Pembe Kurdele İle Boşanmalara Son!

Hem ülkemizde; hem de Amerika Birleşik Devletlerinde,göğüs kanseri olan kadınlar, eşleri tarafından kötü muameleye maruz bırakılıyor. Kadın evli ise, eşi ona boşanma davası açıyor; bu da yetmezmiş gibi, erkekler kadınlara, göğüs kanseri olmaları nedeniyle kötü muamele uyguluyorlar. Peki bu durumun önüne geçilemez mi? Pembe kurdele kampanyası, göğüs kanseri bilinçlendirme programı adı altında, sadece göğüs kanseri olabilecek kişileri değil, çevresinde göğüs kanseri olabilecek olan kişileri de bilinçlendirmeyi amaçlıyor. Bu anlamda, pembe kurdeleye destek vermek, hepimizin görevi haline geliyor.

<

Elbette ki, hiç birimiz, göğüs kanseri olmak istemeyiz. Ancak göğüs kanseri, bize, kendisini isteyip istemediğimizi sormadan geliyor; göğsümüze dayanıyor. Bu durumda, eğer evliysek, eşimizden ayrılma ihtimalimiz artıyor yapılan araştırmalara göre… Yani, hiç birimizin göğüs kanseri olmayacağının garantisi olmamakla birlikte, hepimiz, eşimiz tarafından terk edilme tehlikesi taşıyoruz… Peki sizce bu böyle mi olmalı? Elbette hayır; ama bunun için erkeklerin bilinçlendirilmesi gerekiyor; ve göğüs kanseri bilinçlendirmesi pembe kurdele ile simgelenen Farkındayım korkmuyorum kampanyası ile gerçekleştiriliyor.
Pembe kurdele kampanyasına katılanlar, pembe kurdele ile, göğüs kanserinin simgelendiğini biliyor; pembe kurdeleyi görenler, pembe kurdele takan kişilerin, göğüs kanseri bilinçlendirme kapsamında gönüllü olduklarını biliyor; bunun yanında, pembe kurdeleye destek vermek isteyenlerin bir kısmı da, pembe kurdele kampanyasını düzenleyen göğüs kanseri vakıflarına para desteğinde bulunuyor.
Göğüs kanseri vakfına yapılan parasal yardım ile, göğüs kanseri hakkında yapılan araştırmaların yürütülmesi sağlanmaya çalışılırken; bunun yanında, toplumun, göğüs kanseri bilinçlendirmesi de gerçekleştiriliyor. O halde, 1 Ekim – 31 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan pembe kurdele kampanyasına sizin de destek vermeniz gerekiyor. Unutmayın: göğüs kanseri sizin de kapınızda olabilir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası