Kirpiklerin Uzaması İçin Doğal Yöntemler

Pek çok kadın kirpik bakımı yapmak yerine, kirpiklerine makyaj sırasında uzun gösteren, ve hacim veren maskaralar kullanıyor. Ancak söz konusu bu yöntem, aslında çevresel etkenlerle birlikte, kirpiklerin nemini kaybetmesine, ve dökülmesine neden oluyor. Peki kirpik bakımı nasıl yapılır? kirpiklerin uzaması için ne sürülür? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde, kirpiklerin uzaması için doğal yöntemlerden söz edeceğiz…

Kirpiklerin Uzaması İçin Ne Sürülür?
Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

• Kirpiklerin uzaması için doğal yöntemlerden ilki, kirpikleri kaş tarağı ile taramaktır. Böylece kökleri uyarılacak olan kirpikler daha hızlı uzar. Bunun için en uygun zaman ise, sabah güne başlarken, ya da gece yatmadan önce olarak belirtilmektedir.

• Vazelinin de kirpik bakımındaki önemi büyüktür. Yapmanız gereken, vazelini, kulak çöpü yardımı ile üst kirpik diplerinize sürmektir. Bu sayede nemini geri kazanacak olan kirpiklerinizin zaman içerisinde daha hızlı uzadığını görebileceksiniz.

Kirpiklerimi Nasıl Uzatabilirim?

• Bazı kozmetik ürünlerğin de kirpik uzatma etkileri bulunmaktadır. Kirpiklerin uzaması için doğal yöntemler arasında yer almasalar da, makyajınıza da destek olmaları dolayısı ile kullanmayı tercih edebilirsiniz.

• Zeytinyağının içeriğinde bulunan vitamin, ve minerallerin cildimize, saçlarımıza olan olumlu etkilerini hepimiz biliyoruz. Bu olumlu etkiler kirpik bakımında da yararlanılması gereken türdendir. Bu nedenle, geceleri yatmadan önce kirpik dipleri; ve göz kapağınıza zeytinyağı sürmeniz önerilmektedir.

15 Günde Kirpik Uzatan Yöntem

• E vitamininin de kirpikleri uzatmaya önemli bir etkisi olduğunu belirtmeliyiz. Bu nedenle, eczanelerde satılan E vitamini ampullerinden yararlanabilirsiniz. Evigen, Evin bu anlamda tercih edebileceğiniz markalardır. Ama gözlerinize temas ettirmemelisiniz.

• Beslenmenin de kirpik bakımına olan etkileri büyüktür. Sağlıksız besinlerle gerçekleştirilen dengesiz beslenme, bu anlamda kirpiklere zarar verir. Ancak bol sebze; ve meyve tüketiminin kirpikleriniz üzerindeki etkisi büyüktür:

Kaş Ve Kirpik Uzatma Yöntemleri

• Kirpiklerin uzaması için tüketmeniz gereken besinler arasında Protein; ve Biotin’in etkisi önemlidir. Bu nedenle, içeriğinde bu besin maddelerini bulunduran besinleri bolca tüketmelisiniz. Özellikle Biotin eksikliği, kirpik dökülmesine de neden olmaktadır.

• Makyajın, kirpiklerinizdeki nemi azalttığından söz etmiştik. Bununla birlikte, makyaj temizleme işlemi sırasında gözlerinizi, ve kirpiklerinizi zorlamanız da istemediğiniz sonuçlarla karşılaşmanıza neden olabilmektedir. Yumuşak malzemelerle, nazik hareketlerle makyajınızı temizlemeye bu nedenle dikkat etmelisiniz.

• Sağlığınız açısından her gün yeşil çay içmeniz gerektiğini pek çoğunuz biliyorsunuz. Demlemiş olduğunuz yeşil çaydan, kirpik bakımınız için de yararlanmalısınız. Bu nedenle, pamuğu yeşil çayın içerisine batırın, ve sonrasında fazla suyunu sıkıp, bu pamuk ile kirpiklerinizi silin…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası