Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır Faydaları Limon Sarımsak

Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır Faydaları Limon Sarımsak

Maydanoz kürü, sağlıklı olması adına pek çok kişi tarafından çok sık tercih ediliyor. Ve genele baktığımızda insanların bu kürü uygulamalarının farklı nedenleri, maydanozun çok farklı yararları olması dolayısı ile mümkün hale geliyor. En önemli etkilerinin başında ise zayıflatma etkisi yer alıyor.

Çünkü maydanozun faydaları arasında hem yağyakma etkisihem de ödem söktürücü özelliği bulunuyor. Bunun yanında çok fazla C vitamini içeriğine sahip olan bu yeşillik mineral bakımından da oldukça güçlü bir içeriğe sahip. Dolayısı ile Demir eksikliği probleminin giderilmesine de katkıda bulunuyor.

Adet sancılarının giderilmesine de katkıda bulunan maydanoz kürü haricinde maydanozun yemek ve salatalarımıza lezzet verdiğini bilmeyenimiz yok. Ancak artık bu yeşilliği pazar tezgahlarında bile yüksek fiyatlara görebiliyoruz. Keşke evlerimizde müsait bir bahçe ya da balkonumuz olsa da kendi maydanozumuzu kendimiz eksek öyle değil mi?

Maydanoz Kürü Nedir?

Maydanoz kürü nedir sorusuna yanıt olarak, kürün maydanozla uygulanan ve aslında en çok kullanılan detoks yöntemlerinden bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz. Belirli süre zarfında uygulanan bu kür,zaman zaman ara verilerek yeniden başlanması şeklinde devam eder.

Maydanoz Kürü Faydaları

Maydanoz Kürü

Genel olarak ödem söktürücü etkisi, yağ yakma özelliği ve metabolizmayı hızlandırması için zayıflama amaçlı kullanılır. Doğru şekilde uygulanması halinde kürün faydalarından çok kısa zaman içerisinde yararlanmaya başlayabilirsiniz. Böylece de hemen sonuç elde etmiş olursunuz.

Maydanoz kürü nedir sorusunun yanıtı baz alındığında, kürün faydaları sadece bu kadarla sınırlı kalmaz. Örneğin sizonu zayıflamak için de tüketiyor olsanız, o arka planda sizin adet sancılarınızı da kesecektir. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmesi ve idrar yolu enfeksiyonlarınızı gidermesi de cabası…

Maydanoz Kürü Faydaları

Maydanoz kürü faydaları hakkında bilgi sahibi olmak isterken sahip olmanız gereken ilk bilgi, kürün zayıflatma etkisidir. Bunu hem yağ yakarak hem de ödem söktürerek gerçekleştirir. Metabolizmayı hızlandırma özelliği degösteren maydanoz kürü ile 1 haftada 3 kilo verebilirsiniz.

Bu kür ile daha fazla kilo vermek için yaşam tarzınızadaha fazla spor ve egzersiz de eklemeli ve gün içerisinde aldığınız kalorimiktarını azaltmalısınız.

Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır?

Maydanoz kürü nasıl yapılır sorusunun yanıtı için, hazırlanan tarifin taze olması büyük önem arz ediyor. Beklemiş bir karışım istediğiniz sonucu almanızı önleyebilir. Dolayısı ile sabah uyandıktan sonra, kahvaltının yarım saat öncesinde hazırlayıp hemen de tüketebilirsiniz.

Bu şekilde 15gün ard arda uygulamanız gereken maydanoz kürü nasıl yapılır sorusunun yanıtı için 10gün aravermelisiniz. Sonrasında küre 15 gün daha, kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Maydanoz Limon Kürü Faydaları

Maydanoz limon kürü, sizin için aynı anda pek çok faydayı bir arada sunabilir. Bu sayede hem sivilcelerinizden kurtulabilir, hem cildinize ışıltı katabilir hem de zayıflama sürecini olumlu yönde şekillendirebilirsiniz. Ve işin en güzel yanı, tüm bu yararlardan faydalanmak adına zayıflamak için aç kalmaz; kozmetiğe yüksek paralar ödemezsiniz.

Maydanoz Limon Kürü Faydaları

Maydanoz Limon Kürü

Maydanoz ve limondan elde edeceğiniz yararları maydanoz limon kürü ile aynı anda elde edebilirsiniz. Peki bu faydalar arasında, saydıklarımızın dışında nelerden söz edebiliriz?

• Maydanozun içeriğinde bulunan vitaminler sayesinde metabolizmanız hızlanır. Dolayısı ile kısasürede zayıflayabilirsiniz. Hatta isterseniz bu kürü lahana kürü ile de desteklemeniz mümkün.

• Karaciğer yağlanması probleminin giderilmesinde en doğal yöntemlerden bir tanesidir.

• Bağırsaklar ve idrar yolları başta olmak üzere vücuttaki iltihaplanmaların temizlenmesine önemli katkılarda bulunu.

• Yüksek tansiyon problemi olan kişilerde tansiyonu düşürücü etki göstermektedir.

• Sigara kaynaklı akciğer problemi yaşayan kişiler bu kür sayesinde akciğerlerinin temizlenmesini sağlayabilir ve daha rahat nefes alabilirler.

• İyi ve kötü kolesterol seviyelerini ideale getiren bu kür ile kalp damar hastalıklarının önüne geçilmesi sağlanabilir.

•Ağrı kesici özelliği olan maydanoz limon karışımı ile baş ağrısı, kemik ve eklem ağrıları giderilebilir.

• Cilt bakımına da katkıda bulunan kür, bu başarıyı, toksinleri vücuttan atarak cilde rahat nefes aldıran özelliğine borçludur.

• Sivilce ve aknelerin giderilmesine katkısı bulunan lür, daha parlak ve canlı bir cilde sahip olmanızı olanaklı hale getirir.

• İçeriğinde bulunan güçlü vitaminler sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirerek kış hastalıklarına karşı koruma kalkanı oluşturur.

• Adet sancılarını giderir. Bu etkiden yararlanmak için soğan kürü ile birlikte de kullanabilirsiniz.

Limon Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır?

Limon maydanoz kürü özellikle zayıflamak isteyenler için, başta İbrahim Saraçoğlu olmak üzere pek çok doktor tarafından öneriliyor. Kürden en iyi sonucu kısa zamanda elde edebilmek adına onu doğru uygulamalısınız. Peki ama bu kürün doğru yapılış şekli nasıldır?

• Taze olarak almış olduğunuzbir demet maydanozu yıkayın.

• Bir fincan limon suyu ve bir bardak su ile karıştırın.

• Malzemelerin tamamını robottan geçirin.

• Ortalama 1 – 2dakikalık bir robot sürecinin sonrasında karışımınız pürüzsüz ve tüketilebilir bir kıvam almış olacaktır.

Limon Maydanoz Sarımsak Kürü

Limon Maydanoz sarımsak kürü için yapmanız gereken tek şey, yukarıda  yer alan tarife bir diş de sarımsak eklemektir. Bunu yapmanız halinde çok doğal bir antibiyotik elde etmiş olursunuz.

Eski Yorumlar
  1. Anonim
  2. ferıde

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.