Yazın Nasıl Makyaj Yapılır?

Her ne kadar yaz aylarının gitmesine kısa zaman da kalmış olsa, yaz sıcakları hiç gitmeyecekmiş gibi, sürekli artmaya, ve alıp başını gitmeye devam ediyor. Hal böyle olunca terliyoruz… Bir de makyaj ve cilt bakımı derken… Yaptığımız her şey yüzümüzden akıyor… Klimanın olmadığı ortamlar dışında, özellikle de sokakta teri engellememiz imkansız. Peki hal böyle olunca yaz makyajı nasıl yapılır? Yazın makyaj nasıl yapılır? İşte sizin için bir yaz makyajı önerisi:

Yazın Makyaj Nasıl Yapılır?
Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

• Yaz aylarında, zaten terlediğimiz, ve bu nedenle de yüzümüz parladığı için, makyajımızı da prıltılı yapmamız en doğru seçim olacaktır. Bu anlamda cilt bakımının sonrasında ilk olarak cildimizi makyaja hazırlamak adına, BB; ya da CC krem kullanmalıyız. Bu sayede cilt tonumuzun eşitlenmesinden sonra, yaz makyajına uygun, şeftali tonlarında bir allık ile yüzümüzü ışıltılandırabiliriz.

• Ardından sıra göz makyajına geldiğinde, ilk olarak üst kirpiklerin dip kısmına, çok kalın olmayacak şekilde, kahverengi jel eyeliner ile bir düz çizgi çekmeliyiz. Buradaki amacımız, eyelinerimizin doğal görünmesini olanaklı hale getirmektir. Ardından alt kirpiklerin dibine de aynı eyelineri uygulamalıyız. Bu işlemi, göz pınarından başlayıp, gözün bitiş çizgisine kadar da sürmemiz gerekmektedir.

• Yaz makyajında şimdiki yapmamız gereken ise, göz farını gözlerimize uygulamak. Uygulayacağımız göz farının rengi altın rengi olmalı iken, bu sırada dikkat etmemiz gereken bir diğer noktanın da, eyelinerin üzerine de far uygulamak olduğunu belirtmeliyiz. Far; ve eyelinerin karışması halinde yapılacak olan yaz makyajının daha doğal olması sağlanmış olacaktır.

• Gözlerinize iki kat maskara uygulayıp, dudaklarınıza da pembe, ışıltılı bir ruj sürmeniz halinde, yaz makyajınızı tamamlamış olacağınız gibi, terin olumsuz etkisini de en aza indirgemiş olacağınızı unutmamalısınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası