Genç Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

Genç Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

Kadının yaşının sorulmaması gerektiğinin düşünüldüğü kültürümüzde, bunun nedeni, kaç yaşında olduğumuzun bilinmesini istemememizdir. Zaten bunu da, ilerleyen yaşımızdan çekindiğimiz için yaparız. Ve bu nedenle de hep, daha genç görünmeyi amaçlarız. Bunu makyajla yapabilmeniz ise mümkün… Peki genç gösteren makyaj nasıl yapılır? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere genç gösteren makyaj tekniklerinden, ve genç gösteren makyaj için yapılması gerekenlerden söz edeceğiz…

Genç Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

Genç gösteren makyaj yapmak istiyorsanız, çevrenize karşı gösteremediğiniz yürekliliği kendinize göstermeniz, ve gerçekçi olmanız gerekiyor demektir. Siz her ne kadar kabul etmek istemeseniz de, ilerleyen yaşınız ile birlikte, cildinizde bazı çizgiler; ve kusurlar oluştu. Bu nedenle, makyaj yapmadan önce cildinizde primer kullanmayı denemelisiniz. Bu sayede dolacak olan o ince çizgiler, sizi makyaja daha hazır bir hale getirecektir.

Genç gösteren makyajda bir diğer detay ise, kapatıcı, ve aydınlatıcıyı aynı anda kullanmanızın gerekliliğidir. Kullanacağınız kapatıcının likit olması, çizgilerin arasına dolarak onları belirginleştirmeyeceğinden daha çok tercih edilmektedir. Aydınlatıcıyı ise, gözlerinizin iç kısmına; ve kirpiklerinizin dış kısmından yukarı doğru uygulamalısınız. Böylelikle, gözlerinizin aşağı doğru sarkmadığı izlenimini karşı tarafa daha kolay verebilirsiniz.

Genç gösteren makyaj tekniklerinde uygulanması gereken bir diğer şey de, elmacık kemiklerinin üzerine sürülmesi gereken allıktır. Bununla birlikte, kontür uygulaması yapmanız da, beğendiğiniz yüz hatlarını belirginleştirebilmeniz adına önerilmektedir.

Makyajla daha genç görünmek için dudaklarınızı da dolgun göstermeniz gerekiyor. Çünkü yaşınızın ilerlemesi, sizin dudaklarınızın da küçülmesine neden oluyor. İşte bu nedenle, ilk olarak dudak renginize yakın tonda bir dudak kalemi ile dudak çizginizi belirginleştirip, ardından bir miktar taşırın. Sonrasında rujunuzu sürüp, dudak parlatıcınızla, dudaklarınızın daha çok ortasına bir uygulama yapın. Bunun, genç gösteren makyaj için çok önemli bir detay olduğunu da unutmayın.

Kaşlarınızın da kaş dökülmesine bağlı olarak seyrekleşmesi nedeni ile, kaş kalemi ile doldurulması sonrasında, genç gösteren makyaj nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını tamamlamış olacaksınız…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.