Yılbaşı Makyajı 2018

2017 yılını geride bırakmak için artık sayılı günümüz var. Yılbaşı gecesi hepimiz için özel olacak. Öyle ya: yeni yıla nasıl başlarsak, yılın öyle geçeceği söylenir. O halde güzel başlamalı, gelen yıla pozitif enerji göndermeli ve onu, getireceği güzellikleri sabırsızlıkla beklediğimizi belirtmeliyiz. İşte bunun için katılacağımız özel bir davet olabilir. Burada özenli giyinmeli, yılbaşı makyajını da özenle yapmalıyız. Peki kıyafetiniz hazırsa, ama yılbaşı makyajı nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını bilmiyorsanız ne yapacaksınız? Biz size yılbaşı makyajı önerilerini adım adım aktaracağız. İddia ediyoruz: Yılbaşı makyajı 2018’i en güzel siz yapacaksınız.

Yılbaşı Makyajı Nasıl Yapılır?

■ Yılbaşı makyajına bir gün önceden başlayın. İşe, gözlerinizin şişliğini ortadan kaldırmak adına koyulun. Bunun için, iki fincan yeşil çay demleyin. Yeşil çayları içip, birini de bir yakınınıza ikram edip, yeşil çay poşetlerini de gözleriniz üzerine koyarak pamsuman yapın. İki tane buz kalıbının içerisine de soda koyup, buz kalıplarını sabaha kadar buzlukta bekletin. Soda buzu elde etmiş olacaksınız.

■ Sabah olduğunda, bir akşam önceden hazırlamış olduğunuz soda buzlarını gözlerinizin üzerine yerleştirip bir süre bekleyin. Ardından cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile cildinizi, göz altına uygun yapıdaki bir krem ile de göz altlarınızı nemlendirin. Cildinizi akşam için uygulayacağınız yılbaşı makyajı önerilerine karşı bakıma almanız önemli.

■ Akşam olmaya ve yılbaşı makyajı 2018’i uygulamaya başlamanıza az bir zaman kala, cildinizi, cilt tipine uygun bir jel temizleyici ile temizleyin. Ardından tonikleyin; sonrasında ise yine cilt tipinize uygun nemlendiriciyi cildinize uygulayın.

■ Şimdi cilt tonunuza uygun fondöten ile cildinizdeki kusurları kapatma zamanı. Ancak bu noktada, boynunuz ve eliniz arasındaki renk farkını da göz ardı etmeyin. Kullandığınız fondötenin üç ton koyusu ile burun, alın ve yanak bölgesine kontur uygulayın.

■ Dudağınızın, burnunuzun üstüne ve elmacık kemiklerinize aydınlatıcı uygulayın. Yanaklarınızı da şeftali tonlarında bir allık ile renklendirin.

■ Kaşlarınızı, yılbaşı makyajınıza uygun tonlarda bir kaş farı kullanarak belirginleştirin.

■ Sıra gözlerinize geldiğinde, göz altlarını da dahil olmak üzere, kalın çekeceğiniz bir eyeliner ile belirginleştirin. Göz makyajınızda kahve – yeşil tonları ağırlıklı olarak kullanmayı tercih edin.

■ Bütün takma kirpik kullanarak bakışlarınıza derinlik kazandırın. Yılbaşı makyajı önerilerinin; hatta günümüzde gelin makyajı da dahil tüm makyajların temelinde yatmaktadır takma kirpikler. Bu nedenle yılbaşı makyajının da olmazsa olmazıdırlar.

■ Yılbaşı makyajının olmazsa olmazlarından bir diğeri de ruj… Tabi ki kırmızı. Ama, son zamanlarda, gözlerini vurgulayanlar dudaklarını, dudaklarını vurgulayanlar da gözlerini geri planda bırakıyor. Bu akıma siz de uyuyorsanız, nude tonlarda bir ruj kullanımı ile de dudaklarınızı renklendirebilirsiniz.

■ Son olarak bir makyaj sabitleyici sprey kullanın ve yapmış olduğunuz yılbaşı makyajını sabitleyin. Ve artık, size iyi eğlenceler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası