Kalça Egzersizleri En Etkili Kalça Egzersizleri Nelerdir?

Kalça Egzersizleri En Etkili Kalça Egzersizleri Nelerdir?

Kalça egzersizleri pek çok kişi tarafından sadece tamamen estetik kaygılar nedeniyle yapılmaktadır. Çünkü çoğumuz şunu bilmeyiz: Eğer kalçada bulunan güçlü ve etkili kasları koruyabilir ve çalıştırırsak, diz, bacak ve sırt bölgesinde bulunan ortopedik problemlerin çoğunu oluşmadan önleyebilir, var olanları da giderebiliriz.

Modern çağın aslında en büyük kabusu hareketsiz yaşam. Gün içerisinde çok fazla zamanı oturarak harcıyoruz. Bu da beraberinde kalça kaslarının tembelleşmesine ve dolayısı ile kalçaların az çalışmasına neden oluyor. Ancak bu sorunların çok basit bir çözümü var ki o da kalça egzersizleri yapmak.

En Etkili Kalça Egzersizleri

Kalça Egzersizleri

Herkesin spora gitmeye vakti yok. Bazılarımızın ise spor salonlarına verecek parası yok. Dolayısı ile hareketlerimizin bilinçli olması çok önemli. Aksi halde sakatlanmaya varan problemler yaşayabilmemiz mümkün. Vereceğimiz hareketler ise kalçalarınızı sıkılaştırabilmek için kolaydan zora doğru sıralanmıştır.

En Etkili Kalça Egzersizleri

En etkili kalça egzersizleri arasında ilk sırada yer alan ve önereceğimiz yöntem aslında çok basit ama çok da etkili. Ve uzun süre devam etmeniz halinde size büyük bir yol katettirecek. Yapmanız gereken tek şey ayağa kalkmak. Ve iki kalçanızın arasında bir ceviz varmış da onu kıracakmış gibi sıkmak… Hareketi bir kaç dakika yaparak aslında kalçanızı ne kadar çalıştırdığınızı görebilirsiniz.

• Glute Bridge de en etkili kalça egzersizleri arasında yer alan birdiğer hareket. Bunun için bir mat üzerine ya da halıya sırt üstü yatın. Ardından dizlerinizi büküp ayaklarınızı yeredüzolarak basın. Ve kalçalarınızı sıkarak onları da yukarı kaldırın. Ve hızlı birşekilde indirip aynı hareketi yeniden tekrarlayın. Kolay bir hareket olmakla birlikte tekrar gerektirdiğini unutmayın.

• Single-Leg Blute Bridge de bir diğer yapabileceğiniz kolay hareket. Bunun için yine yere sırt üstü uzanın ve dizlerinizi büküp ayaklarınızı yere düz basın. Ardından kalçanız yukarıdayken bir bacağınızı yukarı kaldırın. Yerde olan ayağınızın da topuğunu itmeyi unutmayın.

Kalça Egzersizleri

Kalça Egzersizleri

Hip Thrust hareketinde ise bir ağırlık bankını ya da evde sert bir koltuk veya yatağı kullanabilirsiniz. Bu hareket için başınızı yüksek yere koymalı ve dizinizi aşağı doğru bükerek bir ayağınızı yere basmalısınız. Diğer ayağınıza ise bir ağırlık bağlayıp büktüğünüz yerden öne doğru uzatmalısınız. Kalça egzersizleri arasında oldukça etkili bir harekettir.

Maviboncugum.com içerisinde bunun gibi çok daha detaylı bilgilere de ulaşabilirsiniz. Örneğin masa başı egzersizleri nasıl yapılır sorusunun yanıtı ve duruş bozukluğu nasıl düzeltilir konularında bilgilere linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.