Yazın Fondöten Kullanımı İle İlgili Püf Noktaları

Bu yazımızda sizlere, yazın fondöten kullanılır mı sorusunun yanıtları arasında yer alan, yazın fondöten kullanımı ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de makyaj yapmayı seviyor, ve sık sık fondöten kullanımı gerçekleştiriyorsanız, yaz aylarında bu durumu bir işkence haline getirmemek için, yazın fondöten kullanılır mı sorusunun yanıtı niteliğindeki, yazın fondöten kullanımı ile ilgili bilgileri sizlere aktarmaya başlayalım:

Fondöten kullanımı için yaz aylarında hafif ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Bunun yanında, fondötenin cilde fırça yardımı ile uygulanması gerektiği de unutulmamalıdır. Ardından ellerinizi hafifçe ıslatarak, avuç içleriniz ile yüzünüze hafif dokunuşlar uygularsanız, cildinizin daha parlak olacağını da görebilirsiniz. Uygulamayı sadece yüzünüze değil, boyun kısmınıza da uygularsanız, renk farkının ortadan kalkmasını olanaklı hale getireceğinizi unutmamalısınız.
Fondöten kullanımı için öncelikle alın bölgesinden başlamalı, sonrasında da burun kısmınıza gelmelisiniz. Alın bölgesinden saç diplerine kadar gerçekleştirmeniz gereken fondöten kullanımında, burnun alt kısımları, ve kanatları da unutmamalısınız. Sonrasında ise, dairesel hareketlerle dışa doğru gitmelisiniz. Çene, ve boyun kısmına da fondöteninizi uygulayarak, fondöten kullanımını gerçekleştirmeyi tamamlamış bulunursunuz.
Yazın fondöten kullanılır mı diyenler, yazın fondöten kullanımını tüm yüzlerine uygulamak durumunda da değiller. Su bazlı bir fondöten alınarak, yanaklarda uygulanabilir. Sünger ile fondöten kullanımı gerçekleştirilecek ise, ilk olarak sünger hafifçe nemlendirilmeli, sonrasında da hafif bir şekilde istenilen bölgelere uygulanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası