Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır?

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır?

Makyaj süngeri, son zamanlarda popülerliğini arttıran, farklı şekil, ve farklı renkleri ile de ilgi toplayan makyaj aplikatörleri arasında yer almakta. Makyaj yapmayı daha kolay hale getirdiğini de belirtmeden geçmemeliyiz. Peki makyaj süngeri nasıl kullanılır? Yazımız içerisinde sizlere, makyaj süngeri kullanımı ile ilgili bilgilerden söz edeceğiz.

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır?

• Makyaj süngeri kullanımının ilk adımı, onu nemlendirmekle işe başlamaktan geçer. Nemlendirme işlemini yapmak için, makyaj süngerinizi suya tutun; sonrasında da bir yumuşak havlu yardımı ile fazla suyunu alın.

• Ardından, cildinize sürerek değil, sokundurup çekerek uygulamanız gerektiğini hatırlayın. Diyelin ki fondöteni cildinize uyguladınız; noktalar halinde alın, çene, çene altı, yanak, ve burnunuza sürdünüz. Sonrasında, nemlendrmiş olduğunuz makyaj süngerini fondötenin üzerine dokundurup çekin; ve bu sayede dağılmasını sağlayın. Nemlendirmiş olduğunuz için süngeriniz fondöten rengine boyanmayacaktır, korkmayın.

• Makyaj süngeriniz farklı şekillerde olabileceği gibi, bu şekiller size şekilsiz de gelebilir. İnce olan kısmın dudak çevresi, göz çevresi; ve burun kenarları gibi, hassas; ve ulaşılması zor olan yerlere uygulandığını, geniş kısımların ise, yanak gibi, daha geniş alanlarda kullanıldığını unutmayın.

• Cilt tonunuzu makyaj süngeri ile eşitlemek için, ilk olarak bir ince kat fondöten uygulayın. Sonrasında ise, göz altı, elmacık kemikleri; ve T bölgesine transparan pudra sütün. Bu şekilde, cildinizin daha pürüzsüz; ve aydınlık göründüğüne de şahit olacaksınız.

• Makyaj süngeri ile yüz hatlarınızı belirginleştirmek isterseniz yapmanız gereken, biraz önceki belirtmiş olduğumuz işlemi yapmanızın sonrasında, çene çizgisi, burun yanları, ve elmacık kemiklerinin altına bronzlaştırıcı uygulamaktır.

• Cildinizde koyu lekeler, ve halkalar varsa, makyaj süngeri ile onlardan da kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken, concealer kullanarak, makyaj süngeri kullanımı ile de onu dağıtmaktan ibaret.

• Krem göz farını, likit dudak parlatıcısı, balm; ya da ruju da makyaj süngeri ile, isterseniz renk karışımları elde ederek de uygulayabilirsiniz. Bunun için süngerin sivri tarafını kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız.

• Son olarak, cilt bakımında da makyaj süngeri kullanabileceğinizi belirtelim. Bunun için, istediğiniz kadar nemlendiriciyi, temiz olan makyaj süngerine uygulamak, ardından da cildinize dağıtmak mümkün olacaktır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.