Pembe Kurdele Destekleri İçin Facebook’ta Buluşanlar

Facebook, Twitter; ve bunun gibi çok sayıda sosyal ağ sistemi, kampanyaların yayılmasında öncülük eder niteliktedir. Bu kampanyalar, dünya üzerinde en çok kullanılan internet sitelerinden; yani sosyal ağ sistemlerinden, milyonlarca kişiye, bir küçük mesaj ile ulaştırılmaktadır. Gerek sağlık, gerek eğitim; gerekse de örgütlenilmesi gereken farklı bir konuda yapılan çalışmalar, insanların bir bütün haline gelmesine olanak tanırken; bunun yanında da olaylardan anında haberdar olma; ve eylemleri hep bir elden gerçekleştirme imkanını insanlara sunmaktadır. Bu günlerde sosyal paylaşım sitelerinde gerçekleştirilen örgütlenme ise pembe kurdele üzerine yoğunlaşmış durumda. Pembe kurdele, insanların göğüs kanseri ile savaşmak adına bilinçlendirilmelerini sağlayan bir kampanyadır.

<

Pembe kurdele, facebook profillerinde farklı şekilde yayılıyor. Şunu belirtmek gerekir ki, pembe kurdeleye destek verenler, yakalarında pembe kurdele taşıyorlar; ve bunu hem kadınlar; hem de erkekler gerçekleştiriyor. Oysa ki Facebook profillerinde, insanlar profil resimlerini pembe kurdele olarak değiştirmek yerine, eğlenceli bir oyundan faydalanarak pembe kurdele kampanyasına destek vermeyi amaç ediniyorlar.
Facebook profillerinde pembe kurdeleye destek vermek isteyenler, hızla yayılan bir mesaj alıyor; mesajın içeriğinde eğlenceli bir oyun var. Kadınlar, doğum tarihleri ile yedikleri ve yemediklerini anlatmaya çalışıyor; ki biz bunu MaviBoncugum.Com’da sizlere daha önceki yazılarımızda belirtmiştik. Pembe kurdele kampanyasına facebooktan katılanların bir amacı da, erkekleri, facebook profillerinde paylaştıkları yiyeceklerle şaşırtmak. Oysa ki, facebook profillerinde paylaşılan bu uygulama, şu aşamada yanlış; pembe kurdeleye destek veren erkeklerin sayısı da oldukça fazla ki sizlere bununla ilgili bir takım hikayelerden de yine MaviBoncugum.Com’da bahsetmiştik.
Ekim ayı boyunca gerçekleştirilecek olan pembe kurdele kampanyasına destek verecek olanların, sözde değil özde destek vermesini diliyor; ve göğüs kanseri konusunda herkesin bilinçlenmesini umuyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası