Makyaj Hileleri Ve Makyajla Değişim

Makyaj Hileleri Ve Makyajla Değişim

Makyajla değişim hepimizin iyi şahit olduğu bir durum olmasına karşın, kimi makyaj kişiyi yaşlandırırken, kimi makyajın da gençleştirdiği biliniyor. Peki bir zaman tüneli olarak nitelendirilen makyajda renk seçimi nasıl olmalı? Bu yazımızda sizlere bundan bahsederek, bir yerde makyaj hileleri hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamaya çalışacağız. Makyajla değişim yaşayacaksanız, bu değişimi istediğiniz şekilde yaşamalısınız; öyle değil mi? İşte makyaj hileleri arasında yer alan, makyajda renk seçimi:

Makyajla değişim ilk olarak allıkla başlar. Allık rengi seçiminde dikkatli olmanız önerilir; çünkü allık rengi seçimi ile yaşlı, ya da genç görünebilirsiniz… Allık rengi seçiminde şunu bilmelisiniz: allık renkleri arasında yer alan koyu tonlar sizi yaşlı gösterecektir. Allık renkleri arasında yer alan açık tonlar; özellikle de açık pembe; ve şeftali tonları ile daha genç görünmeniz mümkün. Makyaj hilelerinde, allık rengi seçiminde bir de şunu bilmelisiniz ki, allık uygulamasından sonra süreceğiniz hafif bir dudak parlatıcısı,daha canlı bir cilt; ve genç bir görünüm anlamına gelmektedir.

Makyaj hileleri arasında yer alan bir diğer nokta da fondoten uygulaması ile ilgili. Koyu tonlarda; ve yoğun uygulanan fondotenin kişiyi daha yaşlı göstereceği bilinmeli, hatta, yoğun uyguanan fondoten ile ortaya çıkan kozmetik parçalarının kırışıklıkların arasına gireceği bilinmeli, bu nedenle, kişinin, yanlış fondoten uygulaması ile en az yirmi yaş yaşlanacağı kesinlikle unutulmamalı. Fondoten rengi nasıl seçilir sorusunda açık tonlar tercih edilmeli. Makyaj hilelerinde ise şu unutulmamalı: fondoten uygulamasının öncesinde mutlaka bir nemlendiricinin kullanılması önerilmektedir.

Ruj renkleri de ilgi çekmektedir. Şöyle ki, ruj renkleri arasında yer alan koyu tonlar; ve yine ruj renkleri arasında yer alan parlak renkler, kişilerin yaşlı görünmesine neden olmaktadır. Ruj rengi seçiminde açık, ve dudakları benli gösteren tonların tercih edilmesi gerekmektedir. Bu sayede dudakların daha iri; ve dolgun olması da olanaklı hale gelecektir.

Far renkleri için de, ruj renklerinde geçerli olan durum geçerlidir. Far renkleri arasında yer alan koyu tonlar yerine, far renkleri arasında yer alan açık tonlar tercih edilmelidir; ve far renkleri arasında yer alan çok parlak renklerin de kişileri yaşlı gösterdiği bilinmelidir.

Makyajla değişimde eyeliner faktörünün de unutulmaması gerekmektedir. Makyaj hileleri arasında eyelinerden söz etmek istersek: göz kapağını bir baştan bir başa eyeliner ile dolduracak olursanız; ve eyeliner renkleri arasında yer alan simsiyah bir ton kullanırsanız yaşlı görüneceksiniz. Göz kapağınıza hafif bir kalem uygulamak ise, makyaj hileleri arasında, sizin daha genç, ve gözlerinizin daha parlak görünmesini olanaklı hale getirecektir.

Makyajla değişimi anlatırken son olarak, makyaj hileleri arasında yer alan parlatıcıdan söz etmemiz gerekmektedir. Dudaklarını komple parlatıcı ile kapatanlar, yaşlı görüneceğinizi bilmelisiniz. Makyaj hileleri ile genç görünmek istiyorsanız, sadece, alt dudağın, orta kısmına parlatıcı uygulamanız önerilmektedir…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.