Fondöten Nasıl Seçilir?

Fondöten Nasıl Seçilir?

Makyaj yapmayan, ve makyajında fondöten kullanmayan kadın sayısının oldukça az olması dolayısı ile, biz bu yazımızda çoğunluğa hitap etmek istedik, ve fondöten nasıl seçilir, fondöten seçimi nasıl yapılır, fondöten seçimi nasıl olmalıdır gibi soruların yanıtlarından söz etmeye karar verdik. Eğer siz de kendiniz için en doğru fondötene sahip olmak istiyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya başlayalım…

Fondöten Seçimi Nasıl Olmalıdır?
Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır?
Fondöten Nasıl Seçilir?

Fondöten seçiminde dikkat etmeniz gereken ilk detay, cildinizde ne kadar kusur olduğu ile alakalıdır. Eğer cildinizdeki kusurlar, lekeler, sivilce, ve kızarıklıklar çok fazla değil ise, seçeceğiniz fondötenin kıvamının da çok yoğun olmasına gerek bulunmamaktadır. Ama, leke; ve kusurların fazla olduğu ciltlerin seçeceği fondötenin, hem cilt tipine, hem de rengine uygun olması gerekecektir.

Fondöten seçimi sırasında bilinmesi gereken diğer detay ise, fondötenin, aydınlatıcı, ya da bronzlaştırıcı değil, cilt rengini eşitleyici bir özelliğinin bulunmasıdır. Cildin makyaja hazırlanmasını sağlayan fondötenin renginin, kesinlikle cilt rengi ile aynı olması gerekmektedir. Unutmayın, cilt rengini açmak, ya da bronzlaştırmak için kullanmanız gereken makyaj malzemeleri farklıdır.

Fondötenin, cilt rengi ile aynı olmasını isteyen kişiler bunu yanlış şekilde, alacakları fondöteni ellerine sürerek test etmeye çalışırlar. Oysa el ile yüzün renkleri birbirinden çok farklı olabilir. Fondöten almadan önce onu denemeniz gereken yer, çeneniz ile yanağınız arasında kalan bölgedir. Fondöteni bu bölgeye sürmeli, sonrasında aynaya bakmalısınız. Eğer sürdüğünüz fondötenin nerede olduğunu dahi anlayamıyorsanız, cilt renginize uygun olan ürünü buldunuz demektir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.