Makyaj Nasıl Silinir?

Makyaj Nasıl Silinir?

Makyaj nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını genel hatları ile artık biliyoruz, ama makyaj nasıl silinir, makyaj nasıl temizlenir, makyaj nasıl çıkarılır gibi soruların yanıtları hakkında tam olarak doğru bilgiye sahip değiliz. Bu nedenle bu yazımızda sizler için, makyaj nasıl temizlenir sorusunun doğru yanıtlarını paylaşacağız. Aksi halde, silmekte zorlanıp, sonrasında sildiğinizi düşündüğünüz makyajınız aslında çıkmayabilir; ve cildinize zarar verebilir…

Makyaj Nasıl Temizlenir?
Makyaj Nasıl Çıkarılır?
Makyaj Nasıl Silinir?

Makyaj temizleme işlemine ilk olarak, hem kendisi, hem de çevresindeki derisi çok hassas olan gözlerinizden başlamalısınız. Genel olarak makyaj temizleme ürünleri, ya da mendillerin gözlerE; ve derisine zarar verebileceğini unutmamalı, özellikle göz makyajı temizleyicilerini bu bölgede kullanmalısınız. Ya da kendiniz doğal makyaj temizleyiciler yapabilirsiniz. Hassas bölgeleri temizleyebilen makyaj temizleyicinizi pamuğun üzerine bir kaç dakika damlatıp gözlerinizin üzerinde tutmalı, bölgedeki makyajın yumuşamasını sağlamalısınız. Tabi bu sırada gözleriniz kapalı olmalı. Ardından göz makyajını silebilirsiniz.

Göz makyajının temizlenmesinin sonrasında allık, ve fondöteni temizlemek için sıradan makyaj temizleyici krem; ya da mendilleri kullanabilirsiniz. Yine pamuğun üzerine bir kaç damla damlatmalı; sonrasında da yüzünüzde bu pamuğu gezdirmelisiniz. Rujunuzu da aynı ürünle temizleyebilirsiniz, ama yenisini kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız, çünkü göz makyajı gibi ruj da kolay temizlenmemektedir.

Makyaj temizleme işleminde sıradaki aşama ise cildinizi temizlemek… Bunun için cilt tipinize uygun bir temizleyici kullanmalı, ardından tonik uyguladığınız cildinizi sonrasında da nemlendirmelisiniz. Bu aşamada artık hem makyaj temizleme, hem de cilt bakımınızı doğru şekilde tamamlamış olursunuz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.