Parfümün Kalıcı Olması İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Bu yazımızda sizlere, parfümün kalıcı olması için ne yapmalı, parfümün kalıcı olması için ne yapılmalı… gibi soruların yanıtları arasında yer alan, parfümün kalıcı olması için yapılması gerekenlerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de parfümün kalıcı olması için ne yapmalı, ya da parfümün kalıcı olması için ne yapılmalı şeklindeki soruların yanıtlarını merak ediyorsanız, zaman kaybetmeden, parfümün kalıcı olması için yapılması gerekenleri sizlere aktarmaya başlayalım…

Parfümün kalıcı olması için ne yapmalı diyenler arasında yer alıyorsanız, ilk olarak, cilt tipinize uygun parfüm kullanmanız gerekmektedir. Eğer cilt tipiniz asitli ise, baharatlı, ve ağaçsı kokuları tercih etmelisiniz. Yok sizin cilt tipiniz asitli değilse, yani, kuru cilt, ya da hassas cilt tipine sahipseniz, çiçeksi parfüm kokularını kullanmanız gerekmektedir. Havanın durumuna göre de parfümünüzün hafifliğini belirlemeniz gerekmektedir. Eğer sıcak yaz günlerinde parfüm kullanmayı düşünüyorsanız, bu kokunun hafif olması, sizin için kalıcılığının fazla olacağı anlamına gelmektedir. Havaların serinlemeye başladığı zamanlarda ise, sert, egzotik kokuları tercih edebilirsiniz.
Parfümün kalıcı olması için ne yapılmalı diyenlere bir diğer önerimiz ise, doğru parfümün, temiz cilde uygulanmasının gerekliliğidir. Örneğin duş sonrasında parfüm kullanımı gerçekleştirirseniz, hem cildiniz temiz; hem de gözenekleriniz açık olacağından, parfüm kokuyu emecek, ve böylelikle de daha uzun süre sizinle olmasını sağlayacaktır.
Parfümün kalıcı olması için yapılması gerekenlerden bir diğeri ise, duş sırasında, kullanılan parfümün yan ürünlerinin kullanılması gerektiğidir. Mesela, parfümünüzün duş jelini, ve vücut losyonunu kullanır, sonrasında da parfüm kullanımınızı gerçekleştirirseniz, daha etkili sonuç alacağınızı unutmamanız gerekmektedir.
Parfümü kullanacağınız miktarı ise cilt tipinize göre belirlemelisiniz. Örneğin, cilt tipiniz yağlı ise, çok parfüm kullanmanıza gerek bulunmayacaktır, zaten kalıcı olacaktır. Ama kuru cilt tipine sahipseniz, parfümünüzü daha çok uygulamanız gerekiyor demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası