Göz Makyajının Püf Noktaları

Göz Makyajının Püf Noktaları

Göz makyajı hakkında bazı tüyolar vereceğimiz yazımız içerisinde, vücudunuzun ilk dikkat çeken yeri olan gözlerinizle nasıl ilgi odağı olabileceğinizi anlatmaya çalışacağız. Göz makyajı sırları, ve göz makyajının püf noktaları sayesinde, bakışlarınızın daha etkileyici olacağını belirtelim, ve zaman kaybetmeden bilgilerimizi aktarmaya başlayalım…

Göz Makyajı Sırları

• Kirpiklerinizi daha uzun göstermek için, önce kirpiklerinizin ucuna tek kat halinde rimel uygulayın. Ardından elinize aynanızı alıp, kirpiklerinize aşağıdan bakın, ve olabildiğince dipten uca doğru olacak şekilde iki kat daha rimel uygulayın. Artık uzun kirpikleriniz var…

Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Basit Göz Makyajı Hileleri

• Rimel kullandığınızda en korktuğunuz noktaların başında, kurumayan rimelin göz kapağınıza bulaşması gelir. İşte tam bu noktada yapmanız gereken, rimeli kirpiklerinize uyguladıktan hemen sonra, işaret parmağınızı kirpik – göz kapağı arasına yerleştirmektir. Bu sayede kurumayan rimel göz kapağınıza bulaşmamış olacaktır.

• Alt kirpiklerin kısa olmaları dolayısı ile bu bölgeye rimel uygulamak daha zordur. Bunu yapmak için plastik bir kaşıktan yardım alabilirsiniz.

Ayrık Gözler İçin Göz Makyajı Önerileri

• Göz makyajı yaparken, birbirine yapışmış kirpiklerinizi ayırmakta zorlanabilirsiniz. Bunu kolay hale getirmenin yolu ise: kullanmadığınız bir rimel fırçasını, makyaj temizleme suyunun içine batırıp, sonrasında bu fırça ile kirpikleri açmaktan ibarettir.

• Biraz önce, kurumayan rimelin göz kapağına bulaşmaması için yapabileceğiniz şeyin ne olduğunu anlattık. Ama siz yine de bulaşmış olduğundan yakınıyorsanız yapmanız gereken, bir kulak çöpüne hafif nemlendirici uygulayıp, sonrasında bunu, rimel lekesi olan yere değdirmekten ibarettir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.