Güçlü Kadınların Özellikleri

Güçlü Kadınların Özellikleri

Güçlü kadınların özelliklerini sizlerle ilerleyen bölümlerde paylaşacağız. Daha önce paylaşmış olduğumuz Erkekler Güçlü Kadın Mı Sever başlıklı konumuzu da bu noktada gözden geçirebilir ve güçlü kadın olmak isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. Ancak şunu belirtmeden geçmeyelim: Erkekler güçlü kadınları sevmezler… En azından genellikle böyledir. Bildiğimiz gibi toplumumuzda erkek üstünlüğünün hakim olması gerektiğine inanılır. İşte bundan dolayı genel olarak erkekler güçlü kadınları sevmezler.

Birazdan göreceksiniz ki güçlü kadınların özellikleri arasında yalnızlıktan korkmamak ilk sıralarda yer almaktadır. Oysa ki toplum genelinde yalnız kadınlara acınarak bakılmaktadır. Ama güçlü kadın olmak, içine sinmeyen bir ilişki için boşuna zaman kaybetmemeyi gerektirir. Ne istediğini bilen güçlü kadınlar, hedeflerine ulaşmak adına yalnızlıktan asla korkmaz, istediklerini almadıkları bir ilişki içerisine de girmezler. Oysa ki pek çok kadının, sadece yalnız olmamak adına sorunlar yaşadığı ilişkileri bir şekilde sürdürmeye çalıştığını halen görmekteyiz. İsterseniz lafı fazla uzatmadan, güçlü kadın olmak için sahip olunması gereken güçlü kadınların özelliklerini gözden geçirmeye başlayalım. Sonrasında da siz karar verin: Erkekler güçlü kadın mı sever?

Güçlü Kadın Olmak İçin Sahip Olunması Gereken Özellikler

■ Güçlü kadınların özelliklerinden ilki, birlikte oldukları erkek için öncelikli olmayı istemektir. Yani, bir erkeğin aklındaki bir kaç seçenekten biri olmaya tahammül edemezler. Sadece bir amaç uğruna her istediğini yapan erkekleri de sevmeyen güçlü kadınlar, sevdikleri erkeğin tek hedefi olduklarını, onlar tarafından sevilip saygı duyulduklarını, değerli olduklarını bilmek isterler. Güçlü kadınlar, kendilerini hak etmeyen bir erkekle birlikte olmayı zaman kaybı olarak görürler. Şimdi biraz önceki sorumuzu bir kere daha yineleyelim. sizce erkekler güçlü kadın mı sever?

■ Güçlü kadın olmak günümüzde, kadının kendin geliştirmek adına yalnız olmayı tercih etmesini de gerektirebiliyor. Çocuk da yapılır kariyer de elbette, ama doğru insanla. Bir kadın, enerjisini tüketen bir erkekle birlikte olmayı tercih etmeyip, zamanını kendini geliştirmeye harcayabilir ve bu isteğinde de haksız sayılmaz.

■ Güçlü kadınların özelliklerinden bir diğeri de, kendisini olduğu gibi kabullenen bir erkekle birlikte olmak istemektir. Güçlü bir kadın, kendisine ne giyeceğini, nereye gidip nasıl davranacağını söyleyen bir erkekle birlikte olmak istemez; çünkü o bunları zaten biliyordur. O kendisini olduğu gibi kabul eden ve yanında rahat olduğu bir erkekle birlikte olmak ister.

■ Bir erkekle zorla zaman geçirmek yerine, tek başlarına eğlenmeyi ve zaman geçirmeyi bilen güçlü kadınlar, bu gibi bir durumun zaman kaybından başka bir şey olmadığını düşünürler ve onların kaybedecek zamanları yoktur.

■ Yanında uyandığı erkeği bir yabancı gibi gören ve ona karşı herhangi bir hissi bulunmayan güçlü kadınlar bu ilişkiyi devam ettirmez; yalnız uyanmayı ve tabi ki yalnız uyumayı tercih ederler. Sizce de haklı değiller mi? Duygusal bir yakınlıkları bulunmadığı bir adamla neden yataklarını paylaşsınlar ki?

■ Güçlü kadınların özellikleri arasında hata yapmaktan korkmamak da yer almaktadır. Her hatadan bir ders alırlar, onlar için önemli olan budur. Yaptıkları hata onlar için güzel bir deneyimdir.

■ Güçlü kadınlar, kendilerini fiziksel bir obje gibi kullanan ve onlarla sadece güzel oldukları için birlikte olduklarını hissettikleri erkeklerden uzak dururlar. Fiziksel bağın kurulmasının öncesinde duygusal bir bağın kurulmasını isterler. Fiziksel birliktelik ise ancak kendilerini gerçekten arzulayan ve seven bir erkekle kurulabilir.

■ Güçlü kadın olmak sorunsuz bir kadın olmak ya da kimseye, kimsenin fikrine gereksinim duymamak anlamına gelmez. Güçlü kadınların da konuşmaya, fikir alışverişi yapmaya ihtiyaçları vardır; ama kendilerini değiştirmeye ya da düzeltmeye çalışan bir erkekle değil; fikirlerine gerçekten saygı duyan ve söylediklerini kendi istediği gerçekleşsin diye değil; birlikte olduğu kadın amacına ulaşsın diye söyleyen erkeklerle birlikte olmak ister ve bu adamlara saygı duyarlar.

■ Güçlü kadınların özelliklerinden bir diğeri de ağlamaktan korkmamalarıdır. Ancak kendilerine değer vermeyen ve kendilerini üzen bir erkek için ağlamayı da asla istemezler. Tutku, saygı ve sevgisini hissettikleri erkek için döktükleri her bir damla gözyaşı değerlidir.

■ Özgürlüğüne düşkün olan güçlü kadınlar yalnızlıktan korkmaz; aksine bunu kendilerine ve çevrelerine ayıracakları zamanın göstergesi olarak değerlendirip mutlu olurlar. Onların sıradan bir erkeğe ayıracak zamanları yoktur. Sıradan bir erkekle birlikte olmaktansa yalnız olmak, kendine güvenen bu kadınları daha mutlu etmektedir.

■ Güçlü kadın olmak her zaman iyi olmak anlamına gelmez. Dışarıdan iyi görünmelerine karşın zaman zaman üzgün olabilirler ve birlikte oldukları erkeğin bunu fark edebilmesini isterler. Aynı zamanda başarılı olduklarında kendilerini kıskanmak yerine destekleyen bir erkekle birlikte olmak isterler. Güçlü kadınlar güçlü erkeklerle birlikte olmak isterler ve bu adamla tanıştıklarında da yalnızlık artık onlara cazip gelmemeye başlar. Ve emin olun, güçlü erkekler, güçlü kadınları severler.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.