Dudak Dolgunlaştırıcı Makyaj Önerileri

Dudak Dolgunlaştırıcı Makyaj Önerileri

Makyajla dolgun dudaklar elde etmek aslında herkesin hayalidir. Çünkü pek çok kişi ince dudak görünümünü sevmez ve bu nedenle de botoks uygulamalarına başvurur. Botoks belki dudak dolgunlaştırma yöntemleri arasında yer almaktadır; ama ince dudakları dolgunlaştırmak için yeterince güvenli değildir. Dudak dolgunlaştıran makyaj; ya da dudak dolgunlaştırıcı makyaj ise bir kaç dakika içerisinde yapılabilir ve botoks gibi tehlikeli durumları da ortaya çıkartmaz: Peki bunun için hangi adımları izlemek gerekir?

Makyajla Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri

■ Dudak dolgunlaştıran makyaj önerilerinde bulunmadan önce, haftada bir kere yapmanız gereken bir dudak bakım önerisini sizlerle paylaşalım ki bunun için ihtiyacınız olan şeyler: bir adet diş fırçası, bir dudak balmı ve bir dudak parlatıcısıdır. Haftada bir yapmanız gereken bu bakımda malzemeleri kullanım aşamalarınız şu şekilde olmalıdır: İlk olarak dudaklarınıza dudak balmı uygulamalısınız. Ardından kullanmadığınız, temiz bir diş fırçası ile dudaklarınızı fırçalayın. Sonrasında da dudak parlatıcısı sürüp dudaklarınızı dinlenmeye bırakın. İnce dudakları dolgunlaştırmak için kullanacağınız bu yöntem aynı zamanda peeling etkisi de gösterdiği için dudaklarınızı daha pürüzsüz gösterecektir.

■ Aydınlatıcı, son zamanların en sık kullanılan makyaj malzemeleri arasında yer alıp, dudak dolgunlaştırıcı makyaj hileleri arasında da yer almaktadır. Uygulayacağınız bölgeye ışık etkisi yaratacağı için ince dudakları dolgunlaştırmak adına kullanılabilen aydınlatıcıdan bu anlamda, onu üst dudaklarınıza sürerek yararlanabilirsiniz.

■ Makyajla dolgun dudaklar elde edebilmek için en sık başvuracağınız kozmetik ürünün adı ise elbette ruj’dur. Ruju tabi ki alt ve üst dudaklarınıza sürmelisiniz; ama bunu yaparken kullanacağınız renk açık bir renk olursa, dudaklarınızın daha dolgun görüneceğini de unutmayın. Koyu renk rujlarla dikkatleri dudaklarınıza daha fazla çekebileceğinizi düşünebilirsiniz, ama dudakları dolgun gösteren rujlar açık renk rujlardır.

■ Dudak dolgunlaştıran makyaj için dudak kaleminden de yararlanabilirsiniz. Bunun için dudak renginizin en çok iki ton daha koyusu bir dudak kalemi kullanmalısınız. Sonra da kalemin iç kısmını dudak parlatıcısı ile doldurarak, daha dolgun görünen dudaklara sahip olduğunuzu görebilir ve bunu insanlara gösterebilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.