Pudralı Deodorantlar Pudralı Deodorant Leke Yapar Mı?

Pudralı Deodorantlar Pudralı Deodorant Leke Yapar Mı?

Pudralı deodorantlar hakkında araştırmalar, yaz aylarının başlaması ile birlikte internet ortamında yapılmaya başlandı. Eğer siz de, bilerek ya da bilmeyerek pudralı deodorant aldınız ve pudralı deodorant nasıl kullanılır ya da pudralı deodorant nedir diyorsanız, hiç zaman kaybetmeden bu deodorantlar hakkında bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım.

İlk olarak pudralı deodorant nedir sorusuna yanıt verelim. İçeriğinde pudra bulunan deodorantlara pudralı deodorant adı verilir. Özellikle yaz aylarında ya da bulunulan sıcak ortamlarda kullanılması önerilen pudralı deodorantlar, içeriklerinde bulunan pudra dolayısı ile, vücut tarafından üretilen teri kendine çeker. Ve bu sırada güzel bir koku yayarlar. Kış aylarında pudralı deodorant kullanımı ise pek önerilmez.

Pudralı Deodorantlar Hangileri

Pudralı Deodorantlar

Peki pudralı deodorant nasıl kullanılır? Çünkü eğer bu sorunun yanıtını tam olarak bilmezseniz, bu deodorantların kol altlarında leke yapmasına sebep olabilirsiniz ve tertemiz giydiğiniz kıyafetinizdeki leke canınızın sıkılmasına sebep olabilir. Bu deodorantlar, kullanımlarından önce mutlaka güzelce çalkalanmalıdırlar.

Bunun sonrasında ise hafif bir şekilde sıkılmaları gerekir. Kullanılmadan önce iyice çalkalanmayan deodorantlar beyaz lekelere neden olurken, deodorantın hızlı bir şekilde sıkılmasının ise can yanmasına neden olacağını belirtmeden geçmemeliyiz.

Peki pudralı deodorantların zararları var mıdır? Bu deodorantlar teri kendilerine çektikleri ve vücuda temas ettikleri için, toksinlerin yeteri kadar atılamamasına neden olabilirler. Bunun yanında pudralı deodorantların zararları arasında sivilcelerin de yer aldığını belirtmeliyiz. Ayrıca, yanlış kullanım dolayısı ile giysilerde lekelere neden olduklarını da belirtmiştik.

Pudralı Deodorantlar

Pudralı Deodorantlar

Tüm bu bilgilere ek olarak pudralı deodorantların kaliteli olanlarının alınması gerektiği de unutmayın. Aslında bu durum bütçeniz el verdiği sürece tüm ürünler için geçerlidir.

Pudralı Deodorantlar

Pudralı deodorantlar genellikle antiperspirant özellik gösterir ve en çok tercih edilen deodorantlar arasında yeralırlar. Koltuk altındaıslaklık oluşmasını, içeriklerinde bulunan pudra ile önlerler. Bunun yanında bahsi geçen pudranın, ter ile buluştuğunda ortama güzel koku yayması durumu söz konusudur.

Pudralı deodorantlar, içeriklerinde bulundurdukları pudra dolayısı ile giysilerde beyaz lekelerin oluşmasına da neden olabilirler. Dolayısı ile ilk olarak bu konuda küçük bir deneme yapmalı ve sonuçtan memnun kalırsanız o deodorantı kullanmaya devam etmelisiniz. Aşırı terleme probleminiz varsa tercih etmeniz gereken bu ürünleri çok terlemiyorsanız pudrasız deodorant olarak kullanmalısınız.

Pudralı Deodorantlar Hangileri?

Pudralı deodorantlar hangileri sorusunun çok sayıda yanıtı bulunmaktadır. Bu yanıtlardan bazılarını maddeler halinde şu şekilde aktarabiliriz:

Rexona Clinical Protection Deodorant
• Rexona Clinical Protection Shower Clean 45 ml Krem Deodorant
• Rexona Clinical Protection Active Fresh 45 ml Deodorant
• Deotak Classic 45 ml Krem Deodorant

Pudralı deodorantlar hangileri sorusunun yanıtlarına alışveriş siteleri ya da kozmetik marketlerden de rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Deodorant Pudralı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Deodorant pudralı olduğu nasıl anlaşılır sorusuna yanıt aramanıza gerek bulunmayıp, bu anlamda yapmanız gereken tek şey etiket okumayı alışkanlık haline getirmektir. Bu deodorantların içeriklerinde pudra bulunmaktadır. Dolayısı ile içeriğinde pudra bulunduğu belirtilen deodorantların pudralı olduklarını rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Pudralı Deodorant Leke Yapar Mı?

Pudralı Deodorant Leke Yapar mı sorusunun yanıtı aslında hiç bir kadın ya da erkeğin hoşuna gitmiyor. Çünkü evet, bu deodorantların giysilerde beyaz lekelere neden olmaları söz konusudur. Ancak ter kokusuna karşı çok etkili olmaları, kokularının çok beğenilmesi yine de bu deodorantların tercih nedeni olmalarına sebebiyet veriyor.

Aslında biraz dikkatli olarak bu sorunu çözebilir, deodorantı koltuk altınıza sıkmadan önce onu iyice çalkalayabilirsiniz. Ardından kol altınıza yavaşça sıkmalı ve sonrasında kıyafetinizi giymeden önce bir süre kurumasını bekleyebilirsiniz. Bu şekilde yapmanız halinde leke ihtimalini bir miktar da olsa ortadan kaldırmış olursunuz.

Bizim size şöyle bir önerimiz de bulunmaktadır: Yeni aldığınız pudralı deodorantınızı ilk olarak çok dakaliteli olmayan, leke yaptığında üzülmeyeceğiniz bir kıyafetinizle denemeyi tercih edin ve yaptığı lekeyi ya da leke yapıp yapmadığını kontrol edin. Ardından kaliteli ya da sizin için değerli kıyafetlerinizi daha rahat kullanabilirsiniz.

Pudralı Roll On Ne İşe Yarar?

Pudralı roll on ne işe yarar sorusunun yanıtlarını merak ediyorsanız şu şekilde açıklayabiliriz: Pudralı deodorantların ter kokusunu maskelediğini ve teri kendi içerisine çekerek güzel bir kokuya sebep olduğunu belirtmiştik. Ancak gün boyu kullanımınız söz konusu olacaksa bu deodorantların tek başlarına yeterli olmayacaklarını düşünebilirsiniz.

Dolayısı ile güne pudralı roll on ile başlayabilirsiniz. Onlar da tıpkı deodorantlar gibi teri kendi içlerinde hapsederler. Dolayısı ile terlemeyi azaltıcı etkileri deodorantlara oranla daha fazladır. Ancak kadınlar ve özellikle de ailesinde göğüs kanseri bulunanların roll on kullanmasının çok önerilmediğini belirtmeden geçmemeliyiz.

Deodorantlar ne işe yarar sorusunun yanıtlarına buradan da ulaşabilirsiniz.

Deodorant Çeşitleri Nelerdir?

Deodorant çeşitleri nelerdir sorusunun yanıtlarını verirken en sık kullanılanların stick, krem, roll on ve sprey olduğunu söyleyebiliriz. Ve bu formların da kendi aralarında pudralı ve pudrasız deodorantlar olarak sınıflandırılması mümkündür. Her markanın kendine has çok hoş kokusu bulunmaktadır.

Deodorant nasıl kullanılır sorusunun yanıtlarına, farklı deodorant çeşitleri için MaviBoncuğum üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.