Anime Makyajı Nasıl Yapılır? Anime Makyaj Malzemeleri

Anime Makyajı Nasıl Yapılır? Anime Makyaj Malzemeleri

Anime makyajı, genellikle Japon çizgi film karakterlerine özenenler tarafından yapılıyor. Bu özenti belki sizde var ve toplum karşısına farklı bir görünümde çıkmak istediğiniz anda aklınıza onlar gibi görünmek geliyor. Belki de partnerinizin Japon çizgi film karakterlerine olan ilgisini fark edip onu şaşırtmak istiyorsunuz…

Peki bunu nasıl yapacaksınız? İlerleyen bölümlerde konu ile ilgili tüm detayları sizlerle paylaşacağız. Ancak bunu başarabilmek adına elinizde bir hayli makyaj malzemesinin bulunması gerektiğini de belirtmeden geçmemeliyiz. Pek çok kadının elindede zaten bunu başarabilecek kadar çok makyaj malzemesi vardır.

Peki anime makyajı nedir? Aslında bu makyaj türü, Asya’dan doğan çizgi filmlerde bulunan kızlardan geliyor. Ve uygulayan kızlara da anime girl deniyor. Onlar Asya’lı kadınların aksine iri gözlüler. Elmacık kemikleri çok belirgin. Ve pek çoğumuzun kapatmaya çalıştığı çiller, yüzlerinde bol miktarda bulunuyor.

Anime makyajını yapmak için çok sayıda makyaj hilesini bilmek gerekiyor. Buna göre gözler nasıl büyük gösterilir? Dudaklardaki renk geçişleri nasıl yapılır? Cilt nasıl kusursuz bir görünüme sahip olur? Parlak bir cildin sırları nelerdir…? Hiç merak etmeyin. Hiç makyaj yapmayı bilmeseniz dahi biraz sonra tüm detayları ile öğreneceksiniz. MaviBoncuğum olarak size bu avantajı sağlıyoruz.

Anime Makyajı

Anime makyajı genellikle özel partilerde, çocuklar için düzenlenen doğum günlerinde yapılan makyaj şeklidir. Ancak bu makyajı günlük yaşamında da farklı olmayı tercih eden her kadın rahatlıkla yapabilir. Ve özellikle de partnerine sevimli görünmek isteyen bir kişi, rahatlıkla bu makyaj tekniğini en azından bir kere deneyerek onun tepkisini ölçebilir.

Anime Makyajı Nasıl Yapılır

Anime Makyajı

Anime Makyajı Nasıl Yapılır?

Anime makyajı nasıl yapılır? Bunun için önce cildinizi parlak bir görünüme kavuşturmanız gerekiyor. Bunu yapmak adına doğru fondöten kullanımı gerçekleştirmelisiniz. Kapatıcılık oranı yüksek,uzun süre kalıcı ve C vitamini içeriği ile güneş koruma faktörlü, sizin ten renginize uygun bir fondöten işinizi yeterince görecek ve herkes cildinizin parladığını konuşacak…

Anime Makyajı

Anime Makyajı Nasıl Yapılır

• Sonrasında sıra göz makyajına geldiğinde, bunun için kirpik diplerinize ince bir eyeliner uygulayın. Bunun için ince uçlu eyeliner tercih ederseniz işiniz kolaylaşır. Kirpiklerinizi yoğun ve uzun gösteren birmaskara tercih edin. Ancak öncesinde göz punarlarınızı aydınlatmayı unutmayın.

Anime makyajı nasıl yapılır sorusunun diğer bir aşaması ise cildinize çil uygulaması yapmak. Bunun için kahverengi tonlarında bir göz kalemi tercih etmelisiniz. Kalemi cildinize dokundurup hemen gerikaldırmalısınız. Bu şekilde yapaylıktan uzak, doğal bir çil görünümü elde etmiş olursunuz.

• Bu makyajın en önemli özelliklerinden biri dudaklardaki renk geçişleri. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz? Aslında işlemin adı ombre ruj tekniği. Bunu yapabilmek adına mat rujları karıştırmak sureti ile kendinize özel renkler ortaya çıkartabilirsiniz. Bir kaç farklı deneme ile en iyisini bulabilmeniz mümkün. Ve bu renk size özel olacaktır.

Anime Makyaj Malzemeleri

• Anime makyaj malzemeleri arasında ilk sırada, gözleriniz ve özellikle de göz pınarı için kullanabileceğiniz aydınlatıcı etkili ve uzun süre kalıcı bir fondöten yer alıyor. Bu fondöten cildinizin gün boyu pürüzsüzgörünmesini sağlamalı. Böylece yaptığınız makyajın daha gerçekçi göründüğüne şahit olacaksınız.

• Biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi ince bir eyeliner çekebilmek adına ince uçlu bir eyeliner kullanmanız gerekiyor. Ve bunu yaparken de eyeliner ucunu olabildiğince uzatmalısınız. Ancak bu şekilde dikkat çekersiniz. Ve makyajınız da bu şekilde daha etkileyici olacaktır.

• Göz pınarlarınıza uygulayacağınız makyajın son dokunuşlarından biri de kullanacağınız aydınlatıcının rengi… Kullandığınız fondötenden farklı olarak inci ya da toz pembe tonlarında olabilir.

Anime makyaj malzemeleri arasında yer alan kahverengi göz kalemini cildinize sadece dokundurup çekmeli ve sonrasında makyaj süngeri kullanarak bu küçük noktaları hafifçe dağıtmalısınız. Böylece daha doğal bir görünüm eldeetmiş olursunuz.

• Dudaklarınızda kullanmanız gereken ombre ruj tekniğinde ise kolay dağılan iki tane mat ruja ihtiyacınız var. Yapmanız gereken bu rujları dudaklarınızın ortasına ve kenarlarına dokundurmak. Ardından da yayma işlemini parmaklarınızla yapmanızı öneriyoruz.

Anime makyajı, günlük hayatta çok sık yapılması söz konusu olmasa da farklı olmayı seven kadınların zaman zaman uygulayabilecekleri makyaj tarzı olarak bilinmektedir. Dudak dolgunlaştırıcı makyaj önerileri hakkında bilgileri linke tıklayarak elde edebilirsiniz. Unutmayın: sizi en iyi gösteren makyaj, sizin kendinizde en sevdiğiniz makyajdır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.