Gelin Makyajı Ve Gelin Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

gelin makyajı nasıl olmalıBu yazımızda sizlere, gelin makyajı ile ilgili bazı bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Gelin makyajı nasıl yapılır sorusundan ziyade, gelin makyajı nasıl olmalı sorusunun yanıtını, ve gelin makyajında dikkat edilmesi gerekenleri yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirtmeliyiz. O halde, gelin makyajı nasıl olmalı sorusunun yanıtları için, gelin makyajında dikkat edilmesi gerekenlere birlikte göz atalım:

Gelin makyajında dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk sırada yer alan unsur, gelin makyajı ile, gelinin güzelliğinin öne çıkartılması, ancak bununla birlikte, kesinlikle doğallığının bozulmaması gerektiğidir. Gelin masumdur. Bu nedenle, bu masumluğun, abartılı gelin makyajı ile bozulmaması gerekmektedir. Bunun yanında, gelin, o gün o kadar güzel olmalıdır ki, hem damat; hem de diğer davetlilerin gözü gelinden alınmamalıdır… Yani gelin makyajı hem doğal, hem de dikkat çekici olmalıdır ki bu tahmin edersiniz ki oldukça zordur. Peki gelin makyajı bu anlamda nasıl yapılır? Nelere dikkat edilir?
Gelin makyajı nasıl olmalı? Gelin makyajında dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alan başka bir konu ise, düğünün nerede, ne şekilde gerçekleştirileceğidir. Mesela, eğer düğün, nikah salonunda gerçekleşecekse, bu oldukça resmi bir merasim olacağı için, gelin makyajının da çok abartılı olmaması gerekmektedir. Kır düğünü biraz nostaljik havada geçecektir; gelin makyajının da buna göre olması gerekmektedir. Işıklar altında, modern bir düğün salonunda yapılacak olan gelin akyajının ise daha etkileyici bir şekilde, parıltılı olarak uygulanması gerekmektedir. Yani diyebiliriz ki, gelin makyajı nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında, mekanın önemi de çok büyüktür.
Gelin makyajı nasıl olmalı sorusunun yanıtları arasında yer alan, gelin makyajında dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de kalıcı gelin makyajı yapabilmenin önemidir. Aksi halde, gelin makyajının erken saatlerde yapılacağından, ve düğüne kadar fotoğrafçı, ya da gelin konvoyu gezileri gerçekleştirileceğinden dolayı gelin makyajı akacaktır. Peki gelin makyajının kalıcı olması için neler yapmak gerekir? Kalıcı gelin makyajı için kullanılması gereken makyaj ürünlerinin, yağsız baz ürünler olması gerekmektedir. Bunun yanında, kalıcı gelin makyajının bir diğer püf noktası da, transparan pudralar ile sabitlenmesinin gerekliliğidir.
Gelin makyajında dikkat edilmesi gerekenler arasında, dekolte bölgesi ile ilgili bilgilerden de söz etmek gerekmektedir. Gelin makyajının tamamlanabilmesi için, dekolte bölgesinde bulunan cilt kusurları kapatılmalı, bunun yanında, transparan pudralar dekolte bölgesinde de uygulanmalıdır. Gelin makyajında omuz bölgesine ise, parıltılı gelin makyajı ürünlerinin kullanılması önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası