Kozmetik Ürünlerin Kullanım Süresini Uzatmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Kozmetik Ürünlerin Kullanım Süresini Uzatmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Bu yazımızda sizlere kozmetik ürünlerin kullanım süresi ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Kozmetik ürünlerin kullanım süresini nasıl uzatabileceğinize dair bilgileri yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirtelim; ve zaman kaybetmeden kozmetik ürünlerin kullanım süresini nasıl uzatabileceğinize dair bilgileri sizlere aktarmaya başlayalım. Bakalım hangi kozmetik ürünü nasıl kullanırsanız kozmetik ürünlerin kullanım süresi uzayacak…

Kremlerin kullanım süresi: Kremlerin kullanım süresini uzatmak için, eğer kremlerin içerisine elinizi batırarak krem alımını gerçekleştirmeniz gerekiyorsa, kremlerin kullanım süresini uzatmak adına krem alımını gerçekleştirmeden önce ellerinizi iyi bir şekilde yıkamanız gerekmektedir. Ancak bu sayede kremlerin kullanım süresini uzatarak bakteri oluşumunun engellenmesini sağlayabilirsiniz. Kremlerin kullanım süresini uzatmak için yapılması gereken başka bir şey de, kapaklarının uzun süre açık olmaması, sağlam bir şekilde kapatılmalarına da dikkat edilmesidir. Aksi halde hava ile temas edecek olan kremlerin oksitlenmesi gibi bir durum ortaya çıkmaktadır. Kremlerin kullanım süresinin uzatılması adına yapılması gereken diğer bir şey de onların çok sıcak havada muhafaza edilmesinin önlenmesi gerektiğidir. Aksi halde koku ya da renk değişimlerinin söz konusu olabileceğini belirtmemiz gerekmektedir.
Ojelerin bozulmaması için: Ojelerin bozulmaması için her oje kullanımının sonunda, oje kapağının asetonlu pamuk ile silinmesi gerektiğini unutmamalısınız. Ojelerin bozulmaması için yapılması gereken diğer bir işlem ise oje kapağının sıkı bir şekilde kapanmasının olanaklı hale getirilmesidir. Ojelerin bozulmaması için yapılması gereken bir diğer işlem, ojelerin buzdolabında saklanmasının gerekliliğidir. Bunun yanında ojelerin bozulmaması için, kurumaya başlayan oje şişenizin içerisine iki damla aseton eklemeniz gerektiğini de belirtmeliyiz.
Rujların kullanım süresi: Rujların kullanım süresinin uzatılması adına onları düzenli şekilde kullanmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bunun yanında rujların kullanım süresini uzatmak için dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da çok sıcak ortamlarda muhafaza edilmemelerinin gerekliliğidir. Rujların kullanım süresinin uzatılması adına, tüp şeklinde olan rujların kapaklarının gerektiğinde temizlenmesinin önemli olduğu da unutulmamalıdır.
Maskaranın kurumaması için: Maskaranın kurumaması için kesinlikle çalkalanmaması gerekmektedir. Aksi halde kuruma söz konusu olacak, ve içerisindeki hava dibe çökecektir. Maskaranın kurumaması için kapağının da çok hızlı bir şekilde açılıp kapatılmasının gerekliliğidir.
Göz kaleminin kullanım süresini uzatmak için kalemtraş yardımı ile düzenli olarak açıp temizlenmelerini sağlamalı, ve bu sayede kapaklarının da düzgün kapanmasını olanaklı hale getirmelisiniz. Bunun aynısını likit eyeliner için de uygulamanız gerekmektedir.
Göz farının kullanım süresinin uzun olması için krem göz farı değil de toz göz farı kullanımı tavsiye edilmektedir.
Fondöten kullanımında uzun süreli kullanım için, fondöten kutusunun içerisine batıracağınız fırça, ya da elinizin çok temiz olması gerekmektedir. Bunun yanında tüp, ya da pompalı fondöten kullanımını tercih etmenizi önerdiğimizi de belirtmemiz gerekmektedir.
Güneş ürünlerinin kullanım süresini uzatmak için, güneş ürünlerinin serin, ve gölge yerlerde saklanması önerilmektedir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.