Makyaj Temizlemenin Doğal Yolları

Makyaj Temizlemenin Doğal Yolları

Makyaj yapmayan kadın sayısı yok denecek kadar azdır. Ve makyaj malzemelerini evde yapan kişi sayısı da oldukça azdır. Bu nedenle, kullandığımız makyaj malzemelerinin kimyasal olduğunu hepimiz biliriz. Ama yine de, makyaj temizlemenin doğal yollarını öğrenmek isteriz. Gün boyu yüzümüzde taşıdığımız kimyasalları, doğal yollarla temizleyerek, belki de içimizi rahatlatıyoruz ne dersiniz? Bu yazımızda sizlere, makyaj temizlemenin doğal yollarından söz ederek, makyaj nasıl temizlenir sorusunun yanıtları arasında yer alan makyaj temizleme tekniklerinden söz edeceğiz.

Makyaj Nasıl Temizlenir?

• Makyaj temizlemenin doğal yolları arasında ilk olarak avokadodan söz etmek isteriz. Avokado, içeriğinde bulundurduğu A, D, ve E vitaminlerinin yanında, Omega-3 sayesinde, göz çevresi bakımına katkıda bulunacaktır. Avokado ile, rimel; ve eyelinerlerinizden kolayca kurtulabilirsiniz.

• Makyaj temizleme teknikleri arasında yer alan Hindistan cevizi yağı da işinizi oldukça kolaylaştıran etkili bir malzemedir; aynı zamanda cildinizin nemlenmesine de katkıda bulunur. Yapmanız gereken, bir pamuğa alacağınız Hindistan cevizi yağı ile cildinizdeki makyajı silmekten ibaret…

• Zeytinyağı ile de makyaj temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer cildiniz kuru ise, zeytinyağı işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Cildin, zeytinyağı ile kararacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Makyajınızı silmenizin sonrasında zaten cildinizi yağlı bırakacak haliniz yok, büyük ihtimalle zeytinyağını da çıkartacaksınız.

• Yoğurt da makyaj temizlemenin doğal yolları arasında yer alan bir diğer malzeme. İçeriğindeki probiyotiklerle, sadece makyajı temizlemekle kalmayıp cildi de rahatlatıyor. Bunun yanında, cildin ölü derisini arındırıp, kaybettiği suyu geri kazanmasını da olanaklı hale getiriyor. Ve tüm bu etkiler için de yapılması gereken tek şey, bir pamuğu yoğurda batırıp, masaj yapmak sureti ile cildi silmekten ibaret.

• Süt, içeriğinde bulundurduğu protein, yağ, ve su ile, sadece makyaj temizleme teknikleri arasında yer almaz, aynı zamanda cildi nemlendirir, rahatlatır, ve yeniler. Özellikle cilt tipiniz hassas ise, sütten yardım almanızı şiddetle önermekteyiz.

• Göz çevresi makyajını dahi silebileceğiniz, ve gözlerinizi yakmayan malzeme sizce ne olabilir? Elbette bebe şampuanı… Düşünsenize, bebeklerin bile gözlerini yakmamak üzerine hazırlanmış olan bebe şampuanı sizin gözlerinize zarar verebilir mi? Bebe şampuanını, cilt temizleyici olarak da kullanabilirsiniz.

• İçeriğinde amino asit, vitamin, ve mineraller bulunduran aloe vera da makyaj temizlemenin doğal yolları arasında yer alır; ve bu sırada cildinizde yağ da bırakmaz. Bu nedenle yağlı cilt tipine sahip olanlar da aloe verayı rahatlıkla kullanabilirler. Gözlerinizdeki şişlikleri de aloe vera ile giderebilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.