Pirinç Suyu Ve Pirinç Tuzu İle Hazırlanan Cilt Maskesi

Cilt için, pek çok kişi pek çok farklı maske uygulamaktadır. Uygulanan bu farklı maskelerin bazıları deneme yanılma yöntemi ile bulunurken, bazıları da, cilt bakımında tecrübeli isimler tarafından, cilt bakımı yapmak isteyen kişilere sunulmaktadır. Cilt için yapılan bakım maskeleri arasında, öyle değerli bir maske vardır ki, aslında yapılışı da hiç zor değildir. Cilt lekelerine önerilen maskeler arasında, bir şifalı bitkiden faydalanılmaktadır. Bu şifalı bitkinin adı ise pirinç… Pirinç faydaları sebebiyle yemeklerimizde sık sık kullandığımız besinlerden bir tanesi iken, pirinç suyu ve pirinç tuzu da, cilt maskesi olarak, cildimize dışarıdan etki uygulamaktadır. Pirinç tuzu, pirincin, pişmeden önceki halinin öğütülmesi sonrasında, su ya da süt ile karıştırılarak bir macun haline getirildiğinde, oldukça etkili bir cilt maskesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Pirinç suyu ise, pişmemiş pirincin suda bekletilmesinden elde edilmektedir.

<

Pirinç faydalarından yararlanabilmek için, pirinç tuzunun faydalarından yararlanabilmeniz de mümkündür. Pirinçin faydaları ve pirinç tuzu faydalarını kısaca sıralayacak olursak: Pirinçin faydaları arasında, cildi güneşten koruyucu özelliğinden bahsetmek mümkündür. Pirinç içerisinde yer alan para aminobenzoik asit, besinlerle birlikte tüketildiğinde, vücudunuzun günlük alması gereken C vitaminini de seviye olarak yükseltebiliyorsunuz; hal böyle olunca, daha az C vitamini ile, daha çok etki elde edebiliyorsunuz… Aynı zamanda, pirinç tuzu içerisinde yer alan diğer maddeler de, güneşten koruyucu etki göstermelerinin yanısıra, C ve E vitamini bakımından zengindirler; ve C ve E vitamininden elde edilen faydayı maximuma çıkartmanıza yardmcı olurlar.
Pirinç suyu ile bir cilt temizleyicisi elde edebilmeniz mümkündür. Aynı zamanda, pirinç suyu ile, cilt toniği hazırlamanız da olanaklıdır. Pirinç suyu ile temizleyici ve tonik nasıl hazırlanır, dilerseniz malzemelere ve kullanıma bir göz atalım:
Pişirilmemiş pirinçleri, temiz bir kasenin içerisine koyarak, üzerini de su ile doldurun; ve beklemeye bırakın. Belirli aralıklarla, beklemeye bıraktığınız pirinçli suyu, parmaklarınız ile karıştırın. Kase içerisindeki pirinç suyu, yavaş yavaş bulutsu bir hal almaya başlayacaktır. Bu durumda, kasenin içerisinde bulunan pirinç suyunu, başka bir kaseye alın. Ve kase içerisinde bulunan pirinç suyu ile, yüzünüzü yıkayın. Yıkanan yüzünüzün, havlu ile kuruması yerine, kendiliğinden kurumasını beklemeniz daha mantıklı; ve cildinizin daha parlak olmasına neden olacaktır.
Pirinç ile elde edeceğiniz cilt maskesinin hazırlanışı; ve kullanımı: Bir avuç pişmemiş pirinci öğütün. Bir çay bardağı sütü, pirincin içerisine, yavaş yavaş; ve karıştırarak dökün. Hazırlayacağınız pirinçli sütün maske kıvamına gelmesinin tek yolu budur. Pirinç tuzundan elde etmiş olduğunuz cilt maskesini, yüzünüze ve boynunuza yavaşça sürün; ve 20 – 30 dakika kadar bekletin. Sonrasında ise cilt maskesini ılık su ile durulayın.
Pirinçin faydalarından yararlanmak için, vermiş olduğumuz tarifler doğrultusunda hazırlayacağınız cilt maskelerini, haftada bir kaç kez uygulayın. Bir ay içinde cildinizin daha beyaz ve daha temiz olduğunu göreceksiniz. Pirinç suyundan günlük yaşamınızda faydalanmayı kendinize alışkanlık haline getirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası