Kuru Cilde Makyaj Nasıl Yapılır?

Kuru cilt tipi, bakımı en zor olan cilt tipi olmasının yanında, sadece bununla da sınırlı kalmayıp, ince çizgilerin oluşumu, ve kırışıklıklar da kuru cilt tipinde, diğer cilt tiplerine göre daha sık görülür. Peki ya makyaj; ve görünüm? Kuru cilt her zaman kötü görünmeye mahkum değildir. Evet, nakımsızlıkta pul pul dökülür, beyaz beyaz çatlar; ama doğru bakım ile çok da güzel makyaj uygulanabilir. Peki kuru cilde makyaj nasıl yapılır? İşte yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere, kuru ciltler için makyaj önerilerinde bulunacağız. Dikkat etmeniz gerekenleri doğru algılayıp uygulayın yeter… Çok başarılı sonuçlar elde edeceğinizi göreceksiniz.

Kuru Cilde Makyaj Nasıl Yapılır?

• Kuru ciltler için makyaj önerilerinden ilki, cildi makyaja hazırlamak… Bunu nasıl mı yapacaksınız? Yapmanız gereken şey sadece, cilt tipinize uygun, yani kuru ciltler için geliştirilmiş temizleyici bir ürün ile cildinizi temizlemek, ve sonrasında bol su ile durulamak… Bu sayede, cildinizin pul pul görünmesi ihtimalini ortadan kaldırmış olacaksınız.

• Cildi temizleyip, yağ; ve kirinden arındırmanın sonrasında yapmanız gereken ikinci işlem, kuru cilt tipine özel bir tonik ile cildinizi rahatlatmak. Bu toniklerin, cildin pH seviyesini yükseltme özellikleri bulunmaktadır. Dolayısı ile cildiniz daha güzel görünecektir.

Evde Kuru Cilt Bakımı İçin Evde Gece Kremi Nasıl Yapılır?

• Bizim sözünü ettiğimiz kuru ciltler, adından da anlaşılacağı gibi neme muhtaç ciltlerdir. Dolayısı ile düzenli olarak nemlendirilmeleri gerekir. Yumuşak hareketlerle yapılan dairesel masajlar, cildinizin, ihtiyaç duyduğu nemi almasına yardımcı olacak, ve böylece makyaja da daha çok hazır durumda bulunacaktır.

• Şimdi sıradaki adım: Kuru ciltler için özel olarak geliştirilmiş makyaj bazı kullanımı gerçekleştirmek. Bu sayede donuk, ve mat görünümünden kurtulacak olan cildinize, uygulayacağınız makyajın da daha kalıcı olduğunu göreceksiniz.

• Ten makyajına başlayacağınız zaman, zaman, kullanacağınız fondötenin, sadece cilt rengine uygun olması değildir dikkat etmeniz gereken… Yağ bazlı, likit, güneş koruma faktörü içeren, ince yapılı bir fondötenden destek almalısınız ten makyajınızda… İşte tüm bunların sonrasında, renk tonu da cildinizle uyumlu olmalı elbette…

Evde Kuru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? 20’li Yaşlarda Cilt Bakımı

• Kapatıcı kullanırken de likit olanları tercih etmelisiniz. Hem kızarıklık, hem de göz altı morluklarını kapatabileceğiniz kapatıcılar da cilt renginizle uyumlu olmalı, ama stick olmamalı…

• Cildinizin daha canlı; ve parlak görünmesi için kullanacağınız allıkların ise krem olması önemli. Krem formundaki allıklar, cildinizin nemli; ve ışıltılı görünümünü daha da arttıracaktır.

• Sıra ruj seçimine geldiğinde, ruju sadece dudaklarınızı renklendirmek için kullandığınızı, ve bunun, cilt tipi ile ne alakası olduğunu düşünüyorsanız büyük yanılgı içerisindesiniz demektir. Kalıcı rujlar size belki, makyajınızın uzun süre dayanacağı hissini vereceği için, kendinizi iyi hissetmenize neden olabilirler. Ancak sizin hem kalıcı; hem de mat rujlardan uzak durmanız gerekmektedir. Nemli rujlar ise ilk tercihiniz olmalı; ve parlatıcılar vazgeçilmeziniz… Ama yine de ille de mat ruj derseniz, öncesinde dudaklarınıza iyi bir dudak nemlendirici uygulamanız gerekiyor demektir…

Kuru Cildin Zararları Ve Kuru Ciltler İçin Temizleyici

• Krem formundaki far da göz kapaklarınızı renklendirmek için ideal olup, bunu parmak uçlarınız, ya da fırça ile gözlerinize uygulayabilirsiniz. Ve tabi far rengi, makyajınızın tonu ile de uyumlu olmalıdır.

• Kuru cilt tipine sahipseniz, T bölgesinde pudra kullanımı gerçekleştirmeyin. Suya dayanıklı ürünlerin cildinizi daha da kurutacağını unutmayın; ve bunun yanında, makyajınızı olabildiğince parmak uçlarınızla değil, makyaj süngeri ile yapın ki, cildinizin gerek duyduğu nem hapsolmuş olmasın…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası