Pratik Makyaj Nasıl Yapılır?

Günlük yaşamda hepimiz makyaj yapmadan evden çıkmak istemeyen; ama makyaj yapmaya ayıracak da çok fazla zamanı olmayan kadınlarız. Tam da bu noktada pratik makyaj yapmayı bilmek önemli. Pratik makyaj yapmalı; ama aynı zamanda da yaptığımız makyajın kalıcı olmasını bilmeliyiz. Peki pratik makyaj nasıl yapılır? Sizlere ilerleyen bölümlerde pratik makyajın püf noktalarından söz edeceğiz.

Pratik Makyaj Nasıl Yapılır?

■ Pratik makyajın püf noktalarından ilki, cilt temizliği. Cilt bakımının ve cildin sağlıklı olmasının olmazsa olmaz koşulu. Çok zamanınız yoksa bile cildinizi bol su ile durulayarak temizlemelisiniz. Ancak eğer zamanınız varsa, cilt tipinize uygun bir temizleyici ile cildinizi temizlemelisiniz ki cilt sağlıklı görünsün ve pratik makyajınızın etkisi daha uzun sürsün. Temizleme işleminin sonrasında da yoğun etkili bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

■ Cildinizde çok fazla leke yoksa, pratik makyajınıza fondöten yerine BB krem ya da CC krem ile devam edebilirsiniz. Ve hafif nemli bir makyaj süngeri ile bu işlemi yaparsanız da ürünün cildinize daha kolay ve eşit miktarda yayılmasını sağlamış olursunuz. Göz altınıza da kapatıcı uygulayarak uykusuzluk, yorgunluk gibi problemlerinizden görüntü itibari ile kendinizi kurtarmış olursunuz.

■ Pratik makyaj nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında göz makyajının da çok önemli bir yeri var; çünkü gözlerinizi ön plana çıkartmak istiyor ama bunu pratik olarak nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. Bu noktada kirpik kıvırma aleti sizin önemli yardımcılarınızdan birisi olabilir. Kirpik kıvırma aletinin üzerine eyeliner sürerseniz, kirpik diplerinizin koyu renk olmasını sağlayabilir, sonrasında bu koyuluğun fazlasını alırsınız. Ardından da dipten uca kirpiklerinize rimel uygular ve göz makyajınızı tamamlamış olursunuz.

■ Son aşamada sıra dudak makyajına geldiğinde, ilk olarak bir dudak nemlendiricisi ile dudaklarınızı nemlendirin. Ve sonrasında da üzerine hafif tonlarda bir ruj uygulayarak pratik makyajın püf noktalarının sonuncusunu tamamlamış olun. Ancak eğer mutlaka koyu renk ruj sürmek istiyorum diyorsanız, ilk olarak dudak kalemi uygulayıp, sonrasında bordo ruj ile dudaklarınızı renklendirebilirsiniz.

■ Kılları sık olmayan bir fırça ile elmacık kemiklerinizi hafif renklendirin. Bununla birlikte, kaş kemiğinizi, burun ucunuzu ve göz pınarlarınızı da hafif bir aydınlatıcı ile renklendirin. Bu sayede pratik makyajınız yüzünüzün gün boyu ışıl ışıl parlamasını sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası