Dudak Makyajı Nasıl Yapılır? İnce Dudakları Dolgunlaştırmak Ve Kalın Dudaklar İçin Makyaj Bilgileri

Dudak Makyajı Nasıl Yapılır? İnce Dudakları Dolgunlaştırmak Ve Kalın Dudaklar İçin Makyaj Bilgileri

Bu yazımızda sizlere, dudak makyajı nasıl yapılır sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz; ancak dudak makyajı nasıl yapılır sorusunun yanıtı sayesinde, dudaklarınızı ön plana çıkartmanın yollarını da öğreneceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. İnce dudakları kalınlaştırmak, ince dudakları dolgunlaştırmak gibi pek çok bilgiyi yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. O halde, dudak makyajı nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını birlikte öğrenelim:

İnce dudakları dolgunlaştırmak; ve ince dudakları kalınlaştırmak: Bunun için dudak makyajı nasıl yapılır sorusunun yanıtına bakacak olursak, dudaklarınızın çevresine kalem ile bir çerçeve oluşturmanız gerektiğini belirtmemiz gerekir. Bunun sonrasında ise dudaklarınıza parlak rujlar uygulamanız gerektiğini belirtmemiz gerekmektedir.

Dudak makyajı nasıl yapılır sorusunun yanıtını düşük dudaklı bayanlar için vermek istersek, dudakların birleşme noktasına öncelikle fondöten sürülmesi gerektiğini belirtmeliyiz. Bunun sonrasında, üst dudağın kenarına kalem ile ince bir çizgi çekilmeli, alt dudağın kenarına ise kalem ile çekilecek olan çizgi daha kalın tutulmalıdır.

Kalın dudaklar için makyaj hakkında bilgi verirken de şunu belirtmemiz gerekir: kalın dudaklar için makyaj sırasında, dudakların çevresine fondöten sürülmesi gerekmektedir. Bunun sonrasında da ruj uygulaması yapılmalıdır; ancak kalın dudaklara ruj sürerken, rujun tonunun kesinlikle mat olmasına dikkat etmeniz gerektiğini de belirtmeliyiz…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.