Doğal Dudak Makyajı İçin Dudak Makyajının Püf Noktaları

Bu yazımızda, dudak makyajı nasıl yapılır diyenler için dudak makyajının püf noktalarından söz ederek doğal dudak makyajı ile ilgili bilgilerin aktarımını gerçekleştireceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de dudak makyajı nasıl yapılır diyerek dudak makyajının püf noktalarını öğrenmek, ve doğal dudak makyajı yapmak istiyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Doğal dudak makyajı yapmak adına, dudak makyajı nasıl yapılır diyenler, dudak makyajının püf noktaları arasında ilk olarak şu detaya dikkat etmelidirler ki, kan dolaşımının hızlanması büyük önem taşımaktadır. Aynı zamanda dudaklarda bulunan çatlakların giderilmesi de çok önemlidir. Bunun için ilk olarak balm uygulamasının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Balm dudaklara parmak yardımı ile sürülmeli, sonrasında ise, ortalama yarım dakika boyunca dudaklara, dairesel hareketler ile masaj yapılmalıdır. Bu noktada balm çatlakların arasına girer; ve yapılan masaj ile de kan dolaşımının hızlanması olanaklı hale gelmektedir. Kan dolaşımının hızlanması demek, dudak renginin, doğal bir şekilde iki tona kadar daha koyulaşmasını sağlayacaktır.
Doğal dudak makyajında sonraki adım, dudaklara rujun sürülmesi olacaktır; ancak bastırarak yapılan bir ruj uygulaması değil, sadece rujun dudaklara değdirilmesi ile uygulanan ruj doğallığı daha ön plana çıkartacaktır. Bunun yanında, peçete ile dudaklarınıza bastırarak fazla ruju almanız da büyük önem taşımaktadır. Doğal dudak makyajında sonraki adım ise, dudakların ortasına yoğun bir şekilde uygulanmak kaydı ile parlatıcı uygulanmasıdır. Bu şekilde dudaklarınızda ışık daha fazla yansıyacak, ve böylelikle de dudaklarınız daha dolgun görünecektir; hem de doğal bir şekilde…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası