malesef cok Yen’i olduğu için az olsana tüketiyorum gelişmeleri paylaşacağım sağlıcakla kalın

 171. sokrat

  ben sekiz gundur, ekmek, meyve, hicbir market urun yemedim.program yedi seviyeden olusuy.ben su an 1.seviyedeyim. bir bayan hayaat boyunca kurtulamadigi yaralardan kurtulmus.

 172. Beyza

  bagırsak florası bozulduğunda vücut sinyal veriyor şeker en büyük düşmanımız neredeyse

  • sokrat

   beyza hanim, size katiliyorum.ben su an bagirsak detoxu yapiyorum.bu candida şeker ve karbonhidrattan besleniyor.bagirsak ve karaciger temizligi sart.daha sonra probiyotik takviyeler, tursular, sirkeler ile bagirsak florasi desteklenmeli.

 173. Roza mağduru :(

  Amalgam dolgu yüzde kızarıklık dahil bir çok hastalığa sebep oluyomuş karaciğere bağırsaklara zarar veriyomuş bendede 3 yıldır amalgam dolgu var.söktürmek daha tehlikeli yazıyo.bu konuda bi bilgisi olan varmı acaba 🙁

  • Beyza

   Benim ağzımda 7 tane amaşgam dolgu var yıllardır civa yutmaktan kendimi zehirlemişim. Ne yazıkki basına bişey gelmeden anlamıyor insan .. vücut suna toksin dolu bir yandan kandida mantarının da sebebi amalgam dolgular .. size tavsiyem amalgam (siyah) dolgulardan bir an evvel kurtulun … sonrasında alkol yani şeker almaktan ve karbonhidrat tüketmekten kaçının en fazla1 sene içinde tüm vücut temizlenecek araştırın burdan anlatmak gerçekten zor oluyor arkadaşlar ..

  • Beyza

   Asla söktürmeden hiç bir zararı olmaz sadece iyi bir doktor olmaz ise dişiniz hasar görebilir..

 174. Beyza

  Arkadaşlar azmedin zor bir şey değil şekeri çıkarın hayatınızdan kurtulacaksınız sarımsak yoğurt tahin limonlu su vs probiyotik içerek içeriden destekleyin ekmegi çok az yiyin sabah kahvaltısı harici yemeyin herşey çok güzel olucak buna emin olun

  • Beyza

   Arkadaşlar ekmegi az yiyin dediysem ilk başlayanlar için söylüyorum alıştıra alıştıra vücut direnciniz düşmesin diye söyledim ekmegi tamamen çıkarmak gerekiyor ama bu biraz zor gibi en azından sabah kahvaltıda çok çok az miktar yemek zorunda hissediyorum kendimi çünkü zaten zayıf bir insanım .. ilk başlarda kendimi böylelikle diyete tamamen alıştıracağım

 175. sokrat

  arkadaslar, uzun süredir arastiriyorum.bu hastaliktan açlık oruc yaparak kurtulan var mı diye.sizler de arastirir misiniz acaba, zira açlık oruclarinin her derde deva oldugu hastalar tarafndan soyleniyor

 176. Roza mağduru :(

  Sizin yüzünüz şu an nasıl beyaz hanim

 177. Umutlu

  En son gittiğim cilt doktoru yediklerimizle hiçbir ilişkisi yok bu hastalığın dedi.Hem hastalığın nedenini açıklayamıyorlar hem de bu kadar kesin konuşabiliyorlar.Eğer hastalığın kesin nedeni bilinmiyorsa yediklerimiz de bu hastalığın nedeni olabilir.Bu kadar iddialı konuşma hakkını nasıl buluyorlar ve bizleri ümitsizliğe itiyorlar anlamıyorum. Bir çok yabancı forumda şekerin olumsuz etkilerinden bahsedilmiş.Şekeri keserek bu hastalıktan kurtulanlar da var.Beyza sana katılıyorum. Denemek gerekiyor.

  • Beyza

   Hayatta hiç bir şey sebebsiz değildir rozaseaya sebeb olan yediklerimiz içtiklerimizdir.. bagısak yüzümüzün aynasıdır amalgam dolgu ile vücuda alınan civa, kirli hava, teflon tencerede pişirilen yemekler, parapen vs bunun gibi birçok ağır metaller vücudumuzda toksik etki yaptığı yetmiyormuş gibi birde yıllardır sürekli yediğimiz gluten (tüm unlu mamülleri) ve şeker ürünleri ile vücudumuzu daha çok yoruyoruz . Hücreler sürekli savaş halinde dolayısıyla sürekli yorgun düşüyor bağışıklıgımız İyice bitiyor.. zaten yeterince herseyden zehirleniyoruz birde bu zehirlenmeye bizlerin kötü alışkanlıkları da eklenince işin içinden çıkamıyor vücut bir şekilde ya organlardan yda deri altından sinyal gönderiyor.. bu sinyali ciddiye alalım ve halimize şükür edelim çoğu insan hasimato troid otizim sizaofren romatizma vs birçok amansız hastalıkla karşı karşıya kalıyor geçirgen bagırsak florası sebebinden dolayı.. vücudumuzu özellikle kanımıza bagırsaklarımızdan karışmış tüm toksik maddeleri temizlemek için diyete başlayın.. mutlak diyet olmadan mümkünatı Yok bu illetten kurtulmanın.. elhamdulillah yüzüm bakımların etkisi ile iyi görünüyor görenler cildinde hiç bir şey Yok diyorlar ben söyleyince farkediyorlar .. ama tamamen kurtulmak için bağışıklığımı ve bagırsaklarımı düzene koymam şart oluyor.. onun için arkadaşlar diyetteyim.. 1.5 litre en az su için gluteni haytınızdan çıkarın ve Taş devri diyetine başlayın.. şeker ve glutenden uzak bir diyet.. bu diyetle en az 1 en çok 2 sene içinde tüm vücut toksinlerden temizleniyor… ayrıca bağışıklığı güçlendirmek desteklemek için ise probiyotik alın ben şimdilik her gece yatmadan 1 diş sarımsak yutuyorum her sabah ac karna limonlu su sonrasında kahvaltı da 1 yumurta yemeye özen gösteriyorum .Sebze ve et ağırlıklı besleniyorum .. amalgam dolgularımı en yakın zamanda çıkaracağım .. benim cildim düzeldiyse sizin ki hayli düzelir .. cildimi Hindistan cevizi yağı ile nemlendiriyorum .. at kestanesi yağına başlayacağımı söylememiştim organik aşacağım için biraz tuzlu fiyatta henüz alamadım .. ancak cay ağacı yağı organik aldım çok bi etkisini görmedim düzenli de kullanmadım çünkü yüzümü kızartıyor direk sürüyorum ben karıştırmayı sevmiyorum etkisi daha iyi olsun diye şimdilik yüzüm elhamdulillah çok çok iyi hepinize sevgilerimi yoluyorum

 178. sokrat

  Selamun aleykum arkadaslar.bir yerde aklık yani arnavut kreminden fayda gören bir hastann yorumunu okudum.haberiniz olsun.cümleten acil sifalar dilerim.

 179. Roza mağduru :(

  Acaba yüzümüzü hiç yıkamasak hiç bişey sürmesek oynamasak düzelirmi acaba 🙁

  • Beyza

   Daha kötü olur 🙂 2 sene hiç bir şey kullanmadım ben sonuç berbat bi yüz Roza ilerleyici bir hastalıktır..

 180. Roza mağduru :(

  Bende ilerledi yüzümdeki kabartışar bide kızarıklıklar kalıcı hale geldi ve hiç bi şekilde gerilemiyo 🙁

 181. Beyza

  Arkadaşlar gece yatmadan 1 diş sarımsak kullandığımı öğle yemeklerinde sogan yemeye özen gösterdiğimi söylemiştim .. semptomları çoğalttı azdırdı tavsiye etmiyorum buarada gaps diyetime devam ediyorum.. alerjen yapan gıdalardan bir süre uzak durmam gerekiyor 3 ay gibi bi süre sonrasında tekrar denicem aynı sorunu yasarsam tamamen kesicem.. domates sarımsak soğan bunlara aşerjen yapıyor sd ve rozaseayı azdırıyor ne kadar gaps diyeti yapsamda .. kimse yok bakıyorum nerdesiniz arkadaslar

 182. sokrat

  Arkadaslar, daga once size hic bahsetmedim.cunku bana inanmayacaginizi dusundum.ama soyleyecegim.ben konyada bikilerle trdavi yapan bir doktora gittim bir bucuk yil once.doktorun adi ibr… yil…, doğ….bana cok tardmci oldu.hastaligim tamamen gecmedi.ama atak, alev kalmadi.kirmizi puturler ve demodex kalmadi.sadece yuzumde kirmizilik var.doktor da sasirdi.cunku diger hastalarda boyle olmamis.hatta bana bi hastasinin fotografini gosterd.aman Allah im…ambulans sireni gibi kipkirmizi, kocaman puturlu yuz bir, iki ayda daha iyi olmustu.su an o hasta nasil bilmiyorum.lutfen, siz de o doktora gidin.ben daha once soylemedim.cunku, sen burda ne ariyorsun iyilestin de dersiniz diye korktum.ben bi asamada takilip kaldim.bu da zannimca benden kaynakli.bir dusunin derim.

  • Canan

   Sokrat Ben o doktora gitmeyi dusunuyorum Konya’daki su an nasılsın azda olsa faydası oldumu?

 183. sokrat

  Sanirim damak tadi olarak sekerliye, unluya fazlaca duskun olmam.ve zayifligma guvenip gec vakitte bile yemek yememden.annem hep gece yerken uyarirdi, karacigerini yoacaksin geceleyin yersen diye ama dinlemezdim.

  • Beyza

   Aynen gece yeme alışkanlığım hat safadaydı ekmege aşıktım resmen , su neredeyse hiç içmiyordum.. artık kendime düzen koydum arkadaşlar akşam 8 sen Sonra asla bişey yemiyor su içmeye özen gösteriyor ekmeksiz ve sağlıklı beslenmeye özen gösteriyorum .. sabahları aç karna elma sirkesi içmeye başlıyorum size aktaracağım ..
   Arkadaşlar öncelikle beslenme düzenine başlayın ikinci beyin bagırsaklarımızdır. Bağırsaklar sağlam ise bozulmamışsa cildiniz genç ve sağlıklı kalır

 184. sokrat

  Yayinladigin icin tesekkurler sevgili Almina.lutfen…daha anlasilir yazmak istiyorum doktorun adini.bir insanin hayatina dokunabilir umuduyla…İb..him Yı…maz, internete doğa….zane yazsaniz cikar

 185. nutukk

  Beyzacığım karbonat peelingin nasıl gidiyor? İyi geliyor mu hala??

 186. umutlu

  Ben de içtiğim su miktarını artırdım. Bir de şekeri tamamen kestim. Ekmeği kesemiyorum yoksa zayıflıktan ölebilirim. Zaten çok sayıfım 🙁 ama 1 aydır hiç şekerli ürün yemiyorum. Doğal olanını yani meyve yiyorum. Bende gebelikte gizli şeker yani insülin direnci çıkmıştı. Bununla da alakalı olabilir. Zaten bir çok kadın gebelik sonrası bu hastalıkla tanışıyor malesef.Marsta koloni kuruluyor ama şu basit hastalığa çare bulunamıyor. Yeterince yatırım yapılmıyor çözüm için sanırım . Gittiğim doktor seni öldürmez hiç bir hayati tehlikesi yok dedi.Üstüne de 500 liramı aldı.Bir de gitti rozada kullanılmayacak akne ilaçları verdi. Kullansam eminim iyice kötü olacaktı içinde alkol bulunuyor.Bir de bana atak nedir diye soruyor. Roza olup atak nedir bilmeyen var mı? Birden yüzünün acımaya başlaması ve iyice kızarması alevlenmesi ve sivilce basması. Bilmeyen umarım hiç de tanışmaz bu süreçle, ama bir profesörün bilmemesi cidden ayıp..

 187. Beyza

  KURTULDUM !!!!!
  EVETTT arkadaşlar bomba gibi geldim .. yüzüm tamamen geçti .. 1.5 aylık diyetle evet bu kadar kısa bir sürede!! tabikide diyete devam edyorumm .. yediklerimizle alakalı olduğunu bunun için diyete başlayacağımı belirtmiştim. gluteni hayatınızdan çıkarıyorsunuz !! tüm işlenmiş, paketlenmiş gıdaları, peyniri, hamurişi tatlıları, hayatınızdan çıkarıyoruz !!! Günde 1.5 litre su içmeye özen gösteriyoruz .. uykumuza dikkat ediyoruz.. sigara alkol saten hayatınızda Yok.. ev turşusu ev yoğurdu soğan sarımsak bol bol tüketiyoruz . Kahvaltı düzeni çok önemli her sabah muhakkak yumurta yemeye özen gösteriyoruz. Bu kadar basit rozaseadan kurtulmak arkadaşlar,. Bu diyeti durumumuza göre 1/2 sene uyguluyoruz . Akşamları geç saatlerde yemiyoruZ

 188. Beyza

  Ayrıca kişisel bakımımıza özen gösteriyoruz. Makarna gibi hazır gıdaları felan da yemiyoruZ

 189. Beyza

  Tamamen sağlıklı et sebze ve meyve ağırlıklı besleniyoruz .. Acıbadem sütüyle yüzünüzü her Aksam temizleyin sonra bebe şampuanıyla yıkayın yumuşacık pürüzsüz oluyor cildiniz ..

  • Umutlu

   Beyza çok sevindim.Umarım tekrarlamaz.Kendim iyileşmiş gibi oldum:) Lütfen gelişmelerden haberdar et bizi.Yüzün ne kadar süredir temiz? Haberini almak iyi geldi bana gerçekten:)

 190. sokrat

  Almina, grup adina senden rica ediyorum.cankizin mail adresinden sifasina vesile olan bayanin adini ve soyadini alir misiniz.lutfen.halimiz perisan, yillardir deneme yanilma yoluyla yol almaya calisiyoruz.artik umutlar da azaliyor.lutfen almina.ismin tamamni degil hic olmazsa bastan sondan harflerle olsun yayinlar misin.lutfen

 191. sokrat

  Beyza, Allah a sukur yüz akimizsin.gunde kac ogun yemek yedin.gapsteki gibi yemekten once kemik suyu mu ictin.ogunlerde hangi yemekleri yedin anlatir misin.bu arada hangi şehirdesin

 192. sokrates

  Sevgili Almina, lutfen cankizin tedavi oldugu bayanin adini ve soyadini rica ediyorum, burdaki herkes adina.hem yukarda Naciye torun isimli bayan Şehriyar Nazari beye tedavi oldugunu yazmis.ben keza isim verdim, ki arkadaslardan da ipuclu krem ismleri verenler var lutfen, tum grup icin lutfen Almina Allah rizasi icin, inan cok zordayiz.kimimiz daha genc yasinda bu hastaliktan psikolojisi bozulmus, kiminiz yasi gecmis umudu kesmis.lutfen Almina ne olur…

  • Almina

   Sokrates arkadaşa yazarım, isim verirse sizlerle paylaşırım; bu sıkıntı değil. Ama… Daha önce de bunu çok yazdım. Diyelim ki ona faydası olanın size zararı oldu? İşte o çok büyük bir sorumluluk. Yine de yazacağım.

  • Almina

   Cankız mail adresi olarak Facebook adresini kullanmış maalesef. Mail attım kendisine; ama ulaşmadı. Bilginiz olsun arkadaşlar.

 193. sokrates

  Tesekkur ederim Almina.peki faceden ulasabilmen mumkun mudur? Seni de yoruyoruz Almina ilgin icin Allah razi olsun

  • Almina

   Est. Mail atmadan önce Facesine baktım zaten, ama malesef yok

 194. sokrat

  Selamun aleykum arkadaslar.Beyza, nasilsin.cok mutlusundur.darisi bize insaAllah.senden rica etsem, bize bu surecte bir gununu nasil gecirdigini anlatir misin?gunde kac ögün yedin, bu ögünlerde neler yedin.aa bi de gapste oldugu gibi kemik suyu iciyor musun

  • Canan

   Sokrat konyadaki o doktoru duydum sen iyilestim demissin ama cate ariyorsun anlamadim yani kokten cozmese bile azaltsa bile cok iyi sosyal hayatini etkilemeyecek duruma gelse cok iyi siz istsnbuldanmi gittiniz bende isyanbuldayim gitmek zor

 195. Deniz

  Hayat bizi neden bu hastalıkla sınıyor.Yıllardır uğraşıyorum gerçekten çok yoruldum.Denemediğim yöntem kalmadı gücüm azaldı artık.Dün psikiyatriste gittim.Antidepresan kullanmamı önerdi ama istemiyorum:( ömür boyu ilaç mı kullanacağım.Bu hastalığı nasıl kabullenip hayatıma devam edebilirim bilmiyorum ancak kendi başıma işin içinden çıkamıyorum:( Tek istediğim allahtan dayanma gücü.

  • BEYZA

   HERKESİN İMTİHANI FARKLIDIR. BAŞA GELENE SABRETMEK GEREKİR. EVET COK ZOR GÜNLER GEÇİRİYORUZ HEPİMİZ BU HASTALIKTAN MUZDARİBİZ. HER HALİMİZE ŞÜKRETMEK BOYNUMUZUN BORCU. NİCE İNSANLAR VAR HAYATTA KALABİLİYOR YAŞAMAYA AZMEDİYORLAR. BİZİMKİ ONLARIN YANINDA DEVEDE KULAK KALIR.
   HER YOLU DENEDİNİZ. AMA BİR YOL KATEDEMEDİNİZ. ÇÜNKÜ SORUN BAGIRSAKLARDA ONUN İÇİN DISARDAN NE YAPARSANIZ YAPIN KÖTÜ BESLENME İLE DÜZELMİCEK BU HASTALIK. EGER TAMAMEN KURTULMAK İSTİYORSANIZ YAPACAGINIZ TEK SEY DENGELİ BESLENME.. DİYETE BASLAYIN.. TÜM ALERJENLERİN SEBEBİ GLUTENDİR. GLUTENİ HAYATINIZDAN CIKARARAK VE TÜM ŞEKERLERİ HAYATINIZDAN CIKARARAK KENDİNİZE EN ETKİLİ TEDAVİYİ YAPMIŞ OLACAKSINIZ. ANTİ DEPRESAN ASLA KULLANMANIZI TAVSİYE ETMİYORUM. BAGIRSAK FLORASINI İYİCE BOZUP CANDİDA MANTARLARINI BESLEDİGİ İÇİN DURUMUNUZ HEM RUHSAL HEM DE BEDENSEL DAHA KÖTÜYE GİDECEKTİR.

 196. Deniz

  Haklısın Beyza.Şükretmek konusunda sana katılıyorum beterin beteri var.Ancak herkesin rozası farklı.Benimki sıcaktan etkileniyor,soğuktan etkileniyor,klimadan etkilenir, yediğimde içtiğimden, regli düzeninden, stresten ve bilmediğim bir çok nedenden etkileniyor.Sürekli yüzümde yanma acıma hissi ile gerçekten hayat çok zor.İşime gücüme gitmek çocuklarıma bakmak ve hayatıma devam etmek zorundayım.Hepsinin farkındayım ama keşke bu kadar zor olmasaydı:(

 197. Canan

  Beyza nasil oldun bende roza hastasiyim aslinda bende 10 yildir varmis baslangic olarak ben hassas cilt saniyordum ama bir sabah kalktim cildim kizamik gibi olmus bir yildir denemedigim yontem kalmadi yuzlerce krem denedim hepsi yakiyir bir hafta iyi gelen krem obur hafta yakiyor artik kafayi yiyecek duruma geldim su an la r…..markasinin ci……kremini kullaniyorum gercekten yanmayi aliyor ama 15 20 gun iyi cildim sonra o atak geldimmi eger 2 gun kortizon kulkanmassam acik yaraya donusuyor yariliyor resmen bende 1 gun kortizon suruyorum sonra nemlendiriciyle devam kortizondan kurtulamiyorum yuz tane doktora gittim yok en iyi doktorum kendim oldum su an cinko krem kulkaniyorum oks…..ama oda bir kere kortizonlu kremle cildimi baskilayip sonra cinko kremle devam edince cok iyi oluyor cildim ama yarali cilde cinko kremi surunce dahada yakip ilerleyiyor bende seboreik egzama da var cildim duzelince fondotenmi surdun diyorlar bebek gibi oluyor. Burnumda hic sorun yok alnimda cok felaketti cinko kremle 6 ayda duzelttim haftafa bir surmek alnima yetiyor artik benim anlamadigim bir hafta oyi gelen niye obur hafta kotu yapiyor.ya herkeste hep olumsuz yazmis bunlari okumak pskolojiyi daha da bozuyor ben oncedende rozaymisim bilmedigim icin cildim hassas diyodum hayatimi o sekil kabullenmistim ama bu yorumlari okuyunca doktorlar gecmez diyimus bazilarina cildin cok kotu olcak ikerde diyomus bunlari okudukca daha beter gezince mutlu olunca unutuyo insan beyza sen moral oldun hic olumlu yazan yok

  • Anonim

   Merhaba Canan bende de 20 yıldır roza var sen biraz fazla kremler kullanmışsın ve cilt yapını bozmuşsun
   Benim cildim bu kadar bozulmadı
   Sana bir tavsiyede bulunmak istiyorum
   Sabahları bir çay kaşığı İngiliz karbonatı az kaynar suda erit
   Eriyince üzerine içme suyu koy 1 su bardağı olacak tamamı
   Karıştır üç beş dakika dinlendir
   Tekrar karıştırıp iç
   Sabah Akşam mümkünse aç karnına daha etkili
   Zamanla inşallah rahalatıp geçer sadece sabırlı ol çünkü sen çok cildini bozmuşsun
   Hazırladığın sudan cildinin bir bölümüne sür dene belki dıştan da fayda eder
   Sabret zamanla geçer inşallah

 198. Canan

  Nasilda anladiniz gercekten cok sey kullandim hem paralarim cope gitti hem cildim mahvoldu hem hayal kirikligi ok… Pisik kreminin yaptigini pahali kremler yapamiyor en iyi gelen la roche ci…cok iyi cok sagolun karbonati gunde bir kere yapiyordum iki kere dahami iyi

 199. Roza mağduru :(

  Gecen hastaneye gittim bana demodex testi yaptılar demodex çıkmadı.sindirim sisteminden dolayı olabilir dediler bana ro…..ne şu 6 aylık hapı 10 ay belki daha fazla kullanmamı söyledi ben ondan sonra tekrarlıyo dedim doktor genellikle tekrarlamaz dedi.ama ben o riski göze alıp kullanamadım.ben iki sene önce sivilceler için kortizonlu bi krem kullandım o yüzümü baya kat kat soydu güneş kermide kullanmadım o süreçte.o yüzden bu hastalık başlamış olabilirmi sizce

 200. Yade

  Arkadaşlar bende bu hastalıktan çok çektim.Çok ilaç kullandım, roac. Dahil.kafaya taktıkça daha kötü oldu.Ne zaman canı cehenneme bu hastalığın dedim umursamadım herşey iyiye gitmeye başladı. Şimdi bilmeyen hastalığımı anlamaz. Ayda yılda bir çıkan küçük sivilceler dışında hiçbirseyim kalmadı. Bu hastalığın en büyük nedeni stres. Strese girmeyin hayatı kendinize zehir etmeyin. Görün bakın herşey daha iyi olacak.sevgiler.

 201. Ugur

  Ben iki sene ugrastim bu hastalikla kipkirmizi alev gibi yanan surat suc islemis izlenimi veren bir surat cok fena.Su anda gecmis durumda cok az lekeler birakti yuzumde alevlenme gecti.Daha oncede yazdim nasil gectigini kimse ciddiye almiyor galiba devedikeni ozlu kremler bu isin en iyi cozumu.lazer tedavisi ve duzenli beslenme sarimsak sogan kahve sigara tetikliyor uzun surecli bir islem herkese saglikli gunler

 202. sokrat

  Selamun aleykum arkadaşlar.Hepiniz nasılsıniz?Yeni bir bilgi öğrendim, eğer rozaniz varsa sızdıran bağırsak hastalığnız kuvvetle muhtemel vardır.

 203. Yok

  Merhaba arkadaşlar bende akne rozase hastasiyim. Beyza hanim gluten diyetinde glutensiz ürünlerdemi kullanmadiniz? Glutensiz ekmek,makarna vs..merak ediyorum bende başlamayi düşünuyorum. Ne yediğinize dair birazcik daha bilgi verebilirmisiniz?şimdiden teşekkürler.

 204. Roza mağduru :(

  Haklısınız sokrat.bende araştırdım rozaya sebep olması büyük ihtimal.ama bu sızıntılı bağırsak rahatsızlığı çok geniş çaplı bi hastalık o yüzden başetmesi zor.ALLAH yardımcımız olsun

 205. Yok

  Merhaba arkadaşlar, yabanci sayfanin birinde evinizde kendiniz test yapabilirsiniz yaziyor. Mideasiti testi.
  1dl kirmizi pancar suyu ve biraz zeytinyağiyla birlikte içiyorsunuz. Idrarinizi kontrol ediyorsunuz. Çok kirmizi ise tam sindirimediğinizin belirtisidir.Yemek yerken sebzeyle başlamaniz gerekiyor.
  Idrariniz pembe ise asit orani düşüktür.Yemeğe et limon veya ananasla başlamaniz gerekiyor.
  Idrariniz normalse problem yoktur.

  Sindirim testi için 2yemek kaşiği susam bir yemek kaşiği yogurt yenilir.
  Tuvalete çiktiğinizda 18-30 saat icersinde susamlar görünüyorsa iyi sindiriyorsunuz demek.
  30-48 saat icersinde tuvalete çikip susamlar görünüyorsa sindirim problemi var demektir yaziyor.
  Bağirsaklarda sorun varsa gluten şeker ve süt ürünlerinden uzak durmalisiniz özellikle cilt hastaliği olanlar diye yaziyor. Ben denedim testi sizde deneyin doktora gitmeye gerek bile yok öğrenmek için.

 206. beyza

  arkadaslar kabullenin artık bu tarz egzama sedef rozasea akne vs. tüm cilt sorunları bagırsaklardaki flora bozuklugundan kaynaklanıyor… bi an önce vakit kaybetmeden gastronolojiden randevu alıp doktora görünün kan testinden bile cıkıyor gluten hassasiyeti çölyak vs. ben allah kourusun ama çölyaktan süpheleniyorum gluteni sindiremiyorum cok rahatsızlıklarım var bi cok hastayla görüstüm az cok belirtiler uyuyor malesef. beslenmeyle düzelmicek hastalık yok bedenimiz adeta makina gibi şeker gibi zehiri, gluten gibi alerjij besinleri yemediginiz sürece bedenimiz hemen kendini onarmaya tamir etmeye baslıyor. basta piskolojiniz düzeliyor ki en önemlisi bu… dısardan ne yaparsanız yapın düzenli beslenme, uyku ve vitamin eksiklikleri düzelmeden bu hastalık düzelmicek bunu boylece bilin..

 207. Beyza

  Allah’ın en sevdiği şey nefisle mücadeledir.
  İnsanın derecesi ibadetle artmaz, nefse muhalefet etmesiyle artar. Âdaba riayet, nefse muhalefettir.
  Nefislerinizi aç bırakınız ki kalpleriniz Allah’ı (O’nun cemâlini) müşahede edebilsin!
  Açlık Allah’ın hazinelerindendir. Allah dilediği ve sevdiği kimselere verir.
  Arkadaslar peygamberimizin sünnetine uyalım onun gibi beslenelim .. 2 öğün yemek yiyelim tam doymadan sofradan kalkalım sonra şifayı bulursunuz saten .. yemek için değil yaşamak için yiyelim müslüman olmanın adabı da Burdur..

 208. Beyza

  Şifa orucu açlık orucu duyan varmı bi cok insan hastalıklarından kurtuluyor .. benim cildim elhamdulillah düzeldi cok az bazen küçük minik sivilceler çıkıyor oda tatlı acı hamurişi gibi seyler yedigimde oluyor .. artık 8 den sonra bişey yemiyorum gümde 2/3 öğün az miktarda karnımı sisirmicek şekilde besleniyorum İnan’ın faydasını fazlasıyla gördüm

  • Roza mağduru :(

   Bende duydum şifa orucunu üç günlük olanlar filan var.vücut aç kalınca hasta hücreleri yiyomuş.aöa denemeye cesaret edemedim çünkü bu orucla insanlar günlük nerdeyse 1,5 kilo veriyorlarmış ben zaten zayıfım dahada zayıflamak istemiyorum.ben yaklaşık 3 ay şekeri tamamen çıkardım hayatımdan ama yüzümde pek bi değişiklik olmadı.tabi ekmeği fazla fazla yiyordum.ama artık yüzüm çok kurudu daha da hassaslaştı onada napacağımı bilemiyorum.hiç bişey yüzümü nemlendirmiyo yüzüm çok acıyo.sivilceler artık daa büyük çıkıyo 🙁

   • Beyza

    Beslenme düzenini sadece ekmegi azaltarak şekeri keserek değil , rutin öğün aralıklarını belirli saatlerde almak hamur işi fastfood kızartmalar tüm işlenmiş pakartlrnş gıdalardan uzak bir diyet programı hazırlamakla mümkündür .. siz nasılsa sağlıklı besleniyorum deyip akşam 8/8.30 dan sonra oturup doyasıya yemek yerseniz o sakat işte.. herşeyin bir düzeni var lütfen diyet yaparken inçe ayrıntılarını da düşünerek yapın .. sizin yaptığınız diyete mutlak bir eksiklik yada fazlalık olmalı ki düzelme ktedilmemiş .. yapmanız gereken şey probiyotik gıdalarla beslenmek gerekirse takviye almak alerjin gelen gıdaları tespit edip bi müddet beslenmeden çıkarmak , beslenme düzenine ve uykuya dikkat etmek

 209. Beyza

  Her hastalığın temelinde tokluk vardır.
  Ademoğluna belini doğrultacağı kadar birkaç lokma yeterlidir. (Peygamberimiz 13 lokma yermiş)
  Fazla su, ekini kuruttuğu gibi, fazla gıda kalbi öldürür.
  Tefekkür ibadetin yarısı, az yemek ise ibadetin ta kendisidir.

 210. Yok

  Beyza hanim hastaliktan kurtulduğunuzu yazmiştiniz diyeti biraktinizmi?gluten şeker vs yiyormusunuz anlayamadim. Birde benim yüzümdeki sivilceler kirmizidan ziyade çil gibi duruyor doktorum geçmez dedi, cok üzgünüm bu konuda..gercekten bu lekeler kalicimi?

 211. sokrat

  Selamun aleykum hepinize.Beyza hanım siz gaps diyeti mi yaptınz yoksa Aidin Salih in yöntemini mi uyguladınız.meyve gaps diyetinin başlangıcında yasak faka sanirim siz yemişsiniz.

 212. Beyza

  Merhaba arkadaşlar GAP’s diyetini geçin .. cildim beyazladı elhamdulillah yaza kadar hiç bir şeyim kalmaz.. şifa orucu tutmuyorum çünkü saten 50 kiloyum ama haftada 1/2 kere normal orucumu tutcam .. yaptıgım şey paketlenmiş her türlü haram gıdalardan (Zararlı olan her şey) uzak durmak tatlı olarak yeşimin bi glütensiz irmik tatlım var .. birde bitter çikolatam . Ekşi mayalı ekmeğinizi evde yapabilirsiniz ben öyle yapıyorum. 1/2 dilim yiyorum sabah .. aç kalmaktan korkmayın aç kalınca hücreleriniz toksinleri yer.. acıkmadan yemeyin doymadan kalkın hepsi bu ..vücut yaratılışı budur kendi kendini programlar sürekli yemek size hastalık olarak döner .. aidin Salih i araştırın

 213. sokrat

  Selamn aleykum arkadaslar size coook bomba bir krem tavsiye edecegim kendim kullaniyorum.biraz pahali ama deger.Bl..e cap isimli krem.tavsiye ederim.beyza hanim Allah şifanizi daim etsin ve bizlere de şifa nasip etsin.Sizden ricam neler yaptiginizi daha net yazmaniz.Yani gaps yaptim dediniz sonra gapsi gecin dediniz.Lutfen yanlis anlamayin.İnanin damdan dusenin halinden damdan dusen anlar bu yuzden bizi anlayan biri olarak lutfen daha net yazar misiniz?

 214. Beyza

  Arkadaşlar gaps diyetini yapamadım .. Aidin salih hocanın kitabını aldım kan grubuma göre besleniyorum az ve 2 öğün yiyorum ara öğünlerde az porsiyon meyve yiyorum YADA su içiyorum akşam 8 dem sonra bişey yemiyorum.. bu arada kilo da verdim karnım düzleşti sürekli sis olan karnımdan eser kalmadı.. yemek yerken bol bol çiğniyorum yanında asla su çay ayran vs içmiyorum .. su ne zaman içilir ne zaman içilm ez araştırın lütfen Burdan yazması zor oluyor .. işlenmiş paketlenmiş gıdalardan uzak duruyorum olabildiğince sağlıklı besleniyorum h epsi bu .. tüm haramlardan uzak şade bir hayat ayrıntıları çok fazla lütfen kitabını alın YADA netten arastırın bu doktoru

 215. sokrat

  Tesekkurler Allah razi olsun Beyza Hanım.

 216. Fulya

  Beyza abla şu an yüzün nasıl? Kızarıklık, iltihaplı sivilceler ve izleri ne durumda??

 217. Gül

  merhaba arkadaşlar yüzünüzü yıkarken önce ılıktan biraz daha sıcak suyla yıkayın sonra soğuk suyla yıkayın kan dolaşımını hızlandırıyor.Ben öyle yapıyorum .eskiye göre daha az pullanıyor yüzüm

 218. Yok

  Bir seneye yakindir rozaya iyi gelmeyen gidalari tüketmiyorum şu son üç aydirda gluten şeker ve süt ürünlerini tamamen kestim fakat hiç ilerleme katedemedim. Bende sorunun bağirsaklarda olduğuna inaniyorum. Zaten sindirim problemim var. Aidin salihin kitabini henüz temin edemedim yurtdisinda imkanlar sinirli biraz inş almayi düşünüyorum. Acaba mümkünse mailinizi alip ulaşabilirmiyim size? Bi kaç sorum var burdan biraz zor oluyo. Yanlis bir sekilde diyet yapmak istemiyorum zaten cok zayifim. Buradaki doktorlarda fazla yardimci degil hastaliği bile bilemediler turkiyede öğrendim. Lütfen yardimci olursaniz çok sevinirim, kendimi yeterince yalniz hissediyorum eşim dişinda herkes boşuna çabaladiğimi düşünüyor ama ben Allahtan ümidimi kesmeyeceğim sizde yardimci olursaniz sevinirim..hayirli günler

  • Anonim

   Merhaba
   Acaba vitamin, mineral, hormon değerlerinize baktırdınız mı? Bir yerlerde bir eksiklik varsa sadece besinlere dikkat etmek yeterli gelmez diye düşünüyorum. Benim D vitaminim 3 çıktı mesela =/ bu durumda yediklerime ne kadar dikkat etsem de sağlıklı bir sonuca ulaşamayacığımı bildiğim için takviye alıyorum. Belki sizde de benzer bir durum vardır diye hatırlatmak istedim.
   Allah şifa versin:)

 219. Yok

  Sağolun öneriniz için ama ilk yaptiğim şey hastaliği ögrendikten sonra vitamin değerlerime baktirdim..demir kalsiyum zink akliniza ne geliyorsa..hepsi elh.temiz çikti. En son helicobacter pylori testi yapildi ve malesef pozitif çikti antibiyotik kürü uygulandi yakin zamanda tekrar bakilacak hala varmi diye. Ben dediğim gibi sindirim sistemiyle alakali olduğunu düşünüyorum.

 220. Zuhal

  Selamın aleyküm hayırlı akşamlar arkadaşlar aynı problemler maalesef bendede vardı hele o çenemin orada çıkan irin şeklinde sivilceler beni benden alıyordu arkadaşimin tavsiyesi üzerine Bahçelievlerde bir doktora gittim baş harfi g soyadı o özel hastanede biraz tuzlu muayene ücreti verdiği ilaclar özel yaptirdigi karışımlar lakin yüzündeki sivilceleri bitirdi he kizariyo yüzüm biraz ama o iğrenç sivilceler cikmiyo artik kılcal damarların gitmesi içinde lazer önerdi öncelikle sivilcelerin gitmesi lazım dedi lupus dış bir hastalık var mesela onların testini istedi çünkü lupusa benzer döküntüler bizimkiside Allah tan bisiklet çıkmadı şimdi yine kontrole gidicem ardından lazer için güzel bir yer bulup yaptircam Allah herkese şifa versin şimdiden

 221. Yok

  Merhaba zuhal, ilaclar bitkiselmi? Bu sivilceler beni aşiri rahatsiz ediyor, benimki küçük küçük ama cok fazla. Beyza hanim sizin yüzünüze uyguladiğiniz karbonat peeling ve elma sirkesini uygulamayi düşünüyorum fakat bir türlü cesaret edemiyorum daha kötü olur diye. Yüzüm cok kizarik degil ama baya sivilceli çenem ve ağzimin kenarlari. Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

  • Zuhal

   Evet bitkisel kesinlikle kimyasal birşey yok gerçekten amacım benim reklam deil belirttiğim gibi en azından yüzümde o iğrenç akneler çıkmıyo eskiden fondöten sürsem bile t bölgemde pütürcükler duruyodu kurtuldum diyebilirim sadece kılcal damarlarım kaldı oda cokk az diyebilirim

 222. Zbyd

  Allah herkese şifa versin insallah. Beyza hanım ne durumdasınız ?

 223. osman

  Bu karbonat içip şifa bulan var mı .12 senedir bendede var bu illet.Çocukluğumdan beri çabuk kızaran biriydim ama 30 dan sonra semptomlar arttı.Şişlik , kızarıklık , yanma kalıcı hale geldi.Beni en çok stres , sıcaklık etkiliyor.Cildime ne sürsem yakıyor reaksiyon veriyor.Bencede sorun bağırsaklarda ama ne iyi geliyor hala bulamadım , bazı günler çok güzel oluyor
  cildim ama neden kaynaklanıyor bulamadım.Bu hafta karbonatı deniycem hadi hayırlısı bakalım.Allah herkese şifa versin…

 224. okuryazmaz

  beyza hanim bi dua yazsada gecse su hastalik.Tıp bu kadar onemli bir hastalikta gelisme saglayamazsa isiniz dualara kalir.hele bilimi ithal eden ulkelerde.

 225. Berk

  Merhaba arkadaşlar bende de Roza var ve baharatlı yağlı gıdalar tüketmem genelde çölyak hastasıyım zaten gluten yok aylardır hayatımda minimum 5 aydır yani ama şöyle söyleyeyim bende bu hastalık asıl stresten üzüntüden başladı bir gönül mevzu vardı ama ondan öncede bir hassasiyet başlamıştı yani o da bağırsak sıkıntılarımın başladığı dönemlere denk geliyor yani benim teorim bu hastalığın tek bit sebebi yok kimisi için stres kimisi için bağırsak kimisi için ciğerler kimisi için yüzdeki mikrop veya kılcal damar falan ve o yüzden herkeste aynı tedavi aynı sonucu vermiyor yani mesela bağırsaktan dolayı olan Gluteni veya işte o hastalık iyileşince, damarlarda sıkıntısı olan sarı kantaron yağıyla ilginçtir bir sitede okumuştum kızın biri babasının Gül hastası olduğunu ve 3 yıl boyunca hastanelerde dolaştığını en son doktor bu geçmez bunla yaşamaya alış dedikten sonra bu sarı kantaron yağını 2 ay kullanmış ve tamamiyle geçmiş bakın tamamiyle diyor o yüzden her şeyi denemek gerekiyor. Son olarak sarı kantaron yağını sormak için gittiğim de bana ebegümeci tavsiye etti bir miktar aldım denemekten zarar gelmez bunu hiç kullanan var mı ?

 226. Zuhal

  Ayrıca Temre duası var onuda okuyun cok iyi geliyor bu hastalığa duayıda araştırabilirsiniz

 227. Papatya

  Bana da rozasea teshisi kondu. Gunese ciktigim zaman ve strese girdigim zaman yuzum kizarip aciyor.Yuzumde de sivilce degil ama puturlukler oldu.Kantaron yağı yada çay ağacı yağı kullanıp memnun kalan var mi acaba?

 228. Yok

  Çayağaci yaği kullaniyorum hergün akşam nemlendiricinin içine iki damla katip sürüyorum, yüzümde hiçbir değişiklik yok sürdüğümde yakip rahatlatiyor ferahlik veriyor. Bunun dişinda bende bi etkisi olmadi. Siz deneyebilirsiniz belki faydasi olur,herkesin cildi farkli.

 229. Zuhal

  Onu bende kullandım dediğin gibi yapıyo ferahlatıyodu sadece lakin çay ağacı yağı kurutabilir cildinizi haberiniz olsun hülya kayhan diye bir eczaneci buldum onada gidicem karışımlar yapıyor instegramda sayfasıda mevcut yine kendi doktorumdanda memnunum belirttiğim gibi yüüzmde bişi kalmadı sadece kılcal damar o kadar k sivilce akneler yok

 230. Canan

  Arkadaşlar ben bitkisel tedaviye başladım doktorun adı ib… Yılmaz burda bir arkadaş tedavi olmuştu konyada doktor, 2 hafta oldu başlayalı gelişmeleri yazıcam..

 231. Elif

  Bende roza hastasiyim yanak bolgelerinde var benm,bu hastaligin burnuda etkiledigini burdan ogrendim,bende diyodum cok duzgun olan minyon burnum neden boyle sekil degisdirip sisdi,demek sebebi rozaymis.Bende cok sey kullandim bi sonuc alamadm,yuze yapilan hacamatin rasanseye iyi geldigini duydum arasdirdim ben yuzume hacamat yapdircam,akabindede suluk bu hastalikdan hacamat ve sulukle kurtulacagim inanci var bende,sizde arasdirip yapdirin zaaten sunnet ve bircok hastaluga sifa

 232. Papatya

  Arkadaşlar yukarıda da yazmışlar aromaterapi ile tedavi eden hülya kayhanin doğal yağları var. Bunun dışında da egzama sedef vb gibi değişik hastalıklara da şifa bulmuşlar. Instagram sayfasını bir inceleyin isterseniz. “Art …”diye geçiyor ismi( eğer admin ismi yazmazsa aromaterapi diye ınstagramda aratin bulursunuz mutlaka) Umarım ismini yayınlarsınız çünkü ilaç değil organik yağ bunlar ve nerdeyse bütün illerde eczanelerde bayisi var kendisi de eczacı zaten bunu yapan bayan. Bir inceleyin istersiniz. Çok güzel sonuçlar paylaşıyorlar rozasea için. Sifa olur umarım hepimize. Tecrubelenler burdan yazarsa sevinirim.

  • Almina

   Papatya merhaba. Geçmiş olsun öncelikle.
   İsim olayı malesef yayınlayamıyoruz; ama belirtmiş olduğunuz şekil aramalarda bulunacaktır.
   Siz de tecrübelerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz.

   • Papatya

    Teşekkürler almina…
    Yazmayı unutmusum bir ekleme yapmak istedim. Ben hazır tatlılar, kremsantili vb ürünler yediğim zaman rozasea atagim daha fazla oluyordu. Anneme karaciğer rahatsızlığından dolayı doktoru balık yağı önermişti. Aynı balık yağını bende kullandım ( rozasea için kullanmamıştım öyle genel olarak sağlık acısından kullandim) ve balık yağının benim rozasea ma ıyi geldiğini düşünüyorum çünkü onu kullandigimdan beri hiç atak geçirmedim. Cildim cok daha düzgün. Yalnız her yerde satılan değilde eczanelerde satılan ıyi bir markanın balık yağı olması önemli bence. Ayrıca bağırsak sağlığı da önemli. Tabi bunlar benim kendimde gördüğüm ve yorumladığım şeyler…

 233. beyza

  valla arasıtırın tüm hastalıkların nedeni sizsiniz.. yanls beslenme uykusuzluk su içme alıskanlıgının olmaması vs bu tip deri hastalıkların en bas sebebi.. elhamdülilah eskiye göre cok cok iyiym .. yediklerime dikkat ediyor saglıklı ve helal gıdalara yöneliyorum.. cildimde ödem yok sivilce yok sadece kızarıklık kaldı bunu da hacamatttan ziyade sülük tedavisi ile yenmeyi düsünüyorum.. modern tıpta mümkünse tedavi neden halen herkez hasta halen kalkmıs burda tavsiyelerimizi kücümsüyorlar.. bol kayısı (kuru taze farketmez) her sabah ac karna limonlu su ve her gece yatmadan taze 1/2 diş sarımsak yutun.. tabi hemen iyileşme beklemeyin vücudunuza zaman verin kendini yeniden inşa etmesi onarması için.. yüzüme halen karbonat elma sirkesi yapıyorum ben zararını görmedim hatta saclarıma da karbonat yapıyorum

 234. erk

  ARkadaşlar yaklaşık bir yıldır bu hastalıkla uğraşıyorum. BÇok krem denedim ama hiçbiri fayda etmedi maalesef hatta daha da artırdı. Hele hele kortizonlu krem asla kullanmayın. Bunlardan fayda göremeuince ben de Kantaron yağıyla beraber bir tedavi kullanmaya başladım Sonuç çok olumlu. Kızarıklar azaldı baya 3-4 günde. Ev yapımı olacak ama kantaron yağı. Bir de yememe içmeme dikkat ediyorum baya baya azaldı. İnşallah faydası olur.erolk1903

 235. Tuub

  İbrahim yılmaza tedaviye başlayan arkadaş tedavi nasıl gidiyor .

 236. Canan

  3 aydır ibrahim yılmaz hocanın vermiş olduğu kapsülü kullanıyorum evet azalma var ama ibrahim hoca iyileşme yavaş olmuş dedi bir kapsül daha ekledi. Ya yediğine dikkat et nereye kadar sürekli tetikte oluyor insan ben çok ümitliyim inşallah düzelirsem eger sizde tedavi olun buraya her yere yazıcam

  • beyza

   beslenme ile düzelmez diyorsun ya o senin görüşün arkadasım.. sen modern hayattaki gereksiz ilaçlarla düzelecegini zannetmeye devam et.. hastalıkların en kalıcı şifası perhizdir.. tamm senin dediğin gibi yapalım sonuç ne 3 aydır neydigi belirsiz ilaclaırı kullanıyorsun ne değişti.. modern tıp sizi oyalıyor farkında değilsiniz.. elhamdülillah ben yolumu buldum en az 1 sene diyet yapcaksınız .. tüm şekerli karbonhidratlı gıdaları bırakacaksınız kurtulan bir arkadasım var 1 sene sonunda alkol bile içiyor tık yok tamamen bitti

   • Yok

    Beyza hanim neye inanacağimi bilmiyorum artik herkes farkli birşey söylüyor. Ben şahsen 2senedir bu rahatsizlikla yaşiyorum,1senedir glutensiz şekersiz ve süt ürünleri olmadan(yoğurt ve kefir hariç)yaşiyorum ama hiç ilerleme katedemedim. Hala kirmizi ve sivilceli bi surata sahibim. Yüzümü iki aydir akşamlari sirkeyle temizliyorum ardindan çinko içerikli önerdiğiniz kremi sürüyorum,sabahlari ise hindistanceviziyaği susamyaği ve çayağaci yağini kariştirip sürüyorum ama açikçasi bununda faydasi pek olmadi. Hacamat yaptirdim yüzüme sülük tutturdum biraz kizarikliğini alsada başta sonradan eski halime döndüm. Şuanda bir haftadir daha kati bir diyete başladim gündüz sadece kuru meyve akşam ise tek çeşit sebze yemeği etsiz (domatessiz,baharatsiz,pirinçsiz,patatessiz)yiyorum Hala glutensiz şekersiz sütsüz beslenmeye devam ediyorum. Rozayla taniştiğimda 59kiloydum şuanda 50 kiloyum. Bukadar zayiflamama rağmen pes etmedim hala deniyorum. Kan grubuma göre besleniyorum bakliyat et türü,balik falnda yemiyorum bir haftadir. Anlayacağiniz ot gibi yaşiyorum ve değişiklik yok. Ben nerede hata yapiyorum bir anlasam…beyza hanim sizin rahatsizliğiniz anladiğim kadariyla hafif kizariklik kalmiş,kan grubunuz nedir?bende niye hiç ilerleme yok?aidin salihin kitabini aldim onada dikkat ediyorum,açlik oruçlarini da yapamayacağim iki tane çocuğum var zaten cok zayifim bana biri bir tavsiyede bulunsun lütfen. Burda bir kaç tanidiğim var rozasi olan ve hiç yediklerine dikkat etmiyolar yüzleride çok kötü değil. Ben bukadar çabaliyorum ama yüzüm giderek kötüleşiyor. Stresmi acaba bukadar kötü yapti anlamiyorum. Arkadaşlar sizler ne yiyip ne içiyorsunuz banada fikir verin lütfen. Çok uzun yazim için özür dilerim. Önerilerinizi ve deneyimlerinizi yazarsaniz sevinirim.

    • Beyza

     İnşallah yazımı görürsünüz öncelikle sizi takdir ediyorum nefis mücaldelesi vermişsiniz 1 senedir süper bi perhiz uygulamıssınız.. uyguladığınız bu diyet aslında candida diyeti.. tüm cilt hastalıklarında basarılı olan bir diyet çünkü egzama Roza Sedef gibi tüm cilt hastalıkları bağırsaklardaki candida yani kötü bakterilerin vücutta çoğalması sonucu oluşuyor.. ancak şunu unutmayın ki candida diyeti uzun sürebiliyor.. en az 2 sene diyet uygulamanız gerekiyor çünkü candida fırsatçı bi bakteri.. kimisi 3 ay da kimisi 6 ay kimisi 1.5/2 senede candidadan kurtuluyor.. bunu bilemeyiz en iyi doktor siz kendinizsiniZ. Tavsiyem şiddetle diyetinize devam edin asla bırakmayın bahsettiğinize göre durumunuzun daha kötüleşmesi die-of sürecine girdiğinizi göstertiyor .. die Of candidanun öldügünde kana toksik madde yaymasıdır bu toksik madde kana geçer buda durumunuzu eskisinden daha kötü yapar ama asla bu durumdan korkmayın geçici bi süre bu durumu yasamanız kaçınılmaz iyileşme sürecinin başlangıcı .. diyorsunuz ki eskisinden daha kötü oldum bu iyiye işaret atlatıyorsunuz merak etmeyin diyete aynen devam edin ama bu süreçte kana yayılan toksinlerin size zarar vermemesi için bol bol su için mesela gün içinde 2/3 litre kadar kanı temiz tutun ki süreci kolay ve uzamadan atlatabilesiniz.. vücutta şekere dönüşen tüm gıdaları terkedin mesela patates pirinç kızartma tahıllar ketçap mayonez dahil bunlara.. oil puling yağ çekme metodunu uygulayın sabahları aç karna su bile içmeden Hindistan cevizi yağını ağızda en az 10 dk bekletip tükürüyorsunuz candidalardan kısa sürede kurtulmanıza yardımcı olur ardından yine aç karna 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı yutulmalı buda tavsiyeler arasında.. elma sirkesi 1 su bardağına 1 çay kaşığı kadar katıp içmenizde öneriler arasunda.. defne tohumu da iyi deniliyor her sabah 1 adet yiyebilirsiniz çok faydalı… Yeşilliğe çok yer verin her öğününüzde meyve olarak şekeri düşük meyveler tercihiniz olsun dağ meyveleri örnek olabilir. Havuç ayva Blubery elma avokado günde sadece 1 porsiyon yani 1 adet yiyebiliyorsunuz.. soğan sarımsak ıspanak pırasa sülfür içeren sebzeler lifli gıdalar bol tüketin.. kabak çekirdeği hergün tüketin. Keten tohumu hergün bir cay kaşığı tüketin.. siyah çay içmeyin yeşil çay için .. kimyasalları terkedin özellikle parfümleri yüzünüze asla kozmetik kulllanmayın temizleyici dahi olsa.. sadece elma sirkesi ile temizleyin (organik olsun) 🙂 suan aklıma gelenler bunlar ..

 237. Özlem

  Merhaba arkadaşlar, 2senedir kendimce deniyorum yememi içmemi değiştirdim bir fark göremiyorum stres daha kötü yapiyor sanirim. Tanidiklarim arasinda rozasi olan iki arkadaş var ikiside yemelerine dikkat etmiyorlar ve yüzleri çok kötü görünmüyor bende aksine çok çabaliyorum ama daha kötü oluyo,bu rahatsizliğin en büyük ilaci moral sanirim. Iki senede 9kilo verdim zayiftim dahada zayifladim. Şuanda kati bir diyet uyguluyorum aidin salih hocanin kitabini aldim. Inşallah faydasi olur yüzüme sülük tutturdum merak eden arkadaşlar için diyorum sivilcelere faydasi olmuyo hafif kizarikliğini aldi ama güneste sinirlenince sicaklayinca yine çok kizariyorum zaten kalici kizariklik var bende. Bunun dişinda hacamat yaptirdim kafama ve vücüdumda farkli bölgelere ama roza gitmedi gitmiyor. Beyza hanim sizin önerdiğiniz sirke ve ok…cinko kremini iki aydir kullaniyorum biraz yardim etsede lekeler ve pütürler duruyo. Allah bizi bu rahatsizlikla siniyor pes etmemek lazim ama size tavsiyem çokta aynaya bakip kendinizi yipratmayin. Sizinde denediğiniz şeyleri merak ediyor ve paylaşmanizi bekliyorum sağlicakla kalin arkadaşlar.

 238. Meysa

  Özlem hanım, benim size naçizane tavsiyem eğer yakın zamanda bakılmadıysa vitamin, mineral, hormon değerlerinize baktırmanız olacak. Özellikle de D vitamini çok önemli. Bir de rozayı odak noktanız yapmaktan vazgeçip akışına bırakmayı deneyin lütfen 🙂 acil şifalar diliyorum.

  • Øzlem

   Merhaba Meysa hanim,,herşey elh.normal d vitaminim çocukluğumdan beri düşük takviye aliyodum taki türkiyede alternatif tip doktoru bir Hanim( aidin salihin öğrencilerinden) kesinlikle hiçbir şekilde ilaç kullanmamalisin dedi. Tirnaklarima bakarak böbreklerin yetersiz dedi, diyet yapacaksin ve açlik orucu tutacaksin dedi. Diyeti uyguluyorum ancak oruçlari yapamam vücudum kaldirmaz. Doktorlar farkli şey söylüyor neye inanayim bilemedim. Sicak ve stres beni gercekten kötü ediyor bu Doktor hanim özellikle güneşe çikmami söyledi siz olsaniz ne yaparsiniz arkadaşlar.

 239. hilal

  bende 6 yıldır roza var çene bölgemde çeşitli kremler denedim ve 10 seans lazer yaptırdım ama çok da faydasını görmedim kaşıntı ve gerilme hissi gitti kızarıklık geçmedi doktorum lazer tedavisine devam edersem geçeceğini söylüyo benim pek umudum kalmadı geçeceğine inanmıyorum lazere devam etmiycem sizin tavsiyelerinizden denemek istiyorum hangisinden başlıycamı bilemiyorum o kadar çok tavsiye var ki konyada ibrahim yılmaz adında alternatif tıp doktoru çok iyiymiş bu doktora giden var mı

 240. Zuhal

  Arkadaşlar selam daha öncede yorum yazmıştım 2 hafta önce rozasea atak yaptı neden neden neden derkennnnn “PATATES CİPSİ CANIM İSTEDİ BİR PAKET YEDİM YEMEZ OLAYDIM AYRICA FAZLA ÇAY İÇEN İNSAN DEĞİLİM ÇAYI ABARTASIM GELDİ FAZLALAŞTIRDIM “Hemen bıraktım yüzüm düzelmeye başladı Kremlerimi hala düzenli şekilde kullanıyorum deniz bana mesela bu senee hiçççççç bir etki etmedi güneşte tam tersi yüzüme iyi geldi sol tarafımdaa cokkkk azzzz bi kızarıklık var o kadar 2 hafta önce cıkartıklarımda doktorumun vermiş olduğu ilaçlarla tekrar bitirdim kortizonsuz Allah hepinize şifa versin tekrar

 241. Zuhal

  Ayrıca Yüzünüze makyaj yapan birisi iseniz c…q markası tanınmış bir marka az cok anlamışsınızdır redness karşıtı fondöten kullanabilirsiniz kaşıntı herhangi bir problem yapmıyor daha önce kıytırık bir marka aldım örne:f….mar gol…se gibi yüzümü aşırı şekilde tahriş ettti kaşındırdı ben kullanıyorum gayette memnunum yüzümüde b…..ma ile siliyorum cok ferahlatıyo ve ayrıca belki gülceksiniz ama gümüş bile bizim cildimiz etkiliyo gümüş kolye taktı. Bir süre kaşıntıdan öldüm bi an yüzümde bir problem oldunu sanıyodum meğersem gümüşte etkiliyormuş ben denedim gördüm kolyenize bile dikkat edin herkezin tabii farklı önerilerimi yazmak istedim:)

  • Almina

   Geçmiş olsun Zuhal’cim. Kurallara uyarak, çok dikkatli şekilde yazdığın için teşekkür etmek istedim 🙂

 242. beyza

  kemal milar ingiliz karbonatı ile bir cok hastalıga çare buldu.. lütfen facebookta bir inceleyin alkalı su ile sifa bulan bir cok insan var hemde kronik dedigimiz doktorlarını tedavisini bulamadıgı bir cok hastalıktan kurtarıyor.. idrar ph asidiklesirse hastalnırız alkalı su içerek idrar phını alkalı yaparsanız tüm hastalıklarınızdan kısa sürede kurtulursunuz .. egzama sedef rozasea vs vs bir cok örnek var bir zararı da yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası