Yeşil Gözlüler Nasıl Makyaj Yapmalı?

Eğer gözlerinizin rengi yeşil ise, siz zaten makyaj yapmadan da dikkat çekersiniz. Ama, yeşil gözlüler nasıl makyaj yapmalı dediğimizde, yazımız içerisinde sizlere, yeşil gözlüler için makyaj önerilerinde bulunacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Sizin de yeşil gözlüler için makyajda kullanılması gereken renk önerilerine, ve neyin nasıl yapılması gerektiği ile ilgili bilgilere ihtiyacınız varsa, gelin zaman kaybetmeden bu detayların aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım…

Yeşil Gözlüler Nasıl Makyaj Yapmalı?

Yeşil gözlüler için makyaj bilgilerini sizlere aktarmadan önce belirtmeliyiz ki, kırmızı yeşilin eş rengi niteliğindedir. Bu nedenle far renkleriniz arasında mutlaka yer alması gerekmektedir. İçerisinde pembe, ya da kırmızı bulunan her tonu tercih edebilirsiniz, örneğin kızıl, bordo, bebek pembesi… gibi renkler size çok yakışacaktır. Gözlerinizin daha çok ortaya çıkmasını istiyorsanız, mor tonları arasında yer alan liladan da rahatlıkla yararlanabilirsiniz.

Eğer göz renginiz, hem yeşil, hem de kahverengiden biraz alıyorsa, sizin için her rengin uygun olacağını da belirtmemiz gerekir. Yani ela gözlü iseniz oldukça şanslısınız diyebiliriz.

Yeşil gözlüler için makyaj önerilerinden söz ederken bahsetmemiz gereken bir diğer nokta da, kahverengi rujun onlara hiç yakışmayacağıdır. Özel gecelerde kırmızı ruj kullanabilirsiniz, ama bunun dışında, gözlerinizi en çok ortaya çıkartacak renkler: bordo, yavruağzı; ve pembedir. Makyaj sırasında ruj kullanırken bu renklerden vazgeçmemelisiniz…

Yeşil gözlüler için makyaj önerileri arasında yer alan bir diğer şey de, mutlaka rimel kullanılmasının gerekliliğidir. Bu sayede gözler daha çok vurgulanmış olur, ve bunun yanında, rimeli çok sürerseniz de kirpiklerinizin kıvrık, ve gür görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası