Kuruyan Rimel Nasıl Kullanılır?

Pek çok farklı rimel çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları kirpikleri daha hacimli, kimileri ise daha uzun gösterir. Takma kirpik etkisi gösteren rimeller ise, günümüzün en popüler rimelleri arasında yer almaktadır. Ama bu kadar çok rimel çeşidini bir arada bulundurunca, bazı zamanlar, kuruyan rimellerle karşılaşmamız kaçınılmaz olur. Peki kuruyan rimel için ne yapmalı? Kuruyan rimel nasıl kullanılır? Yazımız içerisinde sizlere, kuruyan rimel nasıl düzelir sorusunun yanıtlarından söz etmeye çalışacağız.

Kuruyan Rimel İçin Ne Yapmalı?
Kuruyan Rimel Nasıl Kullanılır?
Kuruyan Rimel Nasıl Düzelir?

Her şeyin öncesinde, kuruyan rimelin, neden kuruduğunu bilmek; ve buna göre davranmak gerekir. Rimelin kurumasının nedeni genellikle, içerisine hava girmesinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, rimelinizi hava ile temas ettirmemeye dikkat etmelisiniz. Ama diyelim ki rimelinizin içerisine fırçasını sokup çıkartırken dahi kurumasına neden oldunuz… Peki şimdi ne yapacaksınız?

Bir kabın içerisini sıcak su ile doldurun. Rimelinizi, ağzı sıkıca kapalı olacak şekilde bu suyun içerisine koyun. Ve bu şekilde yarım saat beklemesini sağlayın. Benmari usulü ısıtma pek çok yağın dahi çözülmesinde etkili olduğu gibi, rimel üzerinde de önemli etkiye sahiptir.

• Kuruyan rimelinizin içerisine sadece iki damla badem yağı ekleyin. Böylece hem rimeliniz açılacak, hem de badem yağı sayesinde makyaj yaparken, aynı zamanda kirpiklerinize bakım da uygulamış olacaksınız.

• Tıpkı badem yağında olduğu gibi, gül suyunun da rimelin açılmasında etkisi büyüktür. Bunun için sadece iki damla gül suyunu, kurumuş olan rimelin içerisine eklemeniz yeterli olacaktır.

• Zeytinyağının da kurumuş olan rimeli yumuşatma etkisi bulunmaktadır. Bu etkiden, badem yağı, ya da gül suyunun etkisinden yararlandığınız şekilde yararlanabilirsiniz.

• Diyelim ki rimeliniz kurudu. Ne sıcak suyun içerisinde yarım saat bekletecek zamanınız var, ne de evde o anda gül suyu, badem yağı, ya da zeytinyağınız yok. Peki şimdi ne yapacaksınız? Bir kürdanın ucuna biraz krem ekleyerek bunu kuruyan rimelin içerisine batırabilirsiniz. Aynı işlemi likit eyelineriniz ile de gerçekleştirebilirsiniz.

• Bir miktar dudak nemlendiricisini rimel haznesinden batırıp çıkartarak da kuruyan rimeli açabileceğinizi unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası