Göz Makyajında Nelere Dikkat Edilmeli? Göz Makyajının Püf Noktaları Nelerdir?

Bu yazımızda sizlere, göz makyajı yaparken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtları arasında yer alan, göz makyajının püf noktaları, ve göz makyajı yaparken püf noktalarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de göz makyajı yaparken nelere dikkat edilmeli diyor, ve göz makyajının püf noktaları, ve göz makyajı yaparken püf noktalarını öğrenmek istiyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım…

Göz makyajında nelere dikkat edilmeli diyenlerin yapmamaları gereken detaylar şunlardır: Gözleri çukurun içinde olanlar, ya da küçük olan kişilerin rimel kullanmamaları gerekmektedir. Rimel kullanımı gerçekleştirmeyecek olan kişilerin göz kalemi de kullanmamaları gerekmektedir. Göz kalemi, rimel olmadan kullanılırsa, göz makyajının yarım bırakıldığı gibi bir izlenime neden olmaktadır. Göz makyajının püf noktalarından bir diğeri de, kullanılacak olan farın rengidir. Sedefli, ve göz rengi ile aynı olan farların, bakışları donuklaştırdığını unutmamanız gerekmektedir.
Göz makyajı yaparken püf noktaları arasında, gözlerin büyük görünmesi için kullanılması gereken kahverengi, ve siyah göz kalemlerinden söz etmemiz gerekmektedir. Bunun, göz kapağının hem alt, hem de üstüne uygulanması, ve uygulamanın da ortadan başlayarak kenarlara doğru gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kullanacağınız farlar mat, ve pudra şeklinde olmalı. Kahverengi gözleri olan kişilerin kullanmaları gereken far renkleri, altın, koyu yeşil; ya da koyu mavidir. Mavi gözlülerin gri, ya da kahverengi farlardan yardım almaları gerekir. Yeşil gözlü olanlar ise açık mor, ya da kahverengi farlar kullanmalılar. Eğer ki göz makyajında doğal bir görünüm; ve bakış elde etmek istiyorsanız, sadece rimel kullanmalısınız. Ancak, yorgun bakışları olan kişilerin, alt kirpiklerine rimel sürmeleri önerilmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası