Erkekler Nasıl Makyajdan Hoşlanır? Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere, erkekler nasıl makyajdan hoşlanır, ve erkekler nasıl makyaj sever sorusunun yanıtlarından kısaca söz edeceğiz, daha sonra ise, doğal makyaj nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını sizler için vermeye çalışacağız. Dilerseniz sizleri daha fazla bekletmeden soralım: erkekler nasıl makyaj sever? Erkekler nasıl makyajdan hoşlanır? Doğal makyaj nasıl yapılır?

Erkekler nasıl makyaj sever? Erkekler nasıl makyajdan hoşlanır? Yapılan bir araştırmaya göre, erkekler, birlikte oldukları kişilerin makyajının doğal olmasını, hatta o kişilerin makyajsız olmalarını arzu ederlermiş, bunu ben de denedim, gerçekten de öyle söyledikleri bir gerçek. Peki ama, söyledikleri sözün arkasında duruyorlar mı? Aynı araştırmada erkeklere, X bir sanatçının iki farklı fotoğrafı gösterilmiş, bunlardan bir tanesi makyajlı, diğeri ise makyajsız imiş. Hangisini beğendikleri sorulduğunda, makyajlı olan resmi beğendiklerini söylemişler… Peki bu ne pehriz ne lahana turşusu? Erkekler nasıl makyaj sever? Erkekler nasıl makyajdan hoşlanır? Görüldüğü üzere doğal makyaj erkeklerin tercihi. O halde, doğal makyaj nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını bulmak bizim için önemli… Hemen bakalım:
Doğal makyaj nasıl yapılır? İlk önce fondöten uygulayacağınız süngeri hafifçe ıslatın, sonrasında ise suyunu iyice sıkın. Fondöteni cildinize bu sünger ile uygulayacak olursanız daha ince görünecek olan fondöten, cildinizde çok daha doğal duracaktır. Suyunu sıktığınız süngere fondöteni uygulamak için şu yöntemi deneyin: fondöteni bir damla olmak kaydı ile, elinizin arka kısmına dökün, sonrasında ise bunu süngere yedirin. Ardından, yüzünüzün tam ortasından başlamak kaydı ile dışa doğru fondöten uygulamasını gerçekleştirin, ve boynunuza da sürmeyi unutmayın. O bir damla fondöten, hem kapatıcı etki gösterecek, hem doğal duracak, hem de yüzünüzde renk farkı olmasını önleyecektir. Bunların sonrasında parmaklarınızla yüzünüzde, nazik hareketler yaparak dolaşın. Fondöten hem daha iyi yayılacak, hem de fazla olan kısımları parmağınıza gelecek, ve doğallığınıza doğallık katacaktır. Fondöten uygulamasını bu şekilde yapmayı istemezseniz, ve yüzünüzde çok fazla sivilce varsa da kapatıcı fırçasını kullanmanız önerilmektedir. Yine aynı şekilde gerçekleştireceğiniz uygulamada, fondöten, yüzünüzdeki boşlukları da dolduracak; ve gereksiz kötü görünüm ortadan doğal bir şekilde kalkacaktır. T bölgesine ise, hafif bir pudra uygulaması gerçekleştirmeniz önerilmektedir.
Doğal makyaj nasıl yapılır? Fondöten uygulamasının tamamlanmasının ardından sıra gözlere geldiğinde, ilk olarak metal bir kirpik kıvırıcı ile, kirpiklerin dibinin doksan derece kıvrılması gerekmektedir. Kirpikler bu sayede hem uzun, hem doğal, hem de kıvrık görünerek doğallığınıza doğallık; güzelliğinize güzellik katacaktır. Kirpik kıvırma işleminin sonrasında ise, göz kalemi ile kirpiklerin dipleri, cilt rengine uygun olarak boyanmalıdır. Siyah göz kalemi esmerler, kahverengi göz kalemi ise açık tenliler için önerilmektedir. Bunun sonrasında ise, göz kaleminin arkasında bulunan sünger ile boya dağıtılarak doğal görünüme sahip olması sağlanmalıdır. Bunun ardından ise, maskara kullanımının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Maskara önce bir kat sürülmeli, sonrasında kuruması beklenmeli, ardından ise ikinci kat uygulanmalı, ve doğal görünüm elde edilmelidir. Maskaranın kurumasını beklemediğiniz takdirde maskara topak topak görünecek, hiç de doğal olmayacaktır. Böyle ise, hem uzun, hem de dolgun kirpiklere sahip olacağınızı göreceksiniz.
Doğal makyaj nasıl yapılır? Dudaklara sıra geldiğinde ilk önce parmağa dudak balmı alınmalı, sonrasında da dairesel hareketlerle dudaklara uygulanması gerçekleştirilerek, hem kan dolaşımı arttırılmalı, hem de çatlak görünüm kapatılmalıdır. Daha sonra dudak rengine uygun bir ruj dudaklara dokundurularak doğal bir renk oluşması sağlanır, sonrasında bu ruj, iki dudak birbirine sürülerek yedirilir; ardından da bir peçete iki dudağın arasına alınarak rujun fazlası alınır. Sonrasında, dudakların orta kısmına parlatıcı uygulanarak dudakların dolgun, aynı zamanda da doğal olması sağlanır.
İşte erkekler böyle makyajı seviyorlarmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası