Kirpik Perması Ve Kirpik Perması Nasıl Yapılır?

Kirpik Perması Ve Kirpik Perması Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere, kirpik bakımı ile ilgili bilgiler vererek, kirpik makyajı nasıl yapılır sorusunun yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer ki siz de, göz makyajı, ya da cilt bakımı kadar, kirpik bakımına da önem veriyorsanız, kirpik makyajı nasıl yapılır sorusunun yanıtı, ve kirpik bakımı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor demektir. O halde hiç zaman kaybı yaşamadan kirpik bakımını anlatmaya başlayalım:

Kirpik makyajının da göz makyajı kadar önemli olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Kirpik makyajı yaparken, kirpikleri uzun gösteren rimel, kirpikleri dolgun gösteren rimel, ya da kirpikleri kıvrık gösteren rimel kullanmanız gerekmektedir. Bunun için farklı pek çok alternatifiniz olduğunu da biliyorsunuz. Sizin için hangi rimel uygunsa, isteklerinize hangi rimel yanıt veriyorsa, onu tercih etmeniz mümkün. Peki rimel sürerken nelere dikkat etmek gerekir? Kirpik makyajı nasıl yapılır?
Kirpik makyajı nasıl yapılır? Rimel nasıl sürülür diyorsanız, her şeyden önce, rimel sürerken aşağı bakıyor olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Rimel sürerken, kirpiklerinizin başladığı yerden aşağıya, kirpiklerinizin uçlarına doğru rimel sürme işlemini gerçekleştirmeniz gerektiğini de bilmelisiniz.
Diyelim ki maskara süreceksiniz; ve gözlerinizin büyük görünmesini istiyorsunuz. Bu durumda yapmanız gereken, gözün dış kısmında bulunan kirpiklere daha fazla maskara uygulamanız gerektiğidir. Kirpik makyajı nasıl yapılır diyor, ve rimel sürmeyi sevmiyorsanız da, yapmanız gereken şey kirpik permasına başvurmaktır. Kirpik perması sayesinde, daha dolgun, ve sürekli kıvrık kirpiklere sahip olabilmeniz söz konusu olacaktır.
Kirpik perması nasıl yapılır? Kirpik perması nasıl yapılır sorusunun yanıtı, iki farklı kimyevi maddenin göze uygulanması ile veriliyor. Kirpik perması için uygulanan bu kimyevi ilaçların, göze hiç bir zararının bulunmadığı belirtiliyor. Biz, kimyevi maddelerin her zaman bir takım zararlarının bulunduğunu biliyoruz; ancak, kirpik makyajı nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan rimel gibi kirpik makyajı malzemelerinin de kimyevi olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, kirpik permasını anlatmaya devam edelim:
Kirpik perması nasıl yapılır? Kirpik perması sırasında kullanılan iki kimyevi ilaçtan bir tanesi kirpikleri kıvırırken, diğeri de kirpiklerin kıvrıklığının kalıcılığını sağlamaktadır. Bu ilaçlar sırası ile, kirpiklerin dibine uygulanır, ve 15’er dakikalık bekleme süresine tabi tutulur. Yani, yarım saatin sonunda kirpik perması yapılmış demektir. Kirpik permasının dayanıklılık süresinin bir ile iki ay arasında değiştiğini de belirtmemiz gerekmektedir.
Kirpik bakımında, kirpik boyası da bir diğer alternatifiniz. Eğer kirpik renginizden memnun değilseniz uygulamanız gereken kirpik boyasının kalıcılığı ortalama bir aydır. Kirpik boyasının uygulanma süresi ortalama on dakika civarındadır. Kirpik boyası uygulaması özellikle, kirpik rengi açık olanlara, ve de sarışınlara önerilmektedir. Kirpik boyası renk seçenekleri: kahverengi, siyah, mavi, gri…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.