Misel Su Nedir?

Misel su bir zamanlar çok gündemde idi. Ancak son günlerde yine aynı popüleritesini devam ettirmekte. Micellar su ya da Micellar water olarak da bilinen Misel su nedir, Misel su ne işe yarar gibi sorularınızın yanıtlarını ilerleyen bölümlerde bulabileceksiniz. Temizleme sütü ile Misel su arasındaki farkı da ilerleyen bölümlerde bulabileceğinizi belirtelim ve hemen detayların aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım.

Makyaj yapmadan kapı dışarı adım atmak istemeyen biz kadınlar, eve geldiğimizde ise o makyajdan kurtulmak durumundayız. Aksi halde gözeneklerin tıkanması durumu söz konusu ve bu da beraberinde siyah noktaları ve sivilceleri getiriyor. Tam da bu noktada makyaj temizleyicilerden yardım alıyoruz; ama ardından da cilt temizleyiciler kullandığımızda cildimizin tahriş olması gibi bir durum ortaya çıkıyor. Tam da bu noktada Misel su etkili. Sadece su. Su olması dolayısı ile hem makyajımızı temizliyor; hem de cildimizi tahriş etmiyor.

Misel Su Nedir?

Makyajın temizlenmesinden bahsetmiş olabiliriz; ancak Misel su, sadece makyaj temizlemekle kalmaz, bunun yanında cildi derinlemesine nemlendirir, yeniler ve tazeler. Bu nedenle, makyaj temizlemek ve cildinizi nemlendirmek için farklı farklı ürünler kullanmak durumunda kalmazsınız. Bununla birlikte, Misel suyu sabahları güne başlarken de kullanabilir ve cildinizi tazelemiş olursunuz.

Misel su nedir ve Misel su ne işe yarar sorularının yanıtlarını verdikten sonra, şunu da belirtelim ki, bu mucizevi etkili ürünün kullanımı oldukça basittir. Yapmanız gereken tek şey, bir makyaj pamuğunun üzerine bir miktar Misel su dökmek ve sonrasında da cildinizi onunla temizlemekten ibarettir. Yağlı cildinizin yağlarından arındırılmasında da rahatlıkla Misel suyu kulanabilirsiniz.

Peki Misel suyun temizleme sütü ile farkı nedir? Temizleme sütünün kendine özgü bir kıvamı bulunmaktadır. Kullanımı sonrasında mutlaka cildinizi yıkamak durumunda hissedersiniz; çünkü kalıntılarının yüzünüzde kalmış olduğu hissine kapılırsınız. Ancak Misel su, sadece su olması dolayısı ile cildinizi yıkamaya gerek hissettirmez; siler ve öylece bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası