Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Her ne kadar kirpik uzatmaya yönelik bitkisel yağlar kullansak, ya da bu şekilde görünüm veren maskaralardan da yardım alsak, zaman zaman, özellikle de düğün, davet gibi özel günlerde takma kirpik kullanımına gereksinim duyabiliyoruz. Takma kirpik taktığımızda ise, gözlerimizde bir ağırlık, ya da doğal olmayan görünüm söz konusu olabiliyor. Peki bu istenmeyen durumların oluşmaması için takma kirpik kullanımı sırasında nelere dikkat etmeliyiz, ve takma kirpik nasıl takılır? İşte yazımız içerisinde bu soruların yanıtlarını bulabileceksiniz…

• Takma kirpik kullanımında dikkat etmeniz gereken ilk nokta, onu kutudan nasıl çıkartmanız gerektiğini bilmenizdir. Bu konuda ellerinizi sabunlayarak steril hale getirmeli, sonrasında takma kirpikleri kutusundan çıkartmalısınız. Yarım ay şeklinde dizilmiş olan takma kirpikleri kutudan alırken, baş parmağınızı aşağı doğru indirmeniz gerektiğini, takma kirpikleri kenardan kaldırmamanız konusunda dikkatli olmayı unutmamalısınız. Bunun dışında, kutudan aplikatör; ya da cımbız yardımı ile de çıkartılabilen takma kirpikler için kullanılan söz konusu gereçlerin temiz olması gerektiğini unutmamalısınız.

• Gözünüzün boyu ile, takma kirpiklerin boyunu ölçün. Eğer takma kirpik gözünüzden uzun ise, yine steril olmasına dikkat edeceğiniz bir makas yardımı ile takma kirpiğin dış ucundan kesin; ve göz boyunuz ile takma kirpik boyunun denk olmasına özen gösterin.

• Artık takma kirpik nasıl takılır sorusunun yanıtı için kolları sıvayabilirsiniz. Takma kirpik bandına, kutu içerisinden çıkan yapıştırıcıyı uygulayın, ve yapışkan hale gelmesi için ortalama bir yarım dakika bekleyin.

• Takma kirpik takma işlemini gerçekleştirmeniz için önerilen yöntem, cımbız; ya da aplikatörden yardım almanız olmakla birlikte, ellerinizle daha iyi sonuç alabileceğinizi düşünüyorsanız elinizi de kullanabilirsiniz. Yapışkan hale gelen takma kirpik bandını ilk olarak gözlerinizin ortasına uygulayın; sonrasında da kirpik çizginiz boyunca, gözünüzün her iki kenarına yerleştirin.

• Eğer işlem sırasında yanlış yaparsanız, taktığınız kirpiği çıkartıp, üzerinde bulunan kurumuş yapıştırıcıyı temizleyin; ardından yapıştırıcıyı yeniden uygulayıp, aynı işlemleri bir kere daha dikkatli şekilde takip edin.

• Takma kirpiği doğru şekilde yapıştırdığınızı gördüğünüzde, parmak uçlarınız ile, kirpik diplerine hafif presler uygulayın, ve takma kirpiğin kalıcılık süresini bu şekilde arttırın, dayanıklılığını sağlayın.

• Takma kirpik nasıl çıkartılır sorusunun yanıtı ise şu şekildedir: Kesinlikle, uyumadan önce, takma kirpiklerin çıkartılması gerekir. Bunun için, kirpiğin dış ucundan tutup, nazik bir şekilde çekerek kaldırmanız yeterli olacaktır.

• Yapmanız gereken son işlem ise, takma kirpiğin yeniden kullanılması adına, üzerinde bulunan yapıştırıcının cımbız, ya da parmak uçları ile çıkartılması, ve takma kirpiklerin kutusuna yeniden nazikçe yerleştirilmesidir. Bu sırada sizin takma kirpiğinizi bir başkasının kullanmasına izin vermeyin; ya da siz, bir başkası tarafından kullanılmış takma kirpiği, göz sağlığınız açısından kullanmayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası