Fondöten Nasıl Seçilir? Fondöten Nasıl Kullanılır?

Bu yazımızda sizlere, fondöten nasıl sürülür, fondöten nasıl kullanılır, ve fondöten nasıl seçilir sorularının yanıtlarını vermeye çalışacağız. Pek çok fondöten çeşidi var; peki bu fondöten çeşitleri arasından fondöten nasıl seçilir; fondöten nasıl kullanılır? Tüm bu soruların yanıtlarına, yazımız ile ulaşabilirsiniz… Bakalım Fondöten nasıl sürülür, fondöten nasıl kullanılır; ve fondöten nasıl seçilir…?

Likit fondöten: Fondöten nasıl seçilir sorusunun yanıtları arasında, likit fondötenin en hafif etkiyi yarattığını belirtmemiz gerekmektedir. Likit fondöten için fondöten nasıl sürülür; ve fondöten nasıl kullanılır sorularının yanıtlarını paylaşmak istersek: öncelikle bir damla likit fondöten avuç içerisine alınır, ve, parmak uçları ile yüzün farklı bölgelerine uygulanır. Daha sonra ise dairesel hareketlerle likit fondötenin, yüzde dağıtılması gerekmektedir. Likit fondöten uygulaması gerçekleştikten sonra, geriye kalan fazlalıkları sünger yardımı ile yüzünüzden alabilirsiniz. Eğer, fondöten nasıl seçilir sorusunun yanıtları arasında vermiş olduğumuz hafif etkiyi de daha hafif hale getirmek istiyorsanız, likit fondöten nasıl kullanılır sorusunun yanıtını sünger ile de verebiliriz. Sünger üzerine damlattığınız bir damla likit fondöteni yüzünüze yine süngerle yaptığınız küçük dokunuşlar sayesinde uygulayabilirsiniz…
Yoğun krem fondöten: Fondöten nasıl seçilir diyenler; ve kuru cilt tipine sahip olan kişiler, kıvamı biraz yoğun olan; fakat içeriğinde değişik yağlar bulunduran yoğun krem fondötenden yana tercihlerini yapabilirler. Özellikle kış aylarında uygulanması önerilen yoğun krem fondötenin parmak uçları ile sürülmesi önerilmektedir.
Köpük fondöten: Köpük fondöten nasıl kullanılır diyenler için sünger ile kullanımı önerebiliriz. Sünger ile kullanıldığında likit fondötenin yarattığı hafif etkiyi yaratacak olan köpük fondöten nasıl sürülür sorusunun yanıtlarından bir diğeri de parmak uçları ile sürülebileceğidir.
Krem stik fondöten: Fondöten nasıl seçilir diyen, ve cildi sorunlu olan kişiler, krem stik fondöteni tercih etmelidirler. Krem stik fondöten içeriğinde hem renk pigmentleri, hem de bir takım yağlar bulunmaktadır. Cildin daha pürüzsüz görünmesini olanaklı hale getirir. Ancak, krem stik fondöten aynı zamanda kırışıklıkların da belirginleşmesine neden olur. Krem stik fondöten nasıl sürülür sorusunun yanıtına gelince: parmak uçları ile uygulanması önerilen krem stik fondötenin üzerine de bir miktar pudra uygulanması önerilmektedir.
Pudra: Kırışıklıkların belirginleştirilmesinde pudra da etkilidir. Bu nedenle, kuru bir yapıya sahip olan pudra konusunda da dikkatli olmak gerekir. Pudra nasıl kullanılır, pudra nasıl sürülür sorusunun yanıtlarına gelince, ıslak, ya da kuru bir sünger yardımı ile uygulanabilecek olan pudranın uygulanmasının gerçekleştirildiği süngerin sık sık temizlenmesi önerilir. Aksi halde bir takım cilt hastalıklarına neden olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası