Küçük Gözlere Makyaj Nasıl Yapılır? Küçük Gözlere Makyaj Teknikleri İle İlgili Bilgiler

Bu yazımızda sizler için, makyaj nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan, küçük gözlere nasıl makyaj yapılır, ve küçük gözlere nasıl makyaj yapılmalı sorusunun yanıtlarını vermeye çalışacağız. Küçük gözlere makyaj yapmak demek, küçük gözlere makyaj ile, makyajı yapılan kişlinin daha fotojenik görünmesini sağlamak anlamına gelmektedir. Bu anlamda, makyaj nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan, küçük gözlere makyaj nasıl yapılır, ve küçük gözlere makyaj nasıl yapılmalı sorularının yanıtları için, küçük gözlere makyaj bilgilerine birlikte göz atalım:


Küçük gözlere makyaj nasıl yapılır sorusunun yanıtı için ilk olarak iki farklı far seçimi gerçekleştirmek gerekmektedir. Bu farların birinin rengi açık, bir diğerinin renginin ise koyu olması gerekmektedir. Açık olan göz farının, küçük gözlere makyaj sırasında, tamamen, üst göz kapağında kullanılması önerilmektedir.
Küçük gözlere nasıl makyaj yapılır sorusunun yanıtlarını vermeye devam ederken, bir de koyu renk bir kaleme gereksinimimiz bulunacak. Bu koyu renk kalem ile, kirpiklerin kenarlarının çizilerek göz çevresinin belirlenmesi gerektiğini unutmamalısınız. Küçük gözlere kalem çektikten sonra ise, dışlara doğru, kalemin koyu rengini dağıtmaya çalışın.
Küçük gözlere makyaj sırasında, yapılması gereken yeni işlem, koyu renk göz farının uygulanmasıdır. Bunu, gözün dışına doğru gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Koyu renk göz farını, göz çukurunun üzerine doğru sürmelisiniz, fakat bunu yaparken de hafifçe dağılmasını sağlamanız gerekmektedir.
Küçük gözlere makyaj nasıl yapılır sorusunun yanıtları için, küçük gözlere makyaj bilgilerini sizlere aktarmaya devam ederken, gözün iç kısmına da, rengi beyaz olan bir göz farı kullanmanızı öneriyoruz. Daha sonra ise yapmanız gereken işlem şudur: açık renkler ile, koyu renklerin birbirleri ile zıt düşmemesi adına, fırça yardımı ile, renkler birbirine hafifçe karıştırılmalıdır.
Küçük gözlere makyaj nasıl yapılmalı sorusunun yanıtları arasındaki son şey: kirpiklerinizi kıvırmanızın gerekliliğidir. Kıvrılan kirpiklerinize rimel uygulamalısınız, fakat bu rimelin de iki kat uygulanması gerektiğini unutmamalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası