Göz Rengine Göre Göz Makyajı Önerileri – Mavi Gözlüler Nasıl Makyaj Yapmalı?

Bu yazımızda sizlere, göz rengine göre göz makyajı önerilerinde bulunacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Mavi gözlüler nasıl makyaj yapmalı sorusunun yanıtı ise, konumuz içerisinde, ilgililerine aktarılacaktır. Eğer siz de göz rengine göre göz makyajına önem veriyor, ve mavi gözlüler nasıl makyaj yapmalı diyorsanız, hep birlikte sorumuzun yanıtını öğrenmeye çalışalım, ne dersiniz?

Mavi gözlüler nasıl makyaj yapmalı sorusunun yanıtları arasında ilk olarak şunu belirtmemiz gerekir ki, mavi gözlülerin, gözlerinin doğal güzelliğini ortaya çıkartacak şekilde makyaj yapmaları gerekmektedir. Bunun için kullanabilecekleri renkler: mandalina rengi, bej renk tonları; ya da çikolata kahvesi olarak belirtilebilmektedir.
Göz rengine göre göz makyajında, mavi gözlüler nasıl makyaj yapmalı sorusunun yanıtı olarak şunu belirtmemiz gerekir ki: öncelikle kahverengi bir göz kalemi alınarak, gözün alt, ve üst kısmı çizilmeli; bu şekilde gözler belirginleştirilmelidir.
Mavi gözlüler nasıl makyaj yapmalı sorusunun yanıtlarını almaya devam ederken, göz farı olarak mercan tonlarının kullanılması gerektiğini belirtmemiz gerekir. Göz farı göz kapağının üzerine, bir değil, iki ya da üç kat sürülmelidir. Göz çizgisinin üzerine gelindiğinde ise, göz farının çok daha belirgin uygulanması önerilmektedir.
Göz rengine göre göz makyajı uygulaması sırasında gözlerin daha parlak olması için patlıcan rengi tonlarında kahverengilerden yararlanılabilir. Bununla birlikte, füme tonlarının da, mavi gözleri buğulu bir hale getirdiğini belirtmemiz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası