Gözleri Büyük Göstermek İçin Nasıl Makyaj Yapılır?

Gözleri Büyük Göstermek İçin Nasıl Makyaj Yapılır?

Gözleri büyük gösteren göz makyajı nasıl yapılır sorusunun yanıtları pek çok kadın tarafından, özellikle de özel gün ve gecelerde çok fazla araştırılmaktadır. Biz de bu nedenle sizlere, gözleri büyük göstermek için nasıl makyaj yapılır sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz. Küçük hileleri bilmeniz halinde gözlerinizi büyük gösterebilir, yanlış uygulamanız halinde ise gösterinizi büyük gösterebilecekken daha da küçük görünmelerine neden olabilirsiniz. O halde hemen püf noktalarını sizlerle paylaşmaya başlayalım.

Gözleri Büyük Gösteren Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

■ Gözleri büyük göstermek için nasıl makyaj yapılır sorusunun ilk yanıtında yapmamanız gereken bir şeyden söz edeceğiz ki o da: gözlerinizin hem daha küçük, hem de yorgun görünmemesi için alt göz kapaklarının iç kısmına koyu renk göz kalemi sürmemenizin gerekliliği. Sizin amacınız gözlerinizin büyük görünmesini sağlamak iken, bu hatadan kesinlikle kaçınmalısınız.

■ Göz altlarınıza cilt renginize uygun bir göz altı kapatıcısı sürün. Bu işlemin sonrasında da kaşlarınızın alt kısımlarına, bir fırça yardımı ile oval şekilde aydınlatıcı far uygulaması gerçekleştirin.

■ Göz altlarınızın kenar kısımlarına fırça ile ufak dokunuşlar yaparak aydınlatıcı far kullanımı gerçekleştirin. Bu noktada dikkat etmeniz gereken detay: aydınlatıcı farı bu kısımlarda yoğun kullanmamanızın gerekliliği…

■ Alt göz kapaklarınıza, açık renkli bir aydınlatıcı kalem çekin. Ancak tıpkı far gibi kalemi de çok yoğun uygulamamaya özen gösterin. Yoğun uygulanan bu detaylar sizin doğallığınızı bozacak olmaları dolayısı ile tercih edilmemektedir.

■ Gözleri büyük göstermek için nasıl makyaj yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan son detay ise takma kirpik kullanmak. Ancak bu takma kirpikler sizi rahatsız ediyor ya da onlara ihtiyacınız olmadığını düşünüyorsanız rimelle işinizi bitirebilirsiniz. Rimel kullanacaksanız, kirpiklerinizi belirginleştirdikten sonra kirpik sonlarına da hafifçe rimel sürerek onları yoğun gösterin. Böylece gözlerinizin çok daha büyüdüğünü göreceksiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.