Gölgeli Makyaj Yapımı Ve Göz Makyajındaki Püf Noktalar

Bu yazımızda sizlere, makyaj yaparken nelere dikkat edilmeli, ve makyaj yaparken nelere dikkat etmeliyiz gibi soruların yanıtları arasında yer alan, makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenlerden söz etmeye çalışacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de, makyaj yaparken nelere dikkat edilmeli, ve makyaj yaparken nelere dikkat etmeliyiz gibi soruların yanıtları arasında yer alan, ve makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenleri merak ediyorsanız, gelin bilgilerimizi paylaşalım:

Gölgeli makyaj yapımı sırasında, makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenlerden ilki, bir fırça yardımı ile göz altına şeffaf pudra sürülmesidir. Bu şekilde, görülecektir ki, asıl makyaja hiç bir şekilde zarar verilmemiş olunacaktır.
Makyaj yaparken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtları arasında, gölgeli makyaj yapımı ile ilgili bilgilerimizi aktarırken şunu da belirtmeliyiz ki: eğer gölgenin tonu koyu olacaksa, elinizin hafif olmasında yarar bulunmaktadır. Aksi halde, kullanım sonrasında makyaj temizleme işlemi sizin için işkenceden farksız olacaktır.
Göz makyajındaki püf noktalara baktığımızda, göz farına da dikkat etmemiz gerektiğini görüyoruz. Makyaj yaparken nelere dikkat etmeliyiz sorusunun yanıtları arasında, göz farının yoğunlaşması gereken yerin, gözün orta kısmı olduğunu, bitim noktası olmadığını belirtmemiz gerekmektedir.
Göz makyajındaki püf noktalara bakarken, göze çizilecek tek bir çizgiden de söz etmemiz gerekmektedir. Bu çizginin, yumuşak bir göz kalemi ile, ve makyajın en son aşamasında çekilmesi gerektiğini belirtmeyi unutmamalıyız.
Göz makyajındaki püf noktaları saymaya devam ederken, kirpiklerin kıvrılması; ve maskaranın çekilmesi işlemlerinin en sona bırakılması gerektiğini belirtmeyi de unutmamalıyız.
Makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğerinin de, mor halkaların nasıl kapatılacağı olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Kapatıcılar, bu aşamada oldukça işinize yarayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası