Pratik Makyaj Sırları İle Makyajınızı Bilinçli Uygulayın

Bu yazımızda sizlere pratik makyaj bilgileri, ve pratik makyaj sırlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Makyaj hileleri olarak da nitelendirebileceğimiz bu pratik makyaj bilgileri, ve pratik makyaj sırları sayesinde, kendinizi kısa zamanda daha güzel hissedeceğinizi, ve de daha güzel bir yüze sahip görüneceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. O halde zaman kaybetmeden pratik makyaj bilgilerini aktarmaya başlayalım:

Makyaj hileleri öncesinde, cildinizi, cilt tipine uygun bir temizleyici ile temizlemeyi, sonrasında da bir tonik yardımı ile nemlendirici kreme hazırlamanızı; son olarak da nemlendirici kreminizi cildinize uygulamanız gerektiğini belirtmeliyiz. Bunun sonrasında yapmanız gereken işlem ise fondöten uygulamak. Kullanacağınız fondötenin, cilt tipine; ve daha önemlisi cilt rengine uygun olması gerektiğini hatırlatmamıza herhalde gerek yoktur. Bu işlemi uygularken tüm yüz; ve çene altı da fondöten ile kapatılmalı, ancak fondöten olabildiğince ince bir tabaka halinde cilde uygulanmalıdır.

Pratik makyaj sırlarında, sonraki adım yine fondöten ile uygulanıyor. Ancak bu sefer kullanmanız gereken fondöten, biraz önce kullanmış olduğunuz fondötenden iki ton daha açık olmalı. Bu fondöten, göz altlarına, buun kemiği, burun kanatları, ve dudakların altına uygulanmalı. Pratik makyaj bilgilerinde, makyaj hileleri arasında yer alan bu detay, belirtilen bölgelerdeki koyu renk tonlarının aydınlatılması adına gerekli. Sonrasında ise, sivilcelerin, ve de cilt lekelerinin kapatılması adına bir kapatıcı kullanılmalı. Ancak makyaj hileleri arasında yer alan bu bilgiler uygulandığı sırada, olabildiğince ince bir tabaka oluşturulmalı, ve ”Ben burdayım” dememeli…

Daha sonra, kullanılan bu ürünlerin ciltte parlaklık hissi yaratmaması için bir sünger kullanımı gerçekleştirilmeli; ve bu sünger ile fazlalıklar, hafifçe cilde bastırmak sureti ile alınmalıdır. Sonraki işlem ise gözlere far uygulamaktır. Uygulanan far tüm göz kapağına sürülmeli, daha sonra ise, gerekli yerler açık, gerekli yerler ise koyu bir şekilde tonlandırılmalıdır. Farın renginden daha koyu tonda bir kalem ile ise, gözlere gölgeli ton vermek olanaklı olacaktır. Bu tonun verilebilmesi adına, bir kibrit çöpünün üzerine ince bir pamuk sarılarak renk yukarı doğru hafifçe dağıtılabilir.

Makyaj hileleri arasında yer alan diğer detay ise kirpikler. Kirpiklerin daha sık görünmesi adına kenarlarına hafif bir çizgi çekebilirsiniz. Rimel ise, hem üst, hem de alt kirpiklere uygulanarak daha sıkı kirpik görünümü pekiştirilecektir, bu durum ise sizin gözlerinizin güzelliğini daha rahat bir şekilde ortaya çıkartacaktır. Kaşların bir fırça ile yukarı kaldırılmasından sonra, kaş rengine uygun toz bir far kaşlara uygulanmalı, sonrasında ise allık, yanak çukuruna hafif bir parlaklık vermek adına kullanılmalıdır.

Pratik makyaj bilgileri, ve pratik makyaj sırlarında bilinmesi gereken son detay ise, ruj sürmeden önce dudak çevresine, rujun bir ton koyu rengi ile kalem uygulaması gerçekleştirmektir. Bunun sonrasında ruj dudaklara uygulanmalı; alt dudağa ise rujun sonrasında hafif parlatıcı sürülmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası