Clean Girl Makyajı Clean Girl Makyajı Nasıl Yapılır Yapılışı

Clean Girl Makyajı Clean Girl Makyajı Nasıl Yapılır Yapılışı

Clean Girl makyajı TikTok’ta gördüğümüz ve hem beğendiğimiz hem de son zamanların en popüler makyaj türleri arasında yer alan güncel makyajlardan bir tanesi. Son zamanlarda bildiğiniz gibi TikTok’ta pek çok şey popüler oluyor. Aslında insanlar farklılık yaratmak adına da çok çeşitli şeyler deniyorlar. Hatırlarsanız anime makyajı da bu yenilikler arasında yer alıyordu.

Makyajla yakından ilgili olanlar bile bazen neyi nasıl yapacakları konusunda bir tedirginlik içerisine girebiliyorlar. Çünkü bir makyajı tamamlamak adına birbirinden çok farklı makyaj malzemeleri kullanılabiliyor. Bazen de birmakyaj malzemesi diğerinin yerine geçiyor. Bu nedenle Clean Girl makyajı hakkında bilgi sahibi olmak önemli.

Elinizde bulunan malzemelerle yapacağınız bazı hileler size TikTok’tan fırlamış imajı verecek. Ve siz de onlar gibi olabileceksiniz. O halde ilk olarak küçük bir anlatım ile bu makyajın ne olduğunadeğinip, sonrasında da nasıl yapılacağını gözden geçirmeye başlayalım. MaviBoncuğum olarak yenilikleri takip etmenize her zaman yardımcı olmaya devam edeceğiz.

Clean Girl Makyajı

Clean Girl makyajı, TikTok’un günümüzde en popüler makyaj trendleri arasında yer alıyor. Hedefinde taze, doğal ve temiz bir görünümü barındırıyor. Bunun için likit ve krem formundaki makyaj malzemelerinden yararlanılıyor. Doğal bitişli birmakyaj olduğunu belirtmeden de geçmeyelim.

Clean Girl Makyajı Nasıl Yapılır

Clean Girl Makyajı

Clean Girl makyajı yaptığınızda onu kombinlemeniz gereken takı,saç ve kıyafet modelleri ise şu şekilde. Toprak tonlarında keten kıyafetlerin altına spor ayakkabılar giyilmeli. Duştan çıkmış gibitemiz kokan parfümler kullanmalısınız. Kıyafetinizi altın ya da gold minimal takılar ile tamamlamalısınız. Saç şekliniz ise yapışık topuz olabilir.

Bu detayların tamamını bir arada düşündüğümüzde aslında yapılan şeyin sadece bir makyajdan ibaret olmadığını, aslında bir stil de olduğunu anlayabiliyoruz.

Clean Girl Makyajı Nasıl Yapılır?

Clean Girl makyajı nasıl yapılır? Bu sorunun yanıtını hem kullanacağınız makyaj malzemelerini anlatmak hem de olayı sizin adınıza kolaylaştırmak adına maddeler halinde verelim:

Clean Girl Makyajı Nasıl Yapılır

• İlk işiniz cildinizde doğal bir görünüm sağlayan, nemli, cilt kusurlarını gizleyen ama yokmuş gibi görünen bir fondöten seçmek olmalı. Fondöten nasıl seçilir başlıklı konumuzu bu noktada gözden geçirebilirsiniz.

• Fondöten kullanmanızın sonrasındayapmanız gereken birdiğer işlem ise kapatıcı kullanmak. İlk olarak kapatıcınızı alt kirpik diplerine kullanmalı ve şakaklarınıza doğru sürmelisiniz. Bu şekilde gözlerinize çekik bir hava katmışolacaksınız. Ardından da iyi birkapatıcı ile göz altı halkalarınızı kapatmanız gerekecek.

Clean Girl makyajı nasıl yapılır sorusunun yanıtı için birsonraki adımda aydınlatıcı, allık ve bronzer kullanmalı ve bu işlemi olabildiğince doğal görünecek şekilde yapmalısınız. Elde edeceğiniz görünüm güneşte kendiliğinden yanmış izlenimi vermeli. Dolayısı ile doğal bitişli malzemelerden faydalanmalısınız.

Bronzerin yukarı doğru uygulanması ve bu şekilde lifting etkisinin elde edilmesi gerekiyor. Allık için doğal pembe tonları tercih etmeli ve yüzünüzde kendiliğinden kızarmış izlenimi vermelisiniz. Sıra aydınlatıcıya geldiğinde ise alın ortası, burun ucu, çene… gibi bölgelere likit bir aydınlatıcı kullanmayı tercih edebilirsiniz.

• Bir sonraki adımda ise sıra kaşlara geliyor. Bu aşamada kaşlarınızı yukarı doğru, renkli maskara ile sabitlemelisiniz. Ardından da ince uçlu bir kaş kalemi yardımı ile kaşlarınızdaki boşlukları doldurabilirsiniz.

Clean Girl Makyajı Yapılışı

Clean Girl makyajı yapılışı ile ilgili adımları maddeler halinde sıralamaya devam ediyoruz.

• Sırada dumanlı bir eyeliner uygulaması bulunuyor. Bunun için siyah ve keskin bir ton değil kahverengi bir göz kalemi ya da far kullanmanız gerekiyor. Yapmanız gereken işlem hafifçe eyeliner çekmek ve sonrasında bir sünger aplikatör yardımı ile dağıtarak dumanlı bir görünüm vermekten ibaret.

Clean Girl makyajı yapılışı için son adım kirpilerinizi yoğun, uzun ve kıvrımlı göstermek. Bunun için kendinize uygun bir maskara bulabilir; son adımı da bu şekilde tamamlayabilirsiniz. Göreceksiniz ki yapmış olduğunuz işlem kimsenin dikkatinden kaçmayacak. Yeter ki doğru taktikleri doğal ve kalıcı; aynı zamanda suya dayanıklı malzemelerle uygulayın.

Clean Girl makyajı yaptığınızda insanların size bir TikTok yıldızı olarak baktığını görebilirsiniz. Bununla da kalmayıp size yaptığınız şeyin sırrını soran pek çok kişi ile karşılaşmanız da muhtemel. İsterseniz önce deneyebilir; sonrasında ise konu altına yorumlarınızı yazarak almış olduğunuz tepkileri ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. En yeni ve popüler trendleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.