2019 Gelin Makyajı Önerileri

2019 Gelin Makyajı Önerileri

2019 gelin makyajı, özellikle düğününe kısa zaman kalan genç kızlar tarafından internet üzerinde çok araştırılıyor. Aslında 2019 gelin makyajları, 2018 yılına oldukça benziyor. Genel olarak bakıldığında sadece gelinlerde değil, tüm kadınlarda makyajın sade ve doğal olması tercih ediliyor. 2019 gelin makyaj modellerine baktığımızda, gözlerde yumuşak renkler, dudaklarda ise parlak dokunuşlar tercih ediliyor. Peki bunun haricinde 2019 gelin makyajına dair bilmeniz gerekenler arasında neler yer alıyor?

2019 Gelin Makyaj Modelleri

■ 2019 gelin makyajlarında dikkat edilmesi gereken ilk detay, yüzün sağlıklı ve canlı görünmesi. Mat ve solgun görünümlü bir yüzden ise kesinlikle kaçınmalısınız. Bu etkiyi, fondöten içerisine katacağınız bir kaç damla aydınlatıcı ile sağlayabilir; makyajınıza ışıltı katmış olursunuz. Ayrıca allık rengi tercihinizi de pembeden yana kullanmalısınız. Yanağınızın tam ortasından saç diplerinize doğru uygulatacağınız pembe allık sayesinde hem sade, hem doğal; hem de oldukça sağlıklı bir görünüme sahip olmuş olursunuz.

■ Sıra göz makyajına geldiğinde buğulu bakışlar elde edebilmek adına kahverengi tonlardan yararlanabilirsiniz. Bir de 2019 gelin makyajlarında grafik far makyajı ile çok sık karşılaşmaktayız. Siz bu makyajı da yine kahverengi ile bütünleştirebilir ve buğulu; aynı zamanda da etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Bu makyajı denediğinizde, modayı da yakından takip eden güncel bir gelin profili çizmiş olacaksınız.

■ 2019 gelin makyaj modellerine dahil edeceğiniz şeyler ne olursa olsun, sizin düğün boyu ışıltılı ve enerjik görünmek adına aydınlatıcı da kullanmanız gerektiğini hatırlatmadan geçmeyelim. Aydınlatıcınızı her zamankinden biraz daha yoğun kullanmak da makyajınızın doğallığını bozmayacaktır. Peki yüzünüzün hangi bölgelerinde aydınlatıcı kullanmalısınız? Aslında bu sorunun yanıtını çoğumuz, yüzümüzün yüksek bölgeleri olarak biliyoruz. Ayrıntıya indiğimizde ise elmacık kemiklerinden kaş kemiğine doğru, C şeklinde bir uygulama gerçekleştirebilirsiniz. Burun ucuna hafifçe dokundurabileceğiniz aydınlatıcınızı, gözlerinizi belirginleştirmek için göz pınarına, kaşlarınızı daha kalkık göstermek için de kaş altlarına uygulayabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak üst dudağın ortasına da aydınlatıcı uygulayabilir ve böylece dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz.

■ 2019 gelin makyajınızı strobing makyaj tekniği ile gerçekleştirirseniz, ışıl ışıl parlamanız dolayısı ile kendi düğününüzde güneş gibi parlarsınız ve bu size çok da yakışır, sonuç itibari ile herkesten daha çok dikkat çekecek olan kişi sizsiniz. Bronz ten makyajını da tercih edebilirsiniz. Bu makyaj da beyaz gelinlikle çok uyumlu bir ikili olacaktır. Elmacık kemiklerinize kontur yapmayı bronz ten makyajı sırasında unutmamalısınız.

■ 2019 gelin makyaj modellerinde dikkat etmeniz gereken son detay, kaşlarınızı çok ince şekillendirmemenizdir. Bunun için düğün öncesinde kaşlarınızı almaktan vazgeçip, bunun yerine kaş pomadı ile kaşlarınızın arasındaki boşlukları da doldurun. Bir de kaş maskarası ile kaşlarınızı yukarı doğru kaldırırsanız, yapmanız gereken başka bir işlem kalmamış olacaktır. Mutluluklar dileriz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.