Lacivert Elbiseye Uygun Makyaj Hangi Renk Makyaj?

Lacivert Elbiseye Uygun Makyaj Hangi Renk Makyaj?

Lacivert elbiseye uygun makyaj yapmak istiyorsanız muhtemelen bu senenin en trend renkleri arasında yer alan laciverti siz de seviyor olmalısınız. Abiye olarak sevilen bu renk bazen bir günlük elbise, bazen de gömlek olarak kullanılmaktadır. Ve takdir edersinizki abiye ile günlük makyaj arasında da ciddi farklar bulunuyor.

Çarşıya ya da pazara giderken abiye makyajı yapmak istemeyeceğiniz gibi, bir düğüne giderken de pazarda yaptığınız makyajı yapmak istemezsiniz. Bu ayrım sık makyaj yapan ya da uzun zamandır makyaj yapanlar tarafından kolayca yapılmaktadır. Ancak yine de modanın yakından takip edilmesi açısından onlar bile geçmişte bir yerlerde takılıp kalmış olabilirler.

Hele ki makyaja yeni başlayan ya da sık makyaj yapmayan bir kadın için durum çok daha zor olabilir. Ama panik yapmayın. MaviBoncuğum olarak lacivert elbiseye uygun makyaj konusunda ilerleyen bölümlerde sizleri bilgilendireceğiz. Malzemelerinizin hangi tonlar olduğunu öğrenecek ve bundan sonra siz diğerlerine makyaj sırları vereceksiniz. O zaman hadi başlayalım.

Lacivert Elbiseye Uygun Makyaj

Lacivert elbiseye uygun makyaj yapmak ve abiyenizi ön plana çıkarmak için göz makyajını nude tonlarda yapmalısınız. Bunun için krem farlar en uygun tercih olur. Nude tonlar ve ıslak görünüm elde ettikten sonra onun gözünüzde kalıcı olması sizin için yeterli tek koşul olacaktır.

Lacivert Elbiseye Hangi Renk Makyaj

Lacivert Elbiseye Uygun Makyaj

Sonraki aşamada ise yapmış olduğunuz göz makyajını ortaya çıkaracak bir maskara kullanımı gerçekleştirmelisiniz. Hele bir de kullanacağınız maskara ile en kısa kirpikleri dahi uzun ve belirgin hale getirebilir ve hatta onlara yelpaze şeklini verebilirseniz, bu hile ile gözlerinizin daha belirgin olmalarını sağlayabilirsiniz.

Sıra ten makyajına geldiğinde ise mutlaka bronzer kullanarak cildinizi boyutlandırmalısınız. Eğer elbiseniz ile bir kontrast yaratmak yani ters bir uyum elde etmek isterseniz ten renginize uygun bir bronzer kullanmanızı öneriyoruz. Bu şekilde cildinizin güneşten hafifçe yanmış gibi görünmesini sağlamış olursunuz.

Lacivert elbiseye uygun makyaj için porselen ten makyajı da yapmalı ve bu amaç için üretilmiş kapatıcı ve fondöten kullanımı gerçekleştirmelisiniz. İşe ilk olarak kapatıcınızı göz altlarınıza ve yüzünüzün kapatılması gereken bölümlerine sürerek başlayın. Ardından da sünger aplikatörü ile dağıtın. Sonra da fondöten uygulayarak porselen görünümlü bir cilde sahip olabilirsiniz.

Eğer elbisenizi yaz ya da bahar aylarında kullanacaksanız göz makyajını nude tonlarda yapmak yerine renkli yapmayı da tercih edebilirsiniz. Bunun için kızıl ve toprak tonlarından yardım alarak sıcak tonlarda bir makyaj yapabilirsiniz. Ya da koyu kızıl, kahve, şampanya rengi ve aydınlatıcı renklerle dumanlı bir göz makyajı da yapabilirsiniz.

Lacivert Elbiseye Hangi Renk Makyaj?

Lacivert elbiseye hangi renk makyaj uyumlu olur? Minimal bir makyaj tercih ederseniz bir eyeliner fırçası alın ve kızıl tondaki göz farını bu fırça ile kirpik diplerine uygulayın. Bu şekilde göz kalemi çekişsiniz gibi bir görünüm elde edersiniz. Ve elbisenizi de rahatlıkla ortaya çıkarmış olursunuz.

Lacivert Elbiseye Uygun Makyaj

Lacivert Elbiseye Hangi Renk Makyaj

Lacivert elbiseye hangi renk makyaj sorusunun yanıtı olarak bir renk kombinasyonundan söz etmek istersek de şu şekilde bir öneride bulunabiliriz:

• Pembe – bej
• Gri tonları – Lila
• Leylak – Pembe

Bu tonlardan dilediğinizi seçerek karıştırıp göz makyajınızı yapabilirsiniz. Ayrıca ten makyajında porselen makyaj sizin için en uygun makyaj olacaktır. İlk olarak kapatıcı kullanmalı ve aplikatör süngeri ile dağıtmanızın sonrasında da fondöten kullanımı gerçekleştirmelisiniz. Ancak bu aşamada mutlaka porselen makyaj için üretilen fondöten ve kapatıcıları almalısınız.

Yine mutlakla yapmanız gereken bir diğer şey de bronzer kullanmaktır. Kullanacağınız bronzerin ten renginize uygun olanını tercih etmeniz halinde kıyafetinizle bir kontrast oluşturmuş olursunuz ki bu da bir yandan elbisenizi ama bir yandan da sizi gözler önüne serer. Ve ikisini de aynı anda yapmasından kaynaklı olumsuzluk yaşamazsınız.

Bronzer, cildinize hafif bir güneş yanığı görünümü vererek aynı zamanda cildinizin ışıldamasını sağlar. Bu şekilde lacivert elbiseye uygun makyaj yapmakla kalmaz; aynı zamanda cildinizin daha sağlıklı ve parlak görünmesini de sağlamış olursunuz. Özel bir davete katılacaksanız bu bilgilere uygun makyaj yapmayı ihmal etmemelisiniz. Aksi halde çok güzel bir kıyafeti kötü hale getirebilirsiniz. Ancak bilinçli bir makyaj hilesi ile güzel olmayan kıyafetle de tüm gözleri üzerinize toplayabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.