Nancy G. Brinker Kimdir Pembe Kurdele Kampanyasını Neden Başlattı

Nancy G. Brinker… Bu ismi daha önce hiç duymuş muydunuz? Nancy G. Brinker, Amerika’nın en güçlü kadınlarından biri olarak görülüyor. Peki Nancy G. Brinker’in, neden Amerika’nın en güçlü kadınlarından bir tanesi olduğunu biliyor musunuz? Çünkü Nancy G. Brinker, göğüs kanseri ile savaşmak adına çok fazla çalışmalar yaptı. Nancy G. Brinker, pempe kurdele kampanyasını başlatmak için… tam 630 milyon dolar harcadı. Pembe kurdele kampanyasını başlatan Nancy G. Brinker, verdiği 630 milyon doların, göğüs kanseri ile savaşmak adına kullanılmasını sağladı… Sizce Nancy G. Brinker, Amerika’nın en güçlü kadınlarından bir tanesi olmayı hak etmiyor mu?

<

Nancy G. Brinker, Amerika’nın en güçlü kadınlarından bir tanesi olmanın yanında, göğüs kanseri ile savaşmak konusunda da bir simge niteliğinde. Peki Nancy G. Brinker’in Göğüs kanseri ile bu denli savaşmasının nedeni ne? Çünkü Nancy G. Brinker, kız kardeşini göğüs kanseri nedeniyle kaybetti. Ve göğüs kanseri riski aileden birinde, özellikle de annede ve kızkardeşte olduğunda, bilindiği gibi kişinin kendisinde de oluyor. İşte Nancy G. Brinker de,göğüs kanseri risk grubundaki kişilerden bir tanesi. Bundan dolayı da, genç yaşında, göğüslerini aldırmış, çok çekici; ancak aynı zamanda da güçlü; ve başını dik tutan bir kadın…
Nancy G. Brinker, George Bush ve ailesinin çok yakın dostlarından bir tanesi. Aynı zamanda da pembe kurdele kampanyasının mimarı Nancy G. Brinker. Ve Nancy G. Brinker, göğüs kanseri ile savaşmak konusunda kız kardeşine bir söz vermiş; bundan tam yirmibir sene önce. O verilen söz ise şöyle: göğüs kanserinden ölsen bile, sen dünyanın en önemli sağlık organizasyonlarından birinin nedeni olacaksın… Ve şimdi, kız kardeşine verdiği sözü tutan Nancy G. Brinker, pembe kurdele kampanyası çerçevesinde göğüs kanseri ile, hiç bir bedel almadan savaşırken; bununla birlikte, 110.000 kadının da, pembe kurdele kampanyası kapsamında gönüllü olarak çalışmasını; ve göğüs kanseri hakkında tüm diğer kadınları bilinçlendirmesini sağlamış durumda.
Nancy G. Brinker, pembe kurdele kampanyası dışında, göğüs kanseri ile savaşmak için, kız kardeşinin adına bir vakıf kurarak, bu vakfın başkanlığını da yürütüyor. Nancy G. Brinker’in, kız kardeşi adına kurmuş olduğu vakfın ismi Susan G. Komen Göğüs Kanseri Vakfı. Susan G. Komen Göğüs Kanseri Vakfı’nın başkanlığını da yürüten Nancy G. Brinker, Susan G. Komen Göğüs Kanseri Vakfı’nda göğüs kanseri bilinçlendirme çalışmaları yaparken, aynı zamanda, göğüs kanseri araştırmalarının da sürmesini sağlıyor. Göğüs kanseri eğitimi de verilen Susan G. Komen Göğüs Kanseri Vakfı’nda aynı zamanda göğüs kanseri eğitimi verilerek, göğüs kanseri tedavisi de uygulanıyor.
Nancy G. Brinker, göğüs kanseri ile savaş kapsamında, İstanbul’a da geldi; ve her yerin pembe kurdele ile donatılmasını isteyerek pembe kurdele kampanyasına herkesin destek vermesini istedi. Bununla birlikte, pembe kurdele kampanyası çerçevesinde, Nancy G. Brinker’e destek veren kişilerin sayısı da oldukça fazla. Nancy G. Brinker de pek çok ülkeye, göğüs kanseri ile savaşmak için parasal yatırım yardımlarında bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası