Makyajla Gözleri Belirginleştirmek

Göz makyajı önemlidir. Makyajla gözleri ön plana çıkarma, ve makyajla gözleri belirginleştirmek mümkündür. Genellikle, makyajla gözleri ön plana çıkarma söz konusu olduğunda, dudaklar, ve ten makyajının hafif yapılması gerektiği bilinir. Peki gerçekten böyle midir? Yazımız içerisinde sizlere, makyajla gözleri belirginleştirmek için, göz makyajını ne şekilde uygulamanız gerektiğindemn söz edeceğiz…

Makyajla Gözleri Ön Plana Çıkarma
Makyajla Gözleri Belirginleştirmek

• Göz makyajını yapmaya bu anlamda ilk olarak kaşlarınızın altından başlayın. Bu bölgeye ya bir aydınlatıcı; ya da açık renk bir göz farı uygulayın.

• Elmacık kemiklerinize de aydınlatıcı uygulayın, ama bunu, göz bebeklerinin iç kısmına doğru yapın… Yani, biraz önce kaşların altına uygulamış olduğunuz aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinizin dış kısmına da ince şekilde uygulayın, ve içlere doğru daha kalın şekilde uygulamaya devam edin.

• Sıra kirpiklerinizin dip kısmına eyeliner uygulamaya geldi… Dikkatli bir şekilde bu adımı da geçebilirsiniz.

• Ve sonraki adımda Smokey eyes, yani dumanlı göz makyajı ile, makyajla gözleri ön plana çıkarmaya devam edeceğiz… Bu noktada ne yapmak istediğinizi bilmelisiniz:
– Gözlerinizi iri göstermek için beyaz göz kalemi kullanabilirsiniz.
– Gözlerinizin daha çok dikkat çekmesi için kirpiklerinizi kıvırabilirsiniz.
– Gözlerinizi daha belirgin hale getirmek için takma kirpik kullanabilirsiniz.

• Yazımızın başında da belirtmiş olduğumuz gibi, makyajla gözleri belirginleştirmek için, ten makyajını hafif yapmanız gerekmektedir. Bu nedenle nude tonlarda bir dudak makyajından yana olmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası