Bacakları Güzel Göstermek İçin Yapılabilecekler

Yaz aylarının yaklaşması, ve çorap kullanmadan etek; ve şortların giyilecek olması, aklımıza, bacakları güzel göstermek için yapılabileceklerin neler olduğunu getiriyor. Bu nedenle yazımız içerisinde sizlere bacakları güzel göstermenin yollarından; ve bacak makyajı nasıl yapılır sorusunun yanıtlarından söz etmeye çalışacağız. Böylelikle, bacaklarınızın da yüzünüz kadar güzel olacağını belirtebiliriz…

Bacak Makyajı Nasıl Yapılır?

Bacakları güzel göstermenn yolları arasında ilk olarak fondöten kullanabileceğinizi belirtmeliyiz. Bunu, tercihe göre likit fondöten ile yapmanız önerilmektedir. Ama BB krem; ya da CC krem de kullanabilirsiniz. Eğer hiç birisi yoksa da pudradan yardım alabilirsiniz. Tercihiniz hangisi olursa olsun, ten rengini eşitlemek için gerçekleştireceğiniz bu uygulamada, kullanacağınız ürünün, cilt renginiz ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Fondöten, ya da BB krem, veya CC krem kullanacaksanız ilk olarak nemlendirici kullanmanız gerekecektir. Sonrasında da, likit fondöteni sünger ile uygulamanız önerilir. Ama eğer pudra kullanacaksanız, dağıtması zor olacağından dolayı vücut losyonunuzla karıştırarak cildinize uygulamanız önerilmektedir. Her birinin aynı etkiyi yaratacağını, ve bacakları güzel göstermek için etkili yöntemler olduklarını belirtmemiz gerekiyor.

Bacaklarınızı güzel göstermek için ışıltılı pudralardan da yardım alabilirsiniz. Işıltılı pudra ile, bacaklarınızın en güzel kısımlarına kontür yapabilir; ve diğer bölgeleri geri planda bırakabilirsiniz. Aynı uygulama yüze de yapılmakta, ve iyi sonuç alınmaktadır. Kaval kemiğinin olduğu kısımların, özellikle ışıltılı pudra uygulamasına tabi tutulmasının önerildiğini de belirtmeden geçmemeliyiz.

Biraz önce, bacak makyajı için, vücut losyonunuzun içerisine bir miktar fondöten, ya da BB krem ekleyerek karıştırıp, bir sünger yardımı ile bacaklarınıza uygulamanızın iyi sonuç vereceğini belirtmiştik. Ancak, bu bilgiye eklemek istediğimiz detay, bu işlemin sonrasında bacaklarınızda parlamanın olabileceği. Bu nedenle, bu uygulamadan sonra bacaklarınıza bir de transparan pudra uygulamanızı önerebiliriz.

Bacaklarınızın, olduğundan daha ince görünmesini istiyorsanız ise, yapmanız gereken, biraz önce saydıklarımızın hiç birini uygulamayıp, sadece aydınlatıcıdan yardım almanızın gerekliliğidir. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken konu, aydınlatıcının dizlere sürülmemesinin gerekliliğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası