Laser Epilasyon Hakkında Bilgi Epilasyonun Zararı Varmı?

Laser Epilasyon Hakkında Bilgi Epilasyonun Zararı Varmı?

Kendisine bakım yaptıran kesimin sadece bayanlar olduğunu düşünüyorsanız yanılanlardansınız. Örneğin, günümüz şartlarında, erkeklerde epilasyon, oldukça yoğun bir şekilde uygulanmakta. Peki erkeklerde epilasyon en çok hangi bölgelere uygulanıyor? Erkeklerde epilasyon en çok, ense, boyun, elmacık kemiği, ve sırtta uygulanıyor. Peki erkeklerde epilasyon uygulamasında bu denli önemli bir artış gözlemlenirken, epilasyon hakkında bilgi sahibi olmak istemez misiniz? Bu yazımızda sizlere, epilasyon hakkında bilgiler vermeye çalışacağız…

Laser epilasyon hakkında bilgi edinmek ile işe başlarsak, epilasyonun zararı var mı? Epilasyonun zararları, ve epilasyonun yan etkileri nelerdir? Epilasyonun zararı var mı sorusuna yanıt vererek başlayalım: Laser epilasyon hakkında bilgi edinirken şunu bilmelisiniz ki, laser epilasyon ile uygulanan ışınlar, sadece orta deriye kadar nüfus etmektedirler. Laser epilasyon hakkında bilgi edinirken, ışınların, deri altına, ya da organlara ulaşamayacağının bilinmesi gerekmektedir. Laser epilasyon ile uygulanan ışın yayılabilen bir ışın da değildir, sadece laser epilasyon uygulanan bölgeye etki eder; ve belirli bir derinliğe, maksimum da orta deriye kadar etki eder.
Epilasyonun zararı varmı sorusuna bir yanıt da, epilasyonun zararları arasında, herhangi bir yanmanın olup olmadığıdır. Epilasyonun yan etkileri arasında yanmadan söz edilmemektedir. Çünkü, laser epilasyon hakkında bilgi edinirken bilmelisiniz ki, soğutucu jeller ile önceleri deri soğutulurken, günümüzde, deriyi soğutan, soğuk hava üreten, kriyo isimli makineler kullanılmaktadır, ve epilasyonun zararları arasında yanmadan söz edilmemektedir.
Epilasyonun zararı varmı sorusunun bir diğer yanıtı da, epilasyonun yan etkileri arasında, iz bırakıp bırakmamasının bulunduğudur. Epilasyonun zararları arasında iz bırakma durumu, eğer laser epilasyon doğru uygulanırsa söz konusu olmayacaktır. Laser epilasyon hakkında bilgi verirken, cilt tipi, ve kılların tipine uygun enerjinin kullanılması gerektiğinden bahsetmemiz gerekmektedir. Bu şekilde, epilasyonun zararları arasında iz bırakmasından söz edilmemektedir, sadece, yarım saat ile bir saat arasında kaybolan bir kızarıklıktan söz edilmektedir… Ancak, laser epilasyon, kesinlikle bronz tenlere uygulanmamalıdır. Bu gibi bir durumda, altı ay gibi bir süre geçmeyecek beyaz lekelerle karşı karşıya kalınması muhtemeldir.
Laser epilasyon uygulanırken, epilasyonun zararları arasında benlerin yer aldığının unutulmaması gerekmektedir. Benlerde epilasyon uygulaması gerçekleştirilirse, yanıklar; ve kabuklar oluşabilir. Laser epilasyon deride yapısal bir takım değişikliklere sebebiyet verebilir.
Erkeklerde epilasyon sıklığı, günümüzde önemli derecede artış göstermiştir. Erkeklerde epilasyon en çok, ense, boyun, sırt; ve elmacık kemiklerine uygulanmaktadır.
Genital bölge epilasyonda bir ön yargı söz konusudur. Genital bölge epilasyonu yumurtalıklara ve rahme olumsuz etkilerde bulunur, ve kısırlık yapar gibi bir ön yargı bulunmaktadır. Genital bölge epilasyonunda bu gibi bir sorun söz konusu değildir. Epilasyonun yan etkileri arasında, genital bölge de dahil, orta derinin altına inmek gibi bir durum söz konusu değildir.
Epilasyonu kimler uygulamaz derseniz, 14 ya da 15 yaşından küçüklerin epilasyon yaptırması zararlıdır. Belirtilen yaşlardan sonraki herkes laser epilasyon uygulaması gerçekleştirebilir, fakat ergenlik döneminde olan kişilerin hormonlarının çok aktif olması sebebiyle, laser epilasyonun daha geç sonuç verebilmesi söz konusu olabilmektedir.
Epilasyon yöntemlerinin ve epilasyon makinelerinin her sene değiştiğini söyleyebilmek mümkün. Bununla birlikte, epilasyon yöntemleri arasında yer alan bazı uygulamalarda, başarı oranı daha yüksektir. Epilasyon yöntemleri arasında en başarılı olanlara bakmak istersek: day laser, Nd yağ laser, ve Alexander laserdir…
Kadınlarda epilasyon, en çok, kasık bölgesi, koltuk altı, ve bacaklarda uygulanmaktadır. Kadınlarda epilasyon, yüz, ve kol bölgesinde de uygulanabilmektedir.
Epilasyona olan talep, her yaş grubu için söz konusu iken, özellikle gençler, laser epilasyona karşı daha çok rağbet göstermektedirler.
Epilasyon sonrasında, eğer epilasyon yüze uygulanmışsa, güneş koruyucular günlük olarak uygulanmalıdır. Epilasyon uygulamasının yapıldığı gün, kese; ve sıcak banyo uygulanmamalı, bir kaç gün ise güneşe maruz kalınmalıdır. Epilasyon sonrasında deri kuruma eğilimi göstereceği için, mutlak surette günlük nemlendirici uygulanması gerekmektedir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.