Cilt Tipine Göre Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere, fondöten seçimi nasıl yapılır; ve fondöten seçimi nasıl olmalıdır sorularının yanıtları arasında yer alan fondöten seçerken nelere dikkat etmeliyiz sorusunun da yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Makyajın olmazsa olmazı, kusurların kapatılmasının neredeyse tek yöntemi olan fondöten seçimi, eğer cilt tipine göre yapılmazsa, bu durumda makyajda bir takım problemler olacak, ve güzelliğinize gölge düşecektir. O halde hiç zaman kaybetmeden soralım: fondöten seçimi nasıl yapılır?

Fondöten seçimi nasıl olmalıdır, ya da fondöten seçerken nelere dikkat etmeliyiz sorusunun yanıtları arasındaki en önemli detay cilt tipidir. Her şeyin öncesinde cilt tipinizi bilmeniz gerekmektedir. Fondöten seçimi nasıl olmalıdır diyenler için, cilt tipleri, ve fondöten seçimi hakkında bilgilerimizi aktarmaya başlayalım:
Yağlı ciltler: Her ne kadar iyi de temizlenseler, cilt bir süre sonra yeniden yağlanacağından parlamaya neden olacaktır, ve parlaklık makyajı da olumsuz yönde etkileyecektir. İşte bu nedenle, aradaki dengenin kurulması adına mat bir fondöten seçimi yapılması gerekmektedir. Fondötenin donuk görünümü, makyajın parlamasının önüne geçecektir.
Normal ciltler ve kuru ciltler: Ciltte bulunan yağ seviyesinin az olması dolayısı ile biraz yağa; biraz da neme ihtiyacı bulunmaktadır. Şeffaf fondöten seçimi bu tür ciltler için ömnemlidir. İçeriğinde az miktarda yağ bulunan şeffaf fondötenler, üretilmeleri sırasında içeriklerine eklenmiş olan nemlendirici ile cildin beslenmesini de olanaklı hale getireceklerdir.
Problemli ciltler: İçeriğinde antiseptik bulunan fondöten seçimi gerçekleştirecek olurlarsa, hem sivilce, ve aknelere karşı ciltlerini korur, hem de makyajda güzelliği sağlayabilirler. Bu ciltler için önceki zamanlarda fondöten kullanımının hiç önerilmediğini de belirtmemiz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası